WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مشارکت مکتوب در باب دستور جلسه
مشارکت مکتوب در باب دستور جلسه
شنبه 12 مرداد 1398 ساعت 16:50 | نوشته ‌شده به دست مریم شفیعی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
مشارکت مکتوب اعضای لژیون دوم، 
در باب دستور جلسه هفتگی؛ 
از فرمانبرداری تا فرماندهی


فرماندهی خواست درونی هر انسانی است و باید بدانیم برای رسیدن به فرماندهی و خواست درونی خود فقط یک راه وجود دارد و آن هم فرمانبرداری است. 
سلام دوستان زهره هستم همسفر مهدی

فرماندهی می تواند صور آشکار و صور پنهان داشته باشد، مثلا در صور آشکار به دست و چشم خودمان دستور می دهیم و آن ها تبعیت می کنند. فرماندهی در صور پنهان در مورد انسان معتاد صادق است، فرماندهی از دست او خارج شده و کاملا هیچ امری برای او قابل اجرا نیست خواسته وجود دارد ولی اجرا نمی شود مثلا اگر بخواهد دو ساعت ورزش کند نمی تواند. فرد مصرف کننده فرماندهی خود را به دست مواد داده است در نتیجه در فکرش یک چیزی است ولی حرفش چیز دیگری می باشد. بعضی از انسان ها به جسم خود آزار و اذیت می رسانند و این باعث می‌شود اختیار و فرماندهی جسم خود را از دست بدهند مثلاً چندین شماره تلفن را می توانستند حفظ کنند و به خاطر بسپارند ولی با مصرف مواد یا عمل دیگری قادر به حفظ شماره ای نیستند چون اختیار حافظه آن ها از دستشان خارج شده است.
 اگربخواهیم فرمانده خوبی باشیم و به شو شود، برسیم باید فرمانبرداری کنیم که این فرمانبرداری خیلی لذت بخش است به شناخت نیروی دیگری می رسیم و باعث می شود توانایی های بیشتری پیدا کنیم در نتیجه قدرت فرماندهی نیز افزایش می یابد. اگر بخواهیم استاد خوبی باشیم ابتدا باید شاگرد خوبی باشیم طبق دستور راهنما عمل کنیم و فرمان ها را اجرا نماییم تا بتوانیم استاد یا فرمانده خوبی شویم.

سلام دوستان لیلا هستم همسفر 

اگر خوب فرمان بگیریم قطعاً فرمانده خوبی می شویم اما اگر فرمان را درست دریافت نکنیم یا دریافت کنیم ولی اجرا ننماییم فرمانبردار خوبی نیستیم. 
فرماندهی یک هدف است در واقع یک مسیر را مشخص می کند که از کجا به کجا حرکت را انجام دهیم. فرماندهی خواست درونی هر انسانی است و باید بدانیم برای رسیدن به فرماندهی و خواست درونی خود فقط یک راه وجود دارد و آن هم فرمانبرداری است. 
فرماندهی دارای صور آشکار و صور پنهان است. صور آشکار به این شکل که انسان به اعضا و جوارحش فرمان می دهد تا عملی را انجام دهند. در مورد صور پنهان اگر انسان بخواهد در ذهنش تصویری را ترسیم نماید اما تصویر دیگری نقش ببندد به این معنا است که قدرت فرماندهی خود را از دست داده است. زمانی که انسان در تاریکی و در نفس اماره قرار دارد تحت فرمان نفس اماره است و تا وقتی تحت فرمان نفس اماره باشیم نمی توانیم فرمانبردار خوبی باشیم و در نتیجه به فرماندهی برسیم. برای اینکه فرمانبردار خوبی شویم باید نقض فرمان را بپذیریم قبول کنیم که اشتباه کرده ایم، اشکال داریم و از همه مهمتر نیاز به آموزش داریم. وقتی وارد کنگره می شویم در واقع پذیرفتیم که مشکل داریم مصرف کننده مواد هستیم و فرماندهی شهر وجودی خودمان را از دست داده‌ایم چون فرمانبردار خوبی نبوده ایم. با انتخاب استاد یا کمک راهنما قدم اول را بر می داریم اینکه آموزش بگیریم، در مورد استاد قضاوت نکنیم، در مورد علم استاد نظر ندهیم بلکه فرمان ها را به درستی دریافت نماییم و عملی کنیم و عاشق طی مسیر و رسیدن باشیم تا بتوانیم به فرمانده لایقی تبدیل شویم.

سلام دوستان زهرا هستم همسفر

همیشه وقتی به این دستور جلسه(از فرمانبرداری تا فرماندهی) می رسیم از خودم سوال می کنم، فرماندهی و فرمانبرداری یعنی چه؟ آیا من فرمانبردار خوبی هستم؟ و هزاران سوال دیگر که ذهن من را به خود مشغول می کند.
زمانی فرمانبرداری معنی حقیقی خود را پیدا می‌کند که در کنگره تفکر و چگونه حرکت کردن را آموزش می بینیم زیرا هدف انسان رسیدن به فرمان عقل، عشق و محبت بلاعوض است. قبل از ورود به کنگره بامفهوم کامل فرمانبرداری آشنا نبودم و به خاطر احترامی که برای دیگران قائل بودم سعی می‌کردم همیشه فرمانبردار خوبی باشم بدون آنکه معنی کامل آن را درک کنم، اما با ورود به کنگره و آموزش هایی که گرفتم فرمانبرداری حس بسیار خوبی به من می داد. زمانی که خداوند انسان را آفرید و از نور خود در آن دمید اختیار را به او هدیه داد زیرا می دانست که انسان می تواند با اجرای قوانین و فرمانبرداری از خداوند به فرماندهی برسد در نتیجه هیچ خواسته ای برای انسان غیر ممکن نیست و هر چه بگوید شو، آن شود. ما انسان ها باید بدانیم که فرمان برای امنیت، آرامش و آسایش ما می باشد در غیر این صورت باعث مشکلات زیادی در جسم یا شهر وجودی ما خواهد شد. اگر انسان بخواهد در جایگاه فرماندهی قرار بگیرد شرط اول این است که فرمانبرداری را به طور کامل انجام دهد و در نهایت انسان زمانی می تواند فرمانده خوبی شود که فرمانبردار خوبی باشد.

سلام دوستان زهره هستم همسفر ابوالفضل 

آیا تا به حال با خودمان فکر کرده ایم که چه زمانی می توانیم فرمانده خوبی باشیم؟ 
در گذشته آنقدر غرق در منیت بودیم که همیشه دوست داشتیم در همه جا و در همه چیز مدیریت داشته باشیم اما هیچ گاه با خودمان فکر نکرده بودیم که اصلا فرماندهی یعنی چه؟ و چه زمانی می توانیم فرمانده خوبی باشیم؟
 زمانی که می خواهیم فرمانده باشیم باید قوانین، راه و روش و انجام عملی کاری را بدانیم. زماتی که به کنگره آمدیم متوجه شدیم باید اول فرمانبردار خوبی باشیم تا بتوانیم فرمانده خوبی شویم. مثلا متوجه شدیم که باید سخنان کمک راهنمایان را با جان دل گوش دهیم تا بتوانیم در زندگی به کار ببریم و فرمانده باشیم. اگر راه و روشی که کمک راهنمایان می گویند را انجام ندهیم هیچ گاه نمی توانیم کمک راهنمای خوبی باشیم یا اگر مسافرانمان در دوره درمان به حرف کمک راهنمای خود گوش ندهند نمی توانند در مسیر درستی حرکت نمایند بنابراین زمانی می توانیم در تمام زمینه ها فرمانده خوبی باشیم و مدیریت کنیم که فرمانبردار خوبی باشیم و در جهت رسیدن به هدف خود تلاش کنیم. اگر من همسفر تلاش کنم خود را تزکیه و پالایش نمایم و فرمان عقل، که براساس آگاهی و دانایی است را در پیش بگیرم می توانم فرمانده خوبی باشم و فرماندهی کنم.

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر 
                            
از فرمانبرداری تا فرماندهی.             
 یکی از صفاتی که در وجود انسان نهادینه شده است این است که خواهان فرماندهی است واز ان لذت می برد .اما من همسفر باید بدانم که اگر می خواهم فرمانده خوبی باشم چه در صور اشکار خود وچه در صور پنهان خودم باید فرمانبردار خوبی باشم .حال فرمانبدار چه چیزی ‌؟فرمانبردار چیزهایی که من را به طرف ارزش ها سوق می دهد مثل قوانین الهی ٬سخنان پدر ومادر و افرادی که هم از نظر علم ودانش وهم تجربه از ما برتری دارند مثل کمک راهنمایان....حال اگر فرمانبردار خوبی باشیم می توانیم دانایی موثر خود را بالا برده وخود هم می توانم فرمانده ی خوبی باشم وچه از نظر صور پنهان خود را به طرف ارزش ها هدایت کنم وبرای نفس خود فرمانده ی خوبی باشم تا به طرف نفس مطمئنه هدایت شویم ودر صور ظاهر هم می توانیم فرمانده ی خوبی برای خانواده خود باشم ویا اگر در کنگره فرمانبرار خوب ولایقی بوده باشم وعمل کننده ی خوبی باشم می توانم خودم هم اگر کمک راهنما شدم فرمانده ی خوبی برای اعضای گروهم باشم.                                     

ویرایش و تنظیم: همسفر لیلا (لژیون دوم)
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهراهمسفرمجتبی یکشنبه 13 مرداد 1398 22:19
باسپاس از اعضای لژیون دوم موفق وپیروز باشید.
مسافر بهرام لژیون دوم یکشنبه 13 مرداد 1398 15:26
خداقوت خدمت اعضای لژیون دوم مشارکتها بسیار زیبا وآموزنده بود.موفق باشید.
مسافرمجتبی بطحائی یکشنبه 13 مرداد 1398 13:56
باسلام خدمت اعضای لژیون دوم مشارکتها بسیارعالی وزیبابود
همسفر فاطمه یکشنبه 13 مرداد 1398 11:12
تشکر از اعضای لژیون دوم
همسفر مهدیه لژیون دوم یکشنبه 13 مرداد 1398 08:16
خداقوت به اعضای لژیون دوم مطالب جامع و کامل بود.
مسافرمهدی احمدی یکشنبه 13 مرداد 1398 07:37
باسلام وخداقوت خدمت اعضاء لژیون دوم مشارکت هابسیارخوب بود انشاالاه که موفق باشید
مریم همسفر داوود یکشنبه 13 مرداد 1398 07:19
تشکر می کنم از اعضا لژیون دوم به خصوص خانم لیلا عزیز بابت مشارکت های خیلی خوب و آموزنده ای که ارائه دادید.
همسفر لیلا لژیون دوم شنبه 12 مرداد 1398 20:19
با تشکر از کمک راهنمای خوبم خانم مریم عزیز
خدا قوت خدمت اعضای لژیون بسیار عالی
همسفر ملیحه شنبه 12 مرداد 1398 19:51
درود
سپاس از لژیون دوم
عالی بود موفق باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic