WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مشارکت مکتوب
مشارکت مکتوب
شنبه 24 اسفند 1398 ساعت 12:03 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام آنکه از شدت حضور ناپیداست
مشارکت مکتوب در باب دستور جلسه هفتگی؛ 

«کارگاه‌های آموزشی و لژیون در فضای مجازی»


سلام دوستان زهرا هستم همسفر مجتبی:

به‌خوبی می‌دانیم که امروزه بهترین نقش برای آموزش گرفتن را فضاهای مجازی دارند و هرکدام هدف خاص خودشان را دنبال می‌کنند.

فضای مجازی یا در اصل همان فضای حقیقی یکی از پدیده‌های علمی روز هستند و در بالا بردن اطلاعات و آگاهی ما بسیار مهم هستند؛ اما درصورتی‌که از آن به‌صورت صحیح استفاده شود، چون در غیر این صورت باعث تخریب در انسان می‌شود. هر شخصی باید ظرفیت استفاده از هر چیزی را داشته باشد چون ظرفیت پایه و اساس هر کاری است.

ما همسفران در کنگره ۶۰ خرسند بودیم به خاطر اینکه هفته‌ای دو بار در کنگره حضور پیدا می‌کردیم و با تشکیل جلسه و لژیون از کمک راهنمایان عزیز آموزش می‌گرفتیم و از آموزش‌های کنگره بهره‌مند‌می شدیم. در ضمن با دیدن دوستان و پیوند محبتی که وجود داشت انرژی می‌گرفتیم؛ اما با توجه به روند گسترش بیماری و تعطیلات پیش‌آمده، آقای مهندس دستور به برگزاری لژیون مجازی را دادند. من با شنیدن این خبر خوشحال شدم که آموزش‌ها متوقف نشده است و ادامه دارد.

من برای اولین جلسه که وارد لژیون مجازی شده بودم نتوانستم در لژیون مجازی حضورداشته باشم و فقط مشارکت‌ها را می‌خواندم و می‌شنیدم، اما بازهم بااین‌حال انرژی گرفتم و برای دفعه بعد خودم را آماده کردم. حال حس خوبی دارم که در این فضا می‌توانم در هر مکان و در هرلحظه آموزش ببینم. البته برای شرکت در لژیون مجازی باید یک سری قوانین را رعایت کنم. آموزش‌های مجازی می‌تواند به‌عنوان یک‌راه حل جذاب برای همراه شدن در مسیر تغییرات باشند. در لژیون‌های مجازی آموزش‌ها به‌صورت مجازی داده می‌شود و هم می‌توانیم مشارکت کنیم و هم مشارکت‌ها را بشنویم، هم در آزمون شرکت کنیم و خود را بیازماییم و مهم‌تر از همه با شنیدن صدای کمک راهنما و دوستان انرژی بگیریم و لذت ببریم. ما می‌توانیم با گرفتن آموزش و بالا بردن اطلاعات و سطح آگاهی و تغییر نگرش بر سخت‌ترین مشکلات پیروز شویم و ذهن خودمان را درگیر بعضی از خبرها در فضای مجازی نکنیم و همچنین باید در استفاده از فضای مجازی مواظب باشیم که وارد ضد ارزش‌ها نشویم و خود را به‌سوی ظلمات و تاریکی‌ها هدایت نکنیم.

به امید روزی که دوباره در کنگره حضور پیدا کنیم و آموزش‌ها را حضوری بگیریم و از دیدار یکدیگر انرژی بگیریم.

 

سلام دوستان اکرم هستم یک همسفر:

ما خوب می‌دانیم در همه‌جا پیشرفت علم، دانش و تکنولوژی به‌واسطه بالا بردن علم و دانایی صورت می‌گیرد و شاید الآن به کاربردهای اینترنت و فضای مجازی بیشتر پی ببریم و اگر ما امروز با این شرایط در خانه به لطف جناب آقای مهندس و آقای امین و همکاری و تلاش اعضای کنگره ۶۰ شعبه نیک‌آباد و همچنین تلاش بی‌دریغ کمک راهنمایان محترم نبود، ما به‌راحتی نمی‌توانستیم از طریق فضای مجازی آموزش بگیریم که این زنجیره آموزشی قطع نشود، همه ما با گرفتن این آموزش‌ها به حال خوش می‌رسیم و کیفیت زندگی و روابطمان را بالا می‌بریم. حالا در شرایطی که همه تحت استرس و نگرانی‌های اجتماعی و اقتصادی و بیماری هستند اگر ارتباط ما از طریق فضای مجازی و لژیون‌ها برقرار نبود شرایط برایمان سخت‌تر می‌شد. احساس بسیار خوبی بود زمانی که اولین بار باهم لژیونی‌های خودمان در خانه ارتباط داشتیم و رأس ساعت و با اجرای کامل قوانین و حرمت‌ها لژیون برقرار شد، به‌علاوه شنیدن صدای بامحبت کمک راهنمای عزیزم خانم مریم رضوانی واقعاً آرامش زیادی به من داد و باعث شد دوباره همان احساس سر کلاس رفتن را داشته باشم و با سطح انرژی بالا به کارها وزندگی‌ام رسیدگی کنم و یکی دیگر از حسن‌های این شیوه آموزش این است که اگر جایی را متوجه نشدیم و موضوعی را از یاد بردیم می‌توانیم مجدداً پس از اتمام جلسه مشارکت‌ها و سخنان استاد را چندین بار گوش دهیم و دیگر مطالب ملکه ذهنمان شوند؛ اما همان‌طور که می‌دانیم هر کاری هم سختی دارد و هم شیرینی و برای من که دو فرزند بسیار کوچک دارم که هنوز لژیون مجازی را به‌درستی نمی‌توانند درک کنند، کمی سخت است و مشکلاتی دارم که شاید تعجب‌آور باشد و شما عزیزان بگویید الآن راحت‌تر است در منزل و در کنار بچه‌ها آموزش گرفتن تا اینکه رفتن به کنگره و طی کردن مسیر و...  ولی من برای رفتن به کنگره برنامه‌ریزی کرده بودم و برای فرزندانم پرستار گرفته بودم ولی الآن وقتی می‌خواهم مشارکت کنم خیلی سروصدا می‌کنند و از اینکه زمان زیادی گوشی را در دست من می‌بینند خیلی کلافه می‌شوند. من خودم یک انسان دیداری هستم و وقتی چیزی و یا کسی را حضوری می‌بینم خیلی بهتر احساس طرف مقابل یا آن موضوع را درک می‌کنم و راحت‌تر ارتباط برقرار می‌کنم. موضوع یا مشکل دیگر لژیون‌های مجازی این است که ما در کلاس‌های حضوری که شرکت می‌کنیم می‌توانیم از مشارکت‌های افراد دیگر و تعداد زیادی استفاده کنیم ضمن اینکه اعضای گروه‌ها و لژیون‌های دیگر را هم می‌بینیم ولی این‌طور فقط با گروه خودمان در ارتباط هستیم. در حال حاضر خیلی از بابت لژیون مجازی خدا را سپاس می‌گویم ولی آرزو دارم هر چه  زودتر بتوانیم دوباره به همان روال قبل سر کلاس‌ها حضور پیدا کنیم تا با دیدن اعضای خانواده  بزرگ کنگره ۶۰ دل‌تنگی‌هایمان کم شود  و از تجربیات هم بهره‌مند شویم.

با امید و آرزوی سلامتی برای همه خانواده بزرگم  و دیدار هر چه زودتر عزیزانم ...

الهی ...

حسن توفزون است ز بینایی من

راز تو برون است ز دانایی من 

الهی ...

دستگیر که جز تو دستگیر نیست 

دریاب  که جز تو پناهی نیست

 

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر حمزه: 

در مورد دستور جلسه می‌توانم بگویم که حضورمان در لژیون مجازی کنگره باعث شد که احساس کنیم خانواده‌مان در کنارمان هستند، یک خانواده صمیمی که غیر از عشق و محبت چیزی این وسط ردوبدل نمی‌شود. خانواده‌ای که هر موقع وارد کنگره می‌شدیم با اشتیاق به‌سوی ما می‌آمدند و ما را در آغوش می‌کشیدند و این حس خوب باعث می‌شد که تا آن چندساعتی که در کنگره هستیم پر از انرژی باشیم و با حس خوبمان در کنار کمک راهنمایان عزیزمان آموزش‌های شیرین کنگره را بیاموزیم، آموزش‌های درست زندگی کردن و آموزش‌هایی که به ما کمک کرد تا درست زندگی کنیم و به آرامش برسیم و آن حس و حالی که در کنگره داشتیم و انجام هرگونه خدمت‌ها خیلی به ما قدرت و انرژی می‌داد‌.

حالا هم که چند وقتی است از مکان کنگره دور شده‌ایم برای اینکه بتوانیم تعادل داشته باشیم و آموزش‌ها را دریافت و کاربردی کنیم لژیون‌های مجازی تشکیل‌شده است و بازهم می‌توانیم از این طریق خدمت کنیم.

من خودم به‌شخصه هر زمان که به کنگره می‌آمدم به شوق گرفتن خدمت‌ها سعی می‌کردم زودتر خودم را به کنگره برسانم حتی اگر هم لژیون خدمتگزار نبودیم. کنگره بخشی از زندگی من شده بود و هست حتی اگر زمانی برایم مشکلی پیش می‌آمد که نمی‌توانستم آن روز کنگره بیایم  تا پایان آن روز ناراحت بودم از این بابت که در جمع دوستان محبت نبودم و دلم همیشه پیش بچه‌های لژیون و کمک راهنمای عزیزم بود. برای چه میگویم کنگره بخشی از زندگی من شده، به خاطر اینکه کنگره به من و مسافرم و فرزندم زندگی دوباره بخشید و تنها جایی است که احساس امنیت و خوشحالی می‌کردم؛ کنگره بود ولی این چند وقتی‌که کنگره تعطیل‌شده است خیلی سخت بود، احساس می‌کردم روزهای زندگی تکراری شده بود چون قبل از آن در یک هفته دو جلسه می‌رفتیم کنگره ولی خدا را شکر که دوباره آقای مهندس مثل همیشه راه‌حل جلوی پایمان گذاشتند و لژیون‌های مجازی تشکیل دادند که از آموزش‌ها عقب نمانیم. درست است که فضا، فضای کنگره نیست ولی همین‌که صدای بچه‌های لژیون را از طریق شبکه مجازی و صدای کمک راهنمای عزیزمان را می‌شنویم خیلی قوت قلب می‌گیرم، انرژی می‌گیریم و با خواندن مشارکت‌های خوبشان حس خوبشان را هم از همین راه دور به ما انتقال می‌دهند. یک تشکر خیلی ویژه هم از کمک راهنمای خودم و هم تشکر از دیگر کمک راهنمایان عزیزی که مانند شمعی می‌سوزند و هر ثانیه به ثانیه از وقت خودشان می‌گذارند و به ما آموزش می‌دهند، می‌کنم. همه سختی به دوش شما کمک راهنمایان عزیز است، خدا قوت خدمت شما عزیزان و شیرینی این خدمت‌ها گوارای وجودتان، خیروبرکتش به زندگی همه شما کمک راهنمایان عزیز برگردد. به امید روزی که کنگره هر چه زودتر تشکیل شود و دوباره در جمع همه عزیزان کنار هم باشیم.

 

سلام دوستان ندا هستم یک همسفر:

من در این مدت که لژیون‌ها برگزار نمی‌شد احساس می‌کردم از مسیر کنگره دور می‌شوم. از آنجایی هم که بارها از آقای مهندس خواسته‌شده بود که لژیون مجازی داشته باشیم اما مخالفت داشتند و فکر این را هم نمی‌کردم که لژیون مجازی برقرار شود. بلافاصله که پیام خانم مریم را در مورد تشکیل لژیون مجازی را دیدم خوشحال شدم. اولین جلسه لژیون مجازی چون با این شکل آموزش آشنایی نداشتم حس خوبی که از لژیون‌های کنگره دریافت می‌کردم را نداشتم؛ اما از جلسه دوم که به سفارش خانم مریم روسری سفید پوشیدم و قوانین کنگره را رعایت کردم و با آمادگی و آشنایی بیشتر با این روش آموزش وارد لژیون شدم دقیقاً همان حس خوب آمدنم به شعبه کنگره 60 را داشتم.

 

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر حسن:

من به دلیل شرایطی که داشتم خیلی در کنگره حضور نداشتم ولی یک مدتی که به کنگره آمدم حس خیلی خوبی داشتم شاید من مشارکت نمی‌کردم ولی چیزهای آموزنده زیادی را یاد می‌گرفتم. در این مدت که جلسات و لژیون‌ها برگزار نمی‌شد، فکر می‌کردم که از مسیر کنگره دور شده‌ام و وقتی‌که لژیون مجازی را تشکیل دادند و وارد لژیون مجازی شدم حس خیلی خوبی را دریافت کردم که بازهم توانستیم دورهم جمع‌شویم و چیزهای آموزنده زیادی را یاد بگیرم و از این بابت خدا را شکر می‌کنم که می‌توانم از آموزش‌ها بهره ببرم.

 

با تشکر

(لژیون چهارم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر لیلا لژیون دوم دوشنبه 26 اسفند 1398 21:18
خدا قوت خدمت همسفران عزیز بسیار عالی
فاطمه همسفر محمد دوشنبه 26 اسفند 1398 14:57
عرض سلام وخسته نباشید خدمت هم لژیونیهای عزیزم مشارکتها بسیار عالی بود خسته نباشید
دوشنبه 26 اسفند 1398 14:56
عرض خداقوت و خسته نباشید خدمت هم لژیونیهای عزیزم مشارکتها بسیار عالی بود خسته نباشید
همسفر ملیحه یکشنبه 25 اسفند 1398 17:11
درود
خدا قوت خدمت همسفران لژیون چهارم
فاطمه همسفرحمزه یکشنبه 25 اسفند 1398 06:50
سلام وخداقوت خدمت لژیون چهارم وخداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزم خانم مریم.ازمشارکتهای زیبای هم لژیون های عزیزم لذت بردم .سپاس
همسفر زهره.لژیون دوم یکشنبه 25 اسفند 1398 06:37
سلام و خدا قوت خدمت اعضای لژیون چهارم.
اکرم همسفر امید لژیون ۴ شنبه 24 اسفند 1398 22:11
خداقوت به استاد وهم لژیونیهای عزیزم ازمشارکت های زیباتون بهر بردم سپاس
زهراهمسفرمجتبی شنبه 24 اسفند 1398 17:46
باتشکر از اعضای لژیون چهارم وسپاس از کمک راهنمامحترم خانم مریم .
سخنی که از دل برآید
لاجرم بر دل نشیند
مشارکتها زیبا بود چون با حس خوب بیان شده بود.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic