WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - الهام از رمضان
الهام از رمضان
سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 ساعت 19:08 | نوشته ‌شده به دست zohreh najafi | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
در باب دستور جلسه هفتگی؛ الهام از رمضان
به قلم کمک راهنما همسفر فاطمه

پیامبر اکرم (ص) فرمودند: ماه رمضان ماه خداست و آن ماهی است که خداوند در آن حسنات را می افزاید و گناهان را پاک می کند و آن ماه برکت است.

در ابتدای کلام و در خصوص دستور جلسه الهام از رمضان به کنکاش در خصوص واژگان مورد استفاده در این دستور جلسه می پردازم.

الهام یعنی چه؟ پیامی درونی که از طریق انتقال، اطلاع و وحی از طرف کسی یا چیزی به ذهن، قلب و یا دل شخصی پیوند می خورد. الهام می تواند به صورت مثبت و منفی قوی و ضعیف عمل کند حال کسی که در راه مستقیم قرار می گیرد نیروهای الهی به او الهام می کنند و شخصی هم که در مسیر غیر مستقیم حرکت می کند نیروهای فسق و فجور به صورت الهام به او کمک می کنند.

رمضان به معنی ریزش و دوری از ضد ارزش است.
الهام از رمضان: یعنی الگو برداری از رمضان. نهمین ماه قمری که خداوند در آن روزه را واجب کرده است، ماه رمضان است. رمضان ضیافت الهی است و چقدر از فضیلت و اهمیت و برکات این ماه و گرفتن روزه در قرآن، احادیث و منابع دیگرصحبت شده است. آقای مهندس بارها گفته اند: اگر من یهودی، مسیحی و ... هم بودم روزه گرفتن را برای کنگره الزامی می دانستم، چون برای به کار افتادن سیستم شبه افیونی بدن هم نیاز است.

روزه گرفتن غیر از منافعی که برای جسم دارد از نظر معنوی هم منافع زیادی دارد. اما جای سوال است که چرا الهام از رمضان؟ مگر نمی شود از ماه های دیگر هم آموزش و الگو گرفت؟! 

در جواب باید گفت: آقای مهندس بعد از سختی ها و ترک ها و در اوج ناراحتی هایشان در بهمن ماه 1375 (ماه رمضان) با مصرف روزی پنج گرم شیره و تریاک تصمیم گرفتند روزه بگیرند؛ البته روزه گرفتنشان از نظرشرعی مثل بقیه افراد نبود ولی به قول خودشان می گفتند این جور روزه گرفتن بهتر از نگرفتن است، انشاءالله که خدا قبول می کند. غیر از افطار و سحر و آخر شب، در روز هم دو الی سه بار مواد مصرف می کردند تا اینکه در «پانزدهم ماه رمضان» تصمیم می گیرند که یک سر و سامانی به وضع مواد خودشان بدهند و اصلا ببینند که چقدر مواد در شبانه روز مصرف می کنند. آن موقع آقای مهندس اصلا خواسته درمان نداشتند و هدفشان فقط تنظیم و مرتب کردن موادشان بود، بعد با کشیدن جدول یک برنامه ریزی می کنند یک هفته مانده به آخر رمضان متوجه می شوند که با این تفکر ساده دو حرکت بسیار مهمی را انجام دادند:

اول اینکه مقدار مصرفی مواد خود را از پنج گرم به چهار گرم رسانده بودند

و دوم اینکه از روزی پنج بار هم به چهار بار در شبانه روز رسیده بود.


جرقه حرکت از تاریکی به طرف روشنایی زده شد! نور امیدی مانند شمع کوچکی در دل ایشان بوجود آمد تا راه را ادامه دهند. به قول دیده بان محترم آقای خدامی: « رمضان 75 تحولی بسیار بزرگ در تمام دنیا، تاریخ ایران و سیستم پزشکی رخ داد شروع و حرکت تمام موفقیت های کنگره در این ماه بود.» کنگره 60 در رمضان متولد شد و به همین دلیل اهمیت زیادی دارد. باید قبل از شروع این ماه در کنگره جشن رمضان گرفته شود. چرا جشن؟ چرا اینقدر اهمیت دارد؟ چون رمضان و کنگره شباهت های زیادی با هم دارند. در این ماه باید از خوردن و آشامیدن خود داری شود؛ در کنگره هم یک مسافر نمی تواند هر موقعی که خودش خواست مواد مصرف کند، همچنین جلوگیری از ضد ارزش ها و رفتن به سمت ارزش ها یکی دیگر از سفارش ها و توصیه هایی است که در رمضان مطرح است، در کنگره هم این اتفاق وجود دارد. رمضان ماه تزکیه نفس هم هست. کنگره هم همراه با درمان اعتیاد همین روش آموزشی را دارد. با روزه گرفتن به خواسته های نفس اهمیت نمی دهیم، در کنگره هم همیشه روی این موضوع صحبت می شود.


رمضان ماه تربیت انسان است کنگره هم روش درست زندگی کردن و به حال خوب رسیدن را به انسان ها آموزش می دهد. روزه گرفتن باعث بالا بردن نقطه تحمل می شود، ما هم در این سیستم آموزشی به مرور زمان نقطه تحمل را بالا می بریم. یک روزه دار موقع شنیدن صدای اذان مغرب و موقع افطار به حال خوش می رسد و نیز یک مسافر هم با قطع مواد حالش خوب می شود. کسی که تمام روزه هایش را گرفته در روز عید فطر سرحال و سرخوش است و یک مسافرهم بعد از اتمام درمان اگر سفر خوبی داشته آن لذت و سرخوشی را احساس می کند.

در ماه رمضان چون اکثرا به سمت نور می روند و از ضد ارزش هایی مانند دروغ، غیبت، تهمت و ... فاصله می گیرند که باعث باطل شدن روزه شان نشود، دل هایشان هم به یکدیگر نزدیکتر می شود در حالی که کنگره هم دل ها به هم نزدیک می کند (با رعایت حرمت ها و قوانین). در این ماه گناه کمتر انجام می شود و معمولا به معنویات می پردازند و کنگره هم همیشه مادیات و معنویات را مکمل هم دانسته است. خواندن قرآن و عمل کردن به آیه های آن در رمضان سفارش زیادی شده و نیز کنگره هم همیشه از کلام خدا گفته می شود، مثل کتاب عشق و کتاب عبور که برگرفته از کتاب آسمانیست.
اما نکته مهم دیگر در مورد جسم: رمضان استراحتی است برای جسم و دستگاه گوارش، بازسازی جسم، روان و جهان بینی. کسی که روزه می گیرد سیستم های طبیعی بدنش باز سازی می شود و بهتر کار می کند. چربی های اضافه بدن که در طول یک سال انباشته شده زدوده می شود. مواد زائد بدن کاری به سن و سال و لاغری و چاقی ندارد. ریختن زباله های درون جسم در این ماه اتفاق می افتد. خانه تکانی فقط مربوط به عید نوروز نیست، رمضان هم یک خانه تکانی برای جسم محسوب می شود.

اعضای کنگره هم با رعایت کردن نکاتی که همیشه آقای مهندس در اکثر سی دی ها به خصوص ساختمان جسم و اضافه وزن گفتند اگر عمل کنند بیشتر می توانند متوجه این قضیه و درک این ماه و گرفتن روزه باشند.

پیشاپیش فرارسیدن ماه پرخیرو برکت رمضان را خدمت آقای مهندس وتمام اعضای خوب کنگره تبریک عرض می کنم و امیدوام که همه در حد توانمان چه سفر اولی و چه سفر دومی بهره کافی و لازم را از این ماه ببریم.

نگارش و تایپ: کمک راهنما هسفر فاطمه

نمایندگی نیک آباد


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر ملیحه پنجشنبه 11 اردیبهشت 1399 10:45
درود
خدا قوت خدمت کمک راهنمای عزیزم
موفق باشید . التماس دعا
همسفرنجمه چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 14:16
خدا قوت به کمک راهنمای محترم ،خانوم فاطمه عزیز،بسیار عالی مثل همیشه لذت بردم از مطالب بسیار اموزنده وخوبتان.
مهین لژیون سوم جمعه 5 اردیبهشت 1399 21:03
با سلام وخسته نباشید خدمت خانم فاطه بیاناتتان بسیار اموزنده بودخدا قوت
فاطمه همسفر حمزه جمعه 5 اردیبهشت 1399 13:14
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزومحترم خانم فاطمه.دستورجلسه بسیارپرباروآموزنده بیان کردید.ازسخنان شما اموزش گرفتم درپناه حق موفق باشید
حسن رضوانی پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399 22:43
سلام مطالب شما آموزنده و پر انرژی بود خدا قوت به نظر من ماه رمضان یک بجای خود است و باید بهره ببریم
همسفر زهره،لژیون دوم پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399 11:13
خداقوت خدمت کمک راهنمای گرامی، بسیار از مطالب گفته شده آموزش گرفتیم.
چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 22:25
با سلام وخداقوت خدمت خانم فاطمه بسیار عالی بود و آموزش گرفتم
مسافرمجتبی بطحائی چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 19:10
باسلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم همسفرفاطمه بسیارزیباوپرمحتوادستورجلسه رابازنمودید وآموزش گرفتم
زهراهمسفرمجتبی چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 10:15
خداقوت خدمت کمک راهنمای عزیز خانم فاطمه چقدر مطالب زیبا بیان شده بود وبا خواندن آن انرژی گرفتم.
چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 09:37
خداقوت وخسته نباشید خدمت کمک راهنمای محترم خانم فاطمه بسیار عالی واموزنده بود
مسافرمهدی احمدی چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 08:51
باعرض سلام خدمت کمک راهنمای محترم خانوم فاطمه
باسپاس از شما کمک راهنمای محترم،مطالبی را که بیان کرده بودید بسیار خوب وکامل بود.استفاده نمودم از مطالب شما
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات