WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مشارکت مکتوب در باب وادی یازدهم و تاثیر آن روی من
مشارکت مکتوب در باب وادی یازدهم و تاثیر آن روی من
شنبه 22 تیر 1398 ساعت 10:31 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )
به نام آفریننده دانا و توانا
مشارکت مکتوب لژیون سوم در باب دستور جلسه هفتگی؛
 وادی یازدهم و تاثیر آن روی من

چشمه های جوشان و رودهای خروشان همه به بحر و اقیانوس می رسند.

سلام دوستان اکرم هستم همسفر؛
 در وادی دهم گفتیم برای تغییر صفت گذشته یک راه وجود دارد آن هم تهذیب اخلاق و یا پالایش است که  برای انجام تزکیه و پالایش باید تفکر سالم، ایمان سالم، عمل سالم، حس سالم، عقل سالم، عشق سالم همراه با آموزش و تجربه لازم که البته با در نظر گرفتن فرآیند زمان است.
در وادی یازدهم یاد می گیریم که چشمه های جوشان دو ویژگی دارند : ۱_ منابع آب ذخیره شده ۲_ اختلاف پتانسیل منابع آبی یا دهانه خروجی چشمه.
انسانها برای تبدیل شدن به چشمه ی جوشان باید ۱_ منابع اطلاعاتی صحیح در مسیر دانایی داشته باشند. ۲_ اختلاف پتانسیل درونی و بیرونی برای کسب انرژی هم داشته باشند. 
منابع اطلاعاتی همان جزوه ها، سی دی ها، جهانبینی و نوشتارها است.
انرژی پتانسیل: به انرژی یا قدرتی که باعث می شود آب با فشار از لوله ها خارج شود انرژی پتانسیل می گویند. اگر انسان از نظر درونی و بیرونی جایگاه خود را به طرف ارزشها تغییر دهد و صعود کند در او ایجاد انرژی می نماید که این انرژی بستگی به تغییر جایگاه دارد. فرد دیپلمه که در دانشگاه قبول می شود، کودکی که صاحب دوچرخه می شود، بیماری که پس از سالها به درمان میرسد، شخصی که دارای اضافه وزن است اقدام به کاهش وزن می کند اگر توانست وزنش را کم کند در او انرژی پتانسیل به وجود می آید و باعث اعتماد به نفس و به وجود آمدن قدرت در او می شود ولی اگر شخص دست از تلاش بردارد و به وزن گذشته برگردد اختلاف پتانسیل را از بین برده و باعث افسردگی، غم و اندوه و عدم اعتماد به نفس می شود. 
این موضوع از مسئولیت های کوچک تا مراتب خیلی بالا وجود دارد برای همین است که در کنگره گفته می شود هر کس خدمت کند حالش خوب میشود. بنابراین برای چشمه ی جوشان شدن بایستی مرتباً با حرکت های سالم ایجاد اختلاف پتانسیل نمود تا انرژی لازم مهیا گردد. 
اگر این تغییر جایگاه به طرف ارزشها و یا بالا باشد باعث صعود می شود و انرژی پتانسیل مثبت به وجود می آید که باعث ایجاد لذت و کسب آرامش می شود ولی اگر به طرف ضدارزشها و پایین باشد مثل مصرف الکل، مواد مخدر، دزدی، رشوه انرژی از نوع منفی مهیا می گردد که باعث ایجاد لذتی می شود که با دلهره همراه است. 
بنابراین هر کسی گویی مانند چشمه آب عمل می کند که این موضوع مربوط به خواسته ها و مراتب نفس شخص می باشد یکی چشمه ی خشک و خنثی، یکی چشمه ی آب زلال، یکی چشمه آب گندیده و یکی چشمه ی آب زهرآگین دارد. 
قدرت مطلق وجود نیروهای منفی و ظلمت را به عنوان نیروی مکمل لازم دانسته است و هر کس اختیار دارد تا انتخاب کند زشتی یا زیبایی، بدی یا نیکی. انسان باید مرتباً منابع اطلاعاتی را دریافت کند تا با حرکت آرام جهش های لازم برای کسب انرژی را به دست آورد. 
رود خروشان می داند که مسیر حرکت او هموار نیست انسان هم باید بداند مسیر او هموار نیست چیزی که مهم است خواست و تفکر اوست و بداند با حرکت سالم اگر چشمه ی وجودی او خالی باشد با حس سالم، عقل سالم و عشق سالم عاقبت پر خواهد شد. 

سلام دوستان لیلا هستم همسفر؛

"چشمه های جوشان و رودهای خروشان، همه به بحر و اقیانوس می‌رسند"
برای تبدیل شدن انسان به چشمه های جوشان و رودهای خروشان و پیوستن به دریا و اقیانوس خواست و تغییر بسیار مهم و اساسی است و گام اول محسوب میشود. تغییر کردن و به دنبال آن تبدیل نیاز به آموزش ، کسب اطلاعات و آگاهی دارد و می‌بایست آموزش تبدیل به عمل شود و به مرحله‌ی اجرا درآید که در غیر این صورت بی‌فایده است. همه‌ی ما چشمه‌هایی درونی داریم که قابلیت تبدیل شدن به رودهای خروشان را دارد که بستگی به نوع انتخاب، تفکر، گفتار و کردار ما دارد و اگر چشمه‌ی ما جوشش لازم را داشته باشد سنگها و مشکلات نمیتواند جلوی راه ما را سد کند و به دریا میرسیم. در این مسیر باید تابع قوانین الهی (دوری از ضد ارزشها) باشیم و بدانیم هر کاری نیاز به زمان دارد و باید مرحله به مرحله انجام شود. اگر گاهی اوقات زندگی روی خوشش را نشان نمیدهد و به کرّات دچار مشکل می شویم باید قدری روی خودمان و کارهایمان متمرکز شویم و بررسی کنیم که آیا تابع قوانین الهی هستیم یا نه؟
وادی یازدهم یکی از امید بخش ترین وادی هاست که می گوید ما می توانیم به دریا و اقیانوس یا به عبارتی به رهایی و آرامش برسیم به شرط اینکه خواسته‌ی قوی داشته باشیم، از قدرت اختیار و انتخابمان به نحو احسن استفاده کنیم، آموزش بگیریم، فرمانبردار باشیم و در صراط مستقیم حرکت کنیم و تلاش و کوشش لازم را داشته باشیم. اکنون که به کنگره آمده ایم و در راه مستقیم قرار گرفته ایم بهترین روش برای تغییر جایگاه و ایجاد اختلاف پتانسیل و کسب انرژی مثبت خدمت گرفتن است حتی خدمتی کوچک همچون جارو زدن که انسان تا روزها سرشار از انرژی و حس خوب می شود و بدانیم اگر حرکت نکنیم و ساکن باشیم به گندابی تبدیل شده و کم کم از کنگره پرت می شویم.
"آنجا که تاریکی آبستن روشنایی است" با رسیدن به دریا و روشنایی نباید دچار منیت بشویم و بگوییم محال است من به تاریکی برگردم. فرد ممکن است با انجام یک ضدارزش دچار لغزش شده و به قعر تاریکی برود. 
به امید رهایی تمام مسافرها و رسیدن خودشان و خانواده هایشان به آرامش و روشنایی


ویرایش و تنظیم: کمک راهنما همسفر زهره


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب، مقالات،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم همسفر داوود دوشنبه 24 تیر 1398 09:12
سپاسگزارم از لژیون سوم و کمک راهنما خوبشان خانم زهره بابت مشارکت های خوبشان
مریم همسفر مرتضی دوشنبه 24 تیر 1398 08:52
خداقوت عزیزان عالی بود امیدوارم با خدمت گرفتن در کنگره انرژی لازم را برای ادامه حرکت کسب نماییم.
موفق باشید
مسافرمجتبی بطحائی دوشنبه 24 تیر 1398 06:51
باسلام خداقوت خدمت همسفران لژیون سوم بسیارزیبا دستورجلسه رابیان نمودید
همسفر ملیحه یکشنبه 23 تیر 1398 18:15
درود
خداقوت خدمت همسفران لژیون سوم
موفق باشید.
مسافر بهرام لژیون دوم یکشنبه 23 تیر 1398 14:46
باسلام وخدا قوت خدمت همسفران لژیون سوم مشارکتها بسیار خوب بود.لذت بردم.موفق باشید.
یکشنبه 23 تیر 1398 14:09
تقدیروتشکر ازمطالب زیبا واموزنده.
مسافر مرتضی رضوانی( نیک آباد) یکشنبه 23 تیر 1398 00:05
خدا قوت بسیار عالی پاینده باشید
مسافرمهدی احمدی شنبه 22 تیر 1398 20:03
باعرض سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم همسفران خانم زهره وهمچنین خدمت خانم لیلا وخانم اکرم مشارکتتان بسیارخوب بود وبه راستی اگر انسان تبدیل به چشمه جوشان نشود هرگز به سرمنزل مقصود نخواهدرسید واین امربایددرسفردوم محقرشود
موفق وپیروزباشید
زهراهمسفرمجتبی شنبه 22 تیر 1398 15:51
سپاس از خانم اکرم وخانم لیلا کمک راهنمای عزیز خانم زهره به امید موفقیت تک تک شما امیدوارم با دوری از ضد ارزشها بتوانیم در راه صراط مستقیم قدم برداریم..
همسفر فاطمه شنبه 22 تیر 1398 15:47
تشکر از همسفران پر تلاش لژیون سوم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات