WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مصاحبه با دستیار دیده بان محترم مسافر آقا جلال
مصاحبه با دستیار دیده بان محترم مسافر آقا جلال
جمعه 29 آذر 1398 ساعت 18:53 | نوشته ‌شده به دست zohreh najafi | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

مصاحبه با دستیار دیده بان و مسئول OT استان اصفهان و جنوب کشور

 مسافر محترم جلال امینی1) لطفا خودتان را به رسم کنگره معرفی نمائید و بفرمائید چگونه با کنگره آشنا شده اید و چه عاملی باعث جذب شما به کنگره شد؟

سلام دوستان جلال هستم مسافر.

در ابتدا تشکر می کنم و یک خدا قوت خدمت اعضای شعبه نیک آباد. هم چنین به خدمت گزاران بخش خانواده، مرزبانان، اسیسانت و همه کسانب که در بخش خانواده خدمت می کنند. به رسم کنگره خودم را معرفی می کنم.

سلام دوستان جلال هستم مسافر.

آنتی ایکس مصرفی الکل، تریاک.

روش درمان : DST

داروی درمان: اپیوم. به راهنمایی استاد عزیزم آقا مهران 11 ماه سفر کردم.

رشته ورزشی: فوتبال و شنا.

رهایی از دام اعتیاد:7 سال و حدود 11 ماه.

در رابطه به جذب و آشنایی با کنگره هم خدمتتان عرض کنم که سال 89 بود که آشنایی با کنگره نداشتم و یک نوع درگیری و حالت هایی که یک مصرف کننده دارد مثل افسردگی، عدم میل به زندگی و ... و این مشکلات داشت اذیتم می کرد . فقط هم از این بُعد بود و به نوعی هم بحث حیثیتی و جداشدن از آن جایگاه هایی که داشتم سخت اذیتن می کرد. اولین راهکاری که به نظرم رسید مثل اکثر دوستان، پزشک بود. با پرس و جوهایی که انجام دادیم بهترین پزشک ها را با آشناهایی که دیدیم در نشود های طولانی، یکی پزشکی به من معرفی شد و خدا را شکر می کنم حدود 10 الی 15 روز و شاید دو سه هفته ای نگذشت که با کنگره آشنا شدم. چون دقیقا داشتم سمت مسیری می رفتم که با داروهای اعصاب و روان و مثل یک ماشین که توسط یک نیرو و دارویی کنترل می شود. در یک زمان خاصی باید می خوابیدم و در یک زمان خاص باید بیدار می شدم و از آن دارو استفاده می کردم که یک نفر به من گفت جایی به نام کنگره هست. در آن زمان آقای کردگاری از پیشکسوتان شعبه ارغوانیه بودند و خدا رو شکر می کنم که تا به امروز هم در خدمتشان هستم.

2) شالی که به گردن دارید، شال خدمتگزاری است. چرا به خدمت علاقه دارید و از هنگام ورودتان به کنگره در چه جایگاه هایی خدمت کرده اید و از تأثیر آن در زندگیتان بگویید؟

در ابتدا که اوایل سفر دوم بودم خدمت در قسمت OT نصیبم شد. خدا را هزاران بار شکر می کنم که با پیشکسوتان عزیزی همچون آقای حکیمی آشنا شدم و از ایشان در قسمت OT بسیار آموزش گرفتم. آن زمان تازه OT فعالیتش را شروع کرده بود و من توسط یکی از مرزبانان و راهنمایان به آقای حکیمی معرفی شدم و خدمتم را شروع کردم. بعد از آن به جایگاه مقدس کمک راهنمایی رسیدم و در آن جایگاه شروع به آموزش دیدن و آموزش دادن پرداختم و بعد از آن دو دوره ایجینتی نمایندگی شیخ بهایی را داشتم که در خدمت عزیزان باشم و در این حین در قسمت OT هستم و خداوند جایگاه های مختلفی را سر راهم قرار داد. سعی کردم آموزش هایم از بزرگ ترها و پیشکسوتان قطع نشود و جا دارد تشکر کنم و چیزهای بسیاری از آن ها یاد گرفتم و می گیرم. همان طوری که خرمتتان گفتم آقای حکیمی واقعا کمکم کردند و در حال حاضر هم از آن ها بسیار آموزش می گیرم. از آقای رسول صادقیان، آقای میثم اسماعیلی و آقای بابک لطفی که الان در خدمتشان هستم، نگهبان شورای OT هستند و در حال آموزش می باشند و آقای تراب خانی که دیده بان راهنمایان هستند و افتخار داشتم که در خدمت ایشان در مورد مطالب کمک راهنمایی خدمت داشته باشم. این شال قرمز رنگی که به گردنم هست شال دستیاری دیده بان محترم آقای تراب خانی است.

3)به عنوان دستیار دیده بان پیشنهادتان برای پیشرفت شعبه نیک آباد چیست؟

سوال خیلی خوبی درباره شعبه کردید. اعضای این شعبه خیلی پر انرژی و خوب هستند. به نظرم پتانسیل خیلی بالایی دارد ولی به دلایلی باید موشکافانه بررسی شود. جای خیلی از پیشرفت ها را دارد،چون واقعا بدون هیچ گونه تعصب و اقراری باید بگویم هم در قسمت مسافران و هم در قسمت همسفران از علم و آگاهی بالایی برخوردار هستند. به دید من بشتر روی قضیه خدمت و عاشق شدن برای خدمت کردن برای بچه ها، آن طور که باید باشد؛ نیست. به طوری که بچه هایی که می آیند و رها می شوند بعد از رهاییشان باید مدتی ادامه دار به کنگره بیایند و خدمت در کنارش باشد که این توسط راهنما در لژیون باید اقدام شود. هرکسی هر قدر توانایی دارد ، چه مسافر و چه همسفر به خدمت کردن مشغول باشند . اگر این اتفاق بیفتد و در حالی که اتفاق هم خواهد افتاد بسیار جواب می دهد.

4)با توجه به اینکه سال های زیادی است در کنگره هستید و آموزش می بینید، پیشنهاد شما به مسافران و همسفران سفر اول چیست؟

سفر اول یکی از بهترین لحظات زندگی بچه ها است. یعنی هیچ گاه برنمی گردد و زمان مشخصی دارد. خیلی کار سختی نیست فقط و فقط باید گوش به فرمان راهنما و فرمانبرداری از راهنما باشیم.

5) سوالی که برای خودم پیش آمده است، چرا به جای شربتOT گفته اند بگوییم شربت تریاک؟

شربت OT که OT مخفف اپیوم تینکچر است و گویا همان شربت تریاک است. ولی لفظ آن فرق کرده است. زمانی که آقای مهندس دستور می دهند، باید بدانیم که صحبت های آقای مهندس اجرایی است و باید اجرا کنیم.

6) جهان بینی در زندگی شما چه نقشی داشته است؟

جهان بینی صد در صد در زندگیمان تأثیر داشته و دارد. مثلث درمان جسم، روان و جهان بینی است و بار بیشتر مسائل چه در زندگی و چه در درمان روی جهان بینی است و به قول آقای مهندس حلقه مفقود شده اعتیاد بوده است.

7)هفته گلریزان را به خصوص در شعبات اصفهان چگونه دیدید و چه عاملی باعث    می شود که اعضا با شور و شوق در این جشن مشارکت داشته باشند؟

هفته گلریزان بسیار خوب و لذت بخش بود و آمارش را خدمت شما در جلسه بیان کردم و با توجه به سال های قبل و با پیش گویی هایی که می شد و هم چنین یا توجه به تورم قیمت ها که در این چند وقت گذشته داشتیم تأثیر خیلی زیادی داشته است ولی همگی دیدیم که از نظر مقداری و کمیتی کمتر نبود و خدا را شکر تمام شعبات هم نسبت به سال قبل رشد قابل توجهی داشتند و دلیل آن هم فقط یک چیزی می توانست باشد و آن فقط و فقط آموزش های نابی است که توسط أقای مهندس به ما داده می شود.

و صحبت آخر:

تشکر می کنم از زحماتی که شما عزیزان و خدمت گزاران در این شعبه می کشید و خداقوت به شما می گویم و از خداوند می خواهم که روز به روز مثل تمام شعباتی که در کنگره وجود دارد؛ شعبه نیک آباد هم قوی و قوی تر شود که این چیزی نیست جز زحمات و خدماتی که عزیزانی که در هر قسمتی خدمت می کنند و فرقی نمی کند در چه جایگاهی است و باعث پیشرفت شعبه شوند.طراح سؤال: کمک راهنمای محترم همسفر خانم زهره

مصاحبه و تایپ: همسفر زهره لژیون دوم


            

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه و گفت و گو،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم همسفر مرتضی دوشنبه 2 دی 1398 08:19
بی نهایت سپاسگزاریم که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید تا از سخنان نابتان آموزش بگیریم.
تشکر از خانم زهره عزیز بابت تهیه و تایپ گزارش
فاطمه همسفر حمزه شنبه 30 آذر 1398 07:05
سلام وعرض ادب خدمت دستیاردیده بان آقا جلال خداقوت مصاحبه بسیارزیباداشتیدازسخنان شما استفاده بردیم درپناه حق موفق باشید
زهره همسفر حمید جمعه 29 آذر 1398 20:55
ضمن خیر مقدم و خوش آمد خدمت دستیار دیده بان آقای جلال امینی از صحبتهای خوبتان بسیار آموزش گرفتم و تشکر میکنم از خانم زهره عزیز بابت زحماتی که در سایت میکشند انشالله شال کمک راهنمایی را روی شانه هایتان ببینم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic