WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - در باب دستور جلسه هفتگی
در باب دستور جلسه هفتگی
شنبه 16 فروردین 1399 ساعت 08:22 | نوشته ‌شده به دست zohreh najafi | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
مشارکت مکتوب در باب دستور جلسه هفتگی
 ظرفیت، مسئولیت (قبله گم کردن)
لژیون سوم

زندگی دوباره - در باب دستور جلسه هفتگی؛ ظرفیت، مسئولیت (قبله گم کردن)

سلام دوستان لیلا هستم همسفر:
ظرفیت به معنای گنجایش و تحمل است و مسئولیت یعنی وظیفه، تعهد و تکلیف. هر چیز در جهان هستی دارای ظرفیت و نقطه تحمل مشخصی است مثلا یک میله آهنی تحمل مقدار مشخصی از فشار را دارد و اگر فشار از آن میزان فراتر رود میله شروع به کج شدن می‌کند. این مسئله در مورد انسان‌ها نیز صادق است. هریک از ما دارای ظرفیت و نقطه تحمل مشخصی هستیم اگر عملی بالاتر از تحمل و مسئولیت فرد باشد، او را از تعادل خارج کرده و دچار بی‌تعادلی می‌شود. فرد با کسب آموزش‌ها و افزایش دانائی می‌تواند نقطه تحملش را در بسیاری از امور بالا ببرد همانطور که در وادی نهم آموختیم.
اولین مسئولیتی که به ما واگذار شده است شناخت خویش و حفاظت و حراست از شهر وجودیمان است. فرد با ابتلا به بیماری اعتیاد مصرفش را از میزان کم شروع کرده و به تدریج میزان و ظرفیت مصرفش بالا و بالاتر می‌رود و همزمان ظرفیت انجام ضدارزش هایی همچون دروغ، کینه، پرخاشگری، دزدی و...در وی افزایش می‌یابد. این فرد اولین مسئولیت واگذارشده به وی که حفاظت از شهر وجودی و جسم خود است را فراموش کرده و روز به روز آن را تخریب می‌کند و به مرور مسئولیتش نسبت به حفظ خانواده و دیگر مسئولیت هایی که در جامعه نسبت به اطرافیان داشته است کم‌رنگ و کم‌رنگتر می‌شود و ماحصل کار، فرورفتن در ضدارزش ها، خروج از صراط مستقیم، بی‌تعادلی یا همان قبله گم کردن است. چون قبله نماد راه مستقیم برای ما مسلمان هاست. این دستور جلسه در مورد ما همسفران نیز صدق می‌کند. ما دچار اعتیاد نبودیم ولی ترکش‌های اعتیاد ما را در ضدارزش هایی همچون ترس، ناامیدی، حسادت، غیبت و... غرق کرده بود. این منجر به هم خوردن تعادل جسم و زندگیمان شده بود. جسم و روحمان دیگر برایمان اهمیتی نداشت و تمام فکر و دل‌مشغولیمان شده بود مسافرمان و دیدگاه اطرافیان و فراموش کرده بودیم حراست از شهر وجودی اولین و والاترین مسئولیت ماست. من به شخصه چون فرد وظیفه شناسی بودم همیشه تصور میکردم مسئولیت پذیرم ولی متاسفانه مسئولیت حفاظت از جسم و روانمان را از دست داده بودم تصور میکردم با غصه خوردن همه چیز حل می شود.
باورود به کنگره فرد می‌آموزد نسبت به سلامت جسمش مسئولیت دارد و با آموزش گرفتن و گذشت زمان و به صورت تدریجی باید مسئولیت پذیری خود را ارتقا داده و ظرفیت و نقطه تحملش را برا انجام کارهای ارزشی افزایش دهد. سی‌دی‌ها، حضور منظم در جلسات، جزوات، کتاب ها، سایت هریک به نحوی فرد را به این خواسته نزدیکتر میکند.
در پایان از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر میکنم که اگر ایشان نبودند من و امثال من هنوز در تاریکی به سر می‌بردیم و امیدی برای ادامه زندگی نداشتیم.
سلام دوستان نجمه هستم همسفر:
هر انسانی یک ظرفیت درون خود دارد و یک مسئولیتی بر عهده ما انسان هاست . باید توانایی آن را داشته باشیم تا آن را انجام دهیم،  اگر توانایی و ظرفیت آن را نداشته باشیم تخریب درون ما بوجود می آید . من سفر اولی به اندازه ای ظرفیت و یک مسئولیت دارم ، اگر یک خدمتی را به من دادند باید من ظرفیت آن را داشته باشم تا بتوانم انجام دهم و به میزان ظرفیتی که دارم مسئولیت قبول کنم. خداوند جسمی را به من داده که باید از آن نگه داری کنم، مسئول هستم نسبت به جسم خودم که از آن مراقبت کنم ، در خانواده هر کدام از اعضا یک مسئولیتی بر عهده آن ها می باشد که باید آن را انجام دهند. من همسفر چه در کنگره و چه در خانه اگر به جایی رسیدم خودم را گم نکنم و قدر آن چیزی را که بر عهده گرفتم را بدانم، زیرا هر آن چیزی که بدست آوردم را از دست خواهم داد  . نقطه تحمل خودم را بالا ببرم و مسئولیت پذیر باشم. ما انسان ها ظرفیت های مختلفی درونمان وجود دارد اگر ظرفیت دانایی من به اندازه باشد، در مسئولیت من هم تعادل  ایجاد می شود. هر چیزی ظرفیت و گنجایشی دارد، هر فردی یک نقطه تحملی دارد، اگر از آن خارج بشویم لبریز خواهد شد . 
شمیم عشق - در باب دستور جلسه ظرفیت و مسئولیت، قبله گم کردن
سلام دوستان سمیرا هستم همسفر:
ظرفیت، مسئولیت، پذیرش، قبله گم کردن. موجودات چه ظرفیت هایی و چه مسئولیت هایی دارند. ما مسلمانان که به طرف قبله که خانه خدا است نماز میخوانیم. کسی که قبله گم کند بهش میگن قبله گم کرده یعنی هدفش را گم کرده است. معبودش را گم کرده است. یعنی انسان ها به یک جایی می رسند که معبود خود را گم می کنند و به مسیر دیگری می روند. تمام هستی بر مبنای ظرفیت تقسیم بندی شده است. گازها و مایعات دارای ظرفیت مخصوص خودشان هستند، بعضی ها مایه حیات و زندگی هستند. ظرفیت یک گیاه یا درخت و... یک روزه بوجود نیامده است. ظرفیت ها متفاوت هستند حیوانات، گیاهان، انسان ها شرایط خاص خود را دارند. اطلاعات و آگاهی حیوانات و گیاهان نسبت به یک دیگر گوناگون و متفاوت است و ویژگی های خاصی هم دارند. نفسی که برای یک حیوان تعیین موجودیت می کند، نمی تواند برای موجود دیگری تعیین موجودیت کند. کلیه خواص بین نباتات و جامدات و حیوانات در موجودی به نام انسان جمع شده است. شگفتی خلقت در همین است. هرکسی به اندازه ظرفیتش موقعیتی را به دست می آورد. ظرفیت یعنی ظرف. تغییر ظرفیت دست خودمان نیست که ناگهانی بخواهیم تغییرش بدهیم بلکه ذره ذره این ظرفیت را بالا ببریم و انجام این کار هم با تجربه، آموزش، تفکر انجام پذیر است. مسئول از سوال می آید یعنی پرسش و مسئول کسی است که پاسخ گو است و باید پاسخ را بدهد؛ یعنی ظرفیت پذیرش این مسئولیت را داشته باشد. ظاهر و باطن انسان که یکی شود، محبت واقعی می شود. نقطه تحمل باید بالا برود تا ظرفیت هم بالا رود. با استفاده از مخدرات نمی توان ظرفیت را بالا برد.

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر:
قبله گم کردن یعنی خارج شدن از صراط مستقیم. زمانی که من در صراط مستقیم باشم قبله راگم نمی کنم جایگاهم را بالاتر از آنچه که هست نمیبینم که همان منیت است . درباره مسئولیت هم، اگر من ظرفیت آن مسئولیتی که به من واگذار شده است رانداشته باشم چه درکنگره و چه درخارج ازکنگره نمیتوانم مسئولیتم رابه نحوه احسنت انجام دهم و انرژی کافی و لازم که باید از انجام آن مسئولیت دریافت کنم را، نمیگیرم. اگردرچهارچوب کنگره باشیم و آموزش ها را عملی کنیم قبله راگم نمی کنیم که هیچ، بلکه هرروز به میزان ظرفیتمان نیزافزوده می شود که با این ترتیب باگرفتن مسئولیتی ازخود بی خود نشده و می توانیم آن مسئولیت رابه نحوه احسنت انجام دهیم.


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن رضوانی شنبه 23 فروردین 1399 22:55
سلام مشارکتها در سطح بالایی بود لذت بردم خدا قوت
زهراهمسفرمجتبی یکشنبه 17 فروردین 1399 23:22
سپاس از اعضای لژیون سوم بسیار عالی بود.
همسفرنجمه لژیون سوم یکشنبه 17 فروردین 1399 12:34
خداقوت به همسفران لژیون سوم بسیار اموزنده بود .
یکشنبه 17 فروردین 1399 08:17
سلام وخسته نباشید خدمت دوستان دستور جلسه را خیلی خوب بابیان شیوایتان توضیح دادید خدا را شکر می کنم که کنار شما دوستان عزیز آموزش میگیرم خداقوت
فاطمه همسفر حمزه شنبه 16 فروردین 1399 10:07
سلام وخداقوت خدمت اعضای لژیون سوم دستورجلسه رابه خوبی بیان کردید درپناه حق موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات