WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مشارکت مکتوب در باب دستور جلسه هفتگی
مشارکت مکتوب در باب دستور جلسه هفتگی
یکشنبه 4 اسفند 1398 ساعت 01:00 | نوشته ‌شده به دست فاطمه شفیعی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله 
مشارکت مکتوب همسفران لژیون یکم 
در باب دستور جلسه هفتگی (درختکاری)


همان طور که ما با طبیعت ومحیط اطراف خود رفتار کنیم ،مطمئن باشیم همان طور با ما رفتار خواهد شد. امیدوارم که بتوانیم گامی در جهت احیای طبیعت برداریم وهمان طور که نهال ما روز به روز رشد می کند و از آن لذت می بریم بتوانیم طبیعت زیبایی به خود و فرزندانمان هدیه کنیم.
سلام دوستان نجمه هستم یک همسفر :
در کشور ما روز درختکاری در ۱۵ اسفند هر سال بر گزار می شود. در این روز در مقابل بیشتر پارک ها و فضا های سبز و دیگر نقاط شهر نهال هایی به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد و مردم با حضور در پارک ها ، جنگل ها و اقصی نقاط شهر اقدام به کاشت نهال های جوان می کنند. در ادیان و فرهنگ های مختلف جهان درخت و درختکاری جایگاه خاصی دارد. در اسلام نیز بشر را به کاشت درخت تشویق و ترغیب کرده است ، بعضی از بزرگان دین به این امر اشتغال داشتند . امروزه با صنعتی شدن جوامع بشری درختان نقش مهم تری در زندگی بشر ایفا می کنند و از سوی دیگر به منزله ریه های یک شهر تلقی می شوند و نقش مهمی در تامین سلامت اعضای جامعه دارند. طبیعت و فضای سبز وسیله ای برای بقاء بشر و حفظ زیبای شهر است و به عنوان میراثی ارزشمند به همه انسان ها تعلق دارد. اگر درختان نبودند اکسیژن نبود، جنگل نبود، میوه نبود و طبیعت زیبا نبود. در کنگره هم آقای مهندس گفته اند هر کسی که یک سال از رهایی او بگذرد باید هر سال یک درخت بکارد و آبیاری کند، چون آدم ها کارشان این شده که درختان را می‌برند،  کسی درخت نمی کارد، رودخانه ها را کثیف می کنند، جنگل ها را از بین می برند، لایه اوزن را سوراخ می کنند، با آن کارهایی که انجام می دهند محیط زیست  و حیات را از بین می برند و نیز  همان طور که که در وادی  دوازدهم گفته شده است، هر سفر دومی باید برای کاشت درخت  اهمیت بدهد و سپس برای آبیاری  و رسیدگی آن هم تلاش کند. بیاییم در این روز و هفته زیبا نهالی بکاریم و در آینده سبز کشور خود سهیم باشیم.
 سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر : 
 ما باید  در زندگی از طبیعت  الگو بگیریم  چون  برای این که  محصول خوبی داشته باشد تمام مراحل را در زمان خودش طی می کند. طبیعت یکی از بهترین الگو هاست پس باید برای نگهداری و وسعت آن کوشا باشیم. چون خدمت های زیادی به ما می کند ولی متاسفانه ما به این طبیعت زبیا و درختانش آسیب می رسانیم  و نمی دانیم که آنها هم جان دارند و  هم نفس می کشند. در این جهان هر اتفاقی که می افتد نتیجه افکار و عملکرد ماست، ما هر جور با طبیعت رفتار کنیم آن هم همان رفتار را با ما خواهد داشت. اگر امروزه با آلودگی هوا در گیر هستیم خودمان این بلا را سر خودمان آورده ایم و اگر هر کدام از ما در این کار مهم، وظیفه خودمان را به درستی انجام بدهیم قدمی برای این مشکل برداشته ایم. درختکاری این قدر مهم است که  آقای مهندس هم در وادی  دوازدهم  به کاشتن درخت تاکید کرده و گفتن مهم نیست چه درختی می کارید مهم آن است که در دسترس باشد و بتوانیم از آن نگهداری کنیم.
سلام دوستان فاطمه هستم همسفر:
اسفند ماه فصل درختکاری است و بارها شده که در پارک ها خسارت هایی به درختان وطبیعت زده ایم وباید جبران خسارت کنیم. در واقع این درختکاری پیوند با طبیعت است. گاهی ما فقط طبیعت را برای لذت بردن از آن دوست داریم و حاضر نیستیم که برای احیای آن قدمی برداریم ودرختی بکاریم. متاسفانه گاهی در تفریح گاه ها شاهد این هستیم که طبیعت به یک زباله دان تبدیل شده است و من خودم گاهی زباله هایمان را در دامن طبیعت می ریختم و اما با ورود به کنگره و آموزش یاد گرفتم که طبیعت جزئی از وجود ماست وباید در حفظ آن کوشا باشیم.همان طور که محل زندگی خودمان را تمیز نگه می داریم، طبیعت را هم تمیز نگه داریم که جانداران زیادی در آن زندگی می کنند که به آن نیازمندند. متاسفانه با قطع درختان وبارش باران خاک شسته می شود و زمین دچار خسارت می شود.
ما در کنگره احترام گذاشتن را یاد گرفتیم و همان طور که به افراد احترام می گذاریم باید به طبیعت ومحیط هم احترام بگذاریم واگر ما ندانسته آسیبی وارد کردیم باید در پی جبران خسارت باشیم.
این کار قدمی در جهت احیای طبیعت ومحیط زندگی برداریم ولذت آن را خودمان می بریم. در هر امری باید زمان را در نظر بگیریم و باید صبر کنیم تا نهال ما رشد کند و به ثمر بنشیند و در ضمن باید تمام اصول کاشت را رعایت کنیم. آقای مهندس در وادی دوازدهم به کاشتن درخت تاکید کردند و علت آن، هم سو شدن با طبیعت است ومهم نیست که چه درختی بکاریم، مهم این است که هر  درختی بکاریم که در دسترس ما باشد تا بتوانیم از آن نگهداری کنیم و منتظر نباشیم که حرکت را دیگران شروع کنند و وقتی ما حرکت و تغییر را آغاز کنیم خود به خود خیلی از مشکلات از بین خواهد رفت.
این را بدانیم که هر چیزی عملکرد معکوس دارد وهمان طور که ما با طبیعت ومحیط اطراف خود رفتار کنیم ،مطمئن باشیم همان طور با ما رفتار خواهد شد. امیدوارم که بتوانیم گامی در جهت احیای طبیعت برداریم وهمان طور که نهال ما روز به روز رشد می کند و از آن لذت می بریم بتوانیم طبیعت زیبایی به خود و فرزندانمان هدیه کنیم.
سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر :
  هدف از درختکاری تامین اکسیژن برای نفس کشیدن و هوای پاک است. درختان فایده های زیادی دارند از جمله چوب آن می توان وسایل زیادی تهیه کرد. ما باید همانطور که به اندازه درختان را قطع می کنیم به همان اندازه درخت هم بکاریم این گونه هم طبیعت و اکسیژن داریم هم وسایل چوبی به علاوه هر درخت میوه و هر گیاه مواد خوراکی تولید می کند، به این گونه غذا و هوای پاکیزه به دست می آوریم. درختان با توجه به سایه ای که ایجاد می کنند نقش بسیار مهمی برای خنک کردن محیط دارند. انبوه درختان در یک شهر می توانند تا 10درجه دمای محیط را خنک تر کنند و شاخ و برگ درختان نمی گذارند نور خورشید مستقیم به زمین برسد آنها جلوی تبخیر آب ذخیره شده در اطراف ریشه ها ی درختان را می گیرند درختان مثل ریه های زمین برای نفس کشیدن هستند آن ها گازهای سمی و حتی گرد و غبار معلق در هوا را جذب می کنند و در مقابل گاز اکسیژن به هوا باز می گردانند.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،

برچسب‌ها: مشارکت مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم همسفر داوود پنجشنبه 8 اسفند 1398 00:44
سپاس و خداقوت خدمت همسفران عزیز لژیون یکم
نجمه همسفر مسلم دوشنبه 5 اسفند 1398 14:45
خداقوت به همسفران لژیون اول ،بابت مشارکت های خوبشون ،و تشکر از کمک راهنمای محترم خانوم فاطمه عزیز،
زهره همسفر حمید دوشنبه 5 اسفند 1398 12:30
بسیار عالی بود خداقوت خدمت اعضای لژیون یکم
همسفر ملیحه دوشنبه 5 اسفند 1398 08:45
خدا قوت خدمت هم لژیون های عزیزم
موفق باشید.
مریم همسفر مرتضی یکشنبه 4 اسفند 1398 20:51
خداقوت خدمت همسفران عزیز عالی بود.
امیدوارم همواره موفق و پویا باشید.
مریم همسفر مرتضی یکشنبه 4 اسفند 1398 20:51
خداقوت خدمت همسفران عزیز عالی بود.
امیدوارم همواره موفق و پویا باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات