WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مشارکت مکتوب همسفران لژیون اول وادی پنجم
مشارکت مکتوب همسفران لژیون اول وادی پنجم
شنبه 28 دی 1398 ساعت 09:58 | نوشته ‌شده به دست فاطمه شفیعی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
مشارکت همسفران لژیون یکم ؛ وادی پنجم و تاثیر آن روی من


ادامه مطلب
سلام دوستان نجمه هستم یک همسفر :
 همانطور که آقای مهندس در سخنانشان می گویند وادی های یکم تا چهارم درمورد تفکر بود ولی در وادی پنجم باید ساختارتفکر خود را تبدیل به ساختار های عملی کنیم  و برای خروج از ضد ارزش ها بایستی پله هایی را به مرور زمان طی کنیم که یکی از آن ها قناعت است. ما فکر می‌کنیم که قناعت راجع به صرفه جویی و پس انداز و این هاست ولی از دیدگاه جدید قناعت در تمام سطوح زندگی می تواند نقش داشته باشد و از کمترین امکانات بیشتری راندمان را بگیریم، قناعت یعنی بیشترین بهره را از حداقل امکانات بگیریم،  بهترین قناعت و الگو را باید از طبیعت بگیریم چطوری از زمین شور ، آب تلخ و کود شیمیایی خوشمزه ترین میوه ها را برداشت می کنیم و زیباترین گل ها و قشنگ ترین محصولات که مایه ی حیات وزندگی هستند با کمترین امکانات داریم ،  ما همیشه گله وشکایت داریم که خداوند برای ما چه کرده ، ما برای  طبیعت چه کار کردیم؟ کشاورز یک درخت گردو رابه مقدار کم آب می دهد ، آفت هم ندارد که سم زدایی کند، یک مقدار آب می دهد و در سال گردو های زیادی را برداشت می‌کند. ما انسان ها چه چیزی در مقابل آنچه دریافت می کنیم  داده‌ایم؟  کنگره برای ما چه کرده  ، ما برای کنگره چه کردیم؟ آنچه دریافت کردیم چقدر پرداخت کردیم؟ پس قناعت در تمام سطوح زندگی نقش دارد و بالاترین نوع قناعت این است که از حداقل امکانات بهترین بهره برداری را داشته باشیم و به طبیعت نگاه کنیم. من قبل از اینکه به کنگره بیایم مفهوم قناعت را درست نمی دانستم ولی زمانی که به کنگره آمدم و با آموزش هایی که دیدم یاد گرفتم که با برنامه‌ریزی می توانم پایه های مالی زندگیم را مستحکم نمایم و زمانی من می توانم بخشنده باشم و به دیگران کمک کنم که چیزی داشته باشم. وقتی جشن گلریزان اعلام شد، من سعی کردم با برنامه ریزی سهم کوچکی در این جشن داشته باشم و انشاءلله در سال بعد بتوانم بیشتر ببخشم چون در مقابل آموزش هایی که من و مسافرم از کنگره دریافت می کنیم، این حداقل کاری است که می توانیم انجام دهیم و واقعاً بین خسیس بودن وقناعت کردن تفاوت بسیاری است. 
سلام دوستان فاطمه هستم همسفر یعقوب:
 تیتر وادی پنجم به من می گوید در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست، توام با رفتن و رسیدن آن را کامل می نماید. وادی پنجم به من همسفر می گوید تنها فکر کردن مشکل من را حل نمی کند بلکه باید حرکت کنی و حرکت کردن تفکرات من را عملی می کند.
یکی از پارامترهای مهم در وادی پنجم که روی من تاثیر زیادی داشت صبر بود که در صبر باید مبدا و مقصد مسیر خود را تعیین کنم. من همسفر قبل از ورود به کنگره فکر میکردم صبر و تحمل یکی است. اما با آموزش در کنگره و خواندن وادی پنجم فهمیدم کاملا با هم متفاوت هستند و در صبر کردن لذتی است که در تحمل کردن نیست. من سالها اعتیاد مسافرم را تحمل کردم و شاید دم نزدم و شکایتی نکردم و این تحمل کردن باعث تخریب بیشتر من و مسافرم شد اما با صبر کردن و ورود به کنگره با درمان مسافرم لذت و آرامشی به زندگیم برگشته که اصلا فکر کردن به گذشته حالم را خراب می کند. با اینکه بیشتر از ۵ماه نیست که به کنگره آمدم همین که صبر کردم و آرامش کمی که به زندگیم آمده وحال خودم و مسافرم خوب شده برایم کافیست.
درمان اعتیاد ۱۰-۱۱ ماه زمان می خواهد وحل مشکلات زمان و صبر می خواهد و خروج از تاریکی وورود به روشنایی صبر و تلاش می خواهد و در این وادی یاد گرفتم که در صبر خود بی صبری نکنم و لذت شیرینی صبر را خراب نکنم.
از قدیم گفتند گر صبر کنی زغوره حلوا سازی. امیدوارم همگی با صبر کردن آرامش و آسایش را به خود وخانواده خود  هدیه کنیم.
با تشکر

سلام دوستان ملیحه هستم یک همسفر :
در وادی پنجم آمده است  برای حرکت در صراط مستقیم باید در مسیر ارزشها حرکت کرد و از تمام ضد ارزشها فاصله گرفت تا به آن آرامش و آسایش برسیم.
اما یکباره و یک شبه نمی شود باید طی زمان و آرام آرام و با تلاش و حرکت درست شود اگر ما خودمان را اصلاح نکنیم از تفکرات غلط و غیرمنطقی نمی توانیم خانواده و اطرافیانمان را هم اصلاح کنیم. باید سه اصل مهم را رعایت و تمرین کنیم . ابتدا اگر اندیشه و تفکراتمان سالم باشد به صورت خودکار گفتارمان هم نیک و درست می شود و وقتی  که گفتارمان نیک شد به طرف کردار نیک رهنمود می شویم. اول:بایستی از ضد ارزشها به صورت عام و کلی پرهیز نماییم. دوم :در امکاناتی که در اختیار داریم صرف جویی و قناعت کنیم و حسرت چیزهایی را که نداریم نخوریم چون تنها چیزی که برای انسان باقی می ماند اندیشه وآگاهی اوست که کسب کرده است. چهارم: با صبر و بردباری برای رسیدن به هدف خود و رهایی تلاش کنیم و در صبرمان بی صبری نکنیم. پنجم:در تمام مرحله زندگی خداوند را در نظر بگیریم. ششم:همیشه در مقابل اتفاقات و تقدیرات که پیش می آید راضی باشیم و به خداوند شکایت نکنیم. هفتم:با تفکر و تلاش و کوشش حرکت کنیم و به قدرت خداوند توکل و او را وکیل خود قرار بدهیم و همیشه و در هر شرایطی هدایت و حمایت او را داشته باشیم و هر چیزی که از سوی او می آید رضایت داشته باشیم.در آخر بایستی ساختارهای فکری خود را به ساختارهای عملی تبدیل کنیم.

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمجتبی بطحائی دوشنبه 30 دی 1398 20:48
باسلام وخداقوت خدمت اعضای لژیون یک که به این زیبائی دستورجلسه رابازنمودید
همسفرنجمه لژیون سوم یکشنبه 29 دی 1398 14:30
خداقوت به همسفران لژیون یک مطالب آموزنده بود سپاسگزارم از کمک راهنما خانم فاطمه
مسافر مرتضی رضوانی( نیک آباد) یکشنبه 29 دی 1398 14:12
خدا قوت بسیار عالی موفق پیروز وسربلند باشید
حسن رضوانی یکشنبه 29 دی 1398 13:09
سلام مطالب لژیون یکم عالی و آموزنده بود آفرین بر همسفران گرامی
زهراهمسفرمجتبی یکشنبه 29 دی 1398 13:04
تشکرازاعضای لژیون اول مشارکتها عالی بود.
زهره همسفر حمید یکشنبه 29 دی 1398 11:53
خداقوت خدمت اعضای لژیون اول بسیار عالی بود.
یدالله لژیون دوم.(نیک آباد) یکشنبه 29 دی 1398 11:31
باسلام.از تمامی شما همسفران سپاسگذاریم.موفق باشید.
مسافرمهدی احمدی شنبه 28 دی 1398 17:19
باسلام ممنون ازمشارکتهای اعضاء لژیون اول بسیارخوب بود بله باید تفکرات مثبت ما از قوه به فعل دربیاید تابتوانیم درمسیر حرکت کنیم
مسافر بهرام لژیون دوم شنبه 28 دی 1398 12:16
سلام وخداقوت خدمت همسفران لژیون یکم مشارکتهای شما بسیارعالی وآموزنده بود.موفق وپیروز باشید.
همسفرملیحه شنبه 28 دی 1398 09:16
درود
خدا قوت خدمت هم لژیون های عزیزم
وسپاس بی کران خدمت کمک راهنمای گرامی.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic