WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - گزار ش جلسه خصوصی همسفران
گزار ش جلسه خصوصی همسفران
چهارشنبه 3 مهر 1398 ساعت 09:22 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )


به نام قدرت مطلق الله

روز سه‌شنبه مورخ 98/7/2 جلسه پنجم از دور یازدهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران نمایندگی نیک‌آباد با نگهبانی همسفر نجمه، استادی  همسفر مریم و دبیری همسفر مریم با دستور جلسه "صورت مسئله اعتیاد " رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


آقای مهندس گفته اند: که اعتیاد یک بیماری است و چون ما تجربه نداشته ایم و خماری اعتیاد را نکشیده ایم نمی توانیم مصرف کننده را درک کنیم اما آقای مهندس خود این تجربه را داشتند و در مورد مواد مخدر و فلسفه اعتیاد تحقیق کردند و بعد از درمان خود و آزمایش این روش روی افراد دیگر صورت مسئله اعتیاد را در سال 1378 در زاهدان مطرح کردند.خلاصه سخنان استاد:

ابتدا تشکر می کنم از کمک راهنمای محترم خانم مریم که خیلی برایم زحمت کشیده اند و از همه ی شما قدردانی می کنم. یکی از بنیادی ترین مسائلی که آقای مهندس در مورد آن صحبت کرده اند صورت مسئله اعتیاد است چرا؟ همان طور که در مدرسه به ما مسئله ریاضی را با طول و عرض و ارقام می دادند که حل کنیم. اگر این مسئله ناقص بود آیا می توانستیم آن را حل کنیم؟ آقای مهندس خودشان مصرف کننده بودند و 17 سال رنج آن را کشیده و تجربه های زیادی در مورد ترک داشتند اما به هیچ نتیجه ای نرسیده بودند و ایشان می گفتند که این ترک ها اشتباه است چرا؟ به خاطر اینکه روش هایی چون سقوط آزاد، قرص و متادون سم زدایی و ... همه برای ترک است که علائمی آشکار آن، چون آبریزش بینی، گرگرفتگی، لرزش پا و .. دارد که بعد از چند روزی ظاهراً خوب می شود  اما همیشه همراهشان بود و همین علائم باعث می شد که شخص دوباره به مواد روی بیاورد. علاوه بر علائم آشکار یکسری علائم پنهان بود که بعد از نشانه های آشکار خودش را نشان می داد وقتی می خواهیم یک شهر ویران شده وجودیمان که کاملاً تخریب شده را یکباره با روش های اشتباه بخواهیم درست کنیم توجه به روانمان نمی کنیم ترکهای مختلف باعث می شود فرد گوشه گیر شود و حتی به مرحله ای برسد که فرد خودکشی می کند و یا شخص به قدری افسردگی می گیرد و توانایش کم می شود که مجبور به مصرف مواد می شود. ما تجربه اعتیاد را نداریم و می گویم فلانی بی غیرت و بی ارداه است که دوباره به اعتیاد برگشته است در صورتی که آقای مهندس گفته اند: که اعتیاد یک بیماری است و چون ما تجربه نداشته ایم و خماری اعتیاد را نکشیده ایم نمی توانیم مصرف کننده را درک کنیم اما آقای مهندس خود این تجربه را داشتند و در مورد مواد مخدر و فلسفه اعتیاد تحقیق کردند و بعد از درمان خود و آزمایش این روش روی افراد دیگر صورت مسئله اعتیاد را در سال 1378در زاهدان مطرح کردند.


درمان اعتیاد از سه ضلع جسم، روان و جهان بینی تشکیل شده است در جسم خداوند چشمه هایی به نام خمر قرار داده و یکسری مواد شبه افیونی قرار داده که ترشح این مواد باعث سرخوشی، خواب درست و ... می شود و وقتی شخصی چندین سال مواد افیونی را از بیرون وارد می کند کم کم این مواد جایگزین مواد درونی او می شود و چشمه های درونی نیازی به تولید نمی بیند و کم کم از کار می افتد و وقتی مواد از بیرون به بدن نرسد شخص از تعادل خارج می شود. وقتی دندان درد داشته باشیم کل سیستم بدنمان بهم می ریزد و زمانی که درد آرام می شود به حالت تعادل بر میگردیم اما فردی که چندین سال با مصرف مواد، مواد درونی خود را را از کار انداخته است و سیستم بدنش دیگر نمی تواند مواد درونی را ترشح کند چگونه شخص بعد از ترک می خواهد حالتهای روحی و روانی خود را خوب کند و به تعادل برسد.


آقای مهندس روش DST را مطرح کردند همراه با شربت OT که فرد طی 11 ماه به صورت تدریجی به درمان برسد و سیستم ایکسش در این مدت کم کم راه اندازی می شود وقتی جسم به درمان رسید در ادامه روان او هم خوب می شود اما چیزی که مهم است روان انسان بر اثر تخریب هایی که داشته بهم ریخته است و چون افکار و اندیشه های فرد افیونی است نیاز به کلاس های جهان بینی دارد که بوسیله سی دی ها و کتاب ها  آگاهی و دانش خودشان را بالا می برند و هم چنین خدمت در کنگره و ورزش های سبک هم اهمیت زیادی دارد و بسیار تأثیر گذار است. زمانی که سفر اول به پایان رسید فکر نکنیم که مسافری که داریم مطیع، سر به زیر و با اندبشه باز باشند ممکن است فرد بی قراری هایش بیشتر شده و حضور در سفر دوم و بالا بردن جهان بینی باعث می شود که فرد اندیشه و افکارش تغییر کند زمانی که همسفر و مسافر نسبت به اعتیاد شناخت پیدا کردند و افکار و اندیشه شان تغییر کرد به طبع آن نگاهشان به زندگی خوب می شود.

راهنمایان ما این راه را رفته و تجربه کرده اند و علمی که تجربه شده باشد سندی است بدون نقص اگر بتوانیم فرمانبردار خوبی باشیم و بتوانیم خدمتگزار خوبی باشیم و مسافر را در سفر یاری کنیم و به درمان می رسد. مسافر به گونه ای است که اگر در یک انبار پر از مواد قرار بگیرد دیگر برایش مهم نیست چون روش درمانی DST به گونه ای است که فرد به درمان کامل میرسد و نیازی به مواد پیدا نمی کند اما در این راه سختی ها و مشکلات است و من همسفر وظیفه دارم که مسافرم را در این سفر یاری کنم نه اینکه بخواهم زود به درمان برسد و مدام از او ایراد بگیرم. آقای مهندس بعد از شناخت اعتیاد و درمان آن صورت مسئله را پیدا کردند پس ما هم اگر مشکلی داریم برای حل آن باید صورت مسئله را پیدا کنیم.

تشکر می کنم که به صحبت های من گوش کردید.  


لژیون خدمتگزار: لژیون سوم کمک راهنما همسفر زهره

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مهری جمعه 5 مهر 1398 11:59
با سلام وخداقوت به استادونگهبان ودبیر جلسه وتبریک به خانم مریم عزیز جایگاه استادی را انشالله که همیشه موفق وپیروز باشید.
همسفر طیبه جمعه 5 مهر 1398 07:38
سلام جایگاه استادی را به شما خانم مریم عزیز تبریک عرض میکنم بسیار عالی بود ان شا الله شما را در جایگاهای بالاتری ببینیم
مریم همسفر مرتضی چهارشنبه 3 مهر 1398 23:42
سپاسگزارم از خانم زهره عزیز بابت انعکاس مطالب و انتقال تصاویر بسیار عالی بود
مریم همسفر مرتضی چهارشنبه 3 مهر 1398 23:41
خداقوت سخنان استاد جلسه خانم مریم بسیار عالی بود
و جایگاه استادی را خدمت ایشان تبریک عرض مینمایم امیدوارم ایشان را در جایگاه های بالاتری ببینیم.
حسن رضوانی چهارشنبه 3 مهر 1398 15:07
سلام سخنان استاد جلسه خانم مریم بسیار عالی وخیلی خوب عوارض آشکار و پنهان را بیان کردنند خدا قوت
همسفرملیحه چهارشنبه 3 مهر 1398 13:25
خدا قوت خدمت استاد جلسه همسفر مریم
عالی بود.موفق باشید.
زهراهمسفرمجتبی چهارشنبه 3 مهر 1398 12:06
خداقوت خدمت خانم مریم اولین استادی را خدمتتون تبریک میگم امیدوارم در جایگاه های بالاتر شما راببینم.
مرتضی ضیایی چهارشنبه 3 مهر 1398 09:58
بسیار عالی ومفید درعین حال اموزنده خدا قوت
همسفر لیلا(لژیون سوم) چهارشنبه 3 مهر 1398 09:41
بسیار عالی بود خانم مریم عزیز، از سخنانتان اموزش گرفتم.موفق و پایدار باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات