در باب دستور جلسه هفتگی؛ ازدواج
یکشنبه 1 دی 1398 ساعت 08:24 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )

به نام آنکه عشق را آفرید

در باب دستور جلسه هفتگی؛ ازدواج

به قلم کمک راهنما همسفر زهره

وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّهً وَرَحْمَهً إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ.
و از آیات خداوندی است که برای شما از جنس خودتان جفتی بیافرید، که در کنار او آرامش یابید، و میان شما عشق و محبّت و مهربانی قرار داد، که در این حقیقت نشانه هائی از خداست برای مردمی که در گردونه اندیشه و فکر نسبت به حقایق به سر می‌برند!
سوره روم، آیه ۲۱

دستور جلسه ازدواج همانند دیگر دستور جلسات سالیانه از اهمیت بالایی برخوردار است نه تنها در کنگره بلکه در اسلام نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است ازدواج یک نوع رابطه است که در سنین ۱۸ سال به بالا می تواند با در نظر گرفتن قوانین آیین و سنت برای این امر مهم اقدام کند زمانی که فردی احساس کرد که به بلوغ فکری رسیده و توانایی تشکیل خانواده را در خود دید به دنبال همسری است که از نظر اجتماعی، خانوادگی و دینی به او نزدیک باشد سپس مراسم خواستگاری و در ادامه ازدواج صورت می گیرد. متاسفانه در کشور ما سن ازدواج بسیار بالا رفته و به خاطر یکسری مشکلات این امر مهم را به تعویق می اندازند.
در گذشته شرایط ازدواج خیلی راحتر بود چون معتقد بودند که دختر و پسر باید زود تشکیل خانواده دهند تا به گناه و ... نیفتند چشم و هم چشمی نبود، مراسم ساده برگزار میشد، هر کس به اندازه توانش اسباب زندگی تهیه می کرد تا از ابتدای امر با مشکل روبرو نشوند اما با توجه به شرایط اقتصادی امروز خانواده ها نه تنها دست از چشم و هم چشمی برنداشته اند بلکه روز به روز خواسته های خود را بیشتر می کنند و توقعات بالایی دارند به طور مثال با گرفتن مهریه های سنگین، مراسم و تجملاتی که صورت می گیرد فرد از ابتدای زندگی زیر بار قرض میرود و به جای لذت بردن از زندگی تا سالیان سال در حال پرداخت و یا تاوان یک شب را پرداخت می کند به درستی که خداوند پیامبران را برای راهنمایی و هدایت انسانها به سمت زندگی درست و سالم سوق می دهد اما ما به جای الگو گرفتن از این بزرگان راه غلط را پیش گرفته ایم و برای خود یکسری مشکلات بوجود آورده که بر اثر جهل و ناآگاهی بوده سپس مسئولیتهای خود را به خدا واگذار می کنیم و از او می خواهیم که مشکلات ما را حل کند ما گاهی فراموش می کنیم که برای چه پا به هستی گذاشته ایم و هدف ما از زندگی در حیات زمینی چیست؟ مگر نه اینکه خداوند فرموده اند: زن و مرد را لباس همدیگر آفریده ایم، مگر نه اینکه ما باید عیبهای همدیگر را بپوشانیم، در حل مشکلات به همدیگر یاری برسانیم، وظایفمان را به عنوان همسر به خوبی انجام دهیم .... پس چرا مدام در حال عیب جویی از یکدیگر هستیم و گاهی به جای حل مسائل آنها را گسترده تر کرده تا جایی که تحمل همدیگر را نداریم و زندگی را به سمت فنا و نابودی می کشانیم. گاهی از هدف اصلی که رسیدن به تکامل، تعالی و در نهایت آرامش است دور شده و زندگی را برای خود و دیگران تیره و تار می کنیم به گونه ای که اگر کسی از ما در مورد ازدواج مشورت بگیرد او را از این کار منع می کنیم چون دنیا را از یک روزنه نگاه می کنیم و از پیرامون خود غافل می شویم.
اما این دستور جلسه چه ارتباطی با در مان اعتیاد دارد: همان طور که میدانیم آقای مهندس در بخش خانواده اهمیت زیادی قائل شده اند، از مسافر می خواهند که همسفری داشته باشد که در این مسیر او را همیاری کند که البته همسفر می تواند مادر، پدر و هر یک از اعضای خانواده باشد اما بیشترین همسفران نقش همسر را دارند خوب همسفر بال پروازی است برای مسافر، همانطور که یک پرنده با بال شکسته قادر به پرواز نیست مسافر هم بدون همسفر، سفر سختی دارد چون حضور همسفر خود مایه آرامش است و نقش بسیار مهمی در درمان مسافر دارد علاوه بر آموزشی که دریافت می کند افکار آنها را به هم نزدیک کرده و در طول سفر می توانند پل های شکسته زندگیشان را ترمیم کنند و به سلامت به مقصد (رهایی و درمان) برسند. در کنگره افرادی هستند که تصمیم به ازدواج دارند آقای مهندس نه تنها آنها را از ازدواج منع نکرده بلکه گفته اند که باید طبق رسوم و با چشم باز این کار انجام شود تا با مشکل روبرو نشوند.
ایشان در سی دی ازدواج به خوبی صحبت کرده اند و یکسری نکاتی را عنوان کرده اند که بسیار حائز اهمیت است و پیشنهاد میدهم که این سی دی را با دقت گوش دهید و نکات آن را در زندگی به اجرا در آورید آن موقع متوجه می شویم که خیلی از مشکلاتی که در زندگیمان به وجود آمده است به علت سخت گرفتن زندگی و رعایت نکردن یکسری مسائل بوده است. چند مورد از این نکات را بیان می کنم که برای من بسیار مهم بوده و با رعایت آنها یکسری مشکلات را از سر راه خود برداشته ام؛
۱- گاهی یک ترک در سد باعث ویرانی سد می شود: همه ما درابتدای شروع زندگی مشترک مشکلات کوچکی داشتیم به جای حل آنها به دنبال مقصر بودیم و مشکل را بزرگتر کرده و روز به روز زندگی را برای خود سختر می کردیم.
۲- احترام گذاشتن و روی نقاط مشترک کار کردن: ما در مسیر زندگی گاهی به جای احترام گذاشتن به همدیگر با رفتار، کلام و ... نه تنها به هم احترام نمی گذاشتیم بلکه همدیگر را خورد می کردیم و همیشه در رنج و عذاب بودیم و به جای کار کردن روی نقاط مشترک زندگی، روی نقاط منفی و غیر مشترک زوم می کردیم و باعث بهم ریختن اوضاع زندگی می شدیم به قول آقای مهندس نه تنها در زندگی بلکه در هر سیستمی اگر روی نقاط منفی کار شود آن سیستم از هم می پاشد پس ببینیم که چه زندگی هایی بر اثر این مشکل به جدایی کشیده شده است.
۳- جلوگیری از تخریب یکدیگر: ما بر اثر چهل و ناآگاهی و مشکلاتی که داشتیم چقدر یکدیگر را تخریب می کردیم مثلا به یک دوست یا آشنا که می رسیدیم مدام بدگویی می کردیم و همین امر باعث میشد که به دیگران اجازه میدادیم که در زندگی ما دخالت داشته باشند و دیدگاه آنها را نسبت به خود تغییر می دادیم و ...
پس بیشترین مشکلاتی که در زندگی داریم به خاطر نداشتن هنر زندگی کردن است اگر ما یاد می گرفتیم که چگونه زندگی کنیم چگونه به حل مسائل بپردازیم قطعا این همه سختی را برای خود بوجود نمی آوردیم.
در پایان از آقای مهندس دژاکام کمال تشکر را دارم که به همه چیز حتی ازدواج اهمیت قائل شده و سی دی های آموزشی را در اختیار ما قرار میدهند تا ما هم رسم و هنر زندگی کردن را بیاموزیم و راحتر به حل مشکلاتی که در زندگی داریم بپردازیم.

با احترام، کمک راهنما لژیون سوم همسفر زهره
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نجمه همسفر مسلم سه شنبه 3 دی 1398 09:56
کمک راهنمای محترم ،مثل همیشه عالیو اموزنده ،واقعا لذت بردم ..
مریم همسفر داوود دوشنبه 2 دی 1398 12:53
خداقوت خانم زهره عزیز، بسیار عالی و پر محتوا بود.
همسفر فاطمه دوشنبه 2 دی 1398 10:06
خداقوت کمک راهنمای محترم خانم زهره عزیز ،چقدر با سادگی تمام مطلب را رساندی بسیار عالی ودقیقا همین است روش زندگی کردن
فاطمه همسفر یعقوب یکشنبه 1 دی 1398 20:07
خدا قوت خدمت کمک راهنمای عزیز خانم زهره بسیار آموزنده وزیبا بود
حسن رضوانی یکشنبه 1 دی 1398 19:51
سلام و خدا قوت خدمت همسفر محترم خانم زهره مطالب شما بسیار کلیدی بود بله ما خودمان اجازه میدهم تا دیگران در زندگی ما دخالت کنند
buy telegram members یکشنبه 1 دی 1398 18:32
عالی پوذ
همسفرنجمه لژیون سوم یکشنبه 1 دی 1398 17:13
خداقوت به کمک راهنمای عزیزم خانم زهره به درستی وزیبایی مسئله ازدواج راباز کردیدبسیار اموزش گرفتم موفق سربلند باشید.
همسفرملیحه یکشنبه 1 دی 1398 14:03
خدا قوت خدمت کمک راهنمای گرامی خانم زهره
همسفر لیلا(لژیون سوم) یکشنبه 1 دی 1398 13:45
خداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزم خانم زهره، بسیار عالی بود، مثل همیشه پربار و آموزنده
مسافر بهرام لژیون دوم یکشنبه 1 دی 1398 13:14
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم همسفر زهره بسیار عالی بود لذت بردم موفق و سلامت باشید.
همسفر زهره.لژیون دوم یکشنبه 1 دی 1398 13:14
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم زهره عزیز و بسیار زیبا دستور جلسه را باز کردید.
فاطمه همسفرحمزه یکشنبه 1 دی 1398 12:31
خداقوت خدمت کمک راهنمای گرامی همسفرزهره عزیز دستورجلسه رابه خوبی بیان کردیدازسخنان شما آموزش گرفتم درپناه حق موفق باشید
همسفر لیلا لژیون دوم یکشنبه 1 دی 1398 11:53
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم زهره عزیز
موفق باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو