WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مشارکت مکتوب در باب وادی نهم و تأثیر آن روی من
مشارکت مکتوب در باب وادی نهم و تأثیر آن روی من
شنبه 13 اردیبهشت 1399 ساعت 00:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )
به نام خداوند هستی بخش مهربان
مشارکت مکتوب همسفران لژیون سوم
 در باب دستور جلسه هفتگی؛ وادی نهم و تأثیر آن روی منوقتی نیرویی از کم آغاز می شود و کم کم به درجه بالا و بالاتری میرسد نقطه  تحمل پیدا می شود.
سلام دوستان اکرم هستم همسفر؛
در اول این وادی آمده است که خداوند انسان را برسر دو راهی قرار داده ۱-فجور۲- تقوی 
ولی برای ادامه راه دو راهنمای جلوی راهش قرار می‌دهد ۱-پیامبر درونی یا عقل و وجدان ۲- پیامبر بیرونی یا همان پیامبران الهی.
این پیام آوران بیرونی فرمان‌ها و دستورات قدرت مطلق را برای ما آوردند. این فرمانها میگویند دروغ نگو، غیبت نکن، نزول نگیر، نزول نخور و ...
ما برای پرهیز از ضدارزشها بایستی نقطه تحمل خودمان را بالا ببریم و انجام این مهم به صورت تک شاخه‌ای و یا تک‌موردی امکان پذیر نمی‌باشد. یعنی امکان ندارد ما دروغ را کم کنیم ولی همچنان کم‌فروشی کنیم.
هر چیزی در هستی دارای یک نقطه تحمل است مثلاً اگر یک ظرف شیشه‌ای را زیر فشاری بیش از تحملش قرار دهیم قطعا خواهد شکست.
گفتیم که هر چیزی در هستی دارای یک نقطه تحمل است اگر از نقطه تحملش عبور کنیم به آستانه آشوب نزدیک می‌شود.
انسانها دارای دو رو هستند ۱-روی بد یا حیوانی ۲- روی مهربانی یا فرشته‌خویی؛ 
این ما هستیم که با رفتار و کردارمان باعث می‌شویم انسانها روی حیوانی یا فرشته را به ما نشان دهند. ما مسبب رفتار دیگران هستیم و خودمان باعث می شویم به ما احترام بگذارند یا سرمان داد بزنند و بی احترامی کنند.
نقطه تحمل در انسان‌ها کسب کردنی است و در اثر استمرار و تکرار در طول زمان می‌توان آنرا تغییر داد یا در جهت مثبت یا در جهت منفی.
برای بالا بردن نقطه تحمل در جهت منفی به تفکر و آموزش و تجربه نیاز نداریم مثل مصرف مواد مخدر ولی برای بالا بردن نقطه تحمل در جهت مثبت به آموزش، تفکر، تجربه نیازمندیم مثل آموزش موسیقی.
در صورتی ما می‌توانیم ضدارزش‌ها را کاهش دهیم که دانایی ما بالا رفته باشد. در هر جایگاهی هستیم می‌توانیم خودمان را تغییر دهیم. تغییر خود زندگی است تغییر نیاز زندگی است.
برای بالا بردن نقطه تحمل باید خودمان را بشناسیم و کم کم نقطه تحملمان را بالا ببریم همان‌طور که ضدارزشها کم کم به سراغ ما آمدند ما هم باید شاخه شاخه و یکی یکی از ضدارزشها دوری کنیم و فاصله بگیریم.
خدایا داده‌ات نعمت است، نداده‌ات حکمت است و گرفته‌ات امتحان است.
پس به داده و نداده و گرفته‌ات شکر شکر شکر.

سلام دوستان  نجمه هستم همسفر؛
تحمل کردن یعنی تاب آوردن، طاقت چیزی را داشتن، از سوی دیگر در کنار تحمل از کلمه نقطه استفاده شده یعنی کوچک ترین تغییر می تواند نقطه مذکور را جا به جا کند و همه چیز دچار دگر گونی می شود. نقطه تحمل در انسان و موجودات زنده  قابل تغییر است. اگر من همسفر این وادی را اجرا کنم هیچ وقت از حرف دیگران ناراحت نمی شوم و همیشه آرامش دارم، این وادی برای کسانی است که به خودشان توجه می کنند و خواستار تغییر هستند. اولین قدم اینکه بخواهند تغییر کنند، نقطه تحمل انسان رابطه مستقیمی با دانایی انسان دارد  و اگر این را بدانیم نقطه تحملمان بالا می رود. من همسفر دانایی را در کنگره  دارم آموزش می بینم که در مقابل مشکلات به راحتی بهم نریزم. همه چیز درون ما بالقوه است  ما باید حرکت کنیم با حرکت خودمان به فعل تبدیلشان کنیم برای رسیدن به هر چیزی باید پارامتر زمان و تکرار را در نظر گرفت، برای تفکر کردن و رها شدن از افکار نیز باید تدریجی حرکت کرد من در طول زندگی در کنار فرد مصرف کننده تخریب هایی درونم به وجود آمد. تحمل شنیدن صدای بچه خود را نداشتم و او را تنبیه می کردم و کارهای دیگری که بسیار جزئی بودند تحملشان را نداشتم  با آموزش گرفتن و آشنایی با این وادی تا حدودی توانستم نقطه تحمل خود را بالا ببرم و در برابر سختی ها و مشکلات تاب توان خود را بالا ببرم البته با دانایی و آگاهی و تفکر و به صورت تدریجی  این را ادامه خواهم داد تا به آرامش برسم.

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر؛
وقتی نیرو ازکم شروع شود و به درجه ی بالاتر برسدنقطه ی تحمل را پیدا می کنیم من درجهت مثبت و هم منفی می توانم نقطه ی تحمل خود را تغییردهم. دروغ گفتن، دزدی کردن و غیره اینها همه ضدارزش هستند. اگر تحمل این کارها را داشته باشم فقط می توانم از آن لذت ببرم بالا بردن تحمل درجهت مثبت همراه با سختی و دشواری است من برای اینکه نقطه ی تحمل خود را در شرایط زندگی خودم بالا ببرم باید آگاهی و دانایی خودم را افزایش دهم باید تفکر کنم و آموزش بگیرم. کنگره۶۰ نقطه ی تحمل من را بالا برد با آموزشهای که به من داده توانستم در زندگی در کنار مسافر خود با تمام مشکلاتی که دارم کنار بیایم و او را تحمل کنم سختی ها و آسانی ها هم به واسطه ی آموزش ها و تفکر در ورود به مباحث کنگره ۶۰ حل می شود.

سلام دوستان مهین هستم همسفر؛ 
دروادی نهم به ما می گوید که ما در هر کاری ابتدا باید نقطه ی تحمل مان را بالا ببریم که این نقطه ی تحمل ذره ذره با پشت سر گذاشتن مشکلات  بالا می رود و به ما میگوید که در بالا بردن نقطه ی تحمل در مسائل منفی ما نه به آموزش و نه کلاسی احتیاج داریم و نه به تفکر، اما ما در کارهای مثبت هم به تفکر و هم به آموختن و آموزش گرفتن احتیاج داریم و این آموزش های کنگره شاید تاحدی نقطه ی تحمل مان را بالا ببرد و باید استوار و محکم بایستیم و با مشکلاتمان بجنگیم، باید به خویشتن و همان نفس مان توجه داشته باشیم و این فقط در حد شعار دادن نباشد بلکه این حرف ها را به عمل دربیاوریم.
پس آن کنیدکه فرمان است یعنی چه؟ 
یعنی از دستورات الهی پیروی کردن، دروغ نگفتن، تهمت نزدن، از کارهای ضد ارزشی دست برداشتن و ... در راه حق تعالی قدم برداشتن که بس راز های نهفته ای که در این راه وجود دارد.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمجتبی بطحائی سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 14:49
سلام خداقوت خدمت اعضای لژیون سه بسیارزیبابیان نمودید
حسن رضوانی یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 21:09
سلام مشارکتها جامع و کامل و متفاوت از همدیگر بود بنده انرژی گرفتم خدا قوت
فاطمه همسفر محمد(لژیون چهارم یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 18:55
سلام وخسته نباشید خدمت اعضای لژیون سوم مشارکتها بسیار عالی واموزنده بود
همسفر لیلا(لژیون سوم) یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 12:42
سلام و خداقوت خدمت ام لژیونی های عزیزم بسیار عالی و آموزنده بود
همسفرمهین لژیون سوم یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 12:04
باسلام خدا قوت خدمت به همسفران لژیون سوم نکات بسیار آموزنده بود وتشکر از خانم زهره عزیز بابت زحماتشان خدا قوت
زهراهمسفرمجتبی شنبه 13 اردیبهشت 1399 22:13
باتشکر از اعضای لژیون سوم وکمک راهنمای محترم خانم زهره
همسفر لیلا لژیون دوم شنبه 13 اردیبهشت 1399 21:06
خدا قوت خدمت همسفران عزیز بسیار عالی
تشکر از کمک راهنمای محترم خانم زهره عزیز
مسافرمهدی احمدی شنبه 13 اردیبهشت 1399 16:16
باسلام وعرض خداقوت به کمک راهنمای محترم لژیون سوم همسفران واعضاء لژیون مشارکتهای خوبی داشتید استفاده نمودم.برای شما وکمک راهنای گرامیتان ارزوی موفقیت میکنم
همسفر نجمه لژیون سوم شنبه 13 اردیبهشت 1399 10:53
با سلام خدا قوت به همسفران لژیون سوم بسیار آموزنده و عالی بود .و تشکر از خانم زهره عزیز که به موقع مطالب را داخل سایت گذاشتند .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات