WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه خصوصی همسفران
کارگاه خصوصی همسفران
چهارشنبه 29 آبان 1398 ساعت 01:23 | نوشته ‌شده به دست zohreh najafi | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق الله"
روز سه شنبه 98/8/28 جلسه یازدهم از دور یازدهم کارگاه های خصوصی ویژه همسفران شعبه نیک آباد با نگهبانی همسفر نجمه ، استادی همسفر سعیده و دبیری همسفر زهره با دستور جلسه توان مالی  راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

کنگره جایی است که از هیچ سازمانی حمایت نمی شود و تمام پایه های مالی کنگره خود اعضا هستند که حمایت می کنند و باید این پایه ها را مستحکم نگه داریم و این بر عهده خودمان است. حتی من همسفر! 

خلاصه سخنان استاد:

 در ابتدا تشکر ویژه از نگهبان جلسه، خانم نجمه عزیز دارم که استادی این جلسه را به من واگذار نمودند و همچنین تشکر می کنم از کمک راهنمای خوبم خانم مریم عزیز که آموزش های ایشان بود که توانستم در این جایگاه قرار بگیرم.

دستور جلسه امروز توان مالی است. توانایی یعنی قدرت! توانایی داشتن کاری. توانایی مالی هم یعنی توانایی در وضعیت مالی مناسب. به طور کلی در هر فردی یک سری توانایی هایی در وجودش است که گاهی اوقات بعضی از افراد با یکسری از افکار نادرست، یکسری اعمال نادرست دورشدن از ارزش ها؛ این توانایی های خودشان را نادیده گرفتند و به آن ارزشی که دارد پی نبردند. مثل یک مصرف کننده، زمانی که مواد مصرف می کند آن توانایی، قدرت و اختیارش به دست مواد می افتد و آن مواد است که برایش تصمیم می گیرد که چه کاری انجام دهد و بیشتر در زمینه اقتصادی است که بدون هیچ برنامه ریزی، بدون هیچ تفکر، هزینه های زیادی را خرج مواد می کردند. حال وقتی فردی به کنگره می آید و با متد DST درمان می شود. متوجه می شود که با این متد می تواند یکسری از آن ضررهای مالی که داشته است را جبران کند. همین طور من همسفر با این متد می توانم درس بگیرم و شاید قبلا که مسافرم مصرف کننده بود با یکسری از افکار و پریشانی که داشتم نمی توانستم در تصمیم گیری ها و اداره امورم درست تصمیم گیری کنم و موفق نبودم. اما با این متد توانایی هاین را بدست آوردم و متوجه شدم باید کم کم شروع کنم و به آن توان مالی و آن چیزی که در گذشته از دست دادم برسم و همین طور به آن حال خوشی که مدنظرم است برسم. حال وقتی به این حال خوش رسیدم و این درمان و متد را یاد گرفتم، وظیفه من است که این را به دیگران هدیه دهم.


آقای مهندس در کنگره می گویند ما به سه چیز نیاز داریم 1) علم و دانش که همان متد درمان و آموزش هایی است که آقای مهندس به ما می دهند. 2) نیروهای متخصص که همان کمک راهنمایان، مرزبان،ایجینت و اسیسانت ، نگهبان و همه خدمت گزاران کنگره می شوند، که این ها نیروهایی هستند که آقای مهندس تأکید زیادی روی آن ها دارند. 3) پایه های مالی هستند و در هرجایی باید پایه های مالی مستحکمی داشته باشیم کنگره جایی است که از هیچ سازمانی حمایت نمی شود و تمام پایه های مالی کنگره خود اعضا هستند که حمایت می کنند و باید این پایه ها را مستحکم نگه داریم و این بر عهده خودمان است. حتی من همسفر! نباید بگویم مسافرم کمک می کند و دیگر نیازی به کمک من نیست . همسفر باید جدا کمک کند. آن پارامتر پس انداز که در وادی پنجم است را همیشه در نظر بگیریم و همیشه پس اندازی برای خود داشته باشیم و یک مدیریتی در کارهایمان داشته باشیم و طی یک سال یک پس اندازی برای خودم داشته باشم و نیتی بکنم که درصدی از این پس انداز را به کنگره بدهم. اگر نیت کردیم بدانیم که برکت آن به زندگیمان برمی گردد و هر کمکی که هر زمانی در کنگره کردیم، هیچ گاه ضرر نمی کنیم. می توانم بگویم دیگران کاشتند و ما خوردیم، ما بکاریم و دیگران بخورند. اینکه چه چیزی بکاریم و چه اثری از خودمان بگذاریم مهم است. پس باید سعی کنیم کمکی که می خواهیم بکنیم و آن قدمی که می خواهیم برداریم، ببینیم در کجا می خواهیم قدم بگذاریم و آن کمک در کجا هزینه می شود. همان طور که در حرمت ها می خوانیم کنگره مکان مقدس و امنی است چون همه در صراط مستقیم قرار گرفته اند و هیچ ضدارزشی در کنگره وجود ندارد. و با این کار می توانیم به آیندگان کمک کنیم تا آن ها هم بتوانند استفاده کنند و سهمی داشته باشند. در گذشته مسافرانمان پول زیادی برای مواد و سیگار می دادند و اگر الان در نظر بگیریم و حساب کنیم می توانیم کمک کوچکی در حد توانمان به کنگره بدهیم. من همسفر نباید بی تفاوت از کنار این مسئله بگذرم و جدا از مسافرم در بخش همسفران در این جشن سهیم باشم. یک سری از افراد هستند که نذرهایی دارند و می توانند این نذرها را به کنگره بدهند چون اینجا مکانی است مقدس و اینجا مکان احیای انسانی است. و هر فردی که وارد کنگره می شود مانند یک مرده متحرک است که با امیدواری وارد می شود و می توانم بگویم کنگره خانه امید است. جایی که به من همسفر امید می دهد که در هیچ جای دنیا چنین درمانی نیست که با من همدردی کنند و در هیچ جای دنیا نمی شود این امیدواری را دید.


روش درمان و متد DST را دست کم نگیریم ؛کار سختی نیست و در جای دیگری چنین درمانی وجود ندارد. پس بیاییم در جشن گلریزان که هرساله برگزار می شود شرکت داشته باشیم و هر هفته سبد کنگره را یاری کنیم. شاید برای خیلی ها سوال باشد این پولی که در سبد ریخوه میشود یا در جشن گلریزان پرداخت می شود در کجا خرج می شود؟ این پولی که در سبد ریخته می شود برای هزینه هایی مثل اجاره مکان، قبض آب، برق و گاز، و یا قند و چایی که مصرف می کنیم صرف می شود و اما پولی که در جشن گلریزان پرداخت می کنیم، این مبلغ به حساب زمین کنگره واریز می شود وبرای ساخت و ساز مکان کنگره در هر شهری که نیاز است هزینه می شود. پس انشاله در جشن گلریزان شرکت داشته باشیم و خیر و برکتش به زندگیمان برگردد. من اگر از مال خودم و توانایی بخششی که در من وجود دارد و اجازه بخشش داشته باشم، خودم می توانم از آن بخورم ولی اگر بخششی نداشته باشم نه خود می توانم بخورم و نه دیگرانی که وارث آن هستند. پس تا خودمان هستیم از آن مال بخوریم و لذت ببریم و حس شادی را داشته باشیم. یک حدیثی از حضرت علی (ع) که می فرمایند: بخشنده باش اما زیاده روی نکن. در زندگی حسابگر باش اما سخت گیر نباش. حال ما هم همین طور بخشنده باشیم و در حد توانمان کمک کنیم و عاقلانه باشد نه حسابگرانه! و نباید بگذاریم نیروهای بازدارنده و منفی اطرافمان را بگیرند. و توان مالی ما هم بازپرداخت آن چیزی باشد که از کنگره برداشت کرده ایم. امیدوارم کنگره 60 نه تنها در کل ایران پیشرفت داشته باشد بلکه در کل جهان بتوانند این روش درمان را داشته باشند و انشااله همه بتوانیم در همه امور نه فقط کنگره بلکه در تمام مراحل زندگی این حس بخشش را داشته باشیم و این راه را ادامه دهیم و راه برای تمام کسانی که درگیر اعتیاد هستند باز شود.

ورود به سفر دوم همسفر سعیده از لژیون کمک راهنما همسفر مریم
نگارش و تایپ: همسفر زهره (لژیون دوم)

 ارسال تصاویر: همسفر زهره (لژیون سوم)

لژیون خدمتگزار: لژیون دوم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن رضوانی شنبه 2 آذر 1398 22:34
سخنان استاد جلسه خانم سعید بسیار عالی وآموزنده بود مرسی خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic