WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مصاحبه دوستانه با همسفران پرتلاش شعبه
مصاحبه دوستانه با همسفران پرتلاش شعبه
چهارشنبه 25 دی 1398 ساعت 09:37 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
به مناسبت هفته همسفر گفت و گویی دوستانه داشتیم با دو نفر از همسفران پر تلاش شعبه؛
یک همسفر با حضورش در کنگره به مسافرش اطمینان می دهد که هنوز او و زندگی اش را دوست دارد و حاضر است تمام سختی ها را به جان بخرد تا دوباره زندگی خود را از نو بسازد. 


 ضمن تبریک هفته همسفر به همه همسفران عزیز بخصوص همسفران صبور و پرتلاش شعبه نیک آباد

   لطفا خودتان را به رسم کنگره معرفی کنید؟

سلام دوستان زهره هستم همسفر ابوالفضل، آخرین آنتی ایکس  مصرفی مسافرم تریاک، هروئین و شیشه، با بیش از 5 سال تخریب وارد کنگره شدیم ، روش درمان DST، داروی درمان شربت تریاک، مدت سفر 11 ماه و 24 روز، با کمک راهنمای مسافرم آقا صادق و کمک راهنمای خودم خانم مریم (لژیون دوم)  رهایی 7 ماه، رشته ورزشی والیبال

       از تأثیر نقش همسفر و حضورش در کنگره بگویید، و شما چه چیزی را در اولویت قرار می دهید؟

همان طور که آقای مهندس فرمودند، همسفر  بال پروازی برای مسافر است و قطعا در زمان مصرف مسافرمان؛ تخریب زیادی هم به ما وارد شده است و زمانی که در کنارشان قرار بگیریم و آموزش ها را دریافت کنیم، مسلماً سفر بهتری خواهیم داشت و درک بهتری از یکدیگر داریم. و تا می توانیم باید هم زبانشان باشیم، بیماری اعتیاد را بشناسیم  و با محبت، عشق و علاقه سفر موفق آمیزی را داشته باشیم.

    آیا در خودتان تغییراتی احساس کردید؟

بله، زندگی قبل از ورودم به کنگره سرشار از ضدارزش ها، ترس، منیت و... بود اما زمانی که در مسیر کنگره قرار گرفتم با آموزش هایی که دریافت کردم، سعی کردم بسیاری از ضدارزش هایم را برطرف کنم و باعث آرامش درونی خودم شوم و قطعاً این موضوع را اطرافیان بیشتر درک خواهند کرد.

       کاربردی ترین آموزش کنگره برای شما چه بوده است؟

عشق، محبت، بخشش و گذشت و این که توانستم خودم را تغییر دهم تا بتوانم تغییرات را در اطرافیانم احساس کنم.

       توصیه شما برای سفر اولی ها چیست؟

اینکه راه کنگره را محکم تر از همیشه ادامه دهند. چون در مسیری که نیروی الهی و صراط مستقیم است؛ نیروهای منفی هم بسیار هستند و در امور مهم نیاز به زمان داریم و نباید ناامید شویم.  هیچ گاه نباید خود را اسیر افکار و اندیشه نادرست کنیم و از خداوند بخواهیم که راه کنگره برایمان همیشه روشن و پایدار بماند.

  آیا دیدگاه اطرافیان و خانواده شما نسبت به قبل از کنگره تغییر کرده است؟

من هیچ گاه نمی توانم کسی را تغییر دهم، مگر اینکه سعی داشته باشم خودم را تغییر دهم؛ و بعد از ورودم به کنگره و با مرور زمان این احساس را دارم که در بیشتر مسائل تغییر کرده ام.

       از زمانی که وارد کنگره شدید به عنوان همسفر، مسافرتان را چگونه همراهی کرده اید؟

قبل از ورودم به کنگره سرشار از نیروهای منفی بودم که حالت کینه و نفرت در درونم وجود داشت ولی با آموزشهایی که گرفتم سعی کردم گذشته ام را فراموش کنم و فقط ببخشم و با محبت و گذشت بتوانم مسافرم را در سفرش همراهی کنم.

       آیا مسافرتان زمانی که به کنگره آمد و سفرش را شروع کرد و تبدیل به مسافر شد، آیا تغییراتی  نسبت به زمان قبل از کنگره داشتند؟

بله زمانی که اسم مسافر را رویشان گذاشتند و صورت مسئله اعتیاد را برایشان باز کردند، احساس خوشایندی داشتند چون نام معتاد از روی آن ها برداشته شد و اعتیاد را که معضلی برایشان بود به عنوان بیماری شناختند  و درک و اعتماد به نفس بالاتری نسبت به خودشان پیدا کردند.

       چه چیزی باعث شد بعد از رهایی به کنگره بیایید؟

زمانی که به کنگره آمدم عشق ، محبت و گذشت را دیدم که کمک راهنمایان، مرزبانان و تمام کسانی که خالصانه خدمت می کنند، باعث جذبم به کنگره شد و تنها جایی را که پیدا کردم در آن آرامش داشته باشم و من را درک کنند،  فقط و فقط کنگره بود.

       چگونه می توانیم نفرت را به عشق تبدیل کنیم؟

برای من همسفری که در ابتدا درونم پر از کینه و نفرت بود مقداری سخت بود ولی با گذشت زمان و فراموش کردن گذشته ام و اینکه فقط بتوانم ببخشم و بگذرم برای اینکه به حال خوش برسم تنها کاری است که می توانم آتش نفرت را با عشق خاموش کنم.

 و سخن آخر ...

اینکه آن قدر آموزش ببینیم و آن ها را در زندگیمان به کار ببریم و تغییرات را درون خودمان ایجاد کنیم تا به آرامش برسیم  و همیشه تلاش کنیم که ببخشیم. و از خداوند می خواهم که راه روشن کنگره را هیچ گاه برایمان تاریک نکند و همیشه در راه کنگره باشیم و خالصانه و با عشق خدمت کنیم.


 


 لطفا خودتان را به رسم کنگره معرفی کنید؟

 سلام دوستان لیلا هستم همسفر؛ مسافر من با بیش از پانزده سال تخریب وارد کنگره شدند با روش DST و داروی شربت تریاک با راهنمایی کمک راهنمایان محترم آقا صادق و خانم مریم عزیز یازده ماه و پانزده روز سفر کردیم در حال حاضر هم سه ماه و چند روز هست که با دستان پر توان آقای مهندس آزاد و رها هستیم

       از تأثیر نقش همسفر و حضورش در کنگره بگویید، و شما چه چیزی را در الویت قرار می دهید؟

در ابتدا هفته همسفر را خدمت خانم آنی عزیز و جناب آقای مهندس و همچنین اسیستانت محترم شعبه و تمامی کمک راهنمایان و همسفران عزیز تبریک و شادباش عرض می کنم. یک همسفر با حضورش در کنگره به مسافرش اطمینان می دهد که هنوز او و زندگی اش را دوست دارد و حاضر است تمام سختی ها را به جان بخرد تا دوباره زندگی خود را از نو بسازد. وقتی همسفری در کنار مسافر باشد با همدیگر آموزش می گیرند هم فکر می شوند حرف یکدیگر را بهتر می فهمند و در مسیر و هدف مشخصی حرکت می کنند. به گفته آقای مهندس همسفر بال پروازی است برای مسافرش و زمانی می‌توانیم بال پروازی باشیم که مسافرمان را قضاوت نکنیم قیاس نکنیم و با اراده ای قوی و امید در کنارش حرکت کنیم. الویت هم درمان است پول و مادیات همیشه هست، زمانی می توانیم پیشرفت کنیم چه از نظر مادی و چه معنوی، که به درمان رسیده باشیم ، تعادل و آرامش داشته باشیم.

آیا در خودتان تغییراتی احساس کردید؟

بله؛ تغییر کرده ام که زندگی آرام و حال خوبی دارم اگر تغییری در وجودم رخ نداده بود هنوز درگیر مشکلات بودم و حال خوبی نداشتم

         کاربردی ترین آموزش کنگره برای شما چه بوده است؟

محبت، محبت، محبت 

کنگره به من یاد داد که با محبت بلاعوض می توانم همه چیز به دست آورم اگر ظرف وجودم را از محبت پر کنم می توانم زندگی خوبی داشته باشم  و مسافرم به درمان برسد. تنها جایی که محبت و دوست داشتن را به من آموزش داد و به یادم آورد که محبت و دوستی هم وجود دارد کنگره بود.

         توصیه شما برای سفر اولی ها چیست؟

یک سفر اولی باید بداند که برای خودش به کنگره می آید نه مسافرش، برای اینکه خودش به حال خوب برسد. وقتی حالش خوب باشد می تواند مسافرش را کمک و همراهی کند. دوربین و انگشت اشاره را به سمت خودمان بگیریم از خودمان شروع کنیم خودمان را تغییر دهیم و تا زمانی که با حال خوب  مسافرمان خوب باشیم و با حال بدش حال ما هم بد باشد به نتیجه ای نمی رسیم.

     آیا دیدگاه اطرافیان و خانواده شما نسبت به قبل از کنگره تغییر کرده است؟

از همان روز اول خانواده من و مسافرم می دانستند که ما به کنگره می رویم‌ بعد از مدتی که به کنگره آمدم آنقدر حالم خوب بود که مادرم می گفت خدا را شکر که به کنگره می روی، چون خوشحالی من را می دید نسبت به کنگره احساس خوبی داشت

حتی اطرافیان و خانواده روزهای سه شنبه و پنج شنبه کمتر مهمانی و برنامه ای داشتند تا ما هم بتوانیم به کنگره برویم هم در مهمانی آن ها حضور داشته باشیم.

     از زمانی که وارد کنگره شدید به عنوان همسفر، مسافرتان را چگونه همراهی کرده اید؟

پذیرفتم که مسافرم بیمار است و مانند یک پرستار باید از او مراقبت کنم. هیچ وقت قضاوت و قیاس نکردم. با محبت و مهربانی با گذشت با صبر و بردباری با همدلی مسافرم را همراهی کزدم. در کنار و دوشا دوش مسافرم حرکت کردم نه در مقابل یا پشت سرش،  به راهنما و کنگره ایمان داشتم و تمام این ها را مدیون آموزش های خوب کمک راهنمای عزیزم خانم مریم هستم که در طول درمان مسافرم قدم به قدم با من حرکت کردند تا بتوانم به خوبی مسافرم را همراهی کنم

      آیا مسافرتان زمانی که به کنگره آمد و سفرش را شروع کرد و تبدیل به مسافر شد، آیا تغییراتی  نسبت به زمان قبل از کنگره داشتند؟

مسافر من با تخریب زیادی وارد کنگره شدند اوایل سفر تغییر چندانی نداشتند ولی اواخر سفر روز به روز حالشان بهتر می شد و الان که حدود سه ماه است وارد سفر دوم شده ایم روز به روز تغییرات بیشتر می شود و امیدوارم با حضور در کنگره و آموزش های بیشتر تغییرات بیشتر و خوبی داشته باشیم

        چه چیزی باعث شد بعد از رهایی به کنگره بیایید؟

حال خوب و انرژی زیادی که از کنگره می گیرم باعث می شود نتوانم کنگره را رها کنم. هر موقع که به کنگره می آیم مثل یک باتری پر از شارژ و انرژی می شوم اگر یک هفته به کنگره نیایم احساس می کنم شارژ و انرژی ام خالی‌شده است. از طرفی افراد زیادی بدون هیچ چشم داشتی زندگی را  که برای همیشه تمام شده می دانستم دوباره با امید و روشنایی به من بازگرداندند و لبخند و شادی را به من هدیه دادند دوست دارم با ماندن در کنگره و خدمت کردن گوشه ای از زحمات این عزیزان را جبران کنم. اگر توانستیم بعد از رهایی در کنگره بمانیم و خدمت کنیم آن موقع است که واقعا آموزش ها را به خوبی فرا گرفته ایم و توانسته ایم قدردان و شکرگزار باشیم.

       چگونه می توانیم نفرت را به عشق تبدیل کنیم؟

اگر وجودمان از کینه و نفرت پر باشد هیچ وقت نمی توانیم محبت را دریافت کنیم. باید به درون خودمان رجوع کنیم و از درون به تذکیه و پالایش بپردازیم. باید درون خودمان را ببینیم،  آقای امین می گویند برای دیدن درون به آینه نیاز داریم و تمام افرادی که در اطراف ما وجود دارند آینه ما هستند چون اطرافیان چیزهایی را به ما نشان می دهند که در حالت عادی و تنهایی نمی توانیم آن ها را ببینیم.

و سخن آخر ...

تشکر می کنم از کمک راهنمای خوبم خانم مریم عزیز که واقعا هر چه دارم  از آموزش های ایشان است و این آرامش را مدیون زحمات ایشان هستم. تشکر می کنم از کمک راهنمای مسافرم آقا صادق که واقعا دلسوزانه و صادقانه برای مسافرم زحمت کشیدند امیدوارم در ادامه راه با حضور در کنگره و خدمت کردن مستدام و پایدار باشیم و بتونیم زحمات این عزیزان را جبران کنیم.

از شما هم تشکر می کنم و ممنون بابت مصاحبتون.

من هم از شما بسیار سپاسگزارم از صحبتهای خوبتان لذت بردم و باز هم این هفته قشنگ و ارزشمند را خدمت شما و همه همسفران بخصوص کمک راهنمایان شعبه نیک آباد تبریک می گویم و امیدوارم روز به روز شاهد پیشرفت شعبه بخصوص بخش همسفران باشیم.


تهیه گزارش: همسفر اکرم (لژیون سوم)

تنظیم و ارسال تصاویر: همسفر زهره (لژیون سوم)

 

 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم همسفر داوود پنجشنبه 26 دی 1398 15:09
خداقوت خدمت شما عزیزان
حسن رضوانی پنجشنبه 26 دی 1398 13:13
سلام گفتگوی بسیار آموزنده ای بود بله عشق و محبت بهترین پیام کنگره است مرسی خدا قوت
همسفر مهری پنجشنبه 26 دی 1398 12:48
باسلام وتبریک هفته همسفر وخداقوت به خانم زهره وخانم لیلا مصاحبه خوب وپرمحتوایی بود سپاس گذارم وخداقوت به خانم اکرم عزیز
پنجشنبه 26 دی 1398 12:47
باسلام وتبریک هفته همسفر وخداقوت به خانم زهره وخانم لیلا مصاحبه خوب وپرمحتوایی بود سپاس گذارم وخداقوت به خانم اکرم عزیز
مسافرمهدی احمدی پنجشنبه 26 دی 1398 11:37
باسلام هفته همسفررابه شما ودیگرهمسفران تبریک عرض میکنم مساحبه بسیارخوب واموزنده ای بود انشاالاه که درادامه این مسیر موفق وپیروزباشید
ازهمسفرگرامی خانم اکرم هم بابت تهیه این گزارش تشکروقدردانی میکنم
زهره همسفر حمید پنجشنبه 26 دی 1398 09:23
خداقوت خدمت همسفران عزیز خانم لیلا و خانم زهره عزیز بسیار از صحبتهای خوبتان لذت بردم امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشید تشکر می کنم از خانم اکرم عزیز بابت مصاحبه خوبشان.
زهراهمسفر مجتبی پنجشنبه 26 دی 1398 07:38
سپاس از هردوهمسفر فعال شعبه ازصحبتهای شما انرژی گرفتم درادامه ثابت قدم وپیروز باشید.
مریم همسفر مرتضی چهارشنبه 25 دی 1398 20:54
سپاسگزارم و از صحبتهای خوبتان لذت بردم
تشکر میکنم از خانم اکرم عزیز و کمک راهنمای بزرگوار خانم زهره عزیز بابت تهیه و انتقال
بی نهایت سپاس
مسافر مرتضی رضوانی( نیک آباد) چهارشنبه 25 دی 1398 20:35
سلام وخداقوت خدمت شما همسفران گرامی قطعا تلاشهای شما تاثیر گذار درزندگی خود ودیگران خواهد بود امیدوارم درادامه نیز همچنان پویا وموفق باشید
همسفر سعیده چهارشنبه 25 دی 1398 14:31
ممنون از دوستان عزیز بابت مصاحبه ی خوبشان،خدا قوت به شما و خوشحالم که شماها را در حال خدمت میبینم.من هم هفته ی همسفر را خدمت همه ی همسفران عزیز تبریک عرض میکنم.
همسفرملیحه چهارشنبه 25 دی 1398 13:00
خدا قوت خدمت همسفر زهره و لیلا
عالی بود .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات