WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - در باب دستور جلسه وادی دوم
در باب دستور جلسه وادی دوم
یکشنبه 5 آبان 1398 ساعت 11:26 | نوشته ‌شده به دست سعیده کریمی فرد | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
 در باب دستور جلسه وادی دوم و تاثیر آن روی من 
به قلم همسفر سعیده


ناامیدی چشم ها را کور میکند و اندیشه ها را می سوزاند و مثل امواجی است که دائمأ به ساحل می خورد و همه چیز را از بین می برد.
 هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.
وادی ها کلید ما هستند ودرتمام سطوح کنگره ضروریات لازم را پله پله به ما می آموزند و کسی که وارد کنگره می شود با اجرا کردن آنها حرکت خود را شروع می کند و وارد یک تفکر صحیح می شود تا پله پله به وادی چهاردهم که عشق و محبت است برسد.وادی ها به ترتیب نوشته شده و روی آنها تفکر شده و اگر یک وادی را خوب یاد نگیریم نمی توانیم وارد وادی بعدی شویم.
وادی اول تفکر کردن را به ما آموخت و متوجه شدیم که هر کاری برای شروع  نیاز به تفکر دارد تا حرکت آغاز گردد و ساختارها تشکیل شوند و به صلح و آرامش برسیم.حالا وادی دوم میگوید هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نگذاشته است, یعنی وجود هرچیزی چه انسان باشد یا حیوان,گیاه و هر چیز دیگر  بیهوده نیست و هیچ چیز در زندگی و هستی تصادفی به وجود نیامده و هر چیزی ارزشی دارد,حتی اگر هنوز  ارزش آن را نشناخته باشیم,حتی خود ما.
پس کنگره و وادی ها آدرس ما را به خود ما میدهد و میگوید خودت را در هستی پیدا کن و به ارزش خودت پی ببر و اگر در دنیای تاریکی بوده ای یا هستی, بدان که راه امیدی هست و باید این راه را بیابی و از تاریکی ها عبور کنی و معیاری را در نظربگیرید و بر اساس آن حرکت کنید, در این راستا امید یک نکته ی کلیدی است و باید درتصمیمات دید ما مثبت باشد تا به امید برسیم و اگر دید و نگرش منفی داشته باشیم به نا امیدی میرسیم.
برای خروج از این تاریکی ها دچار جنگ درونی می شویم و برسر دوراهی قرار میگیریم که آیا این راه(کنگره) من را نجات می دهد یا نه?آیا به راهم ادامه بدهم یا نه? اما این جنگ نرم است,یعنی جنگ آگاهی و اطلاعات و افکار و اندیشه است و جنگی که با صلاح بخواهیم بجنگیم نیست,پس می خواهیم درون خود رابه یک شهر آباد تبدیل کنیم و آدم متعادلی بشویم و اگر در هنگام خروج از تاریکی و شناخت خود با تفکر و اندیشه ی درست و با تلاش و کوشش خود را به مرحله ی دانایی برسانیم و حرکت کنیم و در مسیر اگر به هر مسئله ی نا امید کننده ای که رسیدیم در توانایی ما خلل ایجاد نمی شود.پس باید این مسیر ما در صراط مستقیم و در راه ارزشها باشد و به طرف نور حرکت کنیم تا منبع روشنایی را پیدا کنیم و آن منبع قدرت مطلق یا همان نیروی مافوق است که کل هستی را خلق کرده و برای هر کدام ارزشی قائل شد و پی می بریم که تمام این هستی در درون ما هم هست و کم کم به ارزش و وجود خودمان هم پی می بریم.
در جهت این ارزشها و صراط مستقیم  دید و نگرش و تصویر سازی ذهن ما باید خوب و مثبت باشد و به هر چه فکر کردیم می رسیم, این تصاویر در ذهن ما اثر شگفت انگیز می توانند داشته باشند, هرچه مثبت یا منفی باشند و باید بدانیم تفکرات و تصاویر منفی روی ساختار جسم ما اثر می گذارند و جسم را بیمار می کنند.
یک سغر اولی که وارد کنگره می شود در شرایط خانوادگی و اقتصادی بدی قرار دارد و باید تفکر درست ودید مثبت داشته باشد تا بتواند برگردد و تعادل قبل را بازپس بگیرد و این نشان حیات دوباره یا همان درمان است و ازنظرتفکر و اندیشه ازظلمت خارج میشود و اضطراب هایی که دارد طبیعی است,اما نباید ناامید باشد و یواش یواش به حقیقت میرسد  نیروهای   بازدارنده ای چون ناامیدی در این سفر تلاش خود را می کنند تا هر جا یک شوق و خاطری برای فرد باشد از بین ببرند و او را به نابودی بکشند و مانند غباری جلوی چشم او را می گیرند,اما باید از میان سبزه ها نور را بیابد و به طرف آن حرکت کند و دست از تلاش خود برندارد و به اصل این وادی پی ببرد که میگوید هیچ چیز جهت بیهودگی خلق نشده.
پس ماده ی مخدری چون تریاک هم که فرد را به عمق تاریکی و بد بختی برده جهت بیهودگی نبوده و اگر به دست پزشک حاذق باشد دوا است و درمان,ولی اگر در مصرف آن سوء استفاده شود می شود بلا.پس این  تریاکی که فرد را بیمار کرده خود راه درمان هم هست و با صبر و تلاش و امیدواری می توان به این درمان رسید.درست است که سختی های زیادی برای ما به وجود آورده و آسیب هایی به جسم و روان و زندگی ما وارد کرده است,اما باید از هر کدام از آنها درس بگیریم و بدانیم که هر چه از بین رفته و از دست داده ایم,دیگر رفته و بقیه ی زندگی خود راتباه نکنیم و با دیدی مثبت و امیدواری بسیار برای آبادانی آن تلاش کنیم و این طور نباشیم که دائمأ بگوییم چرا من?چرا این مشکل فقط برای من پیش آمده?
چون ناامیدی چشمها را کور میکند و اندیشه ها را می سوزاند و مثل امواجی است که دائمأ به ساحل می خورند و همه چیز را از بین می برد.حتی اگر مهر و محبتی نسبت به هر کسی  داشته باشی, با ناامیدی مهرت از او قطع می شود.
پس باید امیدوار باشیم و قدر لحظه لحظه زندگی خود را بدانیم و همین طور قدر آمدن به کنگره و بدانیم که اگر قدردان نباشیم خداوند آن را از مامی گیرد.پس قدر جسم خود را بدانیم تا سلامتی به آن بازگردد,قدر لحظات زندگی را بدانیم تا شادی به آن برگردد,قدر آمدن به کنگره را بدانیم تادر صراط مستقیم قرار بگیریم,قدر فرمان کمک راهنما را بدانیم تا به رهایی برسیم,قدر رسیدن به رهایی را بدانیم تا به عشق به مخلوقین برسیم,قدر عشق را بدانیم تا به خدمت به خلق برسیم و همه ی اینها در گرو امیدواری است و بدانیم که پایان شب سیه سفید است .
پس در کل باید به آرامی سازندگی را در قسمت جسم,روان و جهانبینی به وجود بیاوریم و خوب بدانیم که هیچ کدام از ما به هیچ  نیستیم,حتی اگر خود به هچ فکر کنیم.
اما تأثیر این وادی روی من:من قبل از آمدن به کنگره عالمی برای خود ساخته بودم که برای گذراندن امورات زندگیم به خیال خودم صبر و بردباری داشتم و اصلأ امیدوارنبودم.اما با آموزش گرفت در کنگرهو از ای وادی درس گرفتم که امیدوار به زندگی نگاه کنم و خوشبختانه توانسته ام این امید را در خودم به وجود آورم و دیدی خوب نسبت به آینده داشته باشم,حتی در سخت ترین شرایط هم که قرار میگیرم و پی بردم که این امیدواری است که راه زندگی را به من نشان می دهد و آن را هموار می سازد.
در آخر ازخداوند می خواهم که نور امید را در دل تک تک ما روشن نماید.
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 6 آبان 1398 22:47
باسلام.مطالب را خواندم، واقعا مطالب حائض اهمیت بود،مطالب فوق العاده پرمحتوا بود،بله اگر قدر کنگره را بدانیم، مسلما در صراط مستقیم قرار میگیریم.موفق باشید.
همسفر مهدیه لژیون دوم دوشنبه 6 آبان 1398 17:54
بسیارزیباوعالی دستورجلسه رابیان کردیدخداقوت خانم سعیده عزیز پیروزوسربلندباشید.
مریم همسفر مرتضی دوشنبه 6 آبان 1398 16:11
با تشکر از خانم سعیده عزیز عالی بود.
همسفر مهری دوشنبه 6 آبان 1398 14:25
با سلام وخداقوت به خانم سعیده عزیز بسیارزیبا وجامع دستور جلسه را عنوان کردید.سپاس گذارم
زهره همسفر حمید دوشنبه 6 آبان 1398 11:04
خداقوت خانم سعیده عزیز بسیار عالی و پرمحتوا بود به درستی ناامیدی هر آنچه سر راه خود ببیند در ابتدا اسیر و سپس از بین میبرد.
زهراهمسفرمجتبی دوشنبه 6 آبان 1398 10:55
خداقوت خدمت خانم سعیده عزیز مطالب بسیار آموزنده بود موفق وپیروز باشید.
حسن رضوانی دوشنبه 6 آبان 1398 10:18
سلام مطالب بسیار عالی بود لذت بردم خدا قوت آفرین بر شما کامل و جامع بود
همسفر زهره.لژیون دوم دوشنبه 6 آبان 1398 09:20
خداقوت و تشکر از خانم سعیده عزیز مطالب بسیار دلنشین و اموزنده بود سپاس فراوان
مسافرمهدی احمدی دوشنبه 6 آبان 1398 08:03
باسلام بسیارخوب ودرباب وادی دوم مشارکت نموده بودید ومطالب رابیان کرداید امیدوارم چراغ راهی باشد برای کسانی که امیدی برای نجات از تاریکی هاندارند
موفق وپیروزباشید
مسافر مرتضی رضوانی( نیک آباد) یکشنبه 5 آبان 1398 21:52
بسیار عالی خدا قوت امیدوارم همواره پویا وموفق باشید
فاطمه همسفر حمزه یکشنبه 5 آبان 1398 20:06
سلام وخداقوت خدمت خانم سعیده عزیزمشارکتتان خیلی زیبا ودلنشین بود.موفق باشید
فاطمه همسفر حسین یکشنبه 5 آبان 1398 16:10
خداقوت خدمت خانم سعیده عالی بود.
همسفر لیلا(لژیون سوم) یکشنبه 5 آبان 1398 13:10
بسیار عالی خانم سعیده عزیز، بسیار عالی بود. خداقوت
مسافر بهرام لژیون دوم یکشنبه 5 آبان 1398 13:02
سلام ودرود خدمت همسفرسعیده مشارکت بسیار زیبا وآموزنده بود.موفق وسلامت باشید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic