WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - در باب دستور جلسه هفتگی
در باب دستور جلسه هفتگی
دوشنبه 4 فروردین 1399 ساعت 09:07 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
در باب دستور جلسه هفتگی؛ اهمیت خواب شب
به قلم فاطمه همسفر حمزه

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر؛
آنچه که من از این دستور جلسه برداشت کردم این است که اگر کسی در طول زندگی روزمره با کسی خصومت یا ناراحتی داشته باشد یا اینکه فکرش درگیر مطلبی یا موضوعی باشد باعث می شود که در خوابش اختلال ایجاد کند و موقع خوابیدن با ادامه دادن اتفاقی که در طول روز برایش پیش آمده مدام فکرش درگیر آنها باشد و نتواند بخوابد و شاید به سختی بخوابد که باعث می شود ساعت خواب مناسبی هم نداشته باشد که ساعت 3 صبح تازه به خواب برود و ساعت11 از خواب بیدار شود و  باز هم آن موقعی که بیدار می شود کسل و بی انرژی است. همچنین خشم باعث می شود که انسان خوابش بهم بریزد. وقتی ما ضد ارزشی در درونمان نباشد که بخواهد خشم به سراغ ما بیاید می توانیم با حس خوب و انرژی که در طول روز از اطرافیان یا خودمان به دست آوردیم شب آسوده و بدون هیچ مشغله فکری بخوابیم.
بدن ما اگر انرژی به آن نرسد ما نمی توانیم آرامش داشته باشیم. وقتی انرژی که از دست داده را دوباره به دست بیاورد بدن در حالت آرامش قرار می گیرد و در خواب ما هم اثر مثبتی دارد. برای اینکه بتوانیم ذهن آرامی داشته باشیم و خوب بخوابیم باید فرکانس و امواج مغز پایین باشد. وقتی ذهنمان آرام باشد خواب عمیقی داریم و می توانیم انرژی از کائنات و هستی دریافت کنیم. 
چگونه میتوانیم ذهن آرامی داشته باشیم؟ زمانی ذهن ما آرامش دارد که از مسائلی که در طول روز برای ما اتفاق می افتد دیگر ادامه اش ندهیم و انرژی خودمان را صرف چیز دیگر و به چیزهای خوب فکر کنیم و تعادل خودمان را حفظ کنیم و شب بتوانیم راحت بخوابیم. 
به گفته آقای امین وقتی در طول روز ذهن ما 20 واحد کار کند و در شب به 7 واحد برسد مقدار خوبی است و شخص می تواند خوب بخوابد ولی اگر مشغله ذهنی زیادی در طول روز داشته باشد و مغزش 40 واحد کار کند در شب می شود 15 یا 20 واحد که باعث می شود که شخص نتواند راحت بخوابد.
آدمهای عصبانی و خشمگین بیشتر در خوابشان مشکل پیش می آید چون ضد ارزش هایی که در درونشان است باعث می شود که مدام در ذهن خود به آدمهایی که از آنها کینه دارند یا ناراحت هستند  یا نفرت دارند درگیر باشند. 
انسانی که در تاریکی باشد با اشخاصی ارتباط بر قرار می کند که آن شخص را بیشتر به طرف تاریکی می کشاند و شخص از آن آدم ها ناراحتی به دل می گیرد و این ناراحتی ها یک جا جمع می شود. ناراحت و عصبانی شدن اشکال ندارد ولی اینکه ما چه عکس العملی انجام می دهیم مهم است. وقتی سطح انرژی ما پایین باشد متوجه میشویم که با چه اشخاصی مشکل داریم. 
ذهن ما دو بخش دارد و صور پنهان و صور آشکار است. صور آشکار که متوجه هستیم با چه افرادی در ارتباط هستیم و به چه موضوعاتی فکر می کنیم و صور پنهان هم که قابل روئیت نیست ولی وجود دارد و اثرات خودش را می گذارد.
 برای اینکه بتوانیم خواب خوبی داشته باشیم باید خشم خودمان را فروکش کنیم. اگر با کسی مشکل داریم آنها را ببخشیم و دلمان را صاف کنیم و به سمت کارهای مفیدتر برویم. از این طریق ذهنمان آرام می شود و در خواب ما  مشکلی به وجود نمی آورد. 
از طرفی خواب و حس با هم ارتباط دارند؛ وقتی حس ما خوب باشد و در آرامش باشیم کنش ها و اتفاق های روزمره در محل کار یا خانه یا هر جایی ما را بهم نمی ریزد و راحت تر می خوابیم. آدمی که ذهن بیماری داشته باشد با کوچکترین حرکت یا رفتار کسی سریع  به هم می ریزد و برای خودش خوراک ذهنی درست می کند و همین خوراک ذهنی باعث می شود که در خوابش اختلال ایجاد شود.
جهان بینی و روش DST برای درمان خواب باید انجام شود. یعنی در مسیر تفکر، اندیشه و جهان بینی باشد و اگر هم از شخصی ناراحت بود عکس العملی انجام ندهد وصبر داشته باشد. 
مسئله دیگر برای اینکه خواب مناسب داشته باشیم باید ساعت خواب ما درست باشد و خواب از شب درست نمی شود خواب را باید از صبح درست کنیم. اگر عادت داریم صبح ها ساعت 10 از خواب بیدار شویم روز بعد ساعت 9 بیدار شویم و این ساعت ها را روز به روز کمتر کنیم تا برسد به 6 صبح و دیگر هر روز ساعت 6 بیدار میشویم.
نور خورشید برای تولید مواد شبه افیونی خیلی مهم است. نور شب مهتاب هم یک سری مواد را تولید میکند. القاء افکار منفی به ذهن ما از زمان سحر تا طلوع خورشید و بعد از آن ادامه پیدا می کند.
ما اگر می خواهیم ذهن آرامی داشته باشیم باید زمان خوابمان را بیاوریم تا زمان طلوع خورشید و مرحله بعدی اینکه جهت خوابیدن ما درست باشد. زمانی که شخص میخواهد بخوابد هاله کالبد دوم می آید در ارتفاع یک متری قرار می گیرد و شروع می کند به شارژ شدن و بخشی از این شارژ شدن با مغناطیس زمین هست. جهت مغناطیس زمین شمال به جنوب است پس بهترین وضعیت خواب شرق به غرب است.
یک همسفر در کنار مسافرش خوابش به هم ریخته می شود و شب موقع خواب فکر پریشان و ناراحتی هایی که در طول روز داشته مدام توی ذهنش می آید که باعث می شود خوابش بهم بریزد. مسافر ها وقتی وارد سفر شدند و شربت خوردند به مرور زمان خوابشان منظم شد. به خاطر همین دارو را سه وعده کردند صبح، ظهر و شام و در زمان مشخص باید دارو را مصرف کنند و قبل از خواب بخورند و وقتی هم دارو را خوردند بلافاصله نخوابند. مسافران وقتی برای رهایشان به تهران میروند اولین سوالی که آقای مهندس از آنها می پرسد این است که خوابتان چطور است و اگر مسافری خواب منظمی داشته باشد یعنی اینکه سفرش موفقیت آمیز بوده است.
پس برای اینکه خواب مناسب داشته باشیم به فرموده آقای مهندس باید سه پارامتر مهم را که بتوانیم خوب بخوابیم را رعایت کنیم.
1-زمان مناسب
2-مکان مناسب
3- افکار و فیزیولوژی مناسب

نگارش و تایپ: همسفر فاطمه لژیون چهارمPrint Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

برچسب‌ها: مقاله، کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه همسفر حمزه شنبه 9 فروردین 1399 12:42
سلام تشکرمیکنم ازعزیزانی که با کامنت گذاشتنشون ازراه دورانرژی به من انتقال دادند
حسن رضوانی جمعه 8 فروردین 1399 23:16
سلام خانم فاطمه مطالب شما در مور خواب بسیار عالی بود بله حس های منفی نقش بسیار مهمی در خواب ایجاد می کنند و باعث بی خوابی میشود عالی بود افرین
حسن رضوانی جمعه 8 فروردین 1399 23:15
سلام خانم فاطمه مطالب شما در مور خواب بسیار عالی بود بله حس های منفی نقش بسیار مهمی در خواب ایجاد می کنند و باعث بی خوابی میشود عالی بود افرین
مسافر مرتضی رضوانی جمعه 8 فروردین 1399 15:35
بسیار عالی خدا قوت امیدوارم همواره موفق باشید
پنجشنبه 7 فروردین 1399 16:28
خدا قوت ،بسیار عالی بود.
اکرم همسفر امید لژیون ۴ سه شنبه 5 فروردین 1399 19:27
درود وخداقوت به همسفرعزیزخانم فاطمه بسیار کامل وجامع بود تشکر بابت زحمت وتلاشتان
زهراهمسفرمجتبی سه شنبه 5 فروردین 1399 14:34
خداقوت خدمت خانم فاطمه مطالب بسیار آموزنده بود.موفق وپیروز باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic