WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - در باب دستور جلسه هفتگی؛ از فرمان‌برداری تا فرماندهی
در باب دستور جلسه هفتگی؛ از فرمان‌برداری تا فرماندهی
یکشنبه 13 مرداد 1398 ساعت 06:56 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله
در باب دستور جلسه هفتگی؛ از فرمان‌برداری تا فرماندهی 
به قلم کمک راهنما لژیون چهارم؛ همسفر مریم

دروازه ورود به تاریکی نقص فرمان است و دروازه ورود به روشنایی فرمان‌برداری از عقل است.

همین‌طور که می‌دانیم شیطان به دلیل نقص فرمان الهی وارد تاریکی و جزء نیروهای منفی و بازدارنده شد یعنی خداوند از او خواست که در مقابل انسان سجده کند و شیطان فرمان خداوند را به اجرا درنیاورد و وارد تاریکی‌ها شد.
اما منِ مریم چرا قبل از ورودم به کنگره 
۶۰ گویا در تاریکی، جهل و نادانی بودم؟ آیا من نیز فرامین الهی را به اجرا درنیاوردم و نقص فرمان کردم؟ 
خداوند انسان‌ها را به پائین نرین نقطه خلقت فرستاد تا با آن اختیاری که دارد، تلاش و کوشش، خودش را به بالاترین نقطه تکامل یا فرمان عقل همراه با صلح و آرامش برساند. از طرفی خداوند قوانین و فرامین خودش را از طریق پیامبران برای هدایت ما فرستاد تا با فرمان‌برداری از این فرامین بتوانیم زندگی کنیم و آن سلامتی، آرامش و بهشت را در زندگی خودمان تجربه و احساس کنیم و به تکامل برسیم.
آری من نیز فرامین الهی که یکجاهایی به من می‌گفت: غیبت نکن، گمان بد مبر، در امور شخصی دیگران تجسس نکن، کم‌فروشی نکن، عیب‌جو طعنه‌زن مباش، پیمان‌شکن مباش، سؤال‌کننده را از خود مران، ظلم نکن، یتیمان را نوازش کن، درماندگان را یاری برسان، به فقرا کمک کن، ذکات خود را پرداخت کن، دور خمر را قلم بکش که استفاده از آن‌ها عملی شیطانی است را به اجرا درنمی‌آوردم و نقص فرمان می‌کردم و همین اجرا نکردن فرامین الهی باعث می‌شد که دیگر فرمانده جسم خودم نباشم و کم‌کم یک سری از نیروهای درونی و بیرونی خودم را از دست دادم و این من را به‌طرف ضد ارزش‌ها، ناامیدی، افسردگی، غیبت و قضاوت و...‌ می‌کشاند. من اگر از فرمان‌ها و عقل خودم که نشانی از قدرت الهی دارد و راهنما درونی من است فرمان‌برداری می‌کردم به این نقطه از تاریکی و جهل نمی‌رسیدم.
اما خداوند توفیقی نصیب من کرد و با کنگره 
۶۰ آشنا شدم مکانی که با آهنگ ملایم در حال حرکت است و دارای قوانین، حرمت‌ها و بهترین آموزش‌ها است که اگر می‌خواهم از این تاریکی خارج شوم باید آن‌ها را رعایت کنم و فرمان‌بردار قوانین، حرمت‌ها، راهنمای خودم و همچنین مرزبانان و خدمت گذاران باشم   چرا؟ چون آن‌ها افرادی هستند که فرمان‌برداری را از همان سفر اول به اجرا درآورده‌اند، از گذرگاه‌های سختی عبور کرده‌اند و به مرحله فرماندهی رسیده‌اند و می‌توانند من را نیز از این تاریکی نجات دهند.
در کنگره یاد گرفتم که دروازه ورود به روشنایی فرمان‌برداری از عقل است و من برای رسیدن به خواسته‌های خودم، روشنایی و هر چیزی اول باید فرمان‌بردار خوبی باشم تا بتوانم به فرماندهی شهر وجودی خودم چه در صور آشکار و چه در صور پنهان برسم و از این تاریکی خارج شوم.
اما این فرماندهی چه هست که جزء اهداف و خواسته‌های انسان است و حاضریم بهای سنگینی بدهیم تا به آن برسیم؟ فرماندهی یعنی انسان به یک سری از نیروهای درونی و بیرونی احاطه داشته باشد و بتواند کاری را که از دیگران می‌خواهد را انجام دهد و این چیزی است که من کم‌کم با ورود خودم به تاریکی‌ها ازدست‌داده بودم یعنی خیلی از نیروهایی که خداوند در اختیار من قرار داده بود را ازدست‌داده بودم و دیگر تحت فرمان من نبودند و تحت فرمان نفس اماره بودند، گویا اختیارم دست خودم نبود و فرمانروای شهر وجودی خودم نبودم و خیلی کارها را می‌خواستم انجام بدهم فرمان هم می‌دادم اما نمی‌توانستم اجرا کنم و دست‌وپاهایم بسته بود و اسیر نیروهای منفی و بازدارنده شده بودم.
خدا را شکر می‌کنم که بهترین مکان و آموزش‌ها در اختیار من قرار گرفت و توانستم با فرمان‌برداری از آن‌ها و درست حرکت کردن کم‌کم از آن تاریکی و جهل خارج شوم و من نیز به رهایی و حال خوش برسم.
لازم به ذکر است که بگویم کسانی که وارد کنگره 
۶۰ می‌شوند و هنوز ایمان به این راه نیاورده‌اند، حرف‌شنوی نمی‌کنند و می‌گویند دوست ندارم کسی به من دستور بدهد، قوانین و حرمت‌ها را رعایت نمی‌کنند و فرمان‌بردار خوبی نیستند این افراد در جهل هستند و انرژی خودشان را صرف مسائل حاشیه می‌کنند، مورداحترام دیگران نیستند و دارند در جهت تخریب حرکت می‌کنند و درواقع نمی‌توانند به مرحله فرماندهی، حال خوش و رهایی برسند تا زمانی که شروع کنند به فرمانبردای تا بتوانند از تاریکی و جهالت خارج شوند.
من اگر بخواهم از تجربه خودم در مورد این دستور جلسه بگویم؛ مدتی بود که این سؤال را مدام از خودم می‌پرسیدم که چکار کنم در کارهای خودم نظم و هماهنگی داشته باشم و به‌موقع به کارهای کنگره و خانه رسیدگی کنم، نخواهم کارهایم را لحظه آخر انجام دهم و همیشه با دست‌پر و به‌موقع در کنگره حاضر شوم؟ چرا خیلی وقت‌ها به تمام آنچه برنامه‌ریزی کرده‌ام و می‌خواهم با اینکه خیلی تلاش می کنم نمی‌رسم؟ 
ابتدا این سؤال را در لژیون از راهنما عزیزم خانم سحر پرسیدم و ایشان جواب دادند قرار نیست که انسان به تمام خواسته‌های خودش برسد ممکن است انسان خواسته‌های زیادی داشته باشد اما مثلاً به هفتاد در صد آن‌ها برسد و آن مقدار که عملی نشده یا به صلاح نبوده و یا زمانش نرسیده است.
یک نگاهی به برنامه‌های خودم انداختم و دیدم واقعاً من بیش از توان خودم از خودم انتظار دارم و برنامه‌ریزی‌هایی که می‌کنم بیش از توان من است و احتیاج به زمان و انرژی بیشتری دارد و اگر به درصدی از آن‌ها نمی‌رسم به صلاح من است.
مدتی گذشت اما هنوز احساس می‌کردم به خواسته خودم نرسیده‌ام و آن نظم و هماهنگی را در کارهای خودم ندارم تا اینکه استاد جلسه خصوصی داشتند در مورد وادی ششم صحبت می‌کردند که باید حکم عقل را در قالب فرمانده کامل اجرا کنیم و لازم نیست از کارهای بزرگ شروع کنیم و از همان کارهای کوچک شروع کنیم و سعی کنیم فرمان عقل را به‌موقع به اجرا دربیاوریم.
فکرش را کردم و دیدم خیلی وقت‌ها هست که فرمان‌هایی که عقل می‌دهد را به‌موقع و کامل انجام نمی‌دهم و به بعد موکول می‌کنم و همین باعث می‌شود من نتوانم آن نظم و هماهنگی را در کارهایم داشته باشم. 
شروع کردم از کارهای کوچک انجام دادن و سعی کردم فرمان‌های عقل را به‌موقع و درست انجام دهم و این کار باعث می‌شد هم‌زمان را از دست ندهم و هم کم‌کم بتوانم فرمان‌های بزرگ‌تر را هم انجام بدهم.
بازهم دستور جلسه دیگری که به من برای رسیدن به خواسته‌ام کمک کرد دستور جلسه از فرمان‌برداری تا فرماندهی بود که یاد گرفتم من اگر می‌خواهم فرمانروای شهر وجودی خودم باشم و به مرحله شو شود نزدیک شوم یعنی آنچه از خودم می‌خواهم را بتوانم انجام دهم باید از فرمان‌برداری شروع کنم و سعی کنم فرمان‌بردار خوبی باشم و فرامین عقل، استاد و بالادست خودم را به‌خوبی اجرا کنم تا بتوانم به‌فرمان عقل نزدیک شوم. انشا الله...

نگارش و تایپ: کمک راهنما لژیون چهارم همسفر مریم

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن رضوانی دوشنبه 14 مرداد 1398 21:36
سلام افرین بر شما مطالب عالی بود بله از هر دری که نافرمانی وارد شود از در دیگری آرامش خارج می شود
مریم همسفر مرتضی دوشنبه 14 مرداد 1398 12:43
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم مریم عزیز
بسیار عالی و آموزنده و شیرین بود سپاسگزارم
بله برای رسیدن به فرماندهی مهمترین حرکت پذیرفتن مسائل و مشکلاتمان است و دومین حرکت تسلیم شدن است
و سومین حرکت فرمانبرداری است تا بتوانیم به فرماندهی جسم و مسائل زندگیمان برسیم.
مسافرمهدی احمدی دوشنبه 14 مرداد 1398 07:50
باسلام خدمت کمک راهنمای محترم همسفران خانم مریم مطالب خوبی رابیان کردید وبسیارعالی بودموفق باشید
همسفر ملیحه یکشنبه 13 مرداد 1398 18:59
درود
خدا قوت خدمت کمک راهنما خانم مریم عالی بود.
سربلندو پیروز باشید.
مسافر بهرام لژیون دوم یکشنبه 13 مرداد 1398 15:32
باسلام ودرود خدمت کمک راهنمای محترم همسفر مریم مشارکت شما بسیار عالی وآموزنده بود.موفق وسلامت باشید.
مسافرمجتبی بطحائی یکشنبه 13 مرداد 1398 13:54
باسلام خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم مریم بسیارپرمحتواوآموزنده دستورجلسه رابازنمودید وانشا.که همه ب فرمان عقل برسیم که بزرگترین فرمانده درشهروجودی ماست
همسفر لیلا لژیون دوم یکشنبه 13 مرداد 1398 12:52
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم مریم عزیز
سپاسگزارم بابت آموزش ها و مطالب زیبا و آموزنده
زهراهمسفرمجتبی یکشنبه 13 مرداد 1398 12:07
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزم خانم مریم مثل همیشه عالی وآموزنده بود امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق وپیروز باشید.
همسفر فاطمه یکشنبه 13 مرداد 1398 11:09
بسیار ممنون که در مورد این دستور جلسه از تجربیات خودتان گفتید خداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات