WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 30 مرداد 1398 ساعت 08:53 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
روز سه‌شنبه 98/05/29 جلسه اول از دور یازدهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران نمایندگی نیک‌آباد با نگهبانی همسفر نجمه استادی کمک راهنما همسفر زهره و دبیری همسفر مریم با دستور جلسه وادی سیزدهم و تأثیر آن روی من رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


در ابتدا تغییر جایگاه نگهبانی و دبیری را داشتیم

خلاصه سخنان استاد:
سلام دوستان زهره هستم همسفر


در ابتدا عید سعید غدیرخم را به تک تک شما عزیزان تبریک عرض کرده و امیدوارم از برکات این روز بهره کافی را ببرید. در ادامه قبولی در آزمون کمک راهنمایی و راهنمای تازه واردین را در قسمت مسافران و در بخش همسفران به خانم سعیده عزیز و مرزبان محترم خانم زهرای عزیز را به خودشان و کمک راهنمایان محترمشان و اسیستنت شعبه تبریک عرض می کنم. همچنین جایگاه نگهبانی و دبیری را به ترتیب خدمت خانم نجمه و خانم مریم عزیز تبریک عرض می کنم و خداقوت عرض میکنم خدمت خانم رویا و خانم طیبه عزیز.
از کمک راهنمای عزیزم خانم سحر تشکر می کنم و لمس این جایگاه را مدیون آموزش‌های ایشان هستم.
دستور جلسه امروز وادی سیزدهم و تأثیر آن روی من هست. تک تک وادی‌ها علم و راه درست زیستن را به ما آموزش می‌دهند. دروازه‌ی ورود به وادی سیزدهم عبور از دوازده وادی قبلی است. اگر بتوانیم آن‌ها را در زندگیمان اجرایی کنیم، می‌توانیم این وادی و همچنین وادی بعدی، وادی چهاردهم و پیام آن که عشق و  محبت است را به خوبی درک کنیم. پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. این جمله یعنی چه؟ زمانی که مدرسه می‌رفتیم و به ما دیکته می‌گفتند، جمله که تمام می‌شد می‌گفتند نقطه سر خط. این نقطه خیلی معنا دارد و در زندگی ما از جایگاه بالایی برخوردار است. این نقاط زمانی که کنار هم قرار بگیرند به خط تبدیل می‌شوند و با این خطوط می‌توانیم خطوط زندگیمان را ترسیم کنیم. می‌توانیم خطوط خیلی قشنگی بکشیم و زندگی خیلی خوب و آرام یا زندگی تلخ و پرتلاطمی را برای خودمان بسازیم. اینها همه به خودمان برمی‌گردد. خداوند وقتی انسان را آفرید او را بر سر دوراهی قرار داد و بر اساس اختیاری که دارد می‌تواند راه تقوا یا فسق و فجور را انتخاب کند.
وادی‌های گذشته به ما آموختند سکون بر هیچ موجودی جایز نیست و کسی که دچار سکون شود از هم فرو می‌پاشد.

ما قبل از ورود به کنگره، به دلیل مشکلات و اینکه در جهل و تاریکی خودمان فرو رفته بودیم، مدتی دچار سکون، یأس و ناامیدی شده بودیم و هرچه می‌خواستیم حرکت کنیم، یک زندان نامرئی برای خودمان درست کرده بودیم و خروج از این زندان برایمان ناممکن بود کنگره اولین نقطه شروع یک زندگی جدید برای ما بود. زمانیکه در این مکان حضور پیدا کردیم بعد از مشاوره و انتخاب راهنما و حرکت در راه مستقیم، خط جدیدی برای زندگی خود ترسیم کردیم. خدارا شاکرم که این مکان را سر راه ما قرار داد که بتوانیم زندگی بدون تلاطم و همراه با آموزش را تجربه کنیم و وقتی مشکلات سد راه ما می‌شوند، بتوانیم با تفکر و اندیشه‌ی صحیح به دنبال حل آن باشیم. برای عبور از سد مشکلات باید سه مرحله و سه قانون را طی کنیم: تغییر، تبدیل و ترخیص.‌ تا زمانیکه تغییر نکنیم هیچ تبدیلی به وجود نمی‌آید. وقتی که من نخواهم از گذشته و پیله‌ی خود بیرون بیایم هیچ تبدیلی در من صورت نمی‌گیرد. یک همسفر وقتی وارد کنگره می‌شود تصور می‌کند حضورش الزامی نیست ولی بعد متوجه می شود که تخریبش حتی بیشتر از مسافرش است. مسافر با خوردن شربت OT کم کم به تعادل نزدیک می‌شود اما همسفر چیکار می‌تواند بکند؟ نه شربت OT می‌خورد و نه اینکه مشاوره‌های بیرون به دردش می‌خورد بنابراین حضور در جلسات باعث می‌شود آموزش بگیرد و با اجرایی کردن آموزش‌ها تغییر در وی صورت می‌گیرد. اولین تغییر در ما این است که بعد از مدتی استرس و ناآرامی در ما کاهش می‌یابد و در زمان حضور در کنگره حس خوبی داریم. اگر فرمانبردار خوبی باشیم و به حرفهای کمک راهنمایمان گوش فرادهیم کم کم تبدیل در ما صورت می‌گیرد و بعد از ۱۱ماه سفر و گرفتن گل رهایی ترخیص می‌شویم. 

در کتاب مثال چاه و دلو زده شده است که به خوبی تغییر، تبدیل و ترخیص را بیان می‌کند. در ادامه‌ی این وادی از انسانهای تک بعدی، دو بعدی و سه بعدی و مثلث عقل، عشق، ایمان صحبت شده است‌. انسان تک بعدی مثل میمونی است که برای برداشتن موز از سوراخ در تنه‌ی درخت دستش گیر میکند تقلا می‌کند ولی نمی‌داند که می‌تواند موز را رها کرده و دستش را خارج کند. انسانهای تک بعدی فقط در یک مسیر حرکت می‌کنند یا به دنبال جمع کردن مال و مقام هستند یا به دنبال کار یا به دنبال عشق و ... اینها زندگی خوب و شیرینی ندارند و زندانی برای خود به وجود آورده‌اند. مسافران ما در زمان مصرف فقط به دنبال مواد بودند و مواد سدی شده بود که نتوانند درمسیرهای دیگر حرکت کنند. آنها دوست داشتند عشق بورزند، به دیگران محبت کنند ولی چون مواد از آنها انسانهایی تک بعدی ساخته بود نمی‌توانستند.
برای خروج از مرحله تک بعدی و ورود به مرحله‌ی دوبعدی نیاز به مثلث عقل، عشق و ایمان است یعنی اینکه ما باید از عشق سالم، عقل سالم، تفکر سالم و ایمان سالم برخوردار باشیم تا بتوانیم به یک انسان سالم و صالح تبدیل شویم. در قرآن کریم زمانی که از بهشت صحبت می‌کند می‌فرماید: به انسان‌های باتقوا بهشتی را وعده می‌دهیم که رودهایی در آن جاری است. آقای مهندس در وادی سیزدهم مثال‌های قرآن را به نهرهای عشق، عقل، ایمان تشبیه کرده‌اند. آب زلال نهر عقل، شیر نهر ایمان، عسل نهر عشق است و یک خط وجود دارد که مثلث عقل، عشق و ایمان را تکمیل می کند و آن خمر است. خمر نه به مفهوم پرده و حجابی که بر اندیشه و افکار بیفکند بلکه منظور خمر درونی است که باعث تعادل و آرامش درونی ما می‌شود. ولی گاهی اوقات اشتباهات ما باعث می شود خمر بیرونی جایگزین خمر درونی شود همانند مسافرانمان که مواد مخدر بیرونی را جایگزین مواد مخدر درونی کردند و منجر شد سیستم ایکس‌شان به تدریج از کار بیفتد و از تعادل خارج شوند. ما همسفران نیز با افکار و اندیشه منفی و اشتباه از تعادل خارج شده بودیم و نمی‌توانستیم درست تصمیم بگیریم.
عقل، عشق و ایمان مکمل یکدیگرند و نیازمند بستری با نام خمر هستند و بدون هم هیچ معنایی ندارد.  وقتی انسان از تعادل خارج شود ایمان درستی ندارد و فکر می‌کند ایمان دارد ولی به راحتی غیبت می‌کند، تهمت می‌زند یا اینکه فکر می‌کند یک نفر را خیلی دوست دارد و عاشق اوست ولی بعد از مدتی عشقش تبدیل به نفرت می‌شود. تصور می‌کند عقل فرمانروای اوست ولی خواسته‌های نامعقولش را به اجرا درمی‌آورد. کسی که می‌خواهد خمرش، به درستی کار کند باید عقلش فرمانروای او باشد و خواسته‌های معقولش را به اجرا درآورد و کاری که بر مبنای عدالت، عمل سالم و معرفت است را انجام دهد و در مسیر ارزش‌ها باشد و چیزی نتواند مانع حضور و حرکت وی در این مسیر شود. مرحله‌ی دوم عشق است، آن هم عشق واقعی یعنی همه چیز را دوست داشته باشد، خودش، خالقش، طبیعت و...و به راحتی نسبت به دیگران کینه نگیرد و از آنها متنفر نشود. مرحله‌ی بعدی ایمان است. ایمان یعنی تجلی نور خداوند در انسان، ایمان باعث امنیت انسان می‌شود. کنگره مکان امن و مقدسی است، امنیت این مکان باعث شده من همسفر در این مکان حضور پیدا کنم و آموزش بگیرم. وقتی ایمان، عشق و عقل سالم باشد خمر هم به درستی کار می‌کند، می‌توانیم با تفکر صحیح راه و چاره‌ای برای مشکلات پیدا کرده و درست تصمیم بگیریم.
امیدوارم با کسب آموزش صحیح بتوانیم از حالت تک بعدی بیرون بیاییم و وارد مرحله دو بعدی و سه بعدی شویم. انسانهای سه بعدی کسانی هستند که هیچ ادعایی ندارند و در آرامش و آسایش زندگی می‌کنند و تصور می‌کنند که نمی‌دانند و در جستجوی نادانسته‌های خود هستند و بر این جمله معتقدند که ندانی را بدان تا بدانی را بدانی چون نادانسته‌ها باعث می‌شود انسان در جهل و تاریکی باشد. امیدوارم که به مرحله‌ای برسیم که بفهمیم که تنها محبت است که پیوند بین ما را محکمتر می‌کند و افرادی که محبت ندارند همان ظروف تهی و خالی هستند.
ممنونم که صبورانه به صحبت‌های من گوش کردید.
 نگارش و تایپ: همسفر لیلا (لژیون سوم)
عکاس: همسفر سعیده (لژیون دوم)
لژیون خدمت گزار (لژیون سوم)


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مهری پنجشنبه 31 مرداد 1398 11:13
با سلام‌وخداقوت به کمک راهنمای محترم خانم زهره عزیز بسیار عالی بود سپاس گذارم‌.وهمچنین‌خداقوت به خانم رویا بابت ۱۴ جلسه نگهبانی وخانم طیبه عزیز دبیر محترم وتبریک به خانم نجمه وخانم مریم عزیز موفق باشید.
مسافرمهدی احمدی پنجشنبه 31 مرداد 1398 09:06
باسلام وعرض خداقوت خدمت استادجلسه سخنانشان بسیارخوب عالی بود وبسیارجامع وکامل عنوان نموده بودید
وهمچنین عرض تبریک به همسفرنجمه بابت جایگاه نگهبانی وهمسفرخانم مریم بابت جایگاه دبیری انشاالاه که دردروره خدمتیشان موفق وپیروزباشند وازاین جایگاه بهره لازم راببرند
همسفر لیلا(لژیون سوم) پنجشنبه 31 مرداد 1398 01:30
با عرض سلام و خداقوت خدمت کمک راهنمای بزرگوارم خانم زهره عزیز بسیار جامع وادی سیزدهم را بیان نمودید. و از صحبتهایتان آموزش گرفتم. انشالله با کسب آموزشها مراحل تغییر و تبدیل را سپری کرده و به ترخیص و آرامش برسیم.
همسفرملیحه چهارشنبه 30 مرداد 1398 23:43
درود
خدا قوت خدمت کمک راهنما خانم زهره مطالب عالی بیان کردید. موفق باشید.
ویک خدا قوت خدمت نگهابان قبلی و جدیدو دبیر قبلی و جدید.
موفق و پیروز باشید.
حسن رضوانی چهارشنبه 30 مرداد 1398 21:16
سلام سخنان استاد جلسه کمک راهنمای محترم خانم زهره بسیار عالی بود لذت بردم خدا قوت آفرین بر شما
همسفر آمنه چهارشنبه 30 مرداد 1398 16:33
خدا قوت خدمت کمک‌ راهنمای عزیزم خانم زهره از سخنانت بهره کافی رابردم مثل همیشه استادی خوب وپرباری داشتید ویک خدا قوت خدمت هم لژیونی عزیزم خانم رویا وخانم طیبه عزیزم وتبریک به نجمه عزیزم ومریم عزیزم به خاطر جایگاه نگهبانی ودبیری شیرینی این خدمت گوارای وجودتان وبرایتان بهترینها را آرزومندم.
زهرا همسفر مجتبی چهارشنبه 30 مرداد 1398 16:28
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای عزیز خانم زهره بابت استادی خوبشون بسیار عالی بود لذت بردم.وخسته نباشید خدمت خانم رؤیا وخانم طیبه عزیزم وتبریک خدمت خانم نجمه وخانم مریم امیدوارم همه عزیزان را در جایگاه های بالاتر ببینم انرژی این خدمت ها گوارای وجودتان.
همسفرنجمه چهارشنبه 30 مرداد 1398 16:05
استادی کمک راهنما خانوم زهره ،واقعا عااالی بود و پر از اموزش ....ان شا ء الله همیشه موفق باشی ،
همسفرفاطمه ج چهارشنبه 30 مرداد 1398 16:03
خداقوت به کمک راهنمای محترم خانم زهره عزیز استادی پرباری داشتین بسیارآموزنده ودلنشین بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic