WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه های آموزشی عمومی
کارگاه های آموزشی عمومی
پنجشنبه 7 شهریور 1398 ساعت 20:40 | نوشته ‌شده به دست مرتضی ضیایی | ( نظرات )

روز پنجشنبه مورخ 07/06/98 جلسه هشتم از دور بیست و ششم سری کارگاه‌های آموزشی، عمومی نمایندگی نیک‌آباد ویژه مسافران و همسفران با  نگهبانی مسافر محمد استادی کمک راهنمایی محترم مسافر امید   و دبیری مسافر رضا با دستور جلسه "  قضاوت و جهالت و دهمین سال تولدکمک راهنمایی محترم مسافر صادق" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

خدا را شکر می‌کنم که در این جایگاه قرار گرفتم و در خدمت شما مسافران عزیز هستم. در طول زندگی ما زیاد در موقعیت قضاوت قرار می‌گیریم، گاهی موارد خودمان ذینفع هستیم و در مورد آن مطلب اطلاعات داریم، گاهی هم خارج از اطلاعات ماست. خیلی مواقع از زندگی خودمان و گاهی در ارتباط با دیگران و در موقعیت‌های شغلی قضاوت‌هایی داشته‌ایم.

من از خودم و زندگی خودم خبر دارم. و همه چیز را در مورد خودم میدانم با همه این احوال قضاوت در زندگی خودمان هم باعث شکست‌هایی مانند اعتیاد و ... شده است. با این احوال من چگونه در زندگی دیگران قضاوت کنیم من در زندگی خودم اشتباه می‌کنم و از همه چیز آگاهی  ندارم. اگر در مورد دیگران بخواهم قضاوت کنم چگونه می‌شود؟ آقای مهندس مثال زیبایی در این مورد دارند ایشان می‌فرمایند: اگر یک فرد در کنار یک جنازه خون‌آلود و با چاقو ایستاده باشد قضاوت می‌کنیم که او قاتل بوده است در صورتی که ممکن است در آخرین لحظات رسیده باشد و فقط چاقو را خارج کرده باشد.


همین امروز هم برای خود من مسئله‌ای پیش آمد، مقداری واریزی داشتیم که کسری داشت، در مورد دوستان قضاوت کردم و بعداً متوجه اشتباه خودم شدم. آقای مهندس هم در روز چهارشنبه داستان چاقو را تعریف کردند و در انتهای داستان متذکر شدند که بعد از اینکه متوجه اشتباه خود شدند از فرد مورد نظر معذرت خواسته و دلجویی کردند ما هم مانند ایشان نباید واکنش غلطی را نشان دهیم.


اما در مورد قسمت دوم؛ تولد آقا صادق، کمک راهنمای عزیز

آقا صادق در پایان سفر در لژیون من حاضر شدند و در اصل، ایشان هم لژیونی من می‌باشند ایشان حتی در حد یک مشارکت کوچک هم وارد بحث نمی‌شدند و می‌گفتند: اگر بگویم الف،بعد انتظار ب و ت و.... دارید.

 بعد از آن کمک راهنما شدند و شعبه نیک‌آباد را راه‌اندازی نمودند. با اینکه باور نمی‌کردند ولی ایشان برای درمان سیگار هم حرکت کردند و موفق شدند.

خوشحالم که ایشان این حرکت را انجام دادند و در ادامه آن دوستان زیادی به درمان رسیدند.


 


اعلام سفر مسافر صادق:

آخرین آنتی ایکس: شیره و تریاک تخریب: 17 سال سفر اول: 15 ماه رهایی: 10سال و 9 روز

کمک راهنما: امیدایرانمنش

 


آرزوی مسافر صادق:

هیچ چشمی بخاطر مواد مخدر گریان نشود.


مشارکت مسافر صادق:

تشکر می کنم از اظهار این همه لطف، از کسانی که تو سایت هم تبریک گفته بودند تشکر می کنم. انشالله همه سفر اولی ها به این جایگاه برسند.

این تولد ها پیام دارد و پیامش این است که همه انسان ها درونی برابر دارند و می توانند تغییر کنند. من با تخریب هفده سال مواد وارد کنگره شدم، چندین بار ترک کردم که آخرین بار با اخوی ها نزدیک پزشک رفتیم که با متادون ما را درمان کند، سال 76 حدود دو میلیون تومان برای ترک هزینه کردیم و بعد از ترک تمام مواد و وسایل ما را همان پزشک گرفت که خودش مصرف کند، گفتم مگر شما هم مصرف می کنید؟ گفت: من هم گاهی بالاخره باید مصرف کنم. حدود 12 سال بصورت مداوم مصرف کردم و هرگز به فکر ترک نیفتادم چون می گفتم نمی شود.


اوایل سال 78 بود که وارد کنگره شدم، شعبه سلمان فارسی در اصفهان، خیلی هم می ترسیدم و فکر می کردم مثل کمپ، مصرف کننده ها را زندانی می کنند. خیلی هم ناامید بودم چون اوایل OT  نبود و باید بصورت دودی تیپر می کردیم، یه کم هم مصرف خود را بالا گفتم که راحت بتوانم ترک کنم ولی خیلی اذیت شدم بخاطر همین زیاد گفتنِ مصرف، و همین اصفهان رفتن هم سختی های زیادی را داشت، ولی خوبی کنگره این بود که من تا پایان درمان هم ماشین گرفتم هم چرخ زندگی ام شروع به چرخیدن کرد.

شخصی را می شاسم که از اولین ورودی های کنگره است، حدود دویست، سیصد نفر را هم به کنگره آورد، ولی چون خودش خوب درمان نشد، الان مصرف کننده است.


توصیه می کنم هرگز به گذشته برنگردید، از زندگی خود لذت ببرید، مشکل ها همیشه هستند و خیلی وقت ها هم همین مشکلات لذت بخش هستند، ولی بدانید اگر به گذشته فکر کردید قطعا به درمان نمی رسید.

مشکل ما نداشته هایمان نیست، داشته هایمان است، تاز مانی که دانایی خود را بالا نبرید، زیر تیغ هستید و صحبت آخر اینکه برای خودتان بیایید کنگره، برای خودتان تلاش کنید تا درمان شوید.

انشاالله بتوانیم قدرشناس همسفران خود هم باشیم چون قبلا خیلی رنج دیده اند و اکنون هم خیلی زحمت شما را می کشند.

از اینکه به صحبت های من گوش دادید از همه شما تشکر می کنم.


 


چ

شادی مسافران:تهیه و تنظیم : نمایندگی نیک آباد

تایپ: مسافر حسین

عکس : مسافر مرتضی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی عمومی، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمظاهر دوشنبه 11 شهریور 1398 01:11
حسن اقاممنون که این همه زحمت درسایت میکشی وبرجک منم ویرانه میکنی
مسافرمظاهر دوشنبه 11 شهریور 1398 01:11
حسن اقاممنون که این همه زحمت درسایت میکشی وبرجک منم ویرانه میکنی
مهران شنبه 9 شهریور 1398 16:34
آقا صادق عزیز دهمین سال رهاییتان بر شما و برادران گلتان و همچنین استاد گرامی مبارک باشد . با آرزوی بهترینها برای شما
همسفرنجمه شنبه 9 شهریور 1398 12:02
بازم تبریک دوباره به اقا صادق به کمک راهنمای محترمشون .به ایجنت شعبه .تولد بسیار خوبی بود مخصوصا صحبت هاتون در تولد ،
همسفرنجمه شنبه 9 شهریور 1398 12:02
بازم تبریک دوباره به اقا صادق به کمک راهنمای محترمشون .به ایجنت شعبه .تولد بسیار خوبی بود مخصوصا صحبت هاتون در تولد ،
همسفرملیحه شنبه 9 شهریور 1398 11:00
درود
خدا قوت خدمت استاد جلسه عالی بود.

وتبریک مجدد به کمک راهنما آقا صادق
تشکر از کمک راهنما آقا مرتضی بابت عکس های زیبا .
حسن رضوانی شنبه 9 شهریور 1398 10:07
سلام بر استاد جلسه آقا امید عزیز سخنان شما بسیار عالی بود لذت بردم خدا قوت و تشکر وعرض تبریک به جهت دهمین سال آزادی آقا صادق و عرض تبریک و خدا قوت خدمت آقا صادق عزیز که زحمت زیادی در بر پایی شعبه نیک آباد داشتند
علی نادعلیان شنبه 9 شهریور 1398 09:15
فرخنده باد این جشن باشکوه مبارک باد برشما
صادق عزیز فرارسیدن دهمین سال رهایی وازادیت را خدمت شما دوست عزیز وخانواده محترمتان وراهنمای بسیار دوست داشتنین اقای ایرانمنش وکلیه بچه های نیک اباد تبریک میگویم وبرایتان همواره در این مسیر خدمتی ارزوی توفیق وسربلندی دارم
همسفر لیلا(لژیون سوم) جمعه 8 شهریور 1398 16:47
عرض خداقوت و خیرمقدم خدمت آقای ایرانمنش استاد جلسه؛ جلسه پربار و پرانرژی را برگزار کنید. مجددا دهمین سال رهایی کمک راهنمای محترم آقا صادق را تبریک عرض میکنم و بابت بنیان شعبه و زحمات و خدمتهایی که انجام میدهند سپاسگزارم. همچنین رهایی ها را بار دیگر به خودشان، همسفرشان و کمک راهنماهای بزرگوارشان تبریک عرض مینمایم.
مسافر حسین لژیون سوم جمعه 8 شهریور 1398 09:46
از سخنان استاد جلسه، مسافر امید کمال استفاده را بردیم. مجددا دهمین سال رهائی راهنمای عزیز، توانا و دلسوز، آقا صادق را تبریک عرض میکنم.
آرزو دارم همیشه در اوج باشند.
رضا باصری جمعه 8 شهریور 1398 09:44
تبریک خدمت اقا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic