WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - خلاصه‌ای از سی دی (کمک کنگره به من و کمک من به کنگره)
خلاصه‌ای از سی دی (کمک کنگره به من و کمک من به کنگره)
دوشنبه 16 دی 1398 ساعت 08:20 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله
خلاصه‌ای از سی دی (کمک کنگره به من و کمک من به کنگره)
به قلم؛ فاطمه همسفر حمزه (لژیون چهارم)


بیایم قیاس را انجام بدهیم و ببینیم کمک کنگره به ما چه بوده و کمک من به کنگره چه بوده.

کنگره جسم، روح و روانم که از تعادل خارج‌شده بود را دوباره برگرداند، اعتقادم را به دین و خداوند برگرداند و من را از ضد ارزش‌ها دور کرد، کنگره همه خصلت‌های بد را از من گرفت و خیلی مسائل دیگر.

حساب همه ما با کنگره باید صفر باشد و آقای مهندس در آخر سخنانشان گفتند من خودم که خالق کنگره هستم خودم را به کنگره بدهکار میدانم.

آقای مهندس در ابتدای صحبت‌هایشان مبحث را تحت یک نوشتاری بازگو کردند که در مورد نیروی از دسته رفته که ارتباط با این دستور جلسه دارد. مبحث کمک کنگره به من و کمک من به کنگره را می‌توانیم در یک مثلثی ترسیم کنیم که یک ضلع آن کمک من است به کنگره و ضلع دیگرش کمک کنگره به من است و قاعده مثلث نوع کمک مشخص می‌شود که کمک مادی است یا معنوی. خدمت فقط در ارتباط با کنگره نیست و می‌تواند خدمت من به کشور باشد یا خدمت کشور به من یا خدمت من به همسرم و خدمت همسرم به من و خدمت و وظیفه من نسبت به فرزندان و وظیفه فرزندان نسبت به من. هیچ‌چیزی وجود ندارد که پاسخگو نباشد مسئولیت همیشه دوطرفه هست و در قسمت آموزش هم این قضیه مطرح می‌شود ما به مدرسه می‌رویم آموزش می‌گیریم معلم به ما سواد را آموزش می‌دهد. ما در قبالش چی به معلم می‌دهیم؟ ما به معلم احترام می‌گذاریم. کشور که من یکی از اعضای این کشور هستم به این معلم از طرف من حقوق می‌دهد و موضوع سواد است. در هر قسمتی که نگاه بیندازیم این رابطه و ارتباط بین همه موجودات هستی قرار دارد. در مسائل خدا هم همین‌طور است وظایف من نسبت به خدا و مسئولیت خداوند نسبت به من. خداوند می فرماید: من برای شما شب را خلق کردم که باعث آسایشتان باشد و شمارا حفظ می‌کنم که یک سری دریافت و پرداخت‌ها صورت می‌گیرد.
در ادامه مبحث استاد و شاگرد از دونیرو صحبت کردند به نام نیروی عقل و نیروی بدن که نیروهای مخرب ذره‌ذره عقلتان را می‌گیرد و دیگری نیروی فیزیکی است که در مسئله اعتیاد هم این قضیه رخ می‌دهد. اعتیاد از یک‌جهت نیروی فیزیکی ما را می‌گیرد و قدرت بدنی را در اختیار خود می‌گیرد شاید با دوپینگ تا درازمدت قدرت بدنی زیاد داشته باشیم ولی در درازمدت تخریب عجیبی ایجاد می‌کند و باعث می شود ما از بدنمان استفاده کنیم و متوجه نشویم. همه نوع مواد مخدر شیشه، کراک، هروئین همه این‌ها هم نیروی عقل و هم نیروی بدن را از ما می‌گیرند هیچ‌کدام به ما زیبایی نمی‌بخشند. هیچ‌کدام قدرت نمی‌بخشد و باعث می‌شود با مشکلاتی روبه‌رو شوند مثل بی‌خوابی و مشکلات دیگر مواد مخدر قدرت فیزیکی را می‌گیرد و عقل را از کار می‌اندازد که آقای مهندس مثال کارتن‌خواب‌ها را زدند و گفتن که براثر ازکارافتادن عقلشان نتوانسته‌اند زندگی را مدیریت کنند.
در ادامه گفتند: در آموزش در همه‌جا یک‌چیزی دریافت می‌کنیم و یک‌چیزی پرداخت می‌کنیم که دوباره مثال مثلث را زدند که یک ضلعش یک‌چیزی که می‌دهیم و ضلع دیگرش آن چیزی که می‌گیریم و قاعده مثلث آن چیزی که وجود دارد که در تمام مسائل این دادوستد وجود دارد چه دینی و چه غیردینی مثلاً در دادوستد دینی میگویند این کار را نکن در عوض فردوس (بهشت) را بهت می‌دهیم، این کار اشتباه را انجام می‌دهی دوزخ را بهت می‌دهیم، یک خوبی کنی صد تا خوبی بهت می‌کنم. ما باید ایمان داشته باشیم و روی آن حساب کنیم که چه چیزی می‌دهیم و چه چیزی می‌گیریم. ما در کنگره باید جایگاه‌ها را بدانیم و خودمان را قیاس کنیم که کلی بدهکاریم به کنگره. فرد باید نگاه کند ببیند چی گرفته است از کنگره مقایسه کند ببیند چه داده به کنگره و چه گرفته.
کنگره محلی است که می‌آییم درمان می‌شویم و می‌رویم حالا هر که هم توانست بیاید خدمت بگیرد. در مبحثی که گفتیم نیرو عقل و نیروی بدنی کنگره عقل من را به من برگرداند. اگر عقل من درست‌کار می‌کرد این‌همه مشکلات به وجود نمی‌آوردم. فیزیک ما جسم ما عقلمان را کنگره بهمان برگرداند علاوه بر این‌که کنگره فیزیک من را به هم برگرداند زندگی‌ام را هم به هم برگرداند. 
آقای مهندس گفتند: که کنگره جسم و روح و روانم که از تعادل خارج‌شده بود را دوباره برگرداند. اعتقادم را به دین و خداوند برگرداند و من را از ضد ارزش‌ها دور کرد. کنگره همه خصلت‌های بد را از من گرفت و خیلی مسائل دیگر.
پس می‌بینیم کنگره خیلی چیزها به ما داده و باید به دنبال جبرانش باشیم، باید بنشینیم مقایسه کنیم در برابر این‌همه چیزی که کنگره به ما داده است ما چی به کنگره داده‌ایم. خداوند به هر یک از ما اجازه خدمت داده است چون خدمت کردن به انسان قدرت می‌دهد. خدمت کردن به انسان شادی و شعف می‌دهد. خدمت کردن به دیگران یعنی انسان در صراط مستقیم قرار دارد.

آقای مهندس فرمودند: ما یک خدمت داریم یک خیانت. آن‌هایی که به دیگران خدمت می‌کنند در صراط مستقیم هستند در بهشت هستند. آن‌هایی که خیانت می‌کنند افرادی هستند که آشغال می‌ریزند در پارک و خیابان‌ها، اشخاصی که پول بانک‌ها را بالا می‌کشند و خیانت می‌کنند، جنگل‌ها را نابود می‌کنند خیانت می‌کنند. این افراد هیچ‌کدام حال خوشی دریافت نمی‌کنند و آسایش ندارند. افرادی هستند خدمت می‌کنند پول‌ندارند ولی سرخوش هستند همه ما دارای خصوصیت ساختن و حفظ کردن هستیم و می‌توانیم سازندگی را به وجود بیاوریم.

آقای مهندس در مورد آخرین مراحل آرایش جسم گفتند: که فرمان فکر و عقل است. خداوند می‌فرماید وقتی شما در بهشت قرار بگیرید هر چه بخواهید برای شما مهیا می‌شود. نیروها همیشه در حال برخورد و نمایان کردن قدرتشان به یکدیگر است کسی که به‌طرف ارزش‌ها می‌رود به صراط مستقیم نزدیک‌تر است.

نیروهای تخریبی به انسان‌های طماع کمک می‌کند که در عرض کوتاه‌مدت به خیلی چیزها برسند. در سیستم کنگره هم همین‌طور است وقتی یک شرایطی برایت پیش می‌آید نباید خودت را بفروشی. همیشه نیروهای بازدارنده هست همیشه یک نیروی منفی هست که به‌صورت ترمز جلوی آدم‌ها قرار می‌گیرد. این نیروهای بازدارنده با عناوین مختلف کار می‌کنند. با القاء ممکن است کار کنند با حرف و زمزمه کردن کنار گوشتان، سفید را سیاه جلوه می‌دهد یا سیاه را سفید نشان می‌دهد. خیلی کارها می‌تواند انجام دهد و همیشه فعال است. نیروهای بازدارنده کم‌وزیاد می‌شود ولی از بین نمی‌روند. بعضی از نیروها تبدیل به ضد خودشان می‌شوند. نیروی مثبت منفی می‌شود نیروی منفی مثبت می‌شود. وقتی ما می‌آییم وارد این سیستم آموزشی می‌شویم آن نیروها می‌دانند که ما الآن یک سری آگاهی پیدا کردیم دیگران القاء را روی ما نمی‌توانند داشته باشند. آن اثرات مخرب را نمی‌توانند داشته باشند. آن موقع که مصرف‌کننده بودیم با هر چیزی تحت تأثیر قرار می‌گرفتیم ولی الآن یک خورده‌ای هوشیار شده‌ایم.
ما در کل نتیجه می‌گیریم که بیایم قیاس را انجام بدهیم و ببینیم کمک کنگره به ما چه بوده و کمک من به کنگره چه بوده. خدمت در کنگره یک کار عشقی و دلی است این کار بازنشستگی و بیمه ندارد. حساب همه ما با کنگره باید صفر باشد آقای مهندس در آخر سخنانشان گفتند من خودم که خالق کنگره هستم خودم را به کنگره بدهکار میدانم.

نگارش و تایپ: فاطمه همسفر حمزه (لژیون چهارم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های جهان بینی،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مرتضی رضوانی( نیک آباد) سه شنبه 17 دی 1398 15:24
خدا قوت به راستی تلاش شما همسفران ستودنیست
مسافرمهدی احمدی دوشنبه 16 دی 1398 17:08
باسلام وعرض تشکر از همسفر محترم بابت خلاصه سی دی دستورجلسه هفتگی بسیارخوب وعالی بود
امیدوارم درادامه این راه بزرگ موفق وپیروزباشید
همسفر سعیده دوشنبه 16 دی 1398 14:00
با تشکر از خانم فاطمه، خدا قوت بسیار عالی بود.
حسن رضوانی دوشنبه 16 دی 1398 12:25
سلام مطالب بسیار عالی بود لذت بردم خدا قوت بله تمامی انسانها نسبت به یکدیگر مسئولیت دارند بخصوص کسانی که در کنگره به رهایی رسیده اند و قدر این نعمت را داشته باشیم آفرین مطالب عالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic