در باب دستور جلسه؛ هفته ایجنت، مرزبان و اسیستانت
یکشنبه 14 مهر 1398 ساعت 11:18 | نوشته ‌شده به دست فاطمه شفیعی | ( نظرات )
به نام آن که عشق را آفرید
در باب دستور جلسه هفتگی؛ هفته اسیستانت، ایجنت و مرزبان
به قلم؛ کمک راهنما همسفر فاطمه
 

براستی اگر ایجنت ها و اسیستانت ها نبودند چگونه مرزبانان متحد می شدند و براستی اگر مرزبانان نبودند چگونه کنگره قادر بود به چرخش خود ادامه دهد و شعاع اضافه نماید پس بیایم با هم این نگهبانان را قدردان باشیم.

هفته ایجنت مرزبان و اسیستانت را خدمت تمام ایجنت ها، اسیستانت ها و مرزبانان تمام شعبات صمیمانه تبریک عرض می کنم. تمام دستور جلسات سالیانه و تکرار  و مرور آن برای یادآوری تک تک افراد الزامی است. شاید برای افرادی که جدیداً  وارد سیستم آموزشی کنگره شدند یا اولین بار است که با این دستور جلسه آشنا می شوند و با دیدن  افرادی با شال زرد و کرم سؤالاتی در ذهنشان مطرح شود که اینها چکاره هستند؟ چند ساعت کار می کنند؟ مگر زندگی , زن و بچه ندارند که اکثر هفته در شعبه هستند؟ آیا بیکارند یا در قبال خدمتی که انجام میدهند دست مزدی می گیرند؟ مگر نمی گویند سفرِ اول حدود ده یا یازده ماه است، پس چرا بعد از رهایی  ماندند؟ اگر غیر از راهنما افراد دیگری هستند که باید برای درمان اعتیاد مسافران یا خانواده های درگیر اعتیاد کمک کنند؟ یک ارگان به چند تا نیرو و مدیر نیاز دارد؟ مگر بزرگ کنگره آقای مهندس نیست پس چرا باید به اینها احترام بگذاریم و حرفشان را گوش دهیم؟ اصلاً چرا شال دارند، نشان شال یعنی چه؟ و سوالات دیگر...
بله جواب تمام  سؤالات در این جمله کوتاه است که برای  درمان اعتیاد باید از یک سیستم  خیلی خیلی قوی استفاده بشود. آقای مهندس با تفکر و درایتی که دارند  و برای اینکه از نقاط ضعف، قوت و پیشرفت سیستم درمانی اطلاع و آگاهی داشته باشند از بین افراد کنگره آن عزیزانی که سفر اول را به خوبی گذراندند وارد سفر دوم شدند و از بین مسافران کسانی که مصرف کننده سیگار نیستند را در جایگاه خدمتی می پذیرند. انتخاب ایجنت و اسیستانت به عهده دیده بان است ولی انتخاب مرزبان  با دادن رأی از طریق خود افراد هر شعبه اتفاق می افتد. این عزیزان بدون  هیچ چشم داشتی در حال خدمت هستند همه آنها زندگی و کار دارند ولی با حس خوب که همراه با عشق و محبت است حاضر هستند از خود بگذرند تا به هم نوعان خود که گذشته خودشان بوده کمک کنند. این عزیزان در ظاهر خدمت می کنند ولی در باطن دو کار را انجام میدهند اول اینکه آموزش می گیرند و دوم اینکه در این جایگاه هم در حال تزکیه هستند چون می دانند که انسان برای آموزش و خدمت پا به هستی گذاشته است. در صور پنهان تمام گره های زندگیشان باز می شود، قدرت و اعتماد به نفس بدست می آورند، قدرت نه گفتن را پیدا می کنند، مدیریت بحران را یاد می گیرند چون با همه افراد ارتباط  دارند به مرور زمان نقطه تحملشان هم بالا میرود.
قرار گرفتن در این جایگاه باعث رشد و تکاملشان می شود، برای اینکه یک نفر به درمان برسد هرکاری از دستشان بر بیاید انجام میدهند، از خدمت در این جایگاه ها لذت می برند و در ادامه انرژی بدست می آورند و این حال خوش را به دیگران هم انتقال میدهند به این صورت که دیگرانی که تجربه این جایگاه ها را نداشتند حسرت می خورند و می گویند خوش به سعادتشان که این توفیق شامل حالشان شده، براستی خداوند اذن خدمت به دیگران را به همه انسان ها نمیدهد، اخلاق و برخوردشان با اعضاء بسیار خوب است با ادب و نزاکت صحبت می کنند، طبق حرمت ها و قوانین پیش می روند. چون اعتیاد را با گوشت، پوست و استخوان خود حس کردند بنابرین بیشتر گرفتاران در اعتیاد را درک می کنند. زکات علمی را که یاد گرفته اند را میدهند.

وظایف و جایگاه ایجنت و اسیستانت: هر دو مانند ریش سفید شعبه هستند. کارشان شبیه به همدیگر است، به عنوان مدیر شعبه هستند، ایجنت در قسمت مسافران و اسیستانت در قسمت همسفران  در حال خدمت هستند، رابط بین شعبه خودشان با شعبه مرکزی و دیده بانها هستند، بر کار مرزبان ها نظارت دارند، مشکلات را بررسی و رسیدگی می کنند و گزارشات و کم و کاستی های  شعبه را به دیده بان مربوطه اطلاع میدهند. اگر قانون جدید تصویب شود یا آقای مهندس در روز چهار شنبه و یا جلساتی که حدود ماهی یک بار با ایجنت و اسیستانت دارند صحبتی می کنند گزارش را به مرزبانان اطلاع میدهند، هماهنگ کننده مرزبان ها هستند دو دوره (هر دوره ۱۴ماه ) می توانند در این جایگاه باشند، راهنمای کمک راهنماها هم هستند مثلاً اگر کمک راهنمایی سؤالی دارد از آنها می پرسند، رنگ شالشان کرم رنگ است.

جایگاه  و وظایف مرزبانان: حدود هفده سال پیش فعالیت خودشان را شروع کردند. با رأی اعضاء انتخاب می شوند، کارهای اجرایی و مسئولیت شعبه روی دوش این عزیزان است، جشن ها، مراسم ها، رهایی ها، افطاریها، پذیرایی به عهده آنهاست، حواسشان به تمام افراد است چون سر و کارشان با تمام افراد از قبیل: کمک راهنما، سفر اولی و دومی و تازه واردین هست واقعاً کارشان سخت است،  زودتر از همه وارد شعبه می شوند و دیرتر از همه خارج می شوند، هر کدامشان یک وظیفه ای دارند مثلاً مرزبان پارک، مرزبان ورزش در روز های جمعه در حال خدمت هستند، یک نفر به عنوان مرزبان مالی جمع آوری سبد، دادن پول آب و برق و ... تعداد مرزبان بر اساس نیاز هر  شعبه  است  حافظ حریم و قوانین هستند، زودتر از اعضاء در شعبه حضور دارند، برای پیشرفت شعبه در حال تلاشند رنگ شالشان زرد است. 
مرزبانی یعنی با پای برهنه روی گداخته های آتش راه رفتن است، بارها این جمله را شنیده ایم یعنی اینکه کارشان بسیار سخت است و من خودم چون در این جایگاه بودم می توانم معنی این جمله را بفهمم.
ذهن و دغدغه شان شعبه و بچه های کنگره است زمانی هم که در شعبه نیستند همه حواس و فکرشان در این مدت به ترقی شعبه است.
قسمت سوم و آخر اینکه چرا در این هفته جشن می گیریم و یک هفته به عنوان دستور جلسه در تمام شعبات در این مورد صحبت می کنند، برای اینکه اکثر مصرف کننده ها یا خانواده آنها بر اثر تخریب مواد حسشان بسته شده حالات روحی و روانی آنها از کنترل و تعادل خارج شده، خیلی نعمت ها و چیزهای خوبی که از طرف خدا یا دیگران به آنها رسیده را نمی ببینند وقتی در مسیر آموزش قرار گرفتند و کم کم حالشان بهتر شد باید بدانند که گاهی اوقات نعمت های خدا از طریق بندگانش و به صورت غیر مستقیم انجام می گیرد پس تشکر کردن، قدردانی و سپاس برای تک تک افراد الزامی است، این عزیزان اصلاً هیچ چشم داشتی به  قدردانی ما ندارند، چون آنها عاشقند، فرد عاشق حسابش با معبودش هست نه کسی دیگر، اما ما برای حال خودمان و اینکه کافر نباشیم و به آنها ثابت کنیم که ما به عینه شاهد زحمات شما هستیم و بیرون از کنگره هم یاد بگیریم که اگر کسی به ما کمکی کرد یا قدمی برداشت نگوییم وظیفه اش بود حتماً باید به نحو احسن در روز جشن به هر نوعی،  مالی، زبانی و عملی  (دلنوشته) تقدیر و تشکر کنیم، موقع دادن پاکت دستمان نلرزد، عاقلانه تصمیم بگیریم نه حسابگرانه گذشته خود را فراموش نکنیم که قبل از کنگره راضی بودیم زندگیمان را بدهیم  تا دیگر رنج اعتیاد را نکشیم و آرامش بدست آوریم. افرادی  که برای روزهای چهار شنبه به تهران رفتند میدانند و دیدند که حدود ساعت ۵ صبح مرزبانان کشیک از خواب شیرین صبحگاهی خود می زنند  روی پا ایستاده اند تا آخر وقت و در حال خدمت هستند اسم این کار را چه می شود گذاشت، یا غیر از عشق و محبت که سلاح کنگره هم همین است. چیزی دیگری می توان گفت؟
جمله آخر من از آقای امین: ایجنت ها و اسیستنانت ها و مرزبانان مثل ریشه درخت هستند ریشه سعی خودش را می کند تا آب و مواد غذایی را به شکوفه ها بدهد این عزیزان با هماهنگی همدیگر برای رهایی و رسیدن به حال خوش  و خدمت به اعضاء و تقویت وپیشرفت شعبه  از خود مایه می گذارند.
در پایان از طرف کمک راهنمایان، مسافران و همسفران شعبه نیک آباد  باز هم این هفته بسیار به یاد ماندنی را خدمت ایجنت و اسیستانت محترم شعبه، آقای علی رضا و  سرکار خانم مریم عزیز ،  مرزبان های محترم بخش مسافران و همسفران بسیار تبریک و خداقوت می گوییم و برای شما عزیزان که با تمام وجودتان که سرشار از عشق محبت است و برای پویایی شعبه در حال تلاش هستید صمیمانه تقدیر و تشکر می کنیم به امید موفقیت در ادامه مسیری که در آن قرار دارید انشالله که خیر و برکت زحمات شما عزیزان به خودتان و زندگیتان برگردد.

نگارش و تایپ: کمک راهنما لژیون یکم همسفر فاطمه


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم همسفر داوود سه شنبه 16 مهر 1398 06:37
خداقوت عرض می کنم خدمت کمک راهنما محترم خانم فاطمه که به خوبی دستور جلسه هفتگی را به نگارش در آوردند و من هم به نوبه خودم این هفته را خدمت اسیستانت محترم خانم مریم، ایجنت محترم مسافر علی رضا و کلیه مرزبانان چه در قسمت مسافران و چه در قسمت همسفران تبریک و شادباش عرض می کنم.
مسافرمجتبی بطحائی لژیون مرزبانی دوشنبه 15 مهر 1398 20:35
باسلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم فاطمه که بسیارزیباوپرانرژی وباحس وحال خوب بیان نمودید وآموزش گرفتم ومتقابلان ازشماسپاسگذارم
فاطمه همسفر حسین دوشنبه 15 مهر 1398 19:42
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم فاطمه که به این خوبی دستور جلسه رابازمودند.
مسافر اصغر دوشنبه 15 مهر 1398 12:57
با سلام وخسته نباشید خدمت کمک راهنما خانم فاطمه تشکر وقدردانی بابت مطالب بسیار زیبا ومفید
فاطمه همسفر حسین دوشنبه 15 مهر 1398 12:42
خداقوت خدمت کمک راهنمای عزیز خانم فاطمه که به این خوبی دستور جلسه رابازنمودند.این هفته فرخنده رابه ایجنت ،اسیستانت ومرزبانان قسمت مسافران وهمسفران شعبه نیک آبادتبریک عرض می کنم.
مسافر محسن لژیون سوم دوشنبه 15 مهر 1398 12:22
خدا قوت به همه دست اندرکاران شعبه.شادی به معنای واقعی یعنی خدمت به همنوع.شادوسربلند باشید.
همسفر زهره.لژیون دوم دوشنبه 15 مهر 1398 10:15
خداقوت به کمک راهنمای محترم خانم فاطمه عزیز ممنون که دستور جلسه را به زیبایی بیان کردید.
مسافرمهدی احمدی دوشنبه 15 مهر 1398 04:42
باسلام وعرض خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم همسفران خانم فاطمه بسیارعالی وجامع وکامل بود ازشماسپاسگذارم بابت انعکاس این مطالب بسیاراموزنده بود
زهرا ح لژیون ۴ یکشنبه 14 مهر 1398 20:38
خداوندا لطفت را به من بی اندازه نمودی ،عشقت را بر من کامل فرمودی ،حمایتم کردی و گره از کارم گشودی ....
خداوندا از تو بهترین ها را برای دوستانی که مرا به سوی رویاهایم هدایت می کنند می خواهم .
این هفته زیبا را به ایجنت، اسیستانت و مرزبانان محترم شعبه نیک آباد تبریک می گویم و از زحمات بی منتشان بسیار سپاسگزارم .
زهره همسفر حمید یکشنبه 14 مهر 1398 20:21
از کمک راهنمای محترم خانم فاطمه سپاسگزارم که به خوبی دستور جلسه و وظایف جایگاهها را به خوبی بیان کرده اند. این هفته فرخنده را خدمت اسیستنت، مرزبانان و ایجنت محترم شعبه تبریک عرض میکنم.
بوت زنانه یکشنبه 14 مهر 1398 16:34
مطالب بسیار جالبی داریم ممنونم ازتون
نجمه همسفر مسلم یکشنبه 14 مهر 1398 15:52
خدا قوت به کمک راهنمای محترم خانوم فاطمه .بسیار زیبا واموزنده .جایگاه مرزبانی واقعا جایگاه سختیه گرچه در ظاهر عادی است ولی واقعا دشوار است .تبریک به ایجنت .اسیسنت و مرزبانان بخش مسافران و بخش همسفران .
زهراهمسفرمجتبی یکشنبه 14 مهر 1398 14:43
سپاس فراوان خدمت کمک راهنماخانم فاطمه عزیز چقدر زیبا وپر انرژی وباحس خوب مطالب بیان شده بود.
امیدوارم در ادامه ثابت قدم باشیم ودر کنار شما عزیزان آموزش بگیریم.
همسفر لیلا لژیون دوم یکشنبه 14 مهر 1398 13:48
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم فاطمه عزیز بسیار عالی بود.تشکر بابت آموزش های خوبتان.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو