WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مصاحبه با جانشین دیده بان آقای اصغر منصوری
مصاحبه با جانشین دیده بان آقای اصغر منصوری
شنبه 5 بهمن 1398 ساعت 14:22 | نوشته ‌شده به دست zohreh najafi | ( نظرات )

به نام خالق هستی 

مصاحبه ای با جانشین دیده بان محترم

مسافر آقای اصغر منصوری

عرض خیرمقدم خدمت کمک راهنمای گرامی آقای اصغر منصوری، از حضورتون در شعبه نیک آباد بسیار خرسندهستیم.


1)لطفا خودتان را به رسم کنگره معرفی نمایید؟

سلام دوستان اصغر هستم مسافر، آنتی ایکس مصرفی روزانه 30 گرم تریاک، مدت سفر 13 ماه، به راهنمایی آقای مجید اعتباریان، روش درمان: DST با داروی اپیوم، رشته ورزشی شنا و والیبال و 9 سال است رها هستم.

2)چه عاملی باعث شد بعد از رهایی در کنگره بمانید؟

عوامل زیادی است که باعث ماندگاری من در کنگره می باشد. اصلی ترین چیزی که باعث شد؛ سلامتی بود که به دست آوردم. چون من تمام روش ها را امتحان کرده بودم و موفق نشده بودم. ولی زمانی که به کنگره 60 آمدم و واقعا درمان شدم و حتی می توانم بگویم بالاتر از درمان، که کنگره به آن تعادل می گوید، رسیدم و این باعث شد در کنگره بمانم و هر روزی که من در کنگره ماندم باعث شد، چزهای بیشتری بدست آورم.

3)تا کنون در چه جایگاه هایی خدمت نموده اید و هدف شما از خدمت کردن چه بوده است؟

من همیشه با خودم می گویم که اسمش را خدمت کردن نمی گذارم و این، آموزش دیدن و لذت بردن است. به محض رها شدنم شروع به خدمت کردن در جایگاه های خدمتی نمودم. در کارهای ساختمانی، ایجینت، اردوبانی، کمک راهنمایی، کارهای درختکاری، همایش های اصفهان و در حال حاضر هم نماینده کنگره 60 در اصفهان هستم.

4)با توجه به جایگاه جدید شما (جانشین دیده بانی)، از حس و حال خود نسبت به این جایگاه بگویید.

حس خیلی خوبی است اما مسئولیت سنگینی است. در کنگره هر چقدر جایگاه ها بالاتر می رود یا جایگاه های جدیدی پیدا می کنیم، متوجه می شویم که خیلی از چیزها را نمی دانیم و حس خاصی است که نمی توان بیان کرد. از خداوند می خواهم که کمکم کند در این جایگاهی که قرار گرفته ام مورد رضایت خداوند و آقای مهندس دژاکام باشد.

5)بهترین و تلخ ترین خاطره ای که در طول چندین سال خدمت کردن خود دارید را برای ما بگویید.

به جرئت می توانم بگویم در کنگره 60 خاطره بد نداشتم. موردهایی  اگر هم بوده برای آموزش گرفتن و ارتقا بوده است. آقای مهندس هم می گویند که ما کامل نیستیم و برای آموزش گرفتن آمده ایم. هر روز در کنگره ، خاطره خوب است و بهترین خاطره ای که دارم روزی بود که آقای مهندس تشریف آوردند و شعبه سلمان در ارغوانیه را افتتاح کردند.

6)بهترین و تأثیر گزارترین سی دی که گوش کرده اید چیست؟

بهترین سی دی برای من، س دی وادی دهم بوده است. من وادی دهم را خیلی دوست دارم و سی دی هایش را هم خیلی دوست دارم.

7) جمله (به آنچه پی بردن، تمنای دل می خواهد)، برداشت شما از این جمله چیست؟

حس درونی است. یعنی تا کسی چیزی را با پوست وگوشتش حس نکند، نمی تواندبرداشت خوبی داشته باشد. ما این کلمات و آموزش ها را شنیده بودیم اما هیچ حسی نسبت به آن نداشتیم اما وقتی به کنگره آمدیم واقعا حس های درونی ما باز شد و توانستیم آن حس ها را به عمل در بیاوریم.

8) از تأثیر وادی ها در زندگیتان برایمان بگویید.

مسلماً وادی ها در زندگیمان تأثیر زیادی دارد. مثلا وادی اول را از زمانی که خواندم و آموزش گرفتم، دیگرهیچ کاری را بدون تفکر انجام نمی دهم. از وادی دوم فهمیدم که من بیهوده به دنیا نیامده ام و جانشین خداوند در روی زمین هستم. با وادی سوم فهمیدم که کسی جز خود نمی تواند به من کمک کند و توقعی از کسی نداشته  باشم. اما قبل از ورودم به کنگره از زمین و زمان شکایت داشتم و دیگران را مقصر می دانستم. وادی چهارم، وادی امید دهنده است و خداوند به من مسئولیت می دهد پس کم بزرگ بوده ام که خداوند به من مسئولیت داده است. وادی پنجم هم می گوید که با حرکت باید قوه را به فعل درآوریم و می گوید در جهان ما تفکر، قدرت مطلق حل نیست یعنی در جهان های دیگر تفکر به در ما نمی خورد و به فرموده حضرت علی دنیا، مزرعه آخرت است. یعنی ما اینجا باید بکاریم، عمل کنیم و در جای دیگر برداشت کنیم.

9) در صحبت هایتان از مکان مقدس صحبت کردید و فرمودید که مکان اجاره ای مقدس نیست. کمی برایمان توضیح دهید.

این طبیعی است زمانی که مکان از خودمان باشد، اختیار هم با خودمان است و خیالمان هم راحت تر است . یگ روزی به شعبه آکادمی رفته بودم و می خواستم نماز بخوانم. آقا امین گفتند جای دیگر بروید بهتر است. گفتند چون اینجا مکان استیجاری است . مسلما جایی که خودمان ساخته باشیم و زحمت کشیده باشیم مکان مقدسی است.

10) از همسفر خودتان بگویید، حضور ایشان در همراهی و رسیدن به جایگاه ها چقدر تأثیر داشته است؟

می توانم بگویم تأثیر یک همسفر بیشتر از خواست خود من بوده است. چون من خواست بودن نداشتم و خواسته اولم این بود که نجات پیدا کنم و راه کنگره را هم می گفتم مثل راه های دیگر است. تا اینکه همسفرم آمد و نوری در خانه ما تابید.ما از اعماق تاریکیها آمدیمو به روشنایی رسیدیم و ز ا سپسگزاری می کم که  اجازه آموزش دیدندر کنگره 60 را به من می دهد.

11) هر شعبه ای که در اصفهان در حال ساخت و ساز است، شما هم حضور دارید. آیا وقت گذاشتن در کنگره 60 به زندگی شخصی شما خللی وارد می کند؟ پیشنهاد شما برای افرادی که در کنگره از خدمت کردن فراری هستند، چیست؟

مثل من که در شعبه های دیگر فعالیت می کنم، یک بازنشسته هستم و از نظر تأمین معاش یک حقوقی دارم. ولی اینکه توصیه ای برای دیگران داشته باشم. هرکسی باید زندگی بیرون خودش را هم داشته باشد. ما نمی توانیم توقع داشته باشیم که همه مثل هم باشند. باید برای مادیات زندگیشان هم تلاش کنند، اما بعضی اوقات بعضی افراد خودشان را توجیه می کنند. ما نیاز نداریم که افراد طول هفته را در کنگره باشند، هفته ای 9 ساعت که در کنگره باشند؛ کافی است. هم خدمت می کنند، هم آموزش می گیرند، هم راهنما هستند و هم به زندگی شخصیشان می رسند. اعتقادم بر این است که به قول آقای مهندس بار معنوی، بار مادی را هم به همراه دارد.

12) از تجربه خود بگویید و بفرمائید چه کنیم که جذب رهجوی بیشتری داشته باشیم و چرا افراد بعد از رهایی در کنگره نمی مانند؟

بیشترین نقشی که می توانند داشته باشند، راهنما ها هستند. نباید بگذاریم احترام ها کم رنگ شوند،نباید بگذاریم جایگاه ها کم رنگ شوند. یادم می آید اوایلی که به کنگره آمده بودم اصلا اجازه نداشتیم قسمت مرزبانی وارد شویم یا اصلا اطلاعی از جلسات کمک راهنمایان نداشتیم و این قوانین را باید در همه جا رعایت کنیم.پس ابتدا باید قوانین کنگره 60 را رعایت کنیم، سپس راهنمایان با حس با رهجویان ارتباط برقرار کنند و به رهجویان خدمت بدهیم و آنان را به کار گیریم تا نقش پررنگ تری داشته باشند.

13) آیا حضور همسفران در شعبه، تأثیری در رشد شعبه دارد؟

حضور همسفر به نظر من 60 درصد تأثیر دارد. چون من نگاه به خودم و مسافرانی می کنم که در کنگره همسفر دارند و زندگیشان را می کنند و از نظر زندگی و اجتماعی موفق تر هستند و نقش این دو با هم در کنگره هم تأثیر بسزایی داشته است.

14) با توجه به دستور جلسه (ادب، نظم و احترام در کنگره) که از دستور جلسات جدید است، کمی برایمان بگویید.

اعتقادم بر این است که ما هر چیزی را که در کنگره یاد می گیریم از این سه مؤلفه است. و این سه چیز را باید به رهجویان یاد دهیم تا نظم و احترام بین افراد کنگره باشدو در لژیون ها هم بیشتر از این سه مؤلفه صحبت شود.

و سخن آخر ....

خیلی خوشحال هستم و همیشه باید از مهندس دژاکام ممنون دار باشیم. چون اگر ایشان و روش درمانشان نبود، معلوم هم نبود من اصغر الان کجا بودم و الان به کجا رسیده ام و واقعا نمی دانم چگونه تشکر کنم و فقط از خداوند می خواهم در کنگره بمانم و در رابطه با شعبه نیک آباد هم بگویم که انشااله شعبه جدید ساخته می شود و در مکان خودمان مستقر هستیم.

مصاحبه کننده:  همسفر زهره (لژیون دوم)

برچسب‌ها: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم همسفر مرتضی جمعه 11 بهمن 1398 08:20
باسپاس فراوان خدمت آقای اصغر منصوری بسیار آموزش گرفتم
و تشکر از خانم زهره عزیز بابت انجام مصاحبه و انتشار آن
زهره همسفر حمید یکشنبه 6 بهمن 1398 07:34
عرض خیر مقدم و خداقوت خدمت آقای منصوری جانشین دیده بان، از خانم زهره عزیز تشکر میکنم بابت مصاحبه خوبشان.
مسافرمهدی احمدی شنبه 5 بهمن 1398 20:00
باعرض سلام وخداقوت خدمت اقای اصغرمنصوری جانشین محترم اقای حکیم بسیارمساحبه خوبی داشتند وبابت تمامی خدماتی که انجام میدهند درکنگره ۶۰ به خصوص برای شعبه نیک ابادکمال تشکر رادارم
درضمن از ایجنت شعبه هم تشکروقدردانی میکنم بابت تمامی خدماتشان وبرایشان بهترین هاراارزو میکنم
ودرپایان ازهمسفرمحترم خانم زهره کمال تشکررادارم بابت تهیه این مساحبه ارزشمند
همسفر اکرم شنبه 5 بهمن 1398 15:26
حضور آقای اصغر منصوری را در شعبه نیک اباد خوش آمد میگویم مصاحبهری خوبی بود لذت بردم .خداقوت خدمت خانم زهره عزیز
همسفر لیلا لژیون دوم شنبه 5 بهمن 1398 15:05
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای منصوری و تشکر بابت سخنان پربارتان
تشکر و خدا قوت خدمت خانم زهره عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات