WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی خصوصی همسفران، نمایندگی نیک آباد
کارگاه آموزشی خصوصی همسفران، نمایندگی نیک آباد
چهارشنبه 27 شهریور 1398 ساعت 06:27 | نوشته ‌شده به دست zohreh najafi | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

روز سه شنبه مورخه 98/6/26 جلسه چهارم از دور یازدهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران کنگره ۶۰ نمایندگی نیک‌آباد با دستور جلسه "وادی چهاردهم و تأثیر آن روی من" با استادی همسفر خانم ملیحه، نگهبانی همسفر خانم نجمه و دبیری همسفر خانم مریم رأس ساعت 17:00 آغاز بکار نمود.


خلاصه سخنان استاد گرامی
سلام دوستان ملیحه هستم همسفر
در ابتدا خدا را شاکرم که در این جایگاه قرار گرفتم و سپاسگزارم از کمک راهنمای عزیزم خانم فاطمه که اگر زحمت های ایشان نبود نمی توانستم این جایگاه را لمس کنم. ممنونم از نگهبان جلسه که من را برای خدمت کردن انتخاب نمودند. انشالله که بتوانم زحماتشان را جبران نمایم.


آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.
وادی چهاردهم یا وادی عشق همان چیزی است که ما را اینجا دور هم جمع کرده است تا آموزش بگیریم. اساس کار کنگره 60 بر مبنای عشق و محبت است. عشق یک مثلث دارد که اجزای آن عشق، محبت و عقل است که این سه باید همزمان با هم باشند تا یک فرد بتواند به محبت واقعی برسد. انسان هایی که محبت ندارند و وجودشان از محبت و دوست داشتن دیگران خالی است، مانند ظرف های خالی می مانند پس باید محبت را داشته باشیم. اگر وجودمان را مانند ظرفی بدانیم هر چه علم و دانش در این ظرف باشد اما محبت نباشد مانند ظرف خالی می مانیم. عشق و محبت یک موهبت الهی است که در تک تک موجودات وجود دارد. باورها و اعتقادات ما زمانی معنا پیدا می کنند که با محبت واقعی آمیخته شده باشند، مانند آقای مهندس که با دل و جان انرژی و وقت خودشان را گذاشتند که معنای واقعی عشق و محبت را به ما اثبات نمایند یا شما کمک راهنمایان عزیز که با انرژی مثبت آموزش می دهید که این آموزش ها همه با عشق و محبت است. 
محبت باید حضوری باشد، قرار دادی نباشد با پول و مقام نباشد، مثلاً به پدر و مادر محبت می کنیم به خاطر مقام پدر و مادری شان، در صورتی که اینگونه نیست باید محبت واقعی باشد. در اینجا می خواهم مسافرم را مثال بزنم. مسافر من از مادرش مراقبت می کند این عشق و محبت را در مسافرم دیدم که همه جوره به مادرش محبت می کند. مادر مسافرم آلزایمر دارد و شاید در یک دقیقه صد بار سوال می پرسد و مسافرم هر بار جوابش را می دهد. وقتی می خواهد آب بخورد هنوز آب را نخورده و لیوان را کنار نگذاشته، می گوید من آب می خواهم، مسافرم دوباره لیوان آب را به ایشان می دهد ولی‌ اگر یکبار دوبار از من سوال کردند کنترل خودم را از دست می دهم چون هنوز نتوانسته ام آن عشق و محبت واقعی را درون خودم ببینم. وقتی این وادی را می خواندم تمام فکر و ذهنم مسافرم بود، من عشق و محبت واقعی را در مسافرم دیدم. 
در این وادی گفته شده است، بشکافید آنچه شکافتنی نیست؛ یعنی آنچه که قابل شکافتن، حل شدن و بررسی کردن نیست، اما در هستی چیزی نیست که شکافتنی نباشد اگر راه حلش را پیدا کنیم واقعا شکافتنی است. مثل آقای مهندس که مسئله اعتیاد را شکافتند، بررسی و حل نمودند. اگر اعتیاد را نمی شکافتند ما الان اینجا با عشق و محبت کنار یکدیگر نبودیم و شاید خانواده هایی بودند که به خاطر اعتیاد می خواستند از هم جدا شوند. حتی اگر به دل سنگ هم برویم و ترکیبات آن را پیدا کنیم سنگ هم آرام و نرم می شود.
اضداد یعنی ضد ها. یعنی سیاهی و سفیدی، عشق و تنفر، ترس و شجاعت، تاریکی و روشنایی. اضداد مثل شوکی می مانند برای بیداری انسان ها و همیشه این اضداد وجود دارند. انسان ها ی نا آگاه با کوچکترین مسئله از خودشان عکس العمل نشان می دهند و می خواهند از خودشان و دیگران دفاع کنند. اما انسان های عاقل و آگاه به آرامی قدم بر می دارند و با تفکر جلو می روند. ماموریت اضداد ایجاد تخریب است و اینکه ما را به فساد دعوت کنند بنابراین انسانی که به عقل و آگاهی نزدیکتر باشد می تواند اضداد را کنترل نماید.
اما تأثیر این وادی بر روی من
روز اولی که وارد کنگره شدم از من سوال شد، چرا به کنگره آمدی؟ جواب دادم به خاطر فرزندانم به کنگره آمدم. ولی به من گفتند، اول باید برای خودت قدم برداری، اول باید به خودت محبت کنی. متوجه شدم اگر عشق و محبت درون خودم به وجود آورم می توانم به دیگران هم انتقال دهم‌. سفرم را شروع کردم با این طرز تفکر که اول روی خودم کار کنم نه مسافرم، عشق و محبت را از خودم شروع کنم تا بتوانم به فرزندان و مسافرم هم انتقال بدهم. آقای مهندس با عشق و محبت به خلق خدا کمک کردند و این روش DST را به جهانیان هدیه دادند.
از اینکه به صحبت‌هایم گوش کردید سپاسگزارم.

تهیه و تایپ گزارش : همسفر لیلا لژیون دوم
عکاس : همسفر سعیده لژیون دوم
انتشار تصاویر و ویرایش : همسفر زهره لژیون دوم 
لژیون خدمتگزار لژیون دوم
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه همسفر حسین جمعه 29 شهریور 1398 16:35
جایگاه استادی راخدمت هم لژیونی عزیزم خانم ملیحه تبریک عرض می کنم استادی پرباروزیبایی داشتید.
همسفر لیلا(لژیون سوم) جمعه 29 شهریور 1398 14:47
سلام و خداقوت خدمت خانم ملیحه عزیز. لمس این جایگاه را تزریک عرض میکنم و از استادی خوبتان بسیار سپاسگزارم
مریم همسفر مرتضی جمعه 29 شهریور 1398 11:21
خداقوت خانم ملیحه عزیز استادی بسیار پر باری داشتید سپاس از محبت شما و عزیزانی که در انتشار گزارش و تصاویر سهیم بودند.
مسافر مرتضی رضوانی( نیک آباد) پنجشنبه 28 شهریور 1398 23:08
سلام خدا قوت بسیار عالی
مسافرمهدی احمدی پنجشنبه 28 شهریور 1398 12:46
باسلام سخنان استاد بسیارخوب بود ودرباب وادی ۱۴خوب صحبت نمودن
نجمه همسفر مسلم چهارشنبه 27 شهریور 1398 18:15
تبریک به خانوم ملیحه در جایگاه استادی و بابت استادی خوبشان .
مسافر مهدی صانعی چهارشنبه 27 شهریور 1398 14:49
سلام و خدا قوت به خانم ملیحه استاد جلسه از استادی خویشان عشق واقعی را می توان فقط در کنگره ۶۰ درک کرد
فاطمه همسفر حمزه چهارشنبه 27 شهریور 1398 12:01
خانم ملیحه عزیز خداقوت استادی شماخیلی دلنشین وپرباربود.موفق باشید
فاطمه همسفر حمزه چهارشنبه 27 شهریور 1398 12:01
خانم ملیحه عزیز خداقوت استادی شماخیلی دلنشین وپرباربود.موفق باشید
زهراهمسفرمجتبی چهارشنبه 27 شهریور 1398 11:30
با تشکر از استاد جلسه ،جایگاه استادی را بهتون تبریک میگم وامیدوارم شما را در جایگاه های بالاتر ببینم.وسپاس از لژیون خدمت گزار خسته نباشید.
همسفر سعیده چهارشنبه 27 شهریور 1398 11:20
جایگاه استادی را تبریک عرض میکنم خدمت خانم ملیحه و انشااله شما را در جایگاههای بالاتر ببینم،ممنون از اعضای لژیون دوم بابت انتشار گزارش جلسه،خدا قوت.
همسفر آمنه چهارشنبه 27 شهریور 1398 11:16
خدا قوت خدمت استاد جلسه جایگاه استادی را بهتون تبریک میگم در جلسه حضور نداشتم امالذت بردم از صحبت هایتان خانم ملیحه عزیزم برایت بهترینها را آرزومندم به امید در جایگاه های بالاتر
حسن رضوانی چهارشنبه 27 شهریور 1398 10:09
سلام سخنان استاد جلسه خانم ملیحه بسیار عالی بود لذت بردم خدا قوت بله دانش بدونه محبت ارزشی ندارد
همسفر زهره.لژیون دوم چهارشنبه 27 شهریور 1398 09:52
سلام و خداقوت خدمت خانم ملیحه عزیز از مطالب گفته شده بسیار اموزش گرفتیم و خدمت در این جایگاه ها گوارای وجودتان.
همسفر لیلا لژیون دوم چهارشنبه 27 شهریور 1398 09:41
تبریک عرض میکنم جایگاه استادی را خدمت خانم ملیحه عزیز، خدا قوت بابت مطالب آموزنده موفق باشید.
مریم همسفر داوود چهارشنبه 27 شهریور 1398 09:38
خداقوت خدمت خانم ملیحه عزیز و همچنین همه کسانی که در قسمت سایت برای انتقال مطالب و عکس ها زحمت می کشند. انرژی و حال خوش این خدمت ها گوارای وجودتان باشد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic