WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه های آموزش خصوصی همسفران
کارگاه های آموزش خصوصی همسفران
دوشنبه 28 بهمن 1398 ساعت 23:47 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه مورخ 98/11/28 جلسه نهم از دوره دوازدهم، سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران کنگره ۶۰ نمایندگی نیک‌آباد با دستور جلسه (وظایف راهنما و رهجو) با نگهبانی کمک راهنما محترم همسفر فاطمه استادی  کمک راهنماهمسفر مریم دبیری همسفر لیلا  رأس ساعت 16:00 آغاز بکار نمود.

راهنما باید حرمتها و قوانین کنگره 60 را رعایت کند راهنما خود به عنوان الگو می باشد و با رعایت قوانین به رهجو می فهماند که آنها هم باید به قوانین احترام بگذارند.

خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا از کمک راهنمای محترم خانم فاطمه نگهبان جلسه خیلی تشکر می کنم که اجازه خدمت در این جایگاه را به من دادند و همچنین از کمک راهنمای خوب و دوست داشتنی خانم سحر عزیز تشکر می کنم که همیشه یک الگوی مناسب و بی نقص برای من بودند و وظایف راهنما و رهجو را از ایشان آموزش گرفتم و از ایشان خیلی خیلی تشکر می کنم.

و اما دستور جلسه وظایف راهنما و رهجو هست. ابتدا از وظایف گفته شده است باید در هر کار و جایگاهی که قرار داریم در ابتدا وظایف خودمان را بدانیم اگر من کمک راهنما و یا رهجو در هر جایگاهی قرار دارم اگر وظایف خودم را بدانم و سعی کنم که درست عمل کنم آن موقع است که می توانم در آن جایگاه موفق باشم و جایگاه خود را حفظ کنم.

 در این دستور جلسه دو واژه داریم یکی راهنماست و دیگری رهجو که خیلی زیبا آقای مهندس واژه ها را در کنگره 60 عنوان کرده اند.

رهجو یعنی: جوینده راه است و به دنبال راه می گردد و می خواهد راه خودش را پیدا کند. سه جلسه اول که فرد وارد کنگره می شود به عنوان مهمان محسوب شده و مشاوره می شوند و طیق دستور آقای مهندس یک نفر از راهنمایان مشاورین در سه جلسه اول تازه وارد را راهنمایی می کنند و یکسری وظایف که بر عهده رهجوست را بیان می کنند و در این سه جلسه یک تازه وارد فرصت دارد که کنگره را بشناسد و با حس خود راهنما را انتخاب کند، بعد از ورود به لژیون نام رهجو را می گیرد و باید خواسته داشته باشد کسی که به زور به کنگره می آید چون خواسته خودش نبوده و جوینده راه نبوده رهجو اطلاق نمی شود چون رهجو کسی است که باید بخواهد که از ظلمت به طرف نور حرکت کند و خواسته رهایی داشته باشد.

واژه راهنما به کسی می گویند که راه را نشان می دهد و فرد را در این مسیر راهنمایی می کند تا رهجو هم این راه را طی کند تا به رهایی برسد و حال خوش را تجربه کند.

حالا می خواهیم ببینیم وظایفشان چیست؟

این طور نیست که بگوییم رهجو یکسری وظایف را دارد و کمک راهنما در قبال آن وظیفه ای ندارد بلکه وظایف دوطرفه است همین طور که یک مادر و پدر در خانواده وظایفی دارند و در مقابل فرزند هم یک وظایفی دارند در کنگره هم هر کسی وظیفه ای دارد.

وظایف راهنما: راهنما باید الگوی بی نقص باشد به همین دلیل برای قرار گرفتن در جایگاه های مختلف مثل کمک راهنمایی فرد باید از فیلترهای زیادی عبور کند آزمون بدهد، در ادامه مصاحبه انجام می گیرد، مطالعه می کنند، علم و دانش و آگاهی خود را بالا می برند، در زمینه اعتیاد باید تخصص خود را بالا ببرند تا بتوانند به یک فرد کمک کنند و خودشان باید این مسیر را طی کرده باشند تا بتوانند دست دیگران را بگیرند و آنها را از ظلمت اعتیاد خارج کنند. یک راهنما باید با تمام وجودش و با عشق بخواهد که به رهجو کمک کند تا از این وضعیت خارج شود، باید قاطعیت داشته باشند، محبتش بجا باشد، تکالیف را از رهجو های خود بخواهند یعنی کمک راهنما خود می داند اگر به حال خوش رسیده است و به رهایی رسیده در پرتو آموزش های کنگره بوده تا توانسته از این مرحله عبور کند.

راهنما باید حرمتها و قوانین کنگره 60 را رعایت کند راهنما خود به عنوان الگو می باشد و با رعایت قوانین به رهجو می فهماند که آنها هم باید به قوانین احترام بگذارند.

وظایف رهجو: یک رهجو هم باید قوانین و حرمتها را رعایت کند در ابتدای ورود به کنگره هر چیزی را که دارد ( مقام ، مدرک، منصب ...) پشت در کنگره بگذارد و وارد شود و در اینجا از علم کنگره استفاده کند به کمک راهنما ها و ایجنتها، مرزبانان و پیشکسوتان احترام بگذارد، خدمتها را بگیرد چون رهجو با خدمت کردن بیشترین انرژی را دریافت می کند،  پوشش مناسب داشته باشد، هر چه کمک راهنما می گوید چشم گفته و سی دی ها را گوش کند، هفته ای یک سی دی بنویسد و برای ورود به سفر دوم باید چهل سی دی کامل نوشته باشد، فردی که وارد سفر دوم می شود با تغییرات در رفتار و ظاهر خود نشان دهد که آموزش گرفته است.

 من آرزو می کنم که هم در جایگاه رهجو و هم در جایگاه کمک راهنمایی وظایفم را خوب بدانم و کمک راهنمایان بتوانند رهجو های خوبی پرورش داده تا این سیستم پا برجا باشد.

 

تایپ و ارسال تصاویر: کمک راهنما همسفر زهره

لژیون خدمتگزار: لژیون مرزبانی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهرا همسفر حسین پنجشنبه 1 اسفند 1398 01:59
با عرض سلام و خداقوت خدمت استاد .مطالب بسیار عالی و آموزنده بود
مسافرمجتبی بطحائی چهارشنبه 30 بهمن 1398 16:47
سلام وخداقوت خدمت استادجلسه وتمامی خدمت گذاران قسمت همسفران بسیارزیبادستورجلسه رابازنمودید
مسافر مرتضی رضوانی( نیک آباد) سه شنبه 29 بهمن 1398 21:25
خدا قوت بسیار عالی موفق ومویدباشید
همسفر مهری سه شنبه 29 بهمن 1398 21:18
با سلام وخداقوت به کمک راهنمای محترم خانم مریم صحبتهای شما خیلی پربار وهمراه با آموزش بود سپاس گذارم.
مسافر حسین لژیوم سوم سه شنبه 29 بهمن 1398 20:01
از سخنان کمک راهنمای ارجمند، استفاده کردیم واقعا اگر یک رهجو خود را مقید به این وظایف بداند درمان خوبی خواهد داشت.
حسن رضوانی سه شنبه 29 بهمن 1398 19:57
سلام سخنان کمک راهنمای گرامی خانم مریم بسیار عالی بود لذت بردم خدا قوت بله رهجو و راهنما در ابتدا باید به وظیفه خودش آگاه باشد و سپس آن را عملی کند آفرین بر شما
همسفر سعیده سه شنبه 29 بهمن 1398 14:25
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم مریم،ممنون از سخنان خوبتان.
زهره همسفر حمید سه شنبه 29 بهمن 1398 12:50
خداقوت خدمت کمک راهنما محترم خانم مریم عزیز استادی بسیار خوب و پرباری داشتید جلسه پرانرژی بود.
فاطمه همسفرحمزه سه شنبه 29 بهمن 1398 08:17
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزم خانم مریم.استادی بسیارپرباروپرانرژی داشتید.ازسخنان شماآموزش گرفتم درپناه حق موفق باشید
همسفر ملیحه دوشنبه 28 بهمن 1398 23:28
خدا قوت خدمت کمک راهنمای گرامی خانم مریم
عالی بو.
سپاس گزارم از کمک راهنمای عزیزم خانم فاطمه.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات