WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - در باب دستور جلسه هفتگی
در باب دستور جلسه هفتگی
یکشنبه 6 بهمن 1398 ساعت 12:01 | نوشته ‌شده به دست zohreh najafi | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله 

 مشارکت مکتوب اعصای لژیون دوم درباب دستور جلسه هفتگی

60 ادب، نظم و احترام در کنگره
اگر کنگره ۶۰ بر مبنای نظم و انضباط و احترام نبود نه کنگره ای بود و نه درمانی. 

تاثیر نظم و انضباط در تعادل و رهایی

سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر :

نظم، به معنای ترتیب، آراستگی، سامان و پیوستگی است. انضباط، به معنای سامان گرفتن و نظم داشتن است. جهان آفرینش و عالم هستی بر مبنای نظم و انضباط استوار است‌. حرکت و گردش فصل ها، شب و روز، اجرام آسمانی و عملکرد اعضاء و جوارح انسان نشان از نظم و اهمیت آن است. خداوند توانا نظم را در جهان آفرینش قرار داده است و نظم را در زندگی فردی و اجتماعی می پسندد. نظم و انضباط زحمت ما را برای رسیدن به هدف کم می کند ولی بی نظمی، استرس، عصبانیت و حتی شکست به همراه دارد. هدف از انضباط این است که انسان را قادر می سازد به سازش با قوانین و مقرراتی که فرهنگ یک گروه پذیرفته است. این سازش باعث آرامش خود انسان می شود. رعایت نظم و انضباط نیاز به آموزش و آگاهی دارد که در کنگره ۶۰ با آموزش های لازم یاد می گیریم که چگونه در زندگی فردی و اجتماعی نظم و انضباط و به دنبال آن احترام را رعایت کنیم و انجام دهیم. وقتی وارد کنگره می شویم اولین چیزی که یاد می گیریم نظم، انضباط و احترام متقابل است‌. یکی از اثرات مخرب مواد همین بی نظمی و بی انضباطی است. یک مصرف کننده با اوضاع خراب و نابسامانی وارد کنگره می شود و اولین چیزی که یاد می گیرد این است که با پوشش مناسب و لباس سفید با ظاهری آراسته در ساعت مشخصی وارد کنگره شود، در جای مناسب بنشیند، به موقع صحبت کند، بدون اجازه صحبت نکند، به کمک راهنما و مرزبانان و خدمت گزاران کنگره احترام بگذارد و تمام این ها حاکی از نظم و انضباطی است که در کنگره برقرار است. میان نظم و هدف ارتباط مستقیمی برقرار است، هدف کنگره درمان، رسیدن به آرامش و تعادل است که بدون نظم و انضباط این هدف میسر نمی شود. وقتی در کنگره نظم و انضباط را رعایت می کنیم افکارمان از یک طبقه بندی خاصی برخوردار می شود به همین دلیل پله های درمان را به راحتی طی می کنیم از فشار و روحی و روانی در امان می مانیم و به شادمانی و حال خوب بیشتری می رسیم.


سلام دوستان فاطمه هستم  همسفر داوود:

بی نظمی مانع پیشرفت می شود. افراد منظم راه و شیوه درست را پیش می گیرند که از انجام کارهای غیرضروری و وقت گیر صرف نظر می کنند و بیشتر وقت خود را روی هدف خود می گذارند و پیشرفت می کنند. رعایت نظم سبب صرفه جویی در وقت می شود،منظم بودن احساس آرامش را افزایش می دهد. آقای مهندس می گویند این سه کلمه خیلی مهم است واگر نبود ما نمی توانستیم کنارهم زندگی کنیم. در کنگره نظم و انضباط برقرار برقرار است و ما به خوبی مشاهده می کنیم‌. اولین بار که به کنگره آمدم همین نظم و انضباط و احترام گذاشتن افراد به یکدیگر من را به خودش جذب کرد. من آموزش دیدم و این نظم درخانه و خانواده ام بر قرارشد. من درکنگره آموزش دیدم که فرد منظم در زندگی عاقلانه رفتار می کند و با ارزیابی رفتار خود را کنترل می کند و درزندگی احساس مسئولیت می کند. همین طور که برنامه ها درکنگره طبق قانون و نظم پیش می رود در زندگی شخصی هم عادت شده است. نظم در اثر تمرین و تکرار در فرد به صورت عادت در می آید. ما باید به همه افراد درکنگره مخصوصا کسانی که عاشقانه خدمت می کنند احترام بگذاریم. همه  این آموزش ها را مدیون کنگره۶۰ هستیم که رفتار ما تغییر کرده است. با برنامه ریزی و نظم ،کارهایمان سر وقت انجام می شود، همین طور الگوی خوبی برای فرزندانمان می شویم که نظم و انضباط و احترام را یاد بگیرند.


 سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر :

تجربه ی شخصی من از نظم ،انضباط واحترام این است، که در طول عمرم جایی منظم تر با انضباط تر از کنگره۶۰ندیده ام وهمچنین احترامی که برای همدیگر قایل هستند.

برای اولین بارکه در کنگره ۶۰ حضور پیدا کردم با منظره ای زیبا و قشنگی رو به رو شدم از همان بدو ورودم من را با دستان گرمشان در آغوش گرفتند وبا لحنی زیبا از من استقبال کردند .

کنگره به من  آموخت هر پست ومقامی که داری باید پشت در کنگره بگذاری وبیایی داخل، زیرا در  کنگره تمام اعضا باهم برابرند و بر اساس لیاقت، تلاش و کوشش وخدمتی که افراد انجام می دهند از احترام برخوردارند .

من همسفر بر خودم واجب می دانم که به افراد احترام بگذارم وتمام سعی وتلاشم را می کنم که نظم وانضباط را در کنگره رعایت کنم. قبل از شروع جلسه در کنگره حظور داشته باشم ودر لژیون  صندلی خود را پر کنم وهر چه کمک راهنمای محترم گفت به گوش جان بسپارم وقبول کنم .کاری به کار دیگران نداشته باشم .زیرا اگر در کار دیگران تجسس کنم حال خرابی اش به خودم باز می گردد سرم به کار خودم باشد ودرآموختن علم ودانش کنگره کوشا باشم اگر ما انسان ها سعی کنیم در همه حال نظم وانضباط داشته باشیم به آن آرامش وحال خوش می رسیم .

زیرا نظم وانضباط باعث می شود انسان ها بتوانند تمام کارهایی راکه برنامه ریزی کرده اند انجام دهندو چیزی که اعضای کنگره را کنار هم نگه داشته است؛ همین نظم، انضباط واحترام استاگر نظم، انضباط واحترام نبود کنگره در همان سال های اول منهدم می شد واز هم می پاشید .

در نتیجه من واقعا از این همه نظم و انضباط واحترام در کنگره لذت می برم و آن را یک الگوی کامل برای خودم وزندگی ام قرار داده ام و تمام سعی وتلاشم را می کنم که بتوانم این سه مولفه را در زندگی ام کاربردی کنم.


سلام دوستان مهناز هستم یک همسفر:

احترامی که به هم می‌گذاریم، بسیار مهم است. شاگردان باید با راهنمایشان با احترام صحبت کنند. وقتی شاگردان نشسته‌اند، اگر راهنما می‌آید، باید یاد بگیرند که جلوی پای راهنما بایستند. وقتی ایجنت می‌آید، باید مقابلش بایستیم. این نظم و انضباط و احترام است که ما را به اینجا رسانده است. امروز سفر اولی هستیم، فردا می‌شویم سفر دومی، فردا می‌شویم مرزبان و ایجنت. این نظم در کنگره برقرار است و باعث شده است که در کنگره یک نفر سرایدار نداشته باشیم، همه آشغال‌های خودشان را جمع می‌کنند و کسی روی زمین آشغال نمی‌ریزد.


 سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر :

در مورد دستور جلسه این هفته که در مورد نظم وانضباط در کنگره هست باید بگوییم که نظم یکی از ارکان مهم در زندگی ما به شمار می آید چیزی که همه ما به ان آگاه هستم اما شاید گاهی بسیار ساده از کنارش رد می شویم . وقتی به مشکل بر خوردم نمی دانیم چه طور این مشکل پیش آمد و تنها نداشتن نظم عامل به وجود آمدن مشکل بوده است. ما در کنگره یاد گرفتیم برای کارهایمان برنامه ریزی کنیم برای آمدن به جلسات کنگره از قبل برنامه ریزی داشته باشیم تا بتوانیم با انجام به موقع تمام کارهای روزانه فرصتی برای حضور در جلسات داشته باشیم  .این که هیچ چیزی نمی تواند حتی برای یک روز جلسه کنگره را عقب بیندازد نشان از نظم و انضباط در کنگره دارد. همیشه سر ساعت مشخصی با لباس مشخصی در جلسه حاضر شویم نشان از نظم در کنگره دارد. فرمان بردای در کنگره نیز نشان نظم در کنگره است.


سلام دوستان اکرم هستم یک همسفر:

در حقیقت نظم و انضباط از اصول اولیه زندگی هر انسانی است.

تعریف نظم:نظم یعنی اینکه یک نفر شخصاً اعمال خود را تحت قاعده و قانون در آورد،خویشتن را کنترل و هدایت کند و با توجه به آثار  و نتایج اعمال خویش اقدام نماید، شکل گیری نظم و انضباط در یک فرد به صورت یک فرآیند است یعنی به یک باره ودر زمان و مکان  مشخصی به وجود نمی آید و به مرور زمان در ساختار شخصیت فرد ایجاد می شود که بسته به عوامل بسیاری کم یا زیاد خواهد بود.

نظم و انضباط می تواند پیامدهای بسیاری در زندگی فردی و اجتماعی هر شخص داشته باشد که اجمالاً به چند مورد آن اشاره می کنیم:

۱) کاهش ترس و ایجاد آرامش: این بسیار واضح است که اگر ما مثلا روزانه لیستی از کارهایمان تهیه وبرای انجام یک به یک آنها زمان مشخصی را تعیین کنیم مقدار قابل توجهی از بار استرسی و ترس از چگونگی انجام ونتیجه آن کار را کاهش داده ایم.

۲) ایجاد تعادل بیشتردر باب ایجاد تعادل می توان گفت که نظم خود یک مصداق بارزی از وجود تعادل در شخص می باشد ،یک انسان با انضباط قادر به گرفتن بهترین تصمیم در کمترین زمان برای انجام امور است که در حقیقت این مهم فقط در حالت متعادل انسان  قابل دستیابی است، شاید بتوان با کمی تأمل گفت تعادل و نظم از اجزای جدا نشدنی یکدیگرند.

۳) مدیریت بهتر زماندر این زمینه یکی از نکاتی که حائز اهمیت است این است که در هر کاری وقتی برنامه مدوّنی وجود داشته باشد؛ قطعا برای انجام آن کار هم زمان مشخصی تعیین شده است که این باعث می شود هم کار با دقت ، هم باسرعت و هم خوب انجام شود و از همه بهتر اینکه از هدر رفت زمان در انجام این چنین کارهایی جلوگیری می شود و این یعنی صرفه جویی در چیزی که قیمتی روی آن نمی توانیم بگذاریم و این چیز، چیزی نیست جز زمان. بزرگی می گوید:ما انسان های امروزی اگر قدر زمان را میدانستیم ، کفش بند دار به پا نمی کردیم که مبادا برای بستن بند کفش هایمان مجبور به اتلاف وقت شویم.

۴)صرفه جوییوجود نظم در شخصیت و به دنبال آن در کار های یک انسان باعث می شود همه چیز را ما بتوانیم به اندازه مصرف کنیم و در حقیقت در مصرف آن صرفه‌جویی کنیم ،مثلاً صرفه‌جویی در زمان، پول، غذا و صدها مورد دیگر که معمولاً ما روزانه با بی نظمی و بی انضباطی در کارهایمان آنها را به هدر می دهیم.


سلام دوستان زهره هستم همسفر مهدی:

دستور جلسه این هفته نظم و انضباط و احترام است که به‌تازگی در دستور جلسات جای گرفته است، ما در ذهن خودمان از این عناوین تعریفی داریم و هر کاری می‌کنیم، سعی داریم که نظم و انضباط را در آن رعایت کنیم، در کنگره به‌مرور زمان نظم و انضباط را به‌خوبی به ما آموزش می‌دهند و از همان بدو ورود و تازه‌ وارد بودن، این آموزش را به نحو احسنت به ما یاد می‌دهند و برای آن چارچوبی را تعریف می‌کنند و کسی که می‌تواند در این چارچوب قرار گیرد به مسافر و همسفر  تبدیل می‌شود و سفرش را شروع می‌کند و اما افراد بسیاری قابلیت پذیرش این مطالب و قوانین را ندارند و به‌مرور از دور خارج می‌شوند و اگر هم بمانند، چیزی عایدشان نمی‌شوند و خدمتگزار نمی‌شوند.

به ما آموزش داده‌اند که به بزرگ‌تر و پیشکسوت و راهنمای خودت، باید احترام بگذارید و این یادگیری فقط مختص اینجا نیست، بلکه با آموزش آن در هر مکانی می‌توانیم آن را کاربردی نموده و اجرا کنیم. ما اگر در کنگره قوانین آن را رعایت می‌کنیم و به‌طور مثال باید به‌موقع در جلسه حضورداشته باشیم و یا در نمایندگی باید لباس سفید بپوشیم، شاید به‌ نوعی برای افراد اجبار تلقی گردد و در بیرون از کنگره شرایط به‌گونه‌ای دیگر است و مهم‌ترین هدف این است که با آموزش‌های کنگره در بیرون از اینجا بتوانیم ارزشی باشیم و در محل کار و خانه و اجتماع، بتوانیم تعامل داشته باشیم و برخورد زیبا و درخورشان داشته باشیم و اگر به دیگران احترام بگذاریم، طبیعتاً دیگران هم به ما احترام خواهند گذاشت.

همان گونه که آقای مهندس در روز چهارشنبه گفتند من همه را مجبور به احترام می کنم و اگر کنگره ۶۰ بر مبنای نظم و انضباط و احترام نبود نه کنگره ای بود ونه درمانی. 


سلام دوستان فاطمه هستم  همسفر علی اکبر:

نظم درلغت به معنای آرامش ،برپا داشتن ،ترتیب دادن کار و ... است. نظم معنای روشنی دارد ودرمقابل هرج ومرج قرارمی گیرد. انضباط درلغت به معنای ترتیب و درستی، ساماندهی، و آراستگی وهمچنین نگه داشتن رعایت قوانین ومقررات ونیز وفای به نظم نیز می باشد. همان طور که همه ما می دانیم جهان هستی وقوانین حاکم برآن از نظم وانضباط شگفت انگیزی برخوردار است وخداوند در آفرینش همه چیز بر روی زمین وآسمان ها با نظم حیرت انگیز و خاصی استوار کرده است. پس به گفته آقای مهندس :نظم وانضباط ازیک ارتش محکم تر و قوی تر است و ما خیلی خوب از کنگره آموزش می گیریم که در تمامی مراحل زندگی باید از انضباط خاصی برخوردار باشیم واما یک مصرف کننده حال به هر دلیلی خواسته ویا ناخواسته وقتی گرفتار مواد می شود، سیستم های بدنش از تعادل خارج می شود ونا خواسته دچار بی نظمی می شود ودیگر قادر به این نیست که به امورات خود و خانواده برسد. ما در کنگره آموزش می گیریم وبا کاربردی کردن آن مسائل خود را باید حل کنیم واگر این رهجو فرمانبردار خوبی باشد یقینا راه برایش باز خواهد شد، درغیر این صورت خیر. در کنگره ما خلاف ناامیدی حرکت می کنیم. انسان منظم و با برنامه ریزی وهدف از ناامیدی دور می شود و یاد می گیرد مقصد، مبدا و حرکت چیست . این ها به دلیل نظم است. من فاطمه باید همیشه نظم وانضباط کنگره ۶۰ را سرحوله زندگی خود کنم تا موفقیت از آن من شود. آقای استاد امین در سی دی ویروس می فرمایند: در دانشگاه ها روارد دانشجو با دوجلسه غیبت اخراج می شود و در نتیجه این انضباط سخت این است که تا به امروز دانشجویان این دانشگاه به بیش از چهل جایزه نوبل دستت یافته اند و بسیاری از دانشجویان این دانشگاه نیز در المپیک ورزشی موفقیت کسب کرده اند و یا مدال هایی گرفته اند واین محصول نظم وانضباط است .وباید بدانیم که نظم وانضباط به معنای محدودیت آزادی فرد نیست، بلکه به منظور آن است که رفتار و فعالیت فرد را معقولانه بر طبق ضابطه ها ومعیارهای منظمی ومشخصی درآورد و امید به اینکه بتوانیم آموزش های کنگره را بگیریم و کاربردی کنیم .


ویرایش و ارسال متن : همسفر زهره

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم همسفر مرتضی سه شنبه 8 بهمن 1398 17:33
خداقوت عزیزان عالی بود سپاسگزارم
مسافر مرتضی رضوانی( نیک آباد) دوشنبه 7 بهمن 1398 21:42
خدا قوت خدمت اعضای لژیون دوم بسیار عالی واموزنده مطالب را عنوان نمودید امیدوارم درادامه مسیر همواره ثابت قدم واستوار باشید
همسفر سعیده دوشنبه 7 بهمن 1398 09:25
تشکر از دوستان عزیز بابت مشارکتهای خوبشان.
همسفرنجمه لژیون سوم یکشنبه 6 بهمن 1398 16:24
خدا قوت به همه عزیزان مشارکت شما در رابطه با دستور جلسه آموزنده و کاربردی بود لذت بردم . تشکر میکنم از همسفر زهره بابت فعالیتشون در سایت این خدمت گوارای وجودت موفق باشید .
همسفر لیلا لژیون دوم یکشنبه 6 بهمن 1398 15:34
خدا قوت خدمت همه عزیزان مشارکت ها عالی بود و
تشکر از خانم زهره عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات