WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه های آموزشی عمومی
کارگاه های آموزشی عمومی
پنجشنبه 28 شهریور 1398 ساعت 19:07 | نوشته ‌شده به دست مرتضی ضیایی | ( نظرات )

روز پنجشنبه مورخ 28/06/98 جلسه یازدهم از دور بیست و ششم سری کارگاه‌های آموزشی، عمومی نمایندگی نیک‌آباد ویژه مسافران و همسفران با نگهبانی مسافر محمد، استادی کمک راهنمای محترم مسافر حسن و دبیری مسافر رضا با دستور جلسه " وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من، اولین سال رهایی مسافر رضا" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود

خلاصه سخنان استاد:از نگهبان ارجمند تشکر می‌کنم که فرصت خدمت را به من داد. دستور جلسه امروز دو بخش است. بخش اول وادی چهاردهم و بخش دوم اولین سال رهایی مسافر رضا


وادی چهاردهم وادی عشق و محبت است که آقای مهندس در صحبت‌های هفته گذشته خودشان، مثلث عشق (جاذبه، حس و سایه‌ها) را به‌ خوبی توضیح دادند. شخصی که وارد کنگره می‌شود در ابتدا به کنگره ایمان ندارد. چه اتفاقی می‌افتد که به‌مرور ایمان پیدا می‌کند؟ طبیعتاً آموزش‌های کنگره است که این ایمان را شکل می‌دهد.


 حس اولین نیروی بکارگیری قوه عقل است. حس تجربه پیدا می‌کند و این تجربه‌ها وارد عقل می‌شود و عقل طبق آن‌ها، فرمان را صادر می‌کند و حس و عقل همیشه در ارتباط هستند. اولین چیزی که باید پالایش شود حس است. چگونه و در کجاها باید نشان عقل را پیدا کنیم؟ در جایی که حس پالایش شده باشد. استاد امین می فرماید: این سفر، سفری است از ظلمت به نور، از نادانی به دانایی، از حقارت به سرفرازی، از ترس به شجاعت، ازكفر به ایمان، از قهر به مهر و در نهایت از نفرت به طرف عشق


چه چیزهایی باعث می‌شود از حقیقت دوری کنیم؟ زمانی که انسان گرفتار منیت، دروغگویی، حسد و ... باشد مطمئناً صدای محبت در او شنیده نمی‌شود چون صدای ضد رازش ها خیلی بلندتر و محکم تر از صدای ارزش ها می باشد. جایی که ضد ارزش ها انجام می‌شود محبت، مهر، گذشت و عشق معنایی ندارد. عشق باعث می‌شود سخنان به درستی شنیده شود. عشق به این معناست که من ماشینم را در مکان درست پارک کنم تا بعد با تذکر نگهبان نظم مواجه نشوم. عشق چیز مهمی نیست. بلکه به چه چیزی عشق  داشته باشیم مهم است. جناب آقای مهندس می فرمایند باید در درونتان چیزی داشته باشید تا بتوانید آن را به دیگران هدیه بدهید من زمانی که در درونم عشق ندارم چگونه آن را به دیگران هدیه کنم؟


مسافری که OT خود را سر ساعت و به اندازه مصرف می‌کند به خودش محبت دارد و آرام آرام این محبت به سایر افراد منتقل می‌شود. اما وقتی فرد سیگار می کشد یعنی به خودش محبت ندارد چگونه می تواند به دیگران عشق بورزد؟ به همین دلیل مهندس می فرمایند: به سفر اولی خدمت ندهید چون هنوز به درستی خودش را نشناخته است و در درونش ضد ارزش وجود دارد.اگر ما ایمان داشته باشیم با یک انگور شیرین و با یک غوره ترش نمی شویم. ایمان یعنی امنیت داشته باشیم. 


خداوند در کتاب شریف می فرماید هرکس به سمت من حرکت کند حتما حالش خوب می‌شود زمانی که به خداوند ایمان داشته باشیم و بدانیم که زندگی فردایمان تامین است دیگر نگران چه چیزی باشیم؟ با حواس پنجگانه خود نباید ضد ارزش ها را حس کنیم. ایمان آرام آرام با عشق شروع می‌شود و به دیگران هم سرایت می‌کند.


قسمت دوم دستور جلسه تولد اولین سال رهایی آقا رضا خدمتگزار OT

باعث افتخار من بود که رضا وارد لژیون من شد. ایشان از همان ابتدا، مرتب و منظم بود. سی دهای آموزشی را می نوشت و قوانین را رعایت می کرد. من این روز را به ایشان تبریک می گویم. ایشان اخلاق خوبی دارد و بی جهت وارد هر موضوعی نمی‌شود.

 در ابتدا خیلی اصرار داشت که هیچ کس از اعتیاد ایشان آگاه نشود. ولی بعدها این مسائل حل شد. سفر خیلی خوبی داشت به ایشان تبریک می گویم و امیدوارم در آینده ایشان را در جایگاه کمک راهنمایی ببینم. ایشان بعد از رهایی در کنگره خدمت می‌کند همه باید به این دانایی برسیم که بعد از رهایی در کنگره خدمت کنیم چون ا گر آقای مهندس هم بعد از درمان به دنبال کار خود می رفتند الان هیچ کدام از ما اینجا نبودیم.


اعلام سفر مسافر رضا:

آنتی ایکس: تریاک      مدت تخریب: 17 سال سیزده ماه در لژیون دوم به راهنمایی کمک راهنمای محترم حسن آقا رضوانی سفر کردند       مدت رهایی: یک سال و یک ماه

آرزوی مسافر رضا:

افزایش طول عمر همراه با سلامتی برای جناب آقای مهندس


مشارکت مسافر رضا:

زمانی پیوندها صورت می گیرد که ظروف شخصیتی ما لبریز از عشق شده باشد. چرا آقای مهندس وادی آخر را به نام وادی محبت و عشق نامگذاری کرده اند؟ چون زمانی که منِ رضا در لجن زار اعتیاد غوطه ور بودم نه عشقی در وجودم بود و نه محبتی، خداوند راه کنگره را به من نشان داد و یک سال بصورت مداوم به کنگره آمدم و به تمام دستورات کنگره عمل کردم و با کمک راهنمای عزیزم حسن آقا، به همان عشق و محبت که از صفات خداوند است رسیدم.

 

 

تایپ : مسافر حسین

عکس : کمک راهنمایی محترم مسافر مرتضیمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
یدالله لژیون دوم.(نیک آباد) شنبه 30 شهریور 1398 12:34
باسلام.سخنان استاد عزیز حسن آقای رضوانی فوق العاده آموزنده است،واقعا کسی که به خداوند ایمان داشته باشد، هرگز نگران فردایش نیست.
موفق باشید
مسافرمهدی احمدی شنبه 30 شهریور 1398 10:25
باعرض سلام جلسه بسیارخوبی بود وسخنان استادجلسه بسیارعالی وپرانرژی بود ولذت بردم اشاالاه که موفق وپیروز باشند
همسفر مهدیه لژیون دوم شنبه 30 شهریور 1398 01:08
با سلام وخداقوت به کمک راهنمای گرامی اقاحسن رضوانی استادی خیلی خوبی داشتند.وتشکروخداقوت به خاطرتایپ مطالب و عکاسی.
مسافر حسین لژیون سوم جمعه 29 شهریور 1398 19:10
سلام دوستان
پنج شنبه های کنگره حال و هوایی دیگر دارد. مخصوصا وقتی استاد؛ کمک راهنمایی مثل حسن آقا رضوانی باشند و رهایی و‌تولد مسافران هم انرژی بخش باشد.
محمدرضایزدانی از لژیون پنجم جمعه 29 شهریور 1398 15:07
با سلام من هم رهایهای وتولدیکسالگی اقارضارابه خودشون خانواده گرامیشون وراهنماهای زحمت کشیشان تبریک میگم
همسفر لیلا لژیون دوم جمعه 29 شهریور 1398 14:51
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم آقا حسن استادی پر باری داشتید.تشکر از کمک راهنمای محترم آقا مرتضی بابت گرفتن عکس های زیبایی که گرفتند
خدا قوت خدمت مسافر حسین
همسفرملیحه جمعه 29 شهریور 1398 13:43
با تشکر از استاد برداشتتان عالی بود.
تبریک مجدد به رهایی های کنگره 60 نیک آباد
وتبریک به آقا رضا ِِموفق باشید.
یدالله لژیون دوم.(نیک آباد) جمعه 29 شهریور 1398 02:52
باسلام و خداقوت خدمت اقارضا به جهت خدمت در شعبه و تبریک به مناسبت آغاز دومین سال رهاییتان.امید است خدمتتان در کنگره همیشگی باشد.تبریک،تبریک،تبریک.
همسفر لیلا(لژیون سوم) پنجشنبه 28 شهریور 1398 23:15
خداقوت خدمت استاد محترم آقای رضوانی. بیشک رفتار، منش و قلم شما یکی از مظاهر وادی چهارده و مصداق عشق و محبت است. خداقوت به شما که چنین رهجویانی تربیت کرده اید.
فاطمه همسفر حمزه پنجشنبه 28 شهریور 1398 21:49
استادعزیزکمک راهنمای محترم آقای حسن رضوانی سخنان شمابسیاردلنشین وآموزنده بوداستادی پرباری داشتیدخداقوت
مرتضی ضیایی پنجشنبه 28 شهریور 1398 20:57
رضای عزیز اولین سال رهایی شما پر شگون باد امیدوارم خدمات شما در کنگره همچنان مستدام باشد .
مسافررحمت .نیک آباد پنجشنبه 28 شهریور 1398 20:41
باسلام.خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم حسن اقا رضوانی.به شما و اقا رضا تبریک وتهنیت عرض میکنم .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات