WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مصاحبه با مرزبانان قسمت خانواده
مصاحبه با مرزبانان قسمت خانواده
شنبه 13 مهر 1398 ساعت 09:27 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
مرزبانی یعنی کوره‌ی انسان سازی


به مناسبت هفته مرزبانی، اسیستنت و ایجنت گفت و گویی دوستانه داشتیم با مرزبانان مهربان و دوست داشتنی قسمت خانواده.


ضمن تبریک هفته مرزبانی خدمت شما بزرگواران و به خاطر تمام زحماتی که برایمان در شعبه نیک آیاد می کشید از شما بسیار سپاسگزاریم.لطف کنید خودتان را به رسم کنگره معرفی کنید؟ 
سلام دوستان زهرا هستم همسفر: مسافر من با بیش از 28 سال تخریب با 7 گرم شیره‌ی تریاک و مصرف حشیش وارد کنگره شدند حدود 11 ماه و 15 روز سفر کردیم و الان یک سال و سه ماه است که آزاد و رها هستیم در لژیون مرزبانی با استاد محترم خانم مریم و کمک راهنمای عزیز آقا علیرضا.

راز ماندن شما در کنگره بعد از رهایی چه بود؟
بعد از رهایی چون حال و هوای کنگره را دوست داشتم به خاطر اینکه به آرامش می‌رسیدم و آموزش می‌گرفتم دوست داشتم بیایم و آموزش بگیرم و خدمت کنم چون انسانها برای آموزش گرفتن و خدمت کردن پا به این هستی گذاشته‌اند من هم دوست داشتم در کنگره بمانم تا هم آموزش بگیرم و هم خدمت کنم.

لطف کنید برای سفر اولی‌ها و تازه‌واردین که با این مسئولیت آشنایی ندارند وظایف مرزبانی را به صورت مختصر شرح دهید؟
مرزبان یعنی گذشتن از خواسته‌های معقول و غیر معقول به خاطر خدمت. 
به نظر من مرزبانی کوره‌ی انسان سازی است و جایگاه مهمی است که باید طبق اصول و قوانین کنگره حرکت کند. انسان در جایگاه مرزبانی قرار می‌گیرد که خودش را بسازد آموزش بگیرد تا بتواند بقیه را راهنمایی کند. کسی که در مرزبانی مسئولیت قبول می‌کند باید نقطه تحملش بالا باشد و صبور باشد.
 کسانی مراجعه می‌کنند و در مورد مرزبانی سؤل می‌کنند من به آنها می‌گوییم مرزبانان کسانی هستند که روزگاری در تاریکی اعتیاد به سر می‌بردند در کنگره به درمان رسیده‌اند، پس از درمان در کنگره مانده‌اند تا خدمتگزاران واقعی برای کنگره باشند و یک مرزبان مواظب است حرمتها رعایت شود، حریمها شکسته نشود و خودش باید قانون و مقررات را رعایت کند تا یه عنوان یک الگو برای بقیه باشد.

چرا جایگاه مرزبانی را انتخاب کردید؟ از حس و حالتان در این جایگاه خدمتی برایمان بگویید. 
من از وقتی وارد کنگره شدم و با مرزبانها آشنا شدم همیشه این جایگاه را دوست داشتم و آرزو می‌کردم بتوانم به این جایگاه برسم و خدمت کنم. قبل از کنگره وقتی می‌خواستم به کسی کمک کنم چون راه و روشش را بلد نبودم با تخریب مواجه می‌شدم ولی وقتی وارد کنگره شدم با آموزشهایی که گرفتم متوجه شدم با خدمت کردن است که به حال خوش میرسم و سطح انرژی ‌ام بالا می‌رود و خدارا شکر میکنم که توفیق خدمت در این جایگاه نصیبم شد.

 کسی که می‌خواهد در جایگاه مرزبانی قرار بگیرد چه چیزی را باید مد نظر داشته باشد؟
اولین چیز عشق و محبت است باید خودش را دوست داشته باشد تا بتواند دیگران را دوست داشته باشد باید اینقدر عشق و محبت در درونش باشد که بتواند آنرا به دیگران انتقال دهد و به همه محبت کند.

عمل سالم از دیدگاه یک مرزبان چیست و چه نقشی می‌تواند در درمان داشته باشد؟ 
یک نفر وقتی می‌خواهد خدمت کند و در جایگاه مرزبانی قرار بگیرد باید سه ضلع مثلث: عدالت، معرفت و عمل سالم را در نظر بگیرد تا از مرکز کنگره به بیرون پرتاب نشود. در جایگاه مرزبانی بیشتر عمل سالم مدنظر است عمل سالم در شخص مرزبان مانند نیاز یک گیاه به آب لازم و ضروری است.

بهترین درسی که از کنگره گرفته‌اید چیست؟
بهترین درسی که من از کنگره گرفته‌ام صبوری است باید بر مشکلات صبر کنیم و نقطه تحملمان را بالا ببریم و تفکر کنیم اگر این سه پارامتر را رعایت کنیم می‌شود به مراحل بالاتر رسید.

نظرتان در مورد این جمله :مرزبانی با کفش‌های آهنی روی گداخته‌های آهن راه رفتن است چیست؟
خدمت در جایگاه مرزبانی خیلی سخت است و در عین سختی خیلی لذت بخش است مرزبانی یعنی کوره‌ی انسان سازی؛ در جایگاهی که هست هم خودش را بسازد هم الگویی باشد برای دیگران. یک مرزبان باید آنقدر توانایی به دست آورد دانایی و آگاهی‌اش بالا رود که به راحتی از عهده‌ی مسائل دیگر برآید.

بهترین الگویی شما چه کسی است؟
بهترین الگوی من خانم آنی هستند. با این همه مشکلاتی که داشتند از شیره‌ی جانشان برای همسفران زدند و الگوی بعدی هم اسیسنت محترم شعبه و تمام کمک راهنماها هستند.

دیدگاه شما نسبت به تازه واردین چیست؟
تازه واردین را به چشم یک بیمار نگاه می‌کنم و گذشته‌ی خودم را در آنها می بینم من همیشه دوست دارم از شیره‌ی جانم بگذرم و به آنها کمک کنم تا ماندگار شوند و به آرامش برسند و بتوانند زندگیشان را به بهترین نحو بسازند. 
آقای مهندس به ما آموزش می‌دهند که هر نعمتی که نصیب ما می‌شود باید شکرگذار باشیم شکر گزاری از خالق، خدمت به مخلوق است خداوند بی‌نهایت مخلوقاتش را دوست دارد و ما اگر بخواهیم از خداوند شکرگزاری کنیم باید به مخلوقاتی که خلق کرده است به هر شکلی که در توانمان هست خدمت کنیم حال بهتر است این خدمت به تازه واردین باشد که هیچ امیدی به درمان ندارند ما با راهنمایی هایمان و خدمت می‌توانیم نور امید را در دل آنها زنده کنیم.

لطفاً حس و حالتان را نسبت به شال مرزبانی برایمان بیان کنید؟
وقتی این مسئولیت را قبول کردم خیلی می‌ترسیدم چون واقعاً مسئولیت سنگینی است و در حین سختی لذت بخش هم هست و من این جایگاه را انتخاب کردم تا به آرامش برسم.

در زمان خدمتتان در این جایگاه آیا تغیراتی در زندگی و جهان‌بینی داشته‌اید؟
خیلی زیاد. چون هم داریم خدمت می‌کنیم و هم داریم آموزش می‌گیریم و این آموزش‌ها را اگر در زندگی پیاده کنیم می‌بینیم که زندگی‌مان از این رو به آن رو می‌شود. اینجا راه و روش زندگی کردن را یاد می‌گیریم و به همین دلیل زندگی برایمان راحتر شده است و بهتر می‌توانیم از پس مشکلات برآییم.

و کلام آخر ...
تشکر می‌کنم از همه‌ی عزیزانی که به هر نحو در کنگره دارند خدمت می‌کنند از آقای مهندس؛ خانم آنی تشکر می‌کنم از اسیسنت محترم شعبه؛ از کمک راهنماهای محترم تشکر می کنم و یک تشکر ویژه هم از کمک راهنمای خوب خودم خانم مریم دارم که اگر من الان در این جایگاه هستم به خاطر زحمات ایشان است که صبورانه من را تحمل کردند و به من آموزش دادند تا به آرامش برسم و بتوانم این جایگاه را لمس کنم. از مسافرم هم تشکر می‌کنم که به من اجازه می‌دهند به کنگره بیایم و آموزش‌ها را بگیرم.
لطف کنید خودتان را به رسم کنگره معرفی کنید؟ 
سلام دوستان طاهره هستم یک همسفر؛ مسافر من آخرین آنتی ایکس مصرفی‌اش تریاک بوده است با 4 گرم تریاک و دو سال تخریب وارد کنگره شدند روش درمان DST داروی درمان OT حدود 11 ماه و چند روز سفر کردند با کمک راهنمای خوبشان آقا صادق و کمک راهنمای خوب خودم در حال حاضر اسیسنت محترم الان هم حدود 10 ماه است که آزاد و رها هستند.
 در ادامه سفر سیگار داشتند انواع و اقسام دخانیات روش درمان DST داروی درمان نیکوتین خوراکی حدود ۱۰ ماه و چند روز سفر کردند با کمک راهنمای محترمشان آقا مهدی الان ۹ ماه و چند روز است آزاد و رها هستند.
 
راز ماندن شما در کنگره بعد از رهایی چه بود؟
چون من با مسافرم آرامش را در کنگره پیدا کرده بودیم دوست داشتیم در کنگره بمانیم و این آموزش و رهایی را به دیگران هم انتقال بدهیم و دوست داشتیم همان طور که ما این حس و حال را تجربه کردیم به بقیه هم کمک کنیم تا بتوانند این حس و حال را تجربه کنند.

لطف کنید برای سفر اولی‌ها و تازه‌واردین که با این مسئولیت آشنایی ندارند وظایف مرزبانی را به صورت مختصر شرح دهید؟
به نظر من مرزبانی مرز بین همسفرها، کمک راهنماها، اسیسنت و ... را مشخص می کند و ما می‌خواهیم به همسفران کمک کنیم که حد و حدود این مرز را حفظ کنند.
مرزبانان، تازه واردین را راهنمایی می کنند که حرمتهای کنگره چه چیزهای هستند، چه خدمتهایی را می‌توانند بگیرند و به سؤالات آنها با صبوری پاسخ میدهند.

چرا جایگاه مرزبانی را انتخاب کردید؟ از حس و حالتان در این جایگاه خدمتی برایمان بگویید. 
وقتی وارد کنگره شدم و مرزبانها را دیدم که شال زرد رنگ دارند از همان اول همیشه حس و حالش را داشتم و می‌گفتم اگر بخواهم خدمت بگیرم مرزبانی را انتخاب می‌کنم واقعاً دوست داشتم در این جایگاه قرار بگیرم و به همسفران کمک کنم.

کسی که می‌خواهد در جایگاه مرزبانی قرار بگیرد چه چیزی را باید مد نظر داشته باشد؟
مرزبان وقتی در این جایگاه قرار می‎گیرد باید با روی باز از یک همسفر استقبال کند باید خندان و خوش‌رفتار باشد تا یک تازه‎وارد که به کنگره می‌آید جذب کنگره شود.

عمل سالم از دیدگاه یک مرزبان چیست و چه نقشی می‌تواند در درمان داشته باشد؟
وقتی یک مرزبان بتواند عمل سالم را انجام دهد همسفران او را می‌بینند و او را الگو قرار می‌دهند.

بهترین درسی که از کنگره گرفته‌اید چیست؟
بهترین درسی که من از کنگره گرفته‌ام آرامش است که هم خودم آرامش داشته باشم و هم به اعضای خانواده‌ام آرامش را هدیه کنم چون قبل از ورودمان به کنگره ما اصلاً آرامش نداشتیم من آرامش و صبوری را از کنگره یاد گرفتم و اینکه چه موقع صحبت کنم قبلاً بی‌موقع با اطرافیان و مسافرم حرف می‌زدم و این باعث ناراحتی اطرافیانم می‌شد و خدا را شکر در کنگره یاد گرفتم که چه موقع صحبت کنم.

نظرتان در مورد این جمله: مرزبانی با کفش‌های آهنی روی گداخته‌های آهن راه رفتن است چیست؟
به نظر من کفش‌های آهنی یعنی اینکه من بتوانم با کفش‌های آهنی راه بروم به مدت 14 ماه و این راه هم سختی و هم دشواری دارد و بتوانم به گونه ای در این جایگاه خدمت کنم که الگویی برای همه باشم.

بهترین الگویی شما چه کسی است؟
الگوی من هم خانم آنی و آقای مهندس هستند که با صبوری و شکیبایی توانستند کنگره را تأسیس کنند دشواری‌ها و مشکلات را پشت سر گذاشتند و الگویی شدند برای ما.

دیدگاه شما نسبت به تازه واردین چیست؟
وقتی یک تازه وارد به کنگره می‌آید یاد روز اول ورود خودم می‌افتم که خیلی گیج بودم گمراه بودم نمی‌دانستم حالا باید چی‌کار کنم خیلی برایم سخت بود و الان سعی می‌کنم با راهنمایی‌های که قبلاً به خودم شده بود آنها را راهنمایی کنم تا ماندگار شوند و راهشان را پیدا کنند.

لطفاً حس و حالتان را نسبت به شال مرزبانی برایمان بیان کنید؟
من واقعاً وقتی دارم شالم را اتو می‌کشم خیلی خوشحال هستم حس و حال خوبی دارم احساس آرامش می‌کنم.

در زمان خدمتتان در این جایگاه آیا تغیراتی در زندگی و جهان‌بینی داشته‌اید؟
من صبور بودن را از کنگره یاد گرفتم و بهتر می‎توانم با مشکلات کنار بیایم.

و کلام آخر ...
 من اول تشکر می کنم از خدا و همیشه خدا را شکر می‌کنم که راه را برای من و مسافرم باز کردند تشکر می‌کنم از آقای مهندس و خانم آنی که کنگره ۶۰ را راه‌اندازی کردند و تشکر می کنم از کمک راهنمای خوبم خانم مریم که صبورانه به ما آموزش دادند و راهنماییمان کردند از خانم مریم اسیسنت محترم هم تشکر می کنم که در حال حاضر کمک راهنای من هستند. در پایان از مسافرم کمال تشکر را دارم که به دلیل مشکل مسافرم است که من الان در کنگره حضور دارم و می‌توانم این جایگاه را لمس کنم.

از اینکه وقتتان را در اختیار من گذاشتید خیلی سپاس گزارم و این هفته‌ی عزیز را به شما مرزبانان قسمت خانواده و مرزبانان قسمت مسافران و همچنین اسیستنت عزیز و ایجنت محترم شعبه تبریک عرض می‌کنم. 

تهیه گزارش: همسفر اکرم (لژیون سوم)
ارسال تصاویر: همسفر زهره (کمک راهنمای لژیون سوم)
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه و گفت و گو،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نجمه همسفر مسلم چهارشنبه 17 مهر 1398 09:09
منم به نوبه خودم ،هفته اسیسنت و مرزبانان رو به خانوم مریم عزیز .و خانوم طاهره وزهرای عزیزم،ودر بخش مسافران به ایجنت شعبه مون و مزبانان عزیز تبریک میگویم ،وبهترینهارو براشون ارزو میکنم ،بازموبه تبریک به همه شما عزیزان ،
زهره همسفرمهدی چهارشنبه 17 مهر 1398 01:10
سلام وخسته نباشی به مرزبانان وایجنت واسسنت محترم کمک راهنمای خودم این روزروبهتون تبریک میگم
زهره همسفرمهدی چهارشنبه 17 مهر 1398 01:07
سلام وخسته نباشی به مرزبانان وایجنت واسسنت محترم کمک راهنمای خودم این روزروبهتون تبریک میگم
مریم همسفر داوود سه شنبه 16 مهر 1398 06:42
بسیار سپاسگذارم از خانم اکرم عزیز که زحمت این مصاحبه را کشیدند. خداقوت
مریم همسفر داوود سه شنبه 16 مهر 1398 06:20
در ابتدا این هفته را خدمت کلیه ایجنت ها، اسیستانت ها و مرزبانان تبریک عرض می کنم.
بسیار سپاسگزارم از مرزبانان محترم خانم زهرا و خانم طاهره عزیز که با صحبت های خوبشان به ما آموزش و انرژی دادند. بسیار خداوند را شاکرم که توفیق قرار گرفتن در این جایگاه را پیدا کردید، قطعاً در اثر تلاش ها و حرکت های
درستی که انجام دادید و اینکه خواسته و عشق به خدمت و آموزش گرفتن داشتید باعث شد که این جایگاه را لمس کنید و قدم های مفیدی را برای خودتان بردارید.
گاهی عشق؛
یعنی پای برهنه بر روی گداخته‌های آتش راه رفتن، ولی وقتی که در وادی عشق قرار گرفتی، آتش‌های گداخته را بسان گلبرگ‌های نرم و لطیف در زیر پای خودت احساس خواهی کرد و از هیچ غل و زنجیری پروایی در سر نخواهد داشت؛ زیرا تو در اثر قدرت عشق، سوزندگی آتش را به گونه‌ای دیگر احساس خواهی کرد و آن را به جان خریداری و این شعبدۀ معمار بزرگ عشق است.
حسن رضوانی دوشنبه 15 مهر 1398 18:24
سلام هفته اسیسنت و مرزبانان قسمت همسفران را صمیمانه تبریک و خدا قوت عرض می کنم خدمات شما دست همیاری شما را خواهد داد به جهت خدمت در کنگره از تمای شما خوبان سپاسگزارم
حسن رضوانی دوشنبه 15 مهر 1398 18:15
سلام هفته اسیسنت و مرزبانان قسمت همسفران را صمیمانه تبریک و خدا قوت عرض می کنم خدمات شما دست همیاری شما را خواهد داد به جهت خدمت در کنگره از تمای شما خوبان متشکرم
زهرالژیون مرزبانی دوشنبه 15 مهر 1398 13:13
عشق واقعی از درک متقابل می آید
سلام به همه عزیزانی که ابراز محبت کردند.ازتمام عزیزان سپاسگذارم واز خداوند برایشان بهترینها را آرزو میکنم.واین هفته زیبا را خدمت مرزبانان مسافر وایجنت واسیستانت محترم شعبه تبریک می گویم.
همسفر سعیده دوشنبه 15 مهر 1398 07:54
با سلام و خدا قوت خدمت مرزبانان محترم،این هفته ی زیبا را خدمت شما تبریک عرض میکنم و خدا قوت خدمت خانم اکرم.همچنین تبریک عرض میکنم خدمت اسیستنت محترم خانم مریم.
همسفرطاهره یکشنبه 14 مهر 1398 17:01
سلام از همه ی همسفران و مسافران عزیز که به هرنحوی تبریک گفتند تشکر و قدردانی دارم شماهستیدکه با کامنتهای خوبتون به ما انرژی میبخشید این جایگاها گوارای وجود همه ی اعضای کنگره60باشه انشاالله منم به نوبیه خودم این هفته ی قشنگ را به خانوم مریم عزیز اسیسنت محترم واقای علیرضا ایجنت شعبه نبریک عرض میکنم
یکشنبه 14 مهر 1398 17:00
سلام از همه ی همسفران و مسافران عزیز که به هرنحوی تبریک گفتند تشکر و قدردانی دارم شماهستیدکه با کامنتهای خوبتون به ما انرژی میبخشید این جایگاها گوارای وجود همه ی اعضای کنگره60باشه انشاالله منم به نوبیه خودم این هفته ی قشنگ را به خانوم مریم عزیز اسیسنت محترم واقای علیرضا ایجنت شعبه نبریک عرض میکنم
سافر محسن لژیون سوم یکشنبه 14 مهر 1398 14:17
سلام وخسته نباشید خدمت اسیستنت و مرزبانان خانواده.خدمت صادقانه از هر عبادتی والاتر میباشد.پایدار وسلامت باشید.
همسفر مهدیه لژیون دوم یکشنبه 14 مهر 1398 14:09
با سلام ضمن عرض تبریک خدمت اینجنت واسیستانت محترم شعبه وعرض تبریک خدمت مرزبانان خانواده ومرزبانان قسمت مسافران.این هفته روبه همه ی عزیزان بخصوص کمک راهنمای عزیزوبزرگوارم خانم مریم ومرزبانان محترم خانم زهراوخانم طاهره عزیز.انشااله موفق وپیروزباشید.
فاطمه همسفر حمزه یکشنبه 14 مهر 1398 09:59
سلام وعرض ادب خدمت مرزبانان محترم بخش مسافران به همه مرزبانان عزیزوبزرگوارهفته مرزبانی راتبریک عرض میکنم.سپاس فراوان بابت خدمت های خالصانه شمادرکنگره .موفق باشید
فاطمه همسفرحمزه یکشنبه 14 مهر 1398 09:54
سلام خدمت هم لژیونهای عزیزم مرزبانان محترم خانم زهرای عزیزوخانم طاهره عزیزهفته مرزبان راخدمت شماعزیزان تبریک عرض میکنم.وهمچنین یک تبریک ویژه خدمت اسیسانت محترم خانم مریم وایجنت محترم آقاعلیرضا دارم وهفته ایجنت واسیسانت راهم خدمت دوبزرگوارتبریک عرض میکنم.سپاس فراوان بابت خدمت های خالصانه ای که درکنگره انجام می دهید
فاطمه همسفرحمزه یکشنبه 14 مهر 1398 09:54
سلام خدمت هم لژیونهای عزیزم مرزبانان محترم خانم زهرای عزیزوخانم طاهره عزیزهفته مرزبان راخدمت شماعزیزان تبریک عرض میکنم.وهمچنین یک تبریک ویژه خدمت اسیسانت محترم خانم مریم وایجنت محترم آقاعلیرضا دارم وهفته ایجنت واسیسانت راهم خدمت دوبزرگوارتبریک عرض میکنم.سپاس فراوان بابت خدمت های خالصانه ای که درکنگره انجام می دهید
همسفر طیبه یکشنبه 14 مهر 1398 08:55
ضمن عرض سلام و خدا قوت خدمت خانم اکرم عزیز بابت مصاحبه خیلی جامع و کاملشون و همچنین تبریک عرض میکنم این هفته را خدمت مرزبانان قسمت خانواده و اسیسنت محترم شعبه خانم مریم
همسفر لیلا(لژیون سوم) یکشنبه 14 مهر 1398 02:41
با سلام
این هفته را خدمت مرزبانان محترم خانم زهرا و خانم طاهره عزیز تبریک عرض میکنم. از زحمات این دو عزیز در اینا جایگاه بسیار تشکر میکنم. همچنین تبریک عرض میکنم خدمت ایجنت، اسیستنت محترم شعبه و مرزبانان بزرگوار در بخش مسافران.
سپاس از خانم اکرم عزیزم بابت تهیه مصاحبه.
مسافرمهدی احمدی شنبه 13 مهر 1398 23:05
باعرض سلام وخداقوت وتبریک هفته ایجنت ومرزبان واسیستانت به خصوص اسیستانت شعبه خانم مریم وهمچنین مرزبانان قسمت همسفران خانم زهراوخانم طاهره ضمن عرض خداقوت مصاحبه بسیارزیبائی وعالی بود ازسخنانشان اموزش گرفتم وامیدوارم دراین جایگاه اموزشهای لازم راکسب نمایند وموفق وپیروز باشند وبتوانند به نحواحسندعمل سالم راکاربردی نمایند
همسفرملیحه شنبه 13 مهر 1398 21:01
درود
هفته اسیسنت و مرزبانان را به خانم مریم عزیز وخانم زهرا وخانم طاهره تبریک عرض میکنم.
موفق و پیروز باشید .
خدا قوت.
همسفر زهره.لژیون دوم شنبه 13 مهر 1398 18:31
سلام و خدا قوت خدمت تمامی عزیزانی که برای کنگره 60 تلاش می کنند و تبریک فراوان خدمت خانم طاهره و خانم زهرا مرزبانان محترم و تبریک ویژه خدمت اسیسانت محترم کمک راهنمای عزیز خانم مریم.
همسفر مهری شنبه 13 مهر 1398 15:17
با عرض سلام وتبریک به خانم طاهره وخانم زهرا عزیز مرزبانان محترم واینکه صحبتهای شما خیلی عالی بود. وتبریک ویژه به اسیسنت شعبه خانم مریم عزیز وخداقوت به شما عزیزان.ویک خداقوت هم به خانم اکرم بابت مصاحبه زیبا سپاس گذارم.
همسفر مهری شنبه 13 مهر 1398 15:17
با عرض سلام وتبریک به خانم طاهره وخانم زهرا عزیز مرزبانان محترم واینکه صحبتهای شما خیلی عالی بود. وتبریک ویژه به اسیسنت شعبه خانم مریم عزیز وخداقوت به شما عزیزان.ویک خداقوت هم به خانم اکرم بابت مصاحبه زیبا سپاس گذارم.
همسفر لیلا لژیون دوم شنبه 13 مهر 1398 12:31
این هفته زیبا را خدمت ایجنت، اسیستانت و مرزبانان محترم، مسافر علیرضا و کمک راهنمای محترم خانم مریم عزیز، خانم طاهره و خانم زهرا عزیز و مرزبانان قسمت مسافران تبریک عرض می کنم و برایشان بهترین ها را آرزومندم.
تشکر بابت مصاحبه زیبا و پر انرژی که داشتید، خدا قوت
همسفر آمنه شنبه 13 مهر 1398 12:28
من هم به نوبه خودم این هفته را به خانم مریم اسیسنت ومرزبانان همسفران خانم زهرا وطاهره عزیزم تبریک میگم وبرایشان بهترینها را آرزومندم مصاحبه خیلی خوبی بود لذت بردم وخدا قوت به اکرم عزیزم وکمک راهنمای عزیزم خانم زهره به خاطر تهیه مصاحبه قشنگی که از مرزبانان داشتند .
شنبه 13 مهر 1398 12:28
من هم به نوبه خودم این هفته را به خانم مریم اسیسنت ومرزبانان همسفران خانم زهرا وطاهره عزیزم تبریک میگم وبرایشان بهترینها را آرزومندم مصاحبه خیلی خوبی بود لذت بردم وخدا قوت به اکرم عزیزم وکمک راهنمای عزیزم خانم زهره به خاطر تهیه مصاحبه قشنگی که از مرزبانان داشتند .
فاطمه همسفر حسین شنبه 13 مهر 1398 09:06
خداقوت خدمت ایجنت،اسیسانت ومرزبانان قسمت مسافران ومرزبانان قسمت همسفران شعبه نیک آبادکه خالصانه وبدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنند.بابت زحمات این عزیزان تشکروقدردانی می کنم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic