کارگاه های آموزش عمومی و تولد یک سالگی مسافر رضا
پنجشنبه 14 آذر 1398 ساعت 19:35 | نوشته ‌شده به دست مرتضی ضیایی | ( نظرات )
روز پنج‌شنبه 98/09/14جلسه هشتم از دور بیست و هفتم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی نمایندگی نیک‌آباد ویژه مسافران و همسفران با نگهبانی کمک راهنمای محترم مسافر مرتضی، استادی کمک راهنمای محترم مسافر صادق و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه " نقش سی دی ها و نوشتن آن در آموزش و یکسال رهایی مسافر رضا باصری" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا هفته بنیان را خدمت همه عزیزان کنگره تبریک عرض می نمایم و اما در مورد دستور جلسه، ما در هر سیستم باید یکسری اطلاعات اولیه داشته باشیم مثلا جالب نیست که در مکانی باشیم ولی اطلاعات درستی از آن نداشته باشیم یا مثلا ندانیم فرزندمان در چه کلاسی تحصیل می کند. من به کنگره آمدم 11 ماه سفر  کردم و جان نجات یافته ی خود را مدیون کنگره هستم ولی اطلاعات اولیه ای از آن نداشته باشم خیلی پسندیده نیست، این بی انصافی است و این اطلاع و آگاهی اتفاق نمی افتد مگر این که سی دی ها را گوش بدهیم. و باید سی دی را با حالتِ ذهنی آرام و با تمرکزی بالا هم گوش داد که در این صورت خیلی از مشکل ها حل و فصل می گردد.

وقتی کسی انواع سی دی ها را می نویسد و می گوید حالم خوب نشده، با عشق و با خواسته قلبی، گوش نداده و ننوشته است. در سی دی های کنگره در تمامی موضوعات زندگی، صحبت شده است. مثلا آقای مهندس در یکی از سی دی ها گفته اند یک مسافر در طول درمان و سفر اول نه خودش باید ازدواج کند و نه اگر بچه دارد بچه هایش، خیلی ها این توصیه را نادیده گرفتند و به مشکلات اساسی برخوردند.

در آخر چند توصیه می کنم اولا با توجه به فصل زمستان و بروز آنفلونزا، مسائل ایمنی و بهداشتی را جدی بگیرید و دوما این که شعبه نیاز به پول دارد که دست یاری شما را می طلبد چون اگر پول نداشته باشیم خواه ناخواه شعبه تعطیل می شود.

بخش دوم: تولد یکسال رهایی مسافر رضا باصری

تبریک می گویم یکسال رهایی آقا رضا را به خودش و خانواده اش و اعضای شعبه، مسافر رضا و مثلا خیلی های دیگر با یک سیستم ایکس ناقص وارد کنگره شده و چون خیلی مرتب و منظم سفر کرد و برنامه ی کمک راهنما که به او ارائه می شد را بدون بهانه گیری پذیرا می شد به درمان رسید و اکنون حال خوشی را تجربه می کند.

در کنگره می توانیم گذشته، حال و آینده خود را با نگاه کردن به تازه واردین و سفر دومی ها تماشا کنیم و دیدن حالِ مسافر رضا، یعنی این که تمامی سفر اولی ها اگر بخواهند و خواسته داشته باشند به درمان، تعادل و حال خوش می رسند.

اعلام سفر مسافر رضا:
سلام دوستان رضا هستم یک مسافر
آنتی ایکس مصرفی تریاک، با چهار سال تخریب وارد کنگره شدم، روش درمان DST، داروی درمان OT یازده ماه و یازده روز سفر کردم با کمک راهنما آقا صادق رضوانی، رهایی از بند اعتیاد یک سال
در ضمن سفر سیگار داشتم؛ روش درمان DST، داروی درمان نیکوتین خوراکی، ده ماه و یازده روز سفر کردم با کمک راهنما آقا مهدی احمدی و رهایی از بند نیکوتین هم یک سال و پنج روز

 

آرزوی مسافر رضا:
آرزوی من این است که انشا الله یک روزی برسد که هیچ معتادی در هیچ خانه‌ای نباشد.

آرزوی مرزبان محترم همسفر طاهره:
من هم آرزوی می‌کنم تمام کسانی که گرفتار اعتیاد هستند مثل ما به کنگره بیایند و درمان شوند.

صحبت‌های مسافر رضا:
سلام دوستان رضا هستم یک مسافر
من خدا را شکر می‌کنم که در این جایگاه قرار گرفتم و امیدوارم روزی برسد که تو هیچ خانه‌ای مصرف‌کننده نباشد چون بدترین درد به نظرمن اعتیاد است. بنده هم دو سال پیش باحال خراب وارد کنگره شدم و فکر نمی‌کردم کنگره این‌قدر خوب باشد چون من سقوط آزاد را هم تجربه کرده بودم و خیلی حال بدی داشتم و هرروز آرزو می‌کردم کسی به من بگوید بیا بشین مواد بکش و من هم بکشم. تا اینکه یک سفر مشهد برایم پیش آمد و از امام رضا خواستم راهی جلوی راه من بگذارد. تو حرم امام رضا یک‌چیزی من پیدا کردم و می‌خواستم  به پسرم به‌عنوان لواشک یا شکلات بدهم و نمی‌دانستم این‌ها شیره بود و بعد فهمیدم این‌ها شیره هست و مصرف کردم و خیلی حالم خوب شد و خانواده می‌گفتند رفته حرم امام رضا و شفا گرفته، در ادامه رفتیم شمال و بقیه مواد را هم جاسازی کردم و بردم و بعد از سه روز مثل ماشینی که کم‌باد بشود دیگر تعادل نداشتم و بدرفتاری می‌کردم با خانواده و خانم من گفتند این شفا نبود و راستش را بگو که چه شده و گفتم مواد را پیدا کردم و ایشان گفتند اگر با مصرف این مواد این‌قدر حالت خوب می‌شود خوب بکش که ما هم راحت باشیم چون خیلی وضعیت من بد بود.
خدا را شکر می‌کنم که دوباره مصرف کردم و یک روزی رفتم سرکار و یک بنده خدایی به من گفتند من می‌روم کنگره، تشکر می‌کنم از آقای قاسمی که باعث شدند من با کنگره آشنا بشوم. راه کنگره را پیدا کردم و خدا را هزاران بار شکر می‌کنم که بازمصرف کردم و راه کنگره برایم باز شد چون نه آن حال بدم را می‌توانم برای کسی توضیح بدهم و نه این حال خوش خودم را می‌توانم توضیح بدهم و بابت هر دو تا حال خدا را شکر می‌کنم.
من در ابتدا از بنیان کنگره تشکر می‌کنم و در ادامه از ایجنت محترم شعبه آقای علی‌رضا، کمک راهنما آقا صادق که به‌اندازه پدر به ایشان احترام می‌گذارم، اسیستانت محترم شعبه، کمک راهنما همسفرم خانم مریم، کمک راهنما سیگارم آقای مهدی احمدی، همسفر عزیزم که همیشه به من کمک می‌کنند و من را می‌بخشند بابت خطاهایم، مادر عزیزم، پسر عزیزم محمد که تمام‌کارهایم گردن ایشان است، عروس گلم، از همسفرانم میترا و ارسلان که این دو سال پا به‌پای ما آمدند و همچنین از همه شما عزیزان تشکر می‌کنم.صحبت‌های اسیستانت محترم خانم مریم
:
معشوق به سامان شد تا باد چنین بادا 
کفرش همه ایمان شد تا باد چنین بادا
سلام دوستان مریم هستم همسفر:
خداوند را شاکرم که بار دیگر شاهد جشن تولدی در شعبه نیک آباد هستیم و خدا را شاکرم که توفیق قرار گرفتن در این جایگاه را به من داد.
اگر کسی در این جایگاه قرار می‌گیرد چندین شرط دارد که به رهایی برسد و ما برایش جشن تولد بگیریم. یکی اینکه در سفر اول فرمان‌بردار و خدمتگزار خوبی بوده و توانسته سی‌دی‌ها را خوب گوش بدهد و آنها را کاربردی نماید، مرتب جلساتش را بیاید، با کمک راهنمایش روراست باشد و مهمتر از همه حضور همسفر کنار مسافر است که بال پروازی میشود برای به رهایی رسیدن، و من چیزی که از خانم طاهره می دیدم این بود که خیلی خوب جلسات را پر می‌کردند و کم غیبت داشتند و همه این‌ها دست‌به‌دست هم دادند تا به رهایی از اعتیاد برسند و امروز در کنگره ماندند و  توفیق خدمت کردن در کنگره را یافتند و امروز نتیجه آن را دیدند و آرامش به زندگی آن‌ها برگشت. از آقای علی‌رضا تشکر می‌کنم و به ایشان تبریک می‌گویم و به کمک راهنمای آقا رضا آقای صادق، خانم طاهره و مسافر رضا، همسفران عزیزشان، کمک راهنمای بخش همسفران خانم مریم عزیز تبریک می‌گویم که زحمت سفر اول خانم طاهره را کشیدند و به همه اعضای کنگره ۶۰ تبریک می‌گویم.صحبت‌های مرزبان محترم خانم طاهره:
سلام دوستان طاهره هستم یک همسفر
ابتدا خدا را شکر می‌کنم که راه کنگره برایمان باز شد که ما بیاییم و به رهایی برسیم و از آقای مهندس تشکر می‌کنم که کنگره را راه‌اندازی کردند تا بتوانیم بیاییم و به رهایی برسیم، از کمک راهنما مسافرم آقا صادق تشکر می‌کنم، از کمک راهنما خوب خودم خانم مریم رضوانی تشکر می‌کنم، از اسیستانت محترم خانم مریم تشکر می‌کنم که اگر آموزش‌های ایشان و خانم مریم نبود من حالا اینجا و بااین‌حال خوب نبودم، از آقای علی‌رضا تشکر می‌کنم، از همه همسفرانی که در این مدت از آن‌ها آموزش گرفتم مخصوصاً خانم زهرا که مثل خواهر برای من هستند تشکر می‌کنم، از پسر گلم آقا محمد و خانم گلش تشکر می‌کنم، از ارسلان و میترا تشکر می‌کنم، از خانم مریم که به خاطر ما تشریف آوردند تشکر می‌کنم و من از مسافرم تشکر می‌کنم که هم برای خودشان و هم برای خانواده خودشان به کنگره آمدند و باعث شدند هم خودشان به حال خوش برسند و هم ما زندگی خوبی را داشته باشیم.

صحبت‌های همسفر ارسلان:
آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است
سلام دوستان ارسلان هستم یک همسفر؛ من هم اولین سال تولد پدرم را بهشون تبریک می‌گویم.

صحبت‌های همسفر میترا:
پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است
سلام دوستان میترا هستم یک همسفر: من هم یکمین سال رهایی پدرم را به پدرم و کمک راهنما خوبشان آقا صادق تبریک می‌گویم.


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی عمومی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهراهمسفرمجتبی جمعه 15 آذر 1398 11:32
باز هم این تولد زیبا را به خانم طاهره عزیزم تبریک می گویم .وبرایشان آرزوی سعادت وپیروزی می کنم.
فاطمه همسفر حمزه جمعه 15 آذر 1398 06:57
سلام وعرض ادب خدمت کمک راهنمای محترم آقاصادق خداقوت استادی خیلی پرباروخیلی دلنشین وپرانرژی داشتید درپناه حق موفق باشید.ودوباره تبریک مجددخدمت مسافررضاوهمسفرشان مرزبان محترم خانم طاهره.
همسفرملیحه جمعه 15 آذر 1398 00:33
خدا قوت عرض میکنم خدمت استاد جلسه آقای صادق بسیار عالی و آموزند دستور جلسه را بیان کردید. دبیری خدمت مسافر مهدی تبریک عرض میکنم.
مسافر اصغر لژیون پنجم پنجشنبه 14 آذر 1398 23:45
با سلام خدمت همه عزیزان که این جلسه زیبا و به یادماندنی رو به این قشنگی برگزار کردن خدا قوت در ضمن تولد یک سالگی رهایی اقا رضای گل رو بهشون تبریک میگویم انشالا سالهای سال ادامه داشته باشه
مسافر اصغر لژیون پنجم پنجشنبه 14 آذر 1398 23:45
با سلام خدمت همه عزیزان که این جلسه زیبا و به یادماندنی رو به این قشنگی برگزار کردن خدا قوت در ضمن تولد یک سالگی رهایی اقا رضای گل رو بهشون تبریک میگویم انشالا سالهای سال ادامه داشته باشه
مسافر مرتضی رضوانی( نیک آباد) پنجشنبه 14 آذر 1398 23:11
تاباد چنین باد خدا قوت خدمت همه عزیزان
پنجشنبه 14 آذر 1398 22:50
باسلام و خسته نباشی خدمت همه خدمت گذاران گنگره 60
از اقای مهندس دژاکام ایجنت محترم اقا علی رضا کمک راهنمای عزیزم اقا صادق کمک راهنمای خوبم اقا مهدی کمک راهنمای همسفرم اسینسانت محترم شعبه قسمت او تی همه کمک رانمایان ومرزبانان محترم قسمت مسافران وهمسفران و همسفر بزگوارم وعزیزانی که ازشعبه های دیگر تشریف اوردند واز همه مسافران عزیز و همسفران گرامی که در سفر اول و سفر دوم
خصوصا در یکمین سال رهائی ما را یاری کردند کمال تشکر و قدر دانی مینمایم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو