WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - گزارش جلسه خصوصی همسفران
گزارش جلسه خصوصی همسفران
چهارشنبه 6 آذر 1398 ساعت 08:42 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )

"به نام قدرت مطلق الله"
روز سه شنبه 98/9/5 جلسه دوازدهم از دور یازدهم کارگاه های خصوصی ویژه همسفران شعبه نیک آباد با نگهبانی همسفر نجمه، استادی کمک راهنما همسفر سهیلا و دبیری همسفر زهره با دستور جلسه "وادی سوم و تاثیر آن روی منرأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی‌کند.
ما با شروع زندگی در این وادی برای خود آغازی تازه داریم آغازی که ما را به سلامتی، صلح و آرامش و آسایش برساند.
امیدوار هستیم که شما هم با نگاه کردن به طبیعت، به ابعاد گسترده‌ای برسید و چون اصوات موسیقی در جهان خود بدرخشید و خود کلید مسیر اصلی راه خود را بیابید.
ما نیک می‌دانیم که انسان اگر خود جستجو نکند؛ حتی اگر با همه‌ی کاوشگران ماهر نیز همنشین باشد به موضوع واقعی نمی‌رسد.

خلاصه سخنان استاد:خداوند متعال را بسیار تا بسیار شاکر و سپاس گزارم که به من اجازه داد که بکبار دبگر در جلسات سالیانه که عنوانش وادی سوم و تأثیر آن روی من است بتوانم به نوعی سهم خودم را از آنچه آموختم عنوان کنم و خیلی خیلی خوشحالم که بین بچه های نیک آباد حضور دارم. مکان جدید را به شما تبریک می‌گوبم امیدوارم دراین مکانی که قرار گرفتیه اید روز به روز شاهد توسعه و رشد بیشتر شما باشم و سال آینده یک شعبه از خودتان داشته باشبد و اما دستور جلسه این هفته: وادی سوم و تأثیر آن روی من؛
تمام وادی های کنگره برگرفته از کلام الله است و قوانین زندگی را به ما آموزش میدهد تک تک وادی ها تکلیف من همسفر را مشخص میکند و به من همسفر می فهماند که وظیفه من همسفرچیست؟
وادی اول به من می گوید با تفکر ساختارها اغاز می گردد بدون تفکر هر چه هست رو به زوال می‌رود. این وادی در مورد تفکر صحبت می‌کند ولی چه تفکری؟ می‌گوید ساختارهای غلطی که از قبل داشتیم باید همه‌ی این ساختارها را خراب کنیم و از نو بسازیم چرا از نو بسازیم؟ چون پایه و فنداسیون ساختارهای جدیدمان قوی باشد.
وادی دوم به ما می‌گوید هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد هیچ کدام ازما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم. این وادی به یک همسفر امید می دهد همسفری که در اوج ناامیدی هاست. هر کسی در هستی یک نقشی دارد و هیچ کس بیهوده آفریده نشده است.
وادی سوم باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی کند. وادی با کلمه باید شروع می شود باید یک الزام است یعنی واجب است من آن را در زندگی به اجرا در آورم. حالا اجرا کردن آن به چه شکلی است؟ در واقع تأکید دارد تا زمانی که من خودم اقدام نکنم هیچ کاری پیش نمی‌رود.
اگر از اموزگار آموختیم که چه بهتر ولی اگر از آموزگار نیاموختیم روزگار به ما می‌آموزد.
در واقع وادی سوم وادی پذیرش است ولی پذیرش چی؟ پذیرش داسته باشم که من یکسری خطاها داشته ام باید بپذیرم که بیشتر از هر کس دیگری این خودم هستم که می توانم کار های خود را سامان دهم کاسه داغ تر از آش وجود ندارد پیام وادی سوم از آغاز سخن می گوید که طبق فرمایشات آقای مهندس این آغاز یعنی زندگی مان را از نو بسازیم یعنی اگر بیمار هستیم باید به حرکت و تلاشمان ادامه دهیم تا به درمان برسبم اگر با کسی مشکل و دعوا داریم باید در مسیر قرار بگیریم و به حرکتمان ادامه دهیم تا با طرف مقابلمان صلح و آشتی برقرار شود اگر در زندگی بحرانی هست باید با حرکت مشکلاتمان را حل کنیم تا به آرامش برسیم.
در ادامه در مورد طبیعت صحبت می‌کند که باید از طبیعت الگو بگیریم حالا این الگو گرفتن به چه صورت است یعنی من از طبیعت آدرس بگیرم مثل بزرگان که از طبیعت درس گرفتند ما هم همبن کار را بکنیم.
مثلاً گندمی را بکاریم و هشت ماه به آن زمان بدهیم تا به محصول برسیم. مشکلات هم همین طور است برای حل آنها نیاز به زمان دارد مشکلات یک شب به وجود نیامده است که بخواهیم یک شبه آن را حل کنیم برای حل مشکلات نیا ز به زمان داریم پس ما هم باید مشکلاتمان را به مرور ریشه یابی کنیم آنها را حل کنیم و از نقطه سخن و حرف به نقطه عمل برسیم.
در این وادی در مورد کلید صحبت می شود کلیدی برای باز کردن مشکلات، من اگر کلید نداشته باشم نمی توانم هیچ بسته ای را باز کنم.
حالا این کلید برای حل این مشکلات چه چیزی میتواند باشد؟ این کلید می تواند تفکر و تعقل درست من باشد استقامت من و خواسته قوی من باشد.همیشه در برابر نیروهای منفی باید آنقدر قوی باشیم در برابر نیروهای منفی تسلیم نشویم چون همیشه این نیروها وجود دارند باید تلاش خودمان را ادامه دهیم و بدون اینکه شتاب زده شویم مشکلات را حل کنیم
بیشترین هدف این وادی چیست؟ بیشترین هدفی که دارد این است که من همسفر متوجه شوم که ریشه اصلی و محور اصلی خود من هستم یعنی چی که ریشه اصلی خود من هستم؟
آیا یعنی اینکه منیت و غرور به سراغ من بیاید و قیافه حق به جانب بگیرم و بگویم کار من درست است نه این اشتباه است من باید مشکلات را بپذیرم و قبول کنم که باید حرکت کرده تا مشکلاتم را حل کنم.
تا اینجا متوجه شدیم که هر مشکلی در زندگی ما به وجود می آید دیگران در آن نقشی ندارند و مقصر نیستند خود ما مقصر هستیم چرا؟ اینها بذری هستند که ما قبلاً کاشتیم و حالا داریم برداشت می کنیم.
در کره‌ی زمین هیچ کس پیدا نمی‌شود که به اندازه‌ی خود من به فکر من باشد نه پدرم می تواند به فکر من باشد نه مادرم.یعنی بیشتر از خود من هیچ کس نمی تواند نگران حال من باشد و هیچ کسی بهتر از خود من نمی‌تواند به فکر من باشد پس این وادی مسئولیت ها را به خودم بر‌می گرداند بعضی وقتها خیال می‌کنیم دیگران باید به داد ما برسند ولی اگر این خیال را داریم سخت در اشتبا هستیم انسانی که تفکرش این باشد که دیگران به کمک او بیایند و قیافه ی حق به جانب به خود می گیرند خودشان ضرر می کنند و آسیب می بینند.
در کنگره ۶۰ راهنما به عنوان نشان دهنده راه و مسیر است کمک راهنماها نمی توانند مشکل رهجو را حل کنند تنها کاری که میتواند بکنند راه و مسیر را به رهجو نشان می‌دهند تصمیم نهایی بر عهده‌ی رهجو است.
پس نتیجه می‌گیریم برای حل مشکلاتمان خودمان باید تلاش کنیم و با حرکت و عملمان موانع را از سر راهمان برداریم تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم.
اگر کسی تجلی نور خداوند در وحودش باشد و ایمان بخدا داشته باشد مطمئن باشد که به راحتی و آرام آرام می‌تواند مشکلش را حل کند.توی کلام الله خداوند می‌گویند: هیچ نفسی نمی‌تواند بار نفس دیگری را بردارد یعنی اینکه من اگر با تمام شاعران دنیا همنشین شوم هیچ وقت نمی توانم شعر بگویم تنها در صورتی می توانم شعر بگویم که خودم تمرین شعر گفتن کنم و اگر با تمام دکترها، مهندس ها همنشین شوم مشکلاتم را نمی توانم حل کنم فقط زمانی مشکل من حل می شود که خودم اقدام کنم.
نتیجه کلی از این وادی می شود گرفت این است که همه ی سختی هایی که در مسیرمان هست پستی و بلندی های که در مسیرمان هست باید با جان و دل بپزیریم و هیچ وقت ناامید نشویم و ایمان به کنگره داشته باشیم.
هیچ وقت مثل درختی نباشیم که اگر باد و طوفانی می آید در برابر آن طوفان نمی تواند ایستادگی کند و خیلی سریع از پا درمی آید مثل درختی باشیم که اگر باد یا طوفانی هم می آید حتی اگر شاخه هایش به زیر کشیده می شود بازهم بلند می شود ایستادگی می کن، مقاومت می کند و امیدش را از دست نمی دهد و در پایان با تفکر و تعقلمان باید تصمیم نهایی را خودمان بگیریم. امیدوارم که تک تک ما بتوانیم با تفکر و تعقل درست مشکلات را آرام ارام و به تدریج حل کنیم.
ممنونم که به صحبت هایم گوش دادید.
نگارش: همسفر اکرم
تایپ: همسفر نجمه
ارسال تصاویر: کمک راهنما همسفر زهره
لژیون خدمتگزار: لژیون سومPrint Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر لیلا(لژیون سوم) جمعه 8 آذر 1398 13:37
عرض سلام و خداقوت و خیرمقدم خدمت خانم سهیلای عزیز، بسیار عالی بود و از سخنانتان آموزش گرفتم
همسفرملیحه چهارشنبه 6 آذر 1398 15:21
خدا قوت خدمت استاد جلسه کمک راهنما خانم سهیلا
بسیار عالی و آموزند دستور جلسه را بیان کردید.
موفق باشید.
همسفرزهره لژیون۶سلمان چهارشنبه 6 آذر 1398 15:11
بسیارعالی بودبه خانم سهیلا استادی راتبریک میگم وبه خدمتگزاران شعبه نیک آبادخداقوت میگم.
حسن رضوانی چهارشنبه 6 آذر 1398 14:34
سلام سخنان کمک راهنمای گرامی خانم سهیلا بسیار عالی بود لذت بردم خدا قوت
زهراهمسفرمجتبی چهارشنبه 6 آذر 1398 14:12
باسپاس از از کمک راهنمای عزیز خانم سهیلا که با حضور پر مهرشان به جلسه انرژی بخشیدنوتشکر از خانم اکرم وخانم نجمه عزیز
همسفر فاطمه چهارشنبه 6 آذر 1398 12:02
با عرض سلام واحترام خدمت کمک راهنمای محترم خانم سهیلای عزیز خیلی از استادی شما مثل همیشه آموزش گرفتم.
مریم همسفرمحمد چهارشنبه 6 آذر 1398 11:43
با سلام و خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم سهیلا عزیز از سخنان شما اسفتاده بردم و همچنین خیرمقدم عرض میکنم موفق باشید
همسفر لیلا لژیون دوم چهارشنبه 6 آذر 1398 10:52
خدا قوت خدمت خانم سهیلا عزیز با استادی خوب و حضور گرمتان انرژی زیادی گرفتیم موفق باشید
و با تشکر از لژیون سوم خدا قوت
مریم همسفر داوود چهارشنبه 6 آذر 1398 08:24
خداقوت خدمت استاد جلسه، لژیون خدمتگزار و همچنین کمک راهنما محترمشان خانم زهره عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات