WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی عمومی (جشن همسفر)
کارگاه آموزشی عمومی (جشن همسفر)
جمعه 27 دی 1398 ساعت 14:20 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
روز پنجشنبه مورخ ۹۸/۱۰/۲۶ جلسه ششم از دور اول کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران نمایندگی نیک آباد با نگهبانی کمک راهنما همسفر مریم، استادی اسیستانت محترم همسفر مریم و دبیری کمک راهنما همسفر زهره با دستور جلسه "جشن همسفر" راس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.خلاصه سخنان استاد: 


همسفر اشک شوق را در چشمانت دیدم، لبخند بزن که در این عالم هیچ‌چیز حریف قلب‌هایی نمی‌شود که به دنبال عشق و صبر و رهایی هستند، همسفر امروز روز توست، روزی که به ثمر نشستن بذر صبر و استقامت را خواهی دید پس خوب نظاره کن، باوری است در ناباوری، چشمانت روشن‌شده‌اند، دلت روشن‌شده است، به آرامش رسیده‌ای، این پاداش توست که ماندی، پاداش توست که همسفر شدی، پاداش اشک‌ها و لبخندهای توست، من در جستجوی آسمانی بودم که در وسعت بی‌کرانگی‌اش به نظاره‌ خدا بنشینم، دیدم این آسمان همان قلب مهربان و صبور توست، روزت مبارک

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر:
ابتدا خداوند را شاکرم که توفیق قرار گرفتن در این جایگاه را پیدا کردم  از مسافرم تشکر میکنم که به من اجازه دادند تا همسفرش باشم و در این مسیر همراهش باشم اجازه دادند به کنگره بیایم و در ادامه در آزمون کمک راهنمایی شرکت کنم و در جایگاه کمک راهنمایی قرار بگیرم و خدمت کنم و آموزش بگیرم و به حال خوش برسم بعد از آن به من اجازه دادند در جایگاه اسیستانتی قرار بگیرم خدمت کنم و بتوانم یاد بگیرم مسئولیتها را و احساس مسئولیت را در خودم شکل بدهم و باز به من اجازه دادند در لژیون سردار شرکت کنم اجازه دادند که من بهترین حس دنیا حس بخشش را تجربه کنم از او بی نهایت تشکر می‌کنم و این روز را به او هم تبریک می‌گویم چون به نوعی در این مسیر همسفر من بودند. 
من هم به نوبه‌ی خودم این هفته‌ی زیبا و باشکوه را خدمت همسفران شعبه‌ی نیک آباد و همسفرانی که به نوعی امروز تازه وارد هستند تبریک می‌گویم.
به بزرگ بانوی کنگره ۶۰ خانم آنی بزرگوار و فرزندان خوبشان تبریک می‌گویم چون با حضور این عزیزان بود که در کنار آقای مهندس ماندند و نام همسفر برای ما انتخاب شد که بتوانیم ما هم همراه مسافرمان باشیم.
شاید برای تازه واردین سوال باشد که اصلاً همسفر چه کسی است؟ مسافر کیست؟ خوب همان طور که می دانیم مسافر یک سفری را آغاز میکند از ترس به شجاعت، از ظلمت به نور و از تاریکی به روشنایی. خوب هم به نوعی همسفر این عزیزان می‌شویم و توی این مسیر که هم مبداء مشخص دارد هم مقصد مشخص دارد و هم هدف مشخص دارد با آنها همراه می‌شویم. این سفر مثل یک سفر معمولی نیست که از یک شهر به شهر دیگر باشد همین طور که گفتم این سفر از تاریکی اعتیاد به روشنایی است و واقعاً نیاز به تلاش دارد نیاز به همت بالایی دارد تا انسان بتواند در این مسیر حرکت کند و به مقصد نهایی و هدفش برسد در این مسیر افرادی هستند که به مسافر کمک میکنند تا بتواند به مقصدش که رهایی از اعتیاد است برسد اول از همه خواست آن شخص مهم است که بخواهد رها شود بخواهد که برای خودش کاری انجام بدهد بعد از خواست شخص فرمان الهی است که باید صادر شود باید اذن ورود به کنگره ۶۰ داده شود تا فرد بتواند وارد کنگره ۶۰ شود بعد از اینکه خداوند فرمان را صادر کرد افرادی دستان خداوند می‌شوند در روی زمین به کمک این عزیزان می‌آیند تا بتواند آن مسیر را به راحتی طی کند کمک راهنمایان عزیز، مرزبانان، ایجنت ،دیده بانان گرامی. در کنگره ۶۰ در طول سال به دستور آقای مهندس هفته هایی را گذاشتند که بتوانیم از این عزیزان قدردانی کنیم و امروز روز همسفر است و همسفر یکی از مهره‌های اصلی این سفر است چرا یکی از مهره های اصلی؟ چون یک همسفر قبل از اعتیاد مسافر با او بوده است همان طور که مسافر خودش را از بین برده است تخریب‌های اعتیاد جسمش را فرسوده کرده است همسفر هم در کنار او تخریب دیده است یک جورایی آسیب‌های اعتیاد به همسفر هم برمی‌گردد و آن تخریب‌ها و آسیب‌ها باید رفع شود تا بتواند در کنار یک مسافر یا یک مصرف کننده که می‌خواهد به رهایی برسد بتواند آرامش و تعادلش را حفظ کند و بتواند کمکش کند خوب تمام آموزش‌های کنگره در قسمت همسفران برای حال خوش همسفر است و به آنها یاد می‌دهد که تفکرات منفی را کنار بگذارد و امیدوار شود امید به درمان پیدا کند امید به اینکه زندگیشان نجات پیدا میکند و با تمام وجودش با آن عشقی که درونش هست به کمک مسافرش بیاد و واقعاً از آموزش‌ها و آن مطالبی که در کنگره هست بتواند دانایی خودش را در برابر نیروهای بازدارنده بالا ببرد و مسافرش را کمک کند.


حالا چرا می‌گوییم یک همسفر باید در کنگره حضور داشته باشد؟ تجربه ثابت کرده است که مسافرانی موفق هستند که قطعاً یک همسفر دارند و آنهایی که می‌مانند و خدمت می‌کنند همسفر دارند. همسفر در کنگره آموزش می‌بیند به مسافر غر نمی‌زند که چرا ۱۰-۱۱ ماه برای درمانت می‌خواهی وقت بگذاری. همسفری که به کنگره نمی‌آید چهار پنج ماه که از سفر مسافر می‌گذرد خسته می‌شود و به مسافر می‌گویید خودت شربتت را کم کن نمی‌خواهد وقت بگذاری و این مسیر را بروی و بیایی اما همسفری که به کنگره می‌آید می داند که باید ده الی یازده ماه سفر اول طول بکشد و پروسه ی درمان به اتمام برسد.
همسفری که به کنگره نمی‌آید نمی‌داند که این شربت اْپیوم باید سروقت خورده شود باید سرجلسات و لژیون حتماً حاضر شوند سر ساعت به جلسه بیایند هفته‌ای سه جلسه باید در کنگره باشند اما همسفری که به کنگره می‌آید اینها را می‌داند و از قبل همه چیز را برای مسافر مهیا می‌کند آرامش خانه را حفظ می‌کند که مسافر به کنگره بیاید و آموزش بگیرد چون همان طور که می‌دانید آموزش ها برای رشد جهان بینی خوب است و کمک می‌کند که بعد از رهایی بتواند با آن نیروهای بازدارنده بجنگد و همین طور که می‌دانیم آموزش های جهان‌بینی باعث می‌شود که اخلاق یک مسافر در خانه بهتر شود اما متاسفانه همسفرانی که به کنگره نمی‌آیند از این چیزها خبر ندارند مدام غر می‌زنند که کی سفرت تمام می‌شود؟ می‌رویم مهمانی دارو را دیرتر خوردی اشکالی ندارد. حالا این مسافرت را که فامیل دارند می‎روند ما هم برویم ایرادی ندارد ولی همسفری که به کنگره می‌آید می‌داند که نباید در طول این ۱۰-۱۱ ماه به مسافرت برود همسفری که به کنگره می‌آید تمام این اطلاعات را از کمک راهنمایش می‌گیرد و پشتیبان مسافرش است همه جوره مسافر را ساپورت می‌کند که مسافر به کنگره بیاید اما همسفری که به کنگره نمی‌آید علاوه بر آن غر زدنها باعث می‌شود مسافری که باید تمام فکر و ذهنش برای ساختن قالب خودش صرف شود فقط به این فکر می‌کند که چطوری همسفرش را راضی نگه دارد که به او غر نزند یا او را راضی کند که به مسافرت نروند .
مهم‌تر از آن : همسفری که به کنگره نمی‌آید نمی‌داند که مسافری که اینجا می‌آید و درمان می‌شود بعد از درمان باید حداقل یک سال در کنگره بماند و آموزش بگیرد و خدمت بگیرد فکر می کند به رهایی رسیدند تمام شد رفت ولی همسفری که به کنگره می‌آید می‌داند که مسافر  بعد از رهایی باید یک سال به کنگره بیاید خدمت کند آموزش بگیرد تا به هدف نهایی که درمان قطعی است برسد .
ما با اعتیاد سرو کار داریم بعضی وقتها یک مشکلی که برایمان پیش می‌آید مخصوصاً اعتیاد را دست کم می‌گیریم اعتیاد یک نیروی بازدارنده‌ی خیلی قوی هست که تمامی ضدارزش ها را در درون خودش دارد و نیاز دارد که با آموزش گرفتن یاد بگیریم که چگونه با نیروهای بازدارنده بجنگیم .
نیروهای بازدارنده هم در افکار و اندیشه‌ی همسفر هست هم در افکار و اندیشه‌ی مسافر . اگر همسفر حالش خوب باشد و آموزش دیده باشد قطعاً میداند که اگر در طول سفر یا بعد از سفر مشکلی پیش آمد اینها کار نیروهای بازدارنده است شیطان می‌خواهد شخص مصرف کننده را دوباره به سمت خودش برگرداند وقتی که اعتیاد صورت می‌گیرد یعنی اینکه شیطان توانسته است یک نفر را برده‌ی خودش کند اینجا یک همسفر باید زرنگ باشد بیاید حال خودش را خوب کند آن حس های منفی‌اش را مثبت کند از طرف ناامیدی به سمت امید بیاید و امیدوارانه نسبت به زندگی ‌اش تلاش کند تا مسافرش به رهایی برسد اما همسفری که نمی‌آید خوب مسلماً نمی‌داند نیروی بازدارنده چی هست .
ما اینجا می‌گوییم مسافر یک بیمار است و بیمار نیاز دارد به یک پرستار . در خانه یک همسفر باید پرستاری مسافر را بکند تا ان شاالله به نتیجه برسند .
من یک بار دیگر این روز زیبا را به شما عزیزان تبریک می‌گویم و زیاد صحبت نمی‌کنم چون جشن را در پیش داریم مسافران باید مشارکت کنند و هدایای زیبایشان را تقدیم کنند به همسفران عزیز.
از اینکه به صحبتهای من گوش دادید سپاس گزارم .خودتان را تشویق کنید .

رهایی

نگارش و تایپ: همسفر اکرم (لژیون سوم)
عکاس: همسفر سعیده (لژیون دوم)
ارسال عکس: کمک راهنما لژیون چهارم همسفر مریم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی عمومی،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سعیده شنبه 28 دی 1398 13:49
تشکر از خانم مریم به خاطر استادی خوبشان و همچنین تشکر از دوستانی که برای برپایی این جشن زحمت کشیدند.
مریم همسفر مرتضی شنبه 28 دی 1398 10:52
خداقوت و تشکر خدمت خانم اکرم عزیز بابت نگارش و خانم سعیده عزیز بابت عکسهای زیبایی که گرفتند.
یک بار دیگر این جشن با شکوه رو خدمت تمامی همسفران کنگره 60 به خصوص همسفران پرتلاش نمایندگی نیک آباد تبریک و شاد باش عرض مینمایم.
موفق و پاینده باشید.
زهراهمسفرمجتبی شنبه 28 دی 1398 08:07
سلام وخداقوت خدمت استاد جلسه نگهبان ودبیر جلسه وتشکر از خانم مریم بخاطر صحبتهای خوبشون که انرژی جلسه را چندین برابر کرد.وسپاس از خانم اکرم عزیز وخانم سعیده که زحمت تایپ وعکس را کشیدند دست گلتون درد نکنه .
زهرا لژیون یکم جمعه 27 دی 1398 23:14
سلام خوشحالم که امسال تو این جشن با شکوه حضور داشتم حس خوبی داشت ممنونم از همگی
مسافرمجتبی بطحائی لژیون مرزبانی جمعه 27 دی 1398 21:22
باسلام وخداقوت خدمت استادجلسه سخنانتان بسیارزیباوپرمحتوابودوانشاا.تلنگری باشدبرای همسفران تازه وارد ومجدداین هفته زیبارابه اسیستانت شعبه وهمه همسفران محترم تبریک میگویم
هادی حسینی جمعه 27 دی 1398 21:05
سلام خوشحال که امسال به جمع خانواده کنگره 60پیوستم ودر کنار راهنمای عزیزم آقا مهدی احمدی آموزش میگیرم
هادی حسینی جمعه 27 دی 1398 21:05
سلام خوشحال که امسال به جمع خانواده کنگره 60پیوستم ودر کنار راهنمای عزیزم آقا مهدی احمدی آموزش میگیرم
هادی حسینی جمعه 27 دی 1398 21:04
سلام خوشحال که امسال به جمع خانواده کنگره 60پیوستم ودر کنار راهنمای عزیزم آقا مهدی احمدی آموزش میگیرم
جمعه 27 دی 1398 20:41
خدا قوت
مسافرمهدی احمدی جمعه 27 دی 1398 19:44
باسلام خدمت اسیستانت شعبه خانم مریم درمورد دستورجلسه وواژه همسفربه خوبی صحبت کردند وجلسه خوب وپرانرژی رابرگذارنمودند.وبازهم به نوبه خودم این هفته رابه تمام همسفران شعبه نیک اباد تبریک وشادباش عرض میکنم
ودرضمن ازکسانی که سالن رابه زیبائی تزئین کرده بودندکمال تشکر رادارم
همسفر سمیه جمعه 27 دی 1398 18:34
بسیار بسیار خوشحالم که در جشن همسفر حضور داشتم واز تمام عزیزان ممنونم که روز بسیار زیبایی برامون رقم زدند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات