WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - وادی نهم و تاثیر آن روی من
وادی نهم و تاثیر آن روی من
یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 ساعت 00:00 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله 
در باب دستور جلسه هفتگی؛ وادی نهم و تأثیر آن روی من

به قلم همسفر زهرا حسینی

وبلاگ لژیون مهدی کنعانی - خلاصه سی دی وادی نهم

مسائل ضد ارزشی را بایستی به‌آرامی حل کنیم و انجام این مهم به‌صورت تک شاخه‌ای امکان‌پذیر نیست؛ یعنی باید سعی کنیم  همه ضد ارزش‌ها را باهم کنار بگذاریم و نمی‌شود که فقط مثلاً خمر را کنار بگذاریم و به بقیه ارزش‌ها توجه نداشته باشیم و این راز و رمز موفقیت کنگره ۶۰ است. چراکه در کنگره علاوه بر درمان اعتیاد سعی در آموزش و بالا بردن جهان‌بینی اعضای خود دارد‌.

تیتر وادی نهم: وقتی نیرویی از کم شروع شود و به درجه بالا و بالاتری برسد نقطه تحمل پیدا می‌شود.

آنچه مسلم است انسان خلق شد با تمام ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود و قدم در عالم خاکی‌نهاد. او استعداد انجام تمام‌کارهای نیک و بد را داشت و یک امتیاز بزرگ‌تر که به انسان داده شد اختیار بود.
پس انسان موظف شد با توجه به راهنمایی راهنمایان بیرونی (پیامبران) و راهنمایان درونی (وجدان و عقل) راه خود که همان فرمان الهی و دستورات مطلق هستند را بیابد و با استفاده از اختیار درراه نمایان شده حرکت کند.
فرمان الهی همان حرکت در جهت ارزش‌ها است. خداوند دستور داده است؛ دزدی نکنیم، رشوه نگیریم، غیبت نکنیم و...
و اما اگر به‌اشتباه پا در مسیر ضد ارزش گذاشتیم چه می‌شود؟ آیا راه برگشتی هست؟
در وادی‌های دیگر از کتاب عشق آقای مهندس دژاکام، آموختیم که چطور در مسیر ضد ارزش‌ها ممکن است به پایین‌ترین نقطه تحمل خود برسیم و عبور از آن دیگر برایمان ممکن نباشد (سرمان به سنگ بخورد) و تصمیم به بازگشت گرفته و این مسیر بازگشت را با تمام سختی‌هایش به‌مرور طی کنیم و سپس چطور جبران خسارت نماییم.
آنچه مسلم است حرکت در این مسیر بسیار سخت خواهد بود و باید این راه به‌آرامی و در طول زمان و با تکرار و تمرین طی شود و کم‌کم نقطه تحمل را بالا برد.
پس باید توجه داشته باشیم که شکستن نقطه تحمل انفجار به بار می‌آورد؛ یعنی همان‌طور که وقتی پایین‌ترین نقطه تحمل ما در ضد ارزش‌ها شکست و ما به‌یک‌باره تصمیم بر برگشت گرفتیم اگر در مسیر حرکت جبران ضد ارزش‌ها و رسیدن به ارزش‌ها عجله کنیم و نقطه تحمل ما بشکند نه‌تنها  کلیه زحمات ما به باد خواهد رفت بلکه سقوط و فاجعه به بار خواهد آمد. پس مثل یک ورزشکار باید به هدفمان فکر کرده و هرروز تمرین داشته باشیم و بدانیم که هر کاری باید در یک بازده زمانی خاصی عملی شود.
مثلاً یک فرد ممکن است در ابتدا با 500 متر راه رفتن خسته بشود ولی اگر هرروز تمرین کند و کم‌کم مسیر خود را بیشتر کند بعد از چند ماه خواهد دید که چندین کیلومتر هم می‌تواند پیاده‌روی کند.
و یا یک انسان در کلاس اول ابتدایی در یادگیری حروف مشکل دارد اما پس از سال‌ها متوجه می‌شود نه‌تنها حروف و مباحث علمی را فراگرفته حتی قادر است با انسان‌های دیگر که دارای زبان متفاوتی هستند نیز ارتباط برقرار کند و این مهم به دست نیامده مگر با حرکت و تلاش او در طول زمان.

آنچه در مطالعه وادی نهم توجه من را به خود جلب کرد این بود که آقای مهندس فرمودند: مسئله‌ای که بایستی به آن توجه داشته باشیم این است که مسائل ضد ارزشی را بایستی به‌آرامی حل کنیم و انجام این مهم به‌صورت تک شاخه‌ای امکان‌پذیر نیست؛ یعنی باید سعی کنیم  همه ضد ارزش‌ها را باهم کنار بگذاریم و نمی‌شود که فقط مثلاً خمر را کنار بگذاریم و به بقیه ارزش‌ها توجه نداشته باشیم و این راز و رمز موفقیت کنگره ۶۰ است. چراکه در کنگره علاوه بر درمان اعتیاد سعی در آموزش و بالا بردن جهان‌بینی اعضای خود دارد‌.
اما باید توجه داشت که نقطه تحمل می‌تواند در جهت منفی و یا مثبت گسترش پیدا کند با این تفاوت که حرکت در جهت ضد ارزش‌ها آسان و لذت‌بخش خواهد بود اما عواقب بدی خواهد داشت؛ یعنی اگر جهت حرکت به سمت ضد ارزش‌ها باشد نیز کم‌کم نقطه تحمل در جهت منفی بالا می‌رود و کار به‌جایی می‌رسد که کم‌کم عقل و وجدان کارایی خود را از دست می‌دهد و نفس اماره اختیار انسان را به دست می‌گیرد؛ مثلاً ممکن است فردی با کمک نکردن به دیگران دچار عذاب وجدان شود و دیگری حتی با قتل انسانی ناراحت نشود؛ که البته فرد دوم به‌یک‌باره به این جایگاه نرسیده بلکه در طول زمان با انجام انواع ضد ارزش‌ها به این نقطه رسیده است و یا ممکن است مصرف‌کنندگان مواد مخدر در ابتدا با مصرف مقدار کمی مواد دچار مسمومیت شده‌اند اما پس از سال‌ها با مصرف چندین برابر مواد روزهای اول هم نیاز بدنش به مواد مرتفع نمی‌شود و در این دو مثال عواقبی مثل زندان و طرد شدن از جامعه و یا حتی در مراحل بالاتر اعدام در انتظار او خواهد بود.
حال ممکن است سؤال پیش آید اصلاً چرا خداوند راه ورود به ضد ارزش‌ها را باز گذاشت و یا اصلاً چرا نیروهای منفی و اهریمنی را خلق نمود؟
همان‌طور که در وادی‌های دیگر هم آماده است؛ آقای مهندس در وادی نهم تأکید می‌کنند که فراموش نکنید که این نیروهای منفی و اهریمنی و حتی ضد ارزش‌ها همه نقش نیروهای مکمل در تکامل انسان را بر عهده‌دارند؛ یعنی تا زشتی نباشد زیبایی مفهومی ندارد تا گرسنه نمانی از سیر شدن لذت نمی‌بری و تا ضد ارزش‌ها و اجازه حرکت در مسیر آن‌ها نباشد ارزش‌ها و حرکت در مسیر آن ارزشمند نخواهد بود.
پس برای بالا بردن نقطه تحمل و رسیدن به کمال انسان بایستی از مرزهای متفاوتی عبور کند و سختی‌های زیادی را تحمل نماید و نباید به خداوند را به خاطر بعضی اتفاقات شکایت کند. چراکه  خداوند علیم و حکیم است و شاید ما انسان‌ها  سال‌ها بعد پی به رحمت بودن آن اتفاقات ببریم.

پس من انسان موظفم که از تمام امکانات و شرایط موجود استفاده کنم و در جهت تعالی حرکت نمایم و بدانم اگر در جهت رشد نتوانم حرکت کنم و در این مسیر سقوط کنم باید منتظر عواقب آن باشم و این عین عدالت است.

به امید موفقیت همه دوستان در مسیرهای زندگی.

نگارش و تایپ: زهرا همسفر حسین (لژیون چهارم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجتبی بطحائی سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 14:46
باسلام وخداقوت خدمت همسفرمحترم بسیارزیبادستورجلسه رابازنمودیدوانرژی کرفتم
همسفر لیلا لژیون دوم سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 11:16
خدا قوت خانم زهرا عزیز بسیار عالی
زهراهمسفرمجتبی یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 21:51
خداقوت خدمت خانم زهرامشارکت شما بسیار عالی بود.
حسن رضوانی یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 21:13
سلام مطالب بسیار عالی بود انرژی گرفتم و لذت بردم بله در جهت مثبت هر روز و پیوسته باید تلاش کنیم
فاطمه همسفر محمد(لژیون چهارم) یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 18:51
خداقوت وخسته نباشید خدمت خانم زهرای عزیزم مثل همیشه عالی وپر انرژی
مسافر مرتضی رضوانی یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 17:07
بسیار عالی خدا قوت
مسافر مرتضی رضوانی یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 17:07
بسیار عالی خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic