کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
دوشنبه 23 دی 1398 ساعت 18:48 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه مورخ 98/10/23 جلسه چهارم از دوره دوازدهم، سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران کنگره ۶۰ نمایندگی نیک‌آباد با دستور جلسه   هفته همسفربا نگهبانی کمک راهنما محترم همسفر فاطمه استادی مرزبان محترم همسفر زهرا دبیری همسفر فاطمه رأس ساعت 16:00 آغاز بکار نمود.خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر؛


ابتدا تشکر می‌کنم از نگهبان جلسه کمک راهنما خانم فاطمه که استادی این دستور جلسه را به من دادند تا خدمت کنم، سپس تشکر می‌کنم از اسیستانت محترم خانم مریم که هشت ماه هست در کنارشان دارم آموزش می‌گیرم و تشکر می‌کنم از کمک راهنما عزیزم خانم مریم که حدود بیست ماه است در کنارشان آموزش گرفتم.
هرکجا حال خوش افتاد آنجاست بهشت
این هفته را به همه همسفران عزیز، بزرگ بانوی کنگره خانم آنی، آقای امین و خانواده آقای مهندس تبریک عرض می‌کنم و به اسیستانت شعبه، کمک راهنمایان و همه همسفران عزیزی که عاشقانه دارند به مسافران خودشان کمک می‌کنند و در کنار مسافر خودشان سفری را آغاز نموده‌اند تا سفر خوبی داشته باشند را تبریک می‌گویم.


حالا می‌خواهیم بدانیم نقش همسفر در کنگره چیست؟ همسفر یعنی هم راه، پشتیبان و همایت کننده.
نقش همسفر نقش بسیار مهم و حساسی هست؛ چون همسفر باید نقطه تحمل بالایی داشته باشد، باید صبرش زیاد باشد تا بتواند حال خرابی‌های مسافرش را تحمل کند، بتواند در لحظات سخت به مسافرش و خودش کمک کند، امید، قوت قلب و اعتمادبه‌نفس بدهد.
عملکرد یک همسفر مانند دو بال پرواز است و اگر همسفر نقش خودش را به‌درستی ایفا کند می‌بیند که پرواز موفقیت‌آمیز و باشکوهی در انتظار خودش و  مسافرش خواهد بود.
گاهی ممکن است یک مسافر بدون همسفر به کنگره بیاید و به رهایی برسد ولی داشتن همسفر خیلی خوب است و با همسفر سفر خیلی لذت‌بخش می‌شود. ما خوب می‌دانیم که همسفران تخریبشان بیشتر از مسافرشان هست چون ترکش‌هایی که همسفران خورده‌اند خیلی بیشتر از مسافران است. چون مسافر در زمان مصرف حس‌هایش بسته است و تمام ناراحتی‌ها مال همسفران است و اگر بیایند و در کنگره قرار بگیرند و به‌خوبی آموزش بگیرند و حالشان کم‌کم خوب می‌شود و تغییر می‌کنند. گاهی همسفر به کنگره می‌آید هیچ آموزشی نمی‌گیرد و تغییری نمی‌کند و حالش خوب نمی‌شود و این باعث می‌شود هم حال خودش و هم حال مسافرش خراب بشود ولی اگر همسفر در کنار مسافر بیاید و آموزش بگیرد سفر خوبی دارند، باهم هم دل و هم راز می‌شوند و باهم به تعادل می‌رسند و باهم جهان‌بینی‌شان بالا می‌رود  ولی اگر مسافر بیاید و همسفر نیاید باهم هم‌فکر نیستند چون تفکر، دید و جهان‌بینی مسافرش بالا می‌رود ولی همسفر تغییر نمی‌کند و باهم هم‌فکر و هم‌زبان نیستند.اگر همسفر در کنگره قرار گرفت و آموزش‌ها را درست دریافت نکرد تغییرات در او به وجود نمی‌آید و با کوچک‌ترین مسئله به هم می‌ریزد و ناامید می‌شود ولی با حضورش در جلسه و لژیون و دریافت آموزش‌ها آرامش خاصی در وجود خودش احساس می‌کند و کم‌کم حسی درش به وجود می‌آورد و این حس خوب را می‌تواند به دیگران و مسافرش هم انتقال بدهد و آن موقع می‌توانند به همدیگر کمک کنند و در زمان مناسب به رهایی برسند. همسفری که به دانایی و آگاهی می‌رسد و در مسیر رشد و تعالی قرار می‌گیرد و خواسته رسیدن به نور و تعالی را دارد باید فرمان‌بردار باشد چون سلسله‌مراتب برای خروج از تاریکی تحت فرمان بودن و فرمان‌برداری کردن است. اینجاست که همسفر می‌تواند عاشقی کند و با تفکر و عقل سالم از تاریکی به‌طرف روشنایی حرکت کند و تغییرات را در خودش ببیند.

در کنگره نقش همسفر در درمان اعتیاد بازرسی نیست که بخواهد دائم با مسافرش درگیر بشود و آن را تحت کنترل داشته باشد، این‌گونه نیست و ما باید دوربین را از روی مسافر برداریم و اول نگاه به خودمان بکنیم چون مشکلات بیشتر مسبب آن خود ما هستیم و فقط مسافران نیستند. اگر بخواهیم گیر به مسافر بدهیم و تحت کنترلش قرار بدهیم به‌جای اینکه بال پرواز باشیم وابال مسافر هستیم و باعث تخریب می‌شویم.
به نظر من همسفران فقط باید به فکر حال خودشان باشند. همسفر اگر به کنگره می‌آید نباید منت به مسافر بگذارد که من به خاطر تو می‌آیم. نه، به خاطر خودت بیا، برای اینکه به آرامش و حال خوش برسی و وقتی به آرامش رسیدی یک خانواده به آرامش می‌رسد.
من همسفر وقتی در لژیون قرار گرفتم از کمک راهنمایم یاد گرفتم فقط برای خودم بازی کنم و در کنگره بازیگر باشم نه تماشاچی و از همان لحظه فکر کردم بله همه کار را باید خودم انجام بدهم و آمدم همسفر مسافرم شدم و بااینکه دو ماهش را نیامدم و هنوز پشیمان هستم که آن دو ماه را نیامدم ولی حالا خوشحالم که به کنگره می‌آیم.
من همیشه دوست داشتم به همسفران کمک کنم و حال خوشی که دارم بقیه همسفران هم داشته باشند و آزمون کمک راهنمایی هم که دادم گفتم خدایا دوست دارم مشاور تازه واردین قبول بشوم و خدا را شکر قبول شدم و امیدوارم بتوانم کمک کنم به همسفران

 

همسفران اگر در جلسات و لژیون به‌موقع شرکت کنند می‌توانند آموزش‌ها را در جمع بگیرند و به تکامل برسند و این آموزش‌ها را می‌تواند بازتاب بکند و بازتاب به او برمی‌گردد چون هر کس یک نظریه دارد و می‌تواند خیلی آموزش‌ها بگیرد و برای زندگی‌اش خیلی خوب است. مثل کوه که اگرچند کوه در کنار هم باشند نور خورشید که به او برسد هیچ‌وقت دمایشان پایین نمی‌آید و همیشه کمی از گرما را پیش خودشان نگه می‌دارند.
برای همسفری که در تاریکی و به‌صورت یخ‌زده هست اگر در جمع آموزش بگیرد می‌تواند به چرخه زندگی برگردد اما وقتی در خانه تنها بماند و مسافر برای خودش سفر کند این منیت و حس‌های منفی که در وجودش هست نمی‌گذارد و با این سرما و یخ‌زدگی هیچ بازتابی ندارد.
مأموریت ما همسفران با خواست خودمان و فرمان خداوند آغازشده است و حالا در جایگاهی هستیم که به ما همسفر می‌گویندپس همسفر سرت سلامت و دامان پرمحبتت لبریز از هستی‌های خداوند، اندیشه‌ات بلند و قدم‌هایت استوار و پرتوان و روزت مبارک
تشکر که به صحبت‌های من گوش کردید.

نگارش، تایپ و عکاس: کمک راهنما لژیون چهارم همسفر مریم

ارسال عکس: همسفر زهره لژیون دوم

لژیون خدمت‌گزار: لژیون مرزبانی

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نجمه پنجشنبه 26 دی 1398 10:20
خدا قوت به مرزبان محترم خانوم زهرای عزیز ...واقعا از متن استادیتون لذت بردم .عالی واموزنده بود .
مریم همسفر مرتضی چهارشنبه 25 دی 1398 20:56
خداقوت خدمت خانم زهرای عزیز بسیار عالی بود.
مریم همسفر داوود چهارشنبه 25 دی 1398 13:01
خانم زهرا عزیز بسیار زیبا و دلنشین در مورد دستور جلسه صحبت کردید، خیلی آموزش و انرژی گرفتم، تشکر می کنم از شما بابت آموزشها و انرژی که به ما انتقال دادید‌.
مسافرحسین لژیون سوم سه شنبه 24 دی 1398 23:16
خسته نباشید عرض می کنم خدمت همسفران محترم و هفته همسفر خدمت یکایک آنها تبریک عرض نموده برایشان بهترین ها را آرزو می کنم و از همسفر خودم که همراه خوبی برای من بود و از راهنمای همسفرم هم تشکر ویژه می نمایم.
سربلند و سرافراز باشید
همسفرملیحه سه شنبه 24 دی 1398 20:34
خدا قوت خدمت نگهبان و دبیر و استاد جلسه
تشکر از مرزبان عزیز خانم زهرا بسیار عالی و آموزنده.
موفق باشید.
همسفر مهری سه شنبه 24 دی 1398 19:15
باسلام وتبریک هفته همسفر به تمامی همسفران عزیز وخداقوت به خانم زهرای عزیز استادی خوب وپرباری داشتید سپاس گذارم
حسن رضوانی سه شنبه 24 دی 1398 17:30
سلام سخنان همسفر محترم خانم زهرا بسیار عالی بود لذت بردم خدا قوت بله نقش همسفر بسیار حائزاهمیت است برای مسافر و البته خود همسفر چون دو کپه ترازو برابر خواهد شد
فاطمه همسفر حمزه سه شنبه 24 دی 1398 15:53
سلام وخداقوت خدمت مرزبان محترم خانم زهرای عزیز استادی پرباروآموزنده ای داشتید.هفته همسفر راخدمت شما وهمه همسفران شعبه نیک آبادتبریک عرض میکنم.درپناه حق موفق باشید
همسفر فاطمه سه شنبه 24 دی 1398 14:34
تشکر از مرزبان محترم بابت استادی بسیار خوبشان
همسفر سعیده سه شنبه 24 دی 1398 14:26
خدا قوت خدمت خانم زهرا،استادی بسیار خوبی بود.
همسفر لیلا(لژیون سوم) سه شنبه 24 دی 1398 13:51
خداقوت مرزبان محترم خانم زهراعزیز، بسیار عالی و آموزنده بود. این هفته را به تمام همسفران عزیز تبریک عرض میکنم
همسفر لیلا لژیون دوم سه شنبه 24 دی 1398 13:47
خدا قوت خدمت مرزبان محترم خانم زهرا عزیز
موفق باشید
زهره همسفر حمید سه شنبه 24 دی 1398 13:33
خداقوت خانم زهرای عزیز استادی پربار و خوبی داشته باشید هفته همسفر بر همه شما میارک باد.
مسافرمجتبی بطحائی لژیون مرزبانی سه شنبه 24 دی 1398 13:17
باسلام وخداقوت خدمت استاد جلسه این هفته زیبارابه بزرگ همسفرکنگره 60خانم آنی وآقای امین وتمامی همسفران خانواده کنگره60وتمامی اعضای همسفران شعبه نیک ابادتبریک عرض میکنم
مسافر مرتضی رضوانی( نیک آباد) سه شنبه 24 دی 1398 11:47
بسیار عالی خداقوت
مریم همسفرمحمد سه شنبه 24 دی 1398 11:04
خداقوت خانم زهرای عزیزمرزبان محترم استادی بسیار عالی برگزارنمودی هفته همسفرخدمت شما کمک راهنمایآن محترم همسفران خوب نیک ابادتبریک عرض می نمایم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو