مشارکت مکتوب در مورد جهان بینی
یکشنبه 8 دی 1398 ساعت 08:58 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )
به نام خداوند هستی بخش
مشارکت همسفران لژیون سوم، در باب دستور جلسه هفتگی
جهانبینی در ورزش


جهان بینی در ورزش هم به دو صور آشکار و پنهان تقسیم می شود: در صور آشکار اهمیت دادن به سلامتی جسم، حضور منظم و ورزش کردن هر فرد در رشته مورد علاقه اش، یادگیری قوانین بازی و فنون آن، نظم و انظباط و رعایت حرمتها و قوانین و احترام گذاشتن به پیشکسوتان و ... است و صور پنهان آن تزکیه و پالایش نفس، دریافت انرژی زیاد، گذشت و بخشش، بالا بردن دانایی و مهمتر از همه به تعادل رسیدن روان است.

سلام دوستان زهره هستم همسفر؛
دستور جلسات سالیانه همچون حلقه های زنجیر به هم وصلند چون در کنار هم معنا پیدا می کنند چیزی که در کنگره بسیار مهم است در کنار قسمت مسافران حضور همسفران است که آقای مهندس بسیار در این امر سفارش می کنند نه تنها حضورشان را در کنگره نیاز می داند بلکه در ورزش روزهای جمعه نیز به این امر اهمیت میدهند ایشان فرموده اند که روزهای جمعه هر شعبه خانواده ها با هم در پارک حضور پیدا کنند تا علاوه بر اینکه کنار هم باشند به ورزش بپردازند چون درمان جسم فقط به دارو خوردن نیست بلکه ورزش هم بسیار اهمیت دارد چون در اسلام نیز به ورزش کردن سفارش زیادی شده است همانگونه که بزرگان سفارش زیادی به شنا کردن، تیراندازی و اسب سواری کرده اند به این معناست که از اوقات فراغت که اکثر ما آن را به بطالت می گذرانیم سعی کنیم ورزش کنیم نه تنها برای سلامتی جسم بلکه روح و روانمان را نیز تزکیه میدهد.
دستور جلسه این هفته جهان بینی در ورزش است جهان بینی یعنی آنچه از پیرامون خود دریافت، برداشت و ادراک می کنیم که دو جهان بینی داریم جهان بینی درون و جهان بینی بیرون که در جزوه جهان بینی توسط آقای امین به خوبی شکافته شده است. اما آنچه که در ورزش کنگره برای من خیلی جالب است در هیچکدام از اقلام ورزشی که انجام می دهند باختی وجود ندارد یا می برند و یا می آموزند تا زمانی که در مسابقات ورزشی شرکت نکرده بودم نمی توانستم این جمله را درک کنم چگونه می شود با باختن آموخت؟ اما برایم بسیار روشن شد هر بار که در ورزش حضور پیدا کردم بسیار آموختم نه تنها قوانین بازی را بلکه اخلاق، نوع برخورد دوستان با همدیگر، گفتن نقاط ضعف و بدون هیچ منتی عاشقانه قوانین و نوع بازی کردن را به ما یاد دادند برای همین است افرادی که در ورزش همکاری می کنند حس و حال خوب و انرژی زیادی دریافت می کنند این کار عزیزان منش پهلوانان قدیم را نشان می دهد افرادی که در زورخانه ورزش می کردند و در کنار ورزش دوستی، اخلاق خوب، گذشت و فداکاری را سرلوحه کار خود قرار می دادند برای همین است که یاد و خاطر پهلوانان قدیم چون پهلوان تختی و پوریای ولی در ذهن ها جاری است. جهان بینی در ورزش هم به دو صور آشکار و پنهان تقسیم می شود در صور آشکار اهمیت دادن به سلامتی جسم، حضور منظم و ورزش کردن هر فرد در رشته مورد علاقه اش، یادگیری قوانین بازی و فنون آن، نظم و انظباط و رعایت حرمتها و قوانین و احترام گذاشتن به پیشکسوتان و ... است و صور پنهان آن تزکیه و پالایش نفس، دریافت انرژی زیاد، گذشت و بخشش، بالا بردن دانایی و مهمتر از همه به تعادل رسیدن روان است وقتی به سلامتی جسم اهمیت بدهیم در کنار آن روانمان نیز به تعادل میرسد و با دریافت و آموزش جهان بینی در تمام مراحل زندگی به تعادل کامل میرسیم یعنی باید به گونه ای باشیم که با رفتار یا کردار بد یک نفر زود بهم نریزیم و از تعادل خارج نشویم، بدون تفکر، کاری را انجام ندهیم همانگونه که در کنگره باختی وجود ندارد بدانیم که در زندگی باخت و شکستی وجود ندارد چون همه ما در حال آموزش هستیم و باید بیاموزیم اگر از این فرصتی که خداوند در اختیار ما قرار داده است استفاده نکنیم مطمین باشیم که هرگز طعم پیروزی و آرامش را نخواهیم چشید باید از شکستها درس بگیریم و از آنها پلی بسازیم برای رسیدن به مقصد و هدفی که داریم.
در پایان از آقای مهندس کمال تشکر را دارم که به همسفران اجازه حضور در کنگره و ورزش را داده اند و همچنین از مسافر عزیزم تشکر میکنم که به من اجازه دادند در کنگره و در کنار آن در ورزش و مسابقات حضور پیدا کنم امیدوارم که با آموزش های که دریافت می کنیم بتوانیم جهانبینی خود را بالا ببریم و در زندگی خود کاربردی کنیم.

سلام دوستان نجمه هستم همسفر؛
جهان بینی یعنی جهت دادن ما در جهان بینی آموختیم که درست به اطرافمان نگاه کنیم در جهان بینی ورزش در کنگره 60 برد و باخت مهم نیست، مهم آنست که بیاموزیم. جهان بینی ورزش در کنگره نظم و انظباط و آموختن است. این چیزی است که این مکان را با جاهای دیگر جدا خواهد کرد. برای درمان باید سه ضلع را در نظر داشت جسم، روان و جهان بینی که باید به تعادل برسد. برای بالا بردن جهان بینی سی دی گوش دادن و  نوشتن آنها، حضور پیدا کردن در جلسات و دیگری ورزش کردن است. ورزش کردن انرژی بسیار زیادی به فرد خواهد داد تا بهتر بتواند به درمانش ادامه دهد. اگر من همسفر می خواهم به درستی در راهی که برای من مشخص شده و به درمانم برسم باید ورزش کنم و در یکی از رشته های ورزشی که علاقه دارم شرکت کنم تا جسمم به تعادل برسد.
بدن من همسفر نیاز به ورزش کردن دارد. قبل از ورودمان به کنگره جسمم دچار بیماری های متعدد شده بود به علت بی تحرکی، به علت اینکه ورزش نمی کردم. اما با ورودم به این مکان مقدس با آموختن جهان بینی به فکر افتادم که جسمم را به حرکت در آورم و شروع به پیاده روی کردم بعد از مدتی که گذشت رشته ورزشی مورد علاقه ام را انتخاب کردم و آن را ادامه دادم. اما این را بدانیم کسی که میخواهد مادری بکند یا آشپزی بکند  یا هر حرفه ای که بخواهد انجام دهد باید جهان بینی آن را بداند تا بتواند به درستی آن را انجام دهد. جهان بینی در ورزش هم همین طور است من باید جهان بینی ورزش را آموزش ببینم و بدانم چیست و قانون قوانین آن رشته را که انتخاب کردم بیاموزم تا به درستی بتوانم بازی کنم. رشته من همسفر والیبال است که یک بازی گروهیست نه فردی؛ منیت در بازیهای گروهی وجود ندارد من تبدیل به ما میشود و در کنار هم بودن بسیار آموزش می گیریم.
همان زمان که ورزش می کنم تمام حس هایم به طرف ورزش کردن است و تمام مشکلات و پستی بلندی های زندگی ام را فراموش می کنم و انرژی زیادی دریافت می کنم. قدرت جسمی و روحی انسان با ورزش کردن بالا میرود صبر و تحمل را بالا میبرد، انسان را پر نشاط می کند، تاثیرات بسیار فراوانی روی جسم انسان میگذارد، اعتماد به نفس مرا بالا برده است تمرکز داشتن و احساس خوب داشتن را به من داده است من این انرژی زیاد را به خانواده منتقل میکنم. پس بیایید شما هم که ورزش نمی کنید در کنار ما قرار بگیرید و ورزش کنید، لذت ببرید و شاداب شوید که روی پوستمان تاثیر بسزایی دارد. در هر رشته ورزشی که در کنگره بازی می کنند چه فردی و چه گروهی هیچ گاه با یکدیگر جنگ و جدال ندارند دعوا نمی کنند زیرا جهانبینی ورزش را آموختند، فرهنگ درست بر خورد کردن با دیگران را آموختند، منش ورزشکاری درست را آموختند و در کنار هم به بازی کردن خود می پردازند از همان روزی که ورزش میکنند هم می آموزند هم شاداب سر حال هستند وجسم را برای فعالیت روزانه قویتر می کنند.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب، مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم همسفرمحمد دوشنبه 9 دی 1398 10:56
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم زهره عزیزواعضای لژ یون سوم مشارکتهاعالی بود موفق باشید
همسفرملیحه یکشنبه 8 دی 1398 20:12
عالی بود ,خدا قوت
مسافر بهرام لژیون دوم یکشنبه 8 دی 1398 16:12
خداقوت خدمت همسفران لژیون سوم مشارکتهای شما بسیار دلنشین وآموزنده بود.موفق وپیروز باشید
همسفر فاطمه یکشنبه 8 دی 1398 09:14
بسیارعالی بود خداقوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو