مشارکت مکتوب در باب دستور جلسه جشن گلریزان
یکشنبه 24 آذر 1398 ساعت 08:37 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام خالق خوبی‌ها

مشارکت مکتوب همسفران

در باب دستور جلسه هفتگی؛ جشن گلریزان

برای رسیدن به بلندای بخشندگی باید از وجود خویش بگذری

 

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر (کمک راهنما لژیون چهارم):
این هفته در کنگره ۶۰ در تمامی شعب جشن گلریزان برگزار می‌شود. این جشن از اهمیت  بسیار زیادی برخوردار است و به بهترین شکل و باشکوه برگزار می‌شود و می‌توانیم بگوییم برکت زیادی را هم به همراه دارد.
شرکت‌کنندگان این جشن خود اعضا این خانواده بزرگ کنگره ۶۰ هستند که برای رشد و توسعه، پیشرفت و اهداف کنگره ۶۰ تلاش می‌کنند. البته خیلی افراد هستند که با این مکان آشنا هستند و به این راه و مسیر ایمان‌دارند و آن‌ها نیز سعی می‌کنند قدمی در این راه بردارند.
در این جشن فضا کنگره ۶۰ را تزیین می‌کنند، مراسم  گلریزان و همچنین موسیقی و دب زنی را اجرا می‌کنند و گل بر سر افراد می‌ریزند و با شیرینی و شربت پذیرایی می‌کنند.
افراد در این جشن با تمام وجودشان، با تمام توان خودشان و با یک حس بسیار خوبی شرکت می‌کنند و در پایان تجربه و حس خوبی را دریافت می‌کنند و با این کار انرژی می‌گیرند. چون می‌دانند چه‌کار باارزشی را انجام داده‌اند.
اما مراسم گریزان چیست؟
امروزه افراد از این موضوع اطلاع چندانی ندارد. درگذشته این رسم یک رسم شناخته‌شده و فراگیر در محله‌های پهلوانی بوده است، به این صورت که هرگاه کسی ازنظر مالی به مشکل برمی‌خورد، همراه با آداب‌ورسوم ویژه‌ای که در مکانی به اسم زورخانه انجام می‌شد، همه افراد موجود در آن مکان در حد توان خود مبلغی را در ظرف‌های مخصوصی که ویژه این کار بود می‌ریختند. به این صورت ضمن حفظ آبروی آن فرد نیازمند، مشکل مالی‌اش برطرف می‌شد.
چرا در کنگره ۶۰ جشن گلریزان می‌گیرند؟ چرا به این مکان کمک می‌کنند؟
کنگره ۶۰ مکانی هست که از همان ابتدا روی پای خودش بوده است؛ یعنی آقای مهندس حسین دژاکام خودشان با روش DST توانستند به درمان برسند و خواستند این علم را در اختیار افراد دیگر نیز قرار بدند و نیاز به سه نیرو داشتند تا بتوانند سیستم پایداری را به وجود آورند و افراد در آن مکان بتواند در کمال آرامش و امنیت به رهایی و درمان برسند. از طرفی می‌گفتند ما باید باری را از روی دوش دولت برداریم نه اینکه باری را اضافه کنیم و زیر بار دولت باشیم.
سه نیرویی که لازم است تا یک سیستم پایدار و موفق باشد  عبارت‌اند از: ۱- نیروی متخصص ۲- علم و دانش ۳- توان مالی
آقای مهندس علم و دانش را داشتند اما توان مالی و نیروی متخصص را نداشتند و از طرفی می‌گفتند گاوی که نان گدایی بخورد شخم نمی‌زند و ما باید روی پای خودمان باشیم تا موفق شویم و ایشان هیچ کمکی را از بیرون دریافت نمی‌کردند. البته کنگره ۶۰ رایگان است و افراد به‌صورت رایگان از آن استفاده می‌کنند. آقای مهندس با تفکر و حرکت در صراط مستقیم مراحل بسیار زیادی را طی کردند، سختی‌های زیادی را پشت سر گذاشتند و از سدهای مختلفی گذشتند تا کنگره ۶۰ به اینجا رسید و این‌قدر گسترش پیداکرده است.
حال اگر به کنگره ۶۰ نگاه کنیم می‌بینیم بهترین علم در کنگره ۶۰ وجود دارد و هم ازنظر مالی و هم نیروی متخصص بسیار مستحکم و قوی است.
ما همین‌طور که می‌دانیم یک خانواده چهار نفرِ احتیاج به امکانات زیادی دارد تا بتواند زندگی کند و ما اینجا با یک خانواده چند هزار نفرِ روبه‌رو هستیم که قطعاً برای اداره وزندگی کردن در این خانواده احتیاج به امکانات بسیار زیادی هست.
این‌همه امکانات از کجا تهیه می‌شود؟ کنگره که از بیرون کمک مالی را دریافت نمی‌کند!
کمک‌ها از خود اعضا کنگره ۶۰ هست. در جلسات کنگره ۶۰ سبدی به گردش درمی‌آید که هر کس دوست داشت مبلغی را داخل آن می‌اندازد تا به‌وسیله آن هزینه آب، برق، گاز، قند، چای، وسایل موردنیاز مثل میز، صندلی، میکروفن و.‌. تهیه کنند؛ اما برای ساخت‌وساز شعبه‌ها احتیاج به یک پول بزرگی است که برای این کار لژیون سردار و همچنین جشن گلریزان را گذاشتند که لژیون سردار به این صورت هست که افرادی که وعظ مالی مناسبی دارند برای ورود به این لژیون باید شش میلیون تومان پرداخت کنند. جدیداً نشان دنور را هم داریم که تعلق می‌گیرد به افرادی که مبالغ پنجاه میلیون به بالا را برای این امر مهم پرداخت می‌کنند. در جشن گلریزان هم اعضا کنگره ۶۰ در حد توان خودشان مبالغی را پرداخت می‌کنند که این نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که حتی این مبالغ کم گاهی از مبالغی که در لژیون سردار جمع شده است نیز بیشتر می‌شود (قطره‌قطره جمع گردد وانگهی دریا شود)  پس مهم این نیست که باید حتماً من هم عضو لژیون سردار شوم و فکر کنیم آن موقع ارزش دارد نه... مهم این است که من با تمام توان و وجودم و با یک حس خوبی کمک کنم. یک نفر ممکن است فقط پنجاه هزار تومان بدهد اما این مبلغ تمام توان او بوده و یک نفر شش میلیون تومان بدهد و هدف دیگری را به دنبال داشته باشد.
چرا اعضا کنگره ۶۰ در این جشن شرکت می‌کنند و کمک می‌کنند؟ به دلیل اینکه می‌دانند اینجا جایی است که افراد می‌توانند به درمان قطعی برسند، در این راه افراد طریقه درست زندگی کردن را یاد می‌گیرند وزندگی دوباره‌ای را شروع می‌کنند، این راه باعث استحکام خانواده‌ها، رسیدن به حال خوش و تعادل، خوشبختی و رستگاری می‌شود. افراد می‌دانند که دیگران آمدند و در این مکان کاشتند و خودشان استفاده کردند و حال باید خودشان بکارند تا دیگران برداشت کنند. افراد در این مکان بخشش و از خود گذشتن را یاد می‌گیرند، یاد می‌گیرند قسمتی از مال خودشان را درراه خداوند بدهند، یاد می‌گیرند افرادی نباشند و فقط بخواهند دریافت کنند و همه‌چیز را فقط برای خودشان بخواهند بلکه باید مثل رودی خروشان و جاری باشند، یاد می‌گیرند باید دردی را از روی دیگران بردارند و یاری‌رسان دیگران باشند نه اینکه نمک به زخم دیگران بپاشند.  آن‌هایی که در این جشن شرکت می‌کنند می‌دانند دارند پول خودشان را چه جای باارزشی می‌دهند و حتی اگر خوشان هم در این بُعد نباشند اما با آن مبلغ سهمی در ساخت کنگره ۶۰ داشتند که افراد زیادی مثل خودشان می‌توانند بیایند وارد این راه بشوند و آن‌ها نیز به درمان و حال خوش برسند.
من این جشن را به‌تمامی اعضا کنگره ۶۰ تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم امسال جشن بسیار باشکوه و پربرکتی را داشته باشیم.

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر (مرزبان):

برای رسیدن به بلندای بخشندگی باید از وجود خویش بگذری

ما باید آموزش‌ها و تجربیات خودمان را در جشن گلریزان بیان کنیم تا نشان دهیم که چیزی که استاد ما آقای مهندس گفتند را باید به اجرا درآوریم.

اینجا و در این مکان نوری روشن است و ما دور آن گردآمده‌ایم و این نور قرار است تا ابد روشن باشد برای آیندگان چون مسئله اعتیاد همیشه بوده و خواهد بود و این وظیفه تک‌تک ما است که این نور را روشن نگه‌داریم و قدر این نعمت را بدانیم و به آن متصل بشویم.

کنگره برای توسعه و گسترش خودش نیاز به کمک‌های مالی دارد چون اگر منابع مالی نباشد هیچ حرکتی نمی‌توان انجام داد. مادیات به معنویات قدرت می‌دهد و معنویات به مادیات جهت می‌دهد و باید این‌قدر در این کار قوی باشیم تا نیروهای بازدارنده نتوانند ما را از این کار الهی بازدارند. راه کنگره راه صراط مستقیم است و هدفش الهی است و هدف این است که بدانیم اگر بستری مهیا شده است زحماتی کشیده شده است تا این سقف بالای سر ما است. حالا برای این‌همه آرامش، اعتمادبه‌نفس، دانایی و آموزش‌هایی که به دست آورده‌ایم چه کرده‌ایم؟ آیا فقط با زبان سپاسگزاری کرده‌ایم؟ قدردانی فقط به زبان نیست و باید در عمل هم باشد و باید هر چه در توان داریم ببخشیم تا دیگران هم یاد بگیرند. باید ببخشیم و ترسی از بخشیدن نداشته باشیم. اگر بخشش باعث کوچک شدن می‌شد خدا این‌قدر بزرگ نبود؛ و به این باور باشیم که وعده خداوند دروغ نیست. اگر مال را درراه خدا بدهیم خداوند عوض آن را چند برابر می‌دهد. اگر توانستیم از مال خود بکنیم و بدهیم کار خوبی انجام داده‌ایم اما اگر نتوانستیم فقط نگهبان آن هستیم.

سلام دوستان طاهره هستم یک همسفر(مرزبان):

ابتدا خدا را شکر می‌کنم که می‌توانم یک‌بار دیگر در این جشن باشکوه شرکت کنم. از آقای مهندس که همچنان مثل درختی تناور هستند و اجازه دادن ما همسفران و مسافران همچون شاخه و برگ‌های آن درخت رشد کنیم و از تاریکی به روشنایی برسیم صمیمانه سپاس گذارم؛ اما در مورد جشن گلریزان؛ برگزاری جشن گلریزان کنگره 60 که سالی یک‌بار در کلیه‌ی شعب به‌صورت هم‌زمان برگزار می‌شود. در این هفته مسافران و همسفران به‌صورت جداگانه در جلسات خصوصی خودشان شرکت می‌کنند و مبلغی را به‌حساب کنگره 60 واریز می‌کنند. این مبلغ صرف توسعه مکان‌ها (از قبیل خرید زمین و ساختمان شعبه) احداث آکادمی کنگره 60 خواهد شد و کنگره 60 را به‌عنوان یک سازمان مردم‌نهاد ازلحاظ مالی استحکام می‌بخشد. هرکسی به میل و اراده‌ی خودش در جشن گلریزان حضور به عمل می‌آورد و بر اساس معرفت و آموزش‌های که در کنگره گرفته است و هر یک از اعضا به‌نوبه‌ی خود در آبیاری درخت تناور کنگره 60 ایفای نقش می‌کند چون همه با یکدیگر انفاق نظر داریم که (دیگران کاشتند ما خوردیم، ما می‌کاریم دیگران بخورند)
در پایان امیدوارم که امسال هم مانند سال گذشته حتی بهتر از پارسال جشن باشکوه و خوبی را در کنار دوستان محبت  برگزار کنیم و همگی بتوانیم به نحوه احسنت زحمت‌های کسانی که به هر نحوی در این راه بزرگ ایفای نقش داشتن را جبران کنیم مخصوصاً آقای مهندس و خانواده‌ی محترمشان

 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرملیحه دوشنبه 25 آذر 1398 21:43
خدا قوت خدمت همسفران عزیز
عالی بود موفق باشید.
دوشنبه 25 آذر 1398 20:52
سلام وخداقوت خدمت اعضای لژیون چهارکه به این زیبائی دستورجلسه رابازنمودید
زهره همسفر حمید یکشنبه 24 آذر 1398 18:21
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم مریم و مرزبانان محترم مشارکتها عالی بود من هم به نوبه خود این هفته باشکوه را تبریک می گویم.
همسفرنجمه لژیون سوم یکشنبه 24 آذر 1398 14:14
خداقوت خدمت هر سه عزیز خدمت گزار مطالب بسیار آموزنده و کاربردی بود.من هم به نوبه خود این هفته را به شما عزیزان تبریک شاد باش عرض میکنم من هم انشالله بتوانم سهم کوچکی در این جشن داشته باشم.
همسفرنجمه لژیون سوم یکشنبه 24 آذر 1398 14:14
خداقوت خدمت هر سه عزیز خدمت گزار مطالب بسیار آموزنده و کاربردی بود.من هم به نوبه خود این هفته را به شما عزیزان تبریک شاد باش عرض میکنم من هم انشالله بتوانم سهم کوچکی در این جشن داشته باشم.
فاطمه همسفرحمزه یکشنبه 24 آذر 1398 13:48
سلام وعرض ادب خدمت کمک راهنمای عزیزم خانم مریم خداقوت دستورجلسه رابه خوبی ودلنشین بیان کردیدازسخنان زیبای شمابسیارآموزش گرفتم ویه خداقوت خدمت مرزبانان بسیارمحترم وعزیز خانم زهراوخانم طاهره عزیز دستورجلسه رابه خوبی بیان کردید درپناه حق موفق باشید
همسفر زهره.لژیون دوم یکشنبه 24 آذر 1398 13:42
خداقوت خدمت لژیون چهارم به این خوبی دستور جلسه را باز کردید. انشاله همه بتوانیم در این روز بزرگ شرکت کنیم و بخشیدن را آموزش ببینیم.
همسفر فاطمه یکشنبه 24 آذر 1398 13:21
تشکر از خدمتگزاران محترم که به خوبی در مورد گلریزان مشارکت داشتن
پنل اس ام اس یکشنبه 24 آذر 1398 11:53
وب عالی داری
سامانه پیام کوتاه یکشنبه 24 آذر 1398 11:53
وب عالی داری
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو