WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - رابطه یادگیری با معرکه گیری
رابطه یادگیری با معرکه گیری
شنبه 11 آبان 1398 ساعت 10:14 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

در باب دستور جلسه هفتگی؛ رابطه یادگیری با معرکه گیری

به قلم؛ کمک راهنما همسفر زهره


دستور جلسه این هفته خود یک مثلث را تشکیل می دهد یک ضلع آن یادگیری، ضلع دیگر معرکه گیری و قاعده آن رابطه یادگیری با معرکه گیری است

تک تک دستور جلسات از اهمیت بالایی برخوردار هستند اگر  در مورد آنها کمی تفکر کنیم می بینیم که در زندگی با آن روبرو بودیم اما چون صورت مسئله برایمان روشن نبود قابل درک هم نبود اما با ورود به کنگره و آشنا شدن  با موضوعات متوجه شدیم، هر کدام تلنگری است برای ما که گاهاً از خود غافل شده، از مسیر اصلی خارج و بعد می بینیم که راه را گم کرده، سرگردان و حیران در حیات زمینی به سر می بریم، وقتی به خود می آییم متوجه می شویم که چقدر از لحظات زندگی خود را بر اثر نادانی و جهل خود از دست داده ایم، برای همین است که در ابتدای جلسه از جهل و نادانی خود به خداوند پناه می بریم چون مصوب تمام مشکلات زندگی خود هستیم و به جای نجات و رهایی از آن، مشکلات را بیشتر کرده و خود را به سمت نابودی سوق می دهیم.

دستور جلسه این هفته خود یک مثلث را تشکیل می دهد یک ضلع آن یادگیری، ضلع دیگر معرکه گیری و قاعده آن رابطه یادگیری با معرکه گیری است.

یادگیری از نامش پیداست یعنی آموزش گرفتن، که ما در تمام مراحل زندگی از زمانی که قدم به این هستی گذاشته ایم و سفر خود را آغاز کرده ایم یادگیری آغاز می شود در دوران کودکی به یک شکل، در دوران نوجوانی و جوانی که با تحصیل در مدارس و دانشگاه همراه بوده و ... این امر ادامه دارد تا زمانی که وارد بعد دیگری شویم پس در همه امور می توانیم آموزش بگیریم مگر نه اینکه می گویند زگهواره تا گور دانش بجوی. قطعاً کسی در این مسیر موفق و سربلند می شود که از آموزش گرفتن خود هدف داشته باشد و همچنین آموزش پذیر هم باشد آن موقع می تواند با تفکر سالم، تجربه های مفید و آموزش های صحیح که کسب می کند دانایی خود را بالا ببرد و همچنین به دیگران نیز انتقال دهد. در مسیر زندگی ما هم آموزش پذیری مثبت داریم و هم منفی کسانی که در صراط مستقیم قرار می گیرند از ضد ارزشها فاصله گرفته و با دریافت آموزش های سالم دانایی کسب می کنند و باعث نجات انسانهای زیادی از تاریکی ها می شوند و اما اگر فردی از صراط مستقیم خارج شود در ادامه توسط نیروهای منفی آموزش های ناسالم دریافت می کنند و در این مسیر نه تنها خود در تاریکی غرق می شود بلکه دیگران و افرادی که از دانایی کم برخوردار هستند را به درون تاریکی کشیده و همین امر باعث می شود که به قول آقای مهندس: ساکنین آباد را به ویرانه ها تبدیل می کنند. پس برای سازندگی نیاز به آموزش سالم و دانایی بالا داریم.

معرکه گیری؛ نام آن را در گذشته زیاد شنیده ایم که در شهر ها و روستاها بعضی افراد با یکسری کارها مانند زنجیر پاره کردن و ... شروع به معرکه می گرفتند و مردم را به دور خود جمع کرده و از این طریق کسب در آمد می کردند البته در زمان حال هم هنوز وجود دارد اما بیشتر این کار از طریق فضاهای مجازی صورت می گیرد و مدام گروهی را تشکیل داده و خود را به چالش می کشانند در گذشته چون برنامه را به صورت زنده می دیدند و شاید از سر دلسوزی و یا چون شخص مقابل فشار زیادی را تحمل می کرد افراد به او پول می دادند اما اکنون همان طور که آقای امین فرموده اند: از طریق فضاهای مجازی انرژی انسان گرفته می شود و در ادامه تخریب زیادی به همراه دارد و خیلی از افراد خود از این موضوع بی خبرند.

اما بهتر است بدانیم برای چه این معرکه گیری شروع می شود و هدف افراد از این امر چیست؟

معرکه گیری از مثلث جهالت می آید یعنی در اثر کمبود دانش، خود خواهی، منیت، حسادت و ... بروز می کند اگر مثال ساده ای بخواهیم در این مورد بزنیم در یک لژیون دو نفر که با هم وارد لژیون شده اند، یکی از آنها که سفر خوبی داشته فرمانبردار بوده، قوانین و حرمتها را رعایت کرده و به رهایی می رسد و شخص دیگر چون از سفر خوبی برخوردار نبوده و تعادل لازم را ندارد، رهایی او به تعویق افتاده، ممکن است این را یک شکست ببیند و به جای درس گرفتن از شخص مقابل شروع به بهانه گیری و معرکه گیری کرده، مدام از راهنمای خود ایراد گرفته، یا سی دی های خود را نمی  نویسد و وقتی راهنما از او تکلیف میخواهد شروع به نق زدن کرده، اعمال ناسالم خود را سالم جلوه می دهد و وارد حاشیه شده و دیگران را ممکن است درگیر این معرکه گیری خود بکند پس به خوبی پیداست که رفتار فرد معرکه گیر از روی نادانی و جهالتش است و کسی که معرکه گیری می کند نه تنها خود را به مسلخ می برد بلکه دیگران را به مسلخ می کشاند و آنها را قربانی رفتارهای خود می کند.

رابطه یادگیری با معرکه گیری؛ وقتی انسان ها از نظر عقل و منطق حرفی برای گفتن نداشته باشند معرکه گیری شروع می شود یعنی فرد به دنبال فرار از مسئولیت ها است یعنی من می خواهم مسئولیت خود را قبول نکنم پس شخصی که در راستای یادگیری حرکت می کند به دنبال معرکه گیری نمی رود.

اگر هر کدام از ما کمی به گذشته نه چندان دور خود نگاهی بیندازیم می بینیم برای سرپوش گذاشتن به کارهای اشتباهمان شروع به معرکه گیری می کردیم مثلا در خانواده  هر کدام از اعضا تحمل شنیدن انتقاد را ندارند و اگر کسی اشتباهشان را گوشزد کرد اگر فرد دانایی باشد به دنبال رفع مشکل خود می باشد و اگر فرد از دانایی لازم برخوردار نباشد شروع به معرکه گیری می کند به طور مثال اگر یک لیوان آب وسط اتاق باشد و یکی از اعضا آن را نبیند و سهوا به لیوان خورده و آب روی فرش بریزد اگر انسان پخته ای باشد از این موضوع می گذرد و لیوان را جمع و ماجرا به خیر ختم می شود اما اگر فرد به پختگی لازم نرسیده باشد شروع به داد و فریاد می کند ( معرکه گیری شروع می شود) که چرا لیوان را جمع نکرده اید ... و ممکن است یک ناراحتی بوجود آید و ماجرا به شر ختم شود.  

در کنگره هم به همین شکل اگر فردی نامنظم باشد به موقع سر جلسات حاضر نشود و هیچ خدمتی نگیرد و فقط تماشاچی باشد اگر راهنما یا مرزبان به او ایرادی بگیرند به جای پذیرش اشتباه، بهانه گیری کرده، شروع به غیبت کردن می کند و مدام ایراد می گیرد که فلانی درست خدمت نمی کند یا منیت بالایی دارد و حتی ممکن است این موضوع  را به بیرون از کنگره انتقال دهد ... به نظر شما آیا این فرد می تواند آموزش بپذیرد و یا چه کسی ضرر می کند کسی که کار خود را بدرستی انجام میدهد یا کسی که مدام در حاشیه است؟ 

کنگره بستری را فراهم کرده که من شیوه و راه و رسم زندگی کردن را یاد بگیرم اگر از این فرصتی که در اختیار من گذاشته شده است بهره لازم را ببرم و آموزش پذیر بوده و آنها را به عمل در آورده می توانم زندگی سالم همراه با آرامش را داشته باشم، اما اگر بخواهم وارد حاشیه شوم و شروع به بهانه گیری کرده و قوانین و حرمت ها را زیر پا بگذارم نه تنها رنگ آرامش را نمی بینم بلکه از مسیر ناخودآگاه خارج شده و زمانی متوجه موضوع می شوم که ممکن است دیگر فرصتی برای جبران خسارت نداشته باشم. در کنگره این جمله را زیاد شنیده ایم که اول ندانی را بدان یعنی اول باید بپذیرم که من خیلی چیزها را نمی دانم و حضور در جلسات، لژیون و آموزش های جهان بینی و اجرایی کردن آن در زندگی و در ادامه خدمت کردن به هر نوعی که خود آموزشی را به همراه دارد از آن غافل نباشیم چون که ما تاریکی های زیادی را تجربه کرده ایم و برای رسیدن به روشنایی باید خود تلاش کنیم بجای ایراد و بهانه گرفتن از جایگاه ها و دیگران، به آنها احترام گذاشته و آموزش پذیر باشیم تا به هدف اصلی که رسیدن به فرمان عقل و آرامش است برسیم.   

 

با احترام، کمک راهنما همسفر زهره

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمجتبی بطحائی دوشنبه 13 آبان 1398 20:15
خداقوت خمت کمک راهنمای محترم سخنان شمادررابطه بادستورجلسه بسیارکامل وجامع بودوآموزش گرفتم
نجمه همسفر مسلم دوشنبه 13 آبان 1398 10:02
بسیار زیبا و مثل همیشه عااااالی ..ممنون از شما کمک راهنمای محترم خانوم زهره عزیز ،
مریم نظری از شادآباد یکشنبه 12 آبان 1398 17:15
خدا قوت خانم زهره ، ممنون از مقاله پربار شما
استفاده کردم و آموزش گرفتم.
خدا قوت گروه وبلاگ
همسفر لیلا لژیون دوم یکشنبه 12 آبان 1398 10:38
با تشکر از کمک راهنمای محترم خانم زهره عزیز
خدا قوت
مریم همسفر داوود یکشنبه 12 آبان 1398 09:35
تشکر می کنم از شما خانم زهره عزیز که به صورت جامع و کامل دستور جلسه را به نگارش در آوردید.
خواقوت
مسافرمهدی احمدی یکشنبه 12 آبان 1398 08:05
باسلام بسیارعالی بود مطالبی راکه عنوان نموده بودید باسپاس ازشماکمک راهنمای محترم
همسفر سعیده یکشنبه 12 آبان 1398 07:30
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم زهره بسیار عالی بود,بله ما برای سازندگی در تمام مراحل زندگی نیاز به آموزش سالم و دانایی بالا داریم.
همسفر لیلا(لژیون سوم) شنبه 11 آبان 1398 23:39
خداقوت خانم زهره عزیز بسیار عالی بود و مثل همیشه درس گرفتم. براستی که جهالت و به خصوص ضلع منیت آن همچون سدی در مقابل آموزش‌پذیری است و فرد برای کتمان و توجیه اشتباهاتش شروع به معرکه گیری می‌کند.
حسن رضوانی شنبه 11 آبان 1398 21:55
سلام مطالب بسیار عالی جامع و کامل بود مرسی استفاده کردم بله منیت نقش بسیار مهمی در معرکه گیری دارد چون منیت انسان را از آموزش پذیری دور می کند
مسافر مرتضی رضوانی( نیک آباد) شنبه 11 آبان 1398 21:29
بسیارعالی خداقوت
همسفرملیحه شنبه 11 آبان 1398 14:49
خدا قوت خدمت کمک راهنمای گرامی خانم زهره بسیار عالی. موفق باشید.
زهراهمسفرمجتبی شنبه 11 آبان 1398 14:19
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنما خانم زهره عزیز از مطالب بیان شده بسیار آموزش گرفتم امیدوارم بتوانیم بابالا بردن دانایی روز به روز بر علم ودانش خود بیفزاییم واز ضد ارزشهایی مانند معرکه گیری به دور باشیم.
مسافر بهرام لژیون دوم شنبه 11 آبان 1398 13:32
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم همسفر خانم زهره مطالب بسیار زیبا واموزنده بود.موفق وپیروز باشید.
همسفر آمنه شنبه 11 آبان 1398 10:46
خدا قوت خدمت کمک راهنمای عزیزم خانم زهره مطالب عالی وآموزنده بود به خوبی دستور جلسه را بیان کردید موفق وپیروز وسربلند باشید.
همسفر فاطمه شنبه 11 آبان 1398 10:43
بله کاملا درسته معرکه گرفتن در مرحله آموزشی باعث عدم آموزش می شود وشخص رو به سقوط میرود.خداقوت
همسفر زهرا ح لژیون 4 شنبه 11 آبان 1398 10:26
خداقوت .بسیار عالی و آموزنده بود .روزهای قبل سایت های بسیاری را برای مطالعه این موضوع دنبال کردم .انصافا هیچ کدام به این اندازه جامع و کامل نبودند .
فاطمه همسفرحمزه شنبه 11 آبان 1398 09:55
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم زهره بسیاربه خوبی وکامل وجامع دستورجلسه رابیان کردید.وبسیارآموزنده بود.موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic