WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مصاحبه
مصاحبه
جمعه 26 اردیبهشت 1399 ساعت 07:39 | نوشته ‌شده به دست zohreh najafi | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

گفت‌وگویی به مناسبت هفته راهنما، با دو تن از کمک راهنمایان  خانواده، شعبه نیک‌آباد


ِ

مهر ایزدی بر فراز دستانم بدرقه  استادی که راه و رسم 

درست زیستن را به من آموخت. امروز بهانه ایست 

تا بوسه ای نثار دستانت شود و تبریکم را تقدیمت کند . 

«هفته راهنما گرامی باد»


1- سلام ضمن تبریک هفته راهنما لطفاً خودتان را به رسم کنگره معرفی کنید؟ 
سلام دوستان زهره هستم همسفر
آنتی ایکس مصرفی مسافرم شیره بود سیزده ماه سفر کردیم با کمک راهنمایان محترم آقای حسن لژیون سوم و کمک راهنمای خوب خودم خانم سحر عزیز، روش درمان DST همراه با شربت تریاک، رهایی از اعتیاد سه سال و 11 ماه و چند روز.

۲- از اینکه در جایگاه کمک راهنمایی قرار دارید چه احساسی دارید و بزرگترین موهبت این جایگاه برای شما چه بوده است؟
در ابتدا هفته راهنما  را به آقای مهندس و خانواده بزرگ کنگره ۶۰ و به تمام راهنمایان و کمک راهنمایان بخصوص کمک راهنمایان مسافر و همسفر شعبه نیک آباد تبریک عرض میکنم همچنین به اسیستانت شعبه خانم مریم عزیز و کمک راهنمای دوست داشتنی خودم خانم سحر عزیز که اگر اکنون این جایگاه را تجربه می کنم به خاطر زحمات ایشان است.
هر جایگاه و هر خدمتی که در کنگره انجام می دهیم حتی صندلی جمع کردن و یا جارو کردن همه باعث شادمانی و دریافت انرژی می شود و حس خوب را دریافت می کنیم و چه بسا جایگاه کمک راهنمایی که مسئولیت سنگینی است و نجات یک انسان از تاریکی درون است و فردی که با حال خراب وارد کنگره می شود و با حال خوب بر می گردد همه ی اینها باعث می شود که احساس خوبی داشته باشم و خدا را شکر می کنم که توفیق خدمت در این جایگاه هم به من داده شد تا باز هم آموزش بگیرم و بزرگترین موهبت این است که می توانم در کنگره حضور داشته باشم و از آموزش های کنگره بهره ببرم و آرامشی که در حال حاضر دارم را مدیون کنگره هستم.

۳_ چرا یک کمک راهنما دوست دارد رهجویش را در جایگاه کمک راهنمایی ببیند ؟
راهنمای عزیزم خانم سحر همیشه در لژیون به ما می گفتند که رهجوهای شما در خانه منتظر هستند تا شما شال کمک راهنمایی بگیرید و اذن وردشان به کنگره داده بشه  پس بی هدف روی صندلی ننشینید و همیشه از شوق خدمت برایمان می گفت و زمانی که در امتحان قبول شدم واقعاً حس خوب و خوشحالی که داشتند را با تمام وجود دیدم دستمزد زحمات یک کمک راهنما رسیدن رهجو به یک جایگاه خدمتی است چه مرزبانی چه کمک راهنمایی و ... است فقط دوست داشتن نیست این که باید رهجو را برای کنگره تربیت کرد نه برای خود، وظیفه یک راهنما آماده سازی بستر و شکوفا کردن توانایی های رهجو است تا بتوانند خدمت در جایگاه ها را تجربه کند.

۴_با رهجویی که خوب سفر نمی کند چه برخوردی دارید؟
خوب سفر نکردن رهجو را در خودم جستجو می کنم و روی آن تفکر می کنم و باید ببینم کجای کارم اشتباه بوده که رهجو خوب سفر نمی کند در اینجا پارامتر زمان بسیار مهم است باید به رهجو فرصت داد بعضی از آنها بسیار با حال خراب وارد کنگره می شوند و چون دلیل تمام مشکلاتشان را مسافرشان می دانند نیازی به آموزش دیدن خود نمی بنند. سی دی هایی که لازم باشد را به او معرفی می کنم و از او میخواهم گوش دهد و کنفرانس دهد و از تجربیاتش بگوید از رهجوهایی که خوب سفر نگرده اند و از کنگره پرت شده اند می گویم به لطف آقای مهندس یکسری سی دی معرفی کرده اند برای تازه وادرین چون منیت، قیاس، ایمان و ... که بسیار کمک می کند تا رهجو مسیر خودش را پیدا کند و بسیار مؤثر بوده و گاهاً بعضی از رهجو ها اصلاً خواسته ای ندارند و از هیچ طریقی وارد صراط مستقیم نمی شوند و دوست دارند در تاریکی درون خود باشند که به قول آقای مهندس باید فرصت زمین خوردن را به رهجو داد و خود تلاش کند تا بلند شود و تا زمانی که کسی دست یاری به سویتان دراز نکرده است دستش را نگیرید چون راهنما فقط راه را نشان می دهد و رهجوست که باید جوینده راه باشد 

۵_دوست دارید تا چه زمانی در این جایگاه خدمت کنید و اگر به شما بگویند باید لژیون را تحویل دهید آیا ناراحت می شوید؟
جایگاه کمک راهنمایی چهار سال است و تا زمانی که توفیق داشته باشم در این جایگاه خدمت می کنم چون هنوز نیاز به آموزش دارم قطعا ناراحت میشوم چون اعضای کنگره عضوی از خانواده من هستند و جدا شدن از آنها سخت است البته چند ماه پیش آقای مهندس صحبتی داشتند در رابطه با تحویل جایگاه و اینکه ما نباید ناراحت شویم و باید اجازه و فرصت خدمت به دیگران هم بدهیم و تلاش بکنیم تا زمانی که خدمت می کنیم به حال خوب و آرامش برسیم و خدمتمان را به درستی انجام دهیم.

۶_از نظر شما چه کسی می تواند در جایگاه کمک راهنمایی قرار بگیرد؟
کسی که منظم و مرتب در کارگاه ها و جلسات آموزشی شرکت می کند، در چارچوب قوانین و حرمتهای کنگره حرکت کند و فرمانبردار خوبی باشد و کسی که بخواهد این جایگاه را تجربه کند باید تلاش کند و منابع آموزشی کنگره را به خوبی مطالعه کند و باید خواسته هم داشته باشد.

۷_خدمت کردن  در سفر اول در قرار گرفتن در جایگاه کمک راهنمایی تاثیری دارد؟
بسیار زیاد تا کسی لذت خدمت را نچشیده باشد نمی تواند در جایگاه کمک راهنمایی قرار بگیرد کسی که تا بحال میکروفن گردان و یا مهماندار نشده باشد چگونه می تواند در جایگاه نگهبانی یا استادی و یا خدمت های دیگر قرار بگیرد کسی که خدمت می کند دیده میشود و انجام خدمتها خود بسیار تأثیر گذار است.

۸_ بهترین الگوی شما در قرار گرفتن جایگاه کمک راهنمایی چه کسی است؟
کمک راهنمای مهربان و پرتلاشم خانم سحر عزیز وقتی شاهد تلاش های بی وقفه و خالصانه ایشان بودم و می دیدم که ایشان بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنند و با توجه به اینکه از اصفهان می آمدند و در گرما و سرما سختی مسیر و مشکلات را به جان می خریدند برای اینکه شعبه نیک آباد روی پای خود بایستد و شوق خدمت را که در ایشان می دیدم همه ی اینها باعث شد که تلاش بکنم برای حضور در امتحان و می خواهم اینجا از مسافر عزیزم تشکر کنم که مشوق من بودند برای شرکت در آزمون کمک راهنمایی دستان پرمهرش را می بوسم و از او سپاسگزارم که به من اجازه دادند تا در مسیر کنگره قرار بگیرم و در جایگاه کمک راهنمایی خدمت بکنم قطعاً اگر رضایت ایشان نبود این جایگاه را نمی توانستم تجربه کنم.

9- احساس قلبی خودتان را بگویید:
کنگره: خانه امید
جایگاه کمک راهنمایی: احساس مسئولیت
لژیون سوم: زندگی دوباره من
خانم سحر:  صبور و خستگی ناپذیر ۱- با سلام و ضمن تبریک هفته راهنما، لطفاً خودتان را به رسم کنگره معرفی کنید؟ 
سلام دوستان مریم هستم یک همسفر؛
آنتی ایکس مصرفی مسافرم شیره، تریاک و شیشه بود، یازده ماه سفر کردیم با کمک راهنمایان محترم آقای حسن رضوانی و کمک راهنمای خوب خودم خانم سحر عزیز، روش درمان DST همراه با شربت تریاک، چهار سال و نه ماه است که آزاد و رها شده ایم و رشته ورزشی خودم والیبال

۲- از اینکه در جایگاه کمک راهنمایی قرار دارید چه احساسی دارید و بزرگترین موهبت این جایگاه برای شما چه بوده است؟
خدا را هزاران بار شکر می کنم که این توفیق نصیب من شد. حس خوبی دارد وقتی می دانی داری کار باارزشی را انجام می دهی (احیا انسانها)، حس خوبی هست وقتی می دانی داری آموزش می گیری، دست دیگران را می گیری تا مثل خودت از تاریکی خارج شوند، داری خودت را تزکیه و پالایش می کنی، اینکه داری راه کنگره، رهایی از تاریکی و ظلمت، رسیدن به حال خوش و درمان را به دیگران نشان می دهی و من این حس خوب را با قرار گرفتن در جایگاه کمک راهنمایی تجربه کردم. بزرگترین موهبت این جایگاه برای من رهایی ها و آموزش هایی هست که دریافت می کنم.

۳- چرا یک کمک راهنما دوست دارد رهجویش را در جایگاه کمک راهنمایی ببیند؟
چون کمک راهنما این را خودش تجربه کرده است که قرار گرفتن در جایگاه ها باعث رشد و تکامل انسان ها می شود و باعث می شود رهجو یک پله به بالا برود و در آن جایگاه درس های زیادی را تجربه کند. راهنما خیلی دوست دارد که رهجو هم این حس خوب را دریافت کند و از طرفی خیلی مهم است که رهجو رهجوی کنگره باشد و درست حرکت کند. 

۴- با رهجویی که خوب سفر نمی کند چه برخوردی دارید؟
در ابتدا یک نگاهی به خودم می کنم و می بینم کجای کار را اشتباه پیش رفته ام، چه سی دی و آموزشی را لازم هست بیشتر تو لژیون کار کنم. سعی می کنم در ابتدا وظیفه خودم را به درستی انجام بدهم و یک سری نکات و آموزش ها را بیشتر تاکید کنم. از طرفی میزان تخریب و خواسته افراد با هم متفاوت است و نیاز به زمان هست و شاید در طول زمان و آموزش هایی که دریافت می کنند به این باور برسند که ما همسفران نیز تخریبی چه بسا بیش از مسافران داریم و نیاز به این آموزش ها داریم و باید قدمی برای تغییر و درمان خودمان برداریم. اما افرادی هم هستند که هر چه آنها را راهنمایی می کنیم کار خودشان را انجام می دهند که اینجا می توانم بگویم
صدها چراغ دارد و بی راهه می رود
بگذار بیفتد و بیند سزای خویش

۵- دوست دارید تا چه زمانی در این جایگاه خدمت کنید و اگر به شما بگویند باید لژیون را تحویل دهید آیا ناراحت می شوید؟ 
تا زمانی که توفیق داشته باشم با تمام وجودم خدمت می کنم و اگر بگویند لژیون را تحویل بده گر چه دوست دارم بیشتر در این جایگاه خدمت کنم و آموزش بگیرم اما باید بگویم چشم.

۶-از نظر شما چه کسی می تواند در جایگاه کمک راهنمایی قرار بگیرد؟
کسی که خواسته داشته باشد، عاشق کنگره و آموزش ها باشد، به این راه و مسیر ایمان داشته باشد، سعی کند همیشه از این فرصت، کارگاه های آموزشی و لژیون به خوبی استفاده کند و به موقع و منظم حضور داشته باشد و قوانین و حرمت های کنگره را بداند و اجرا کند و از همه مهم تر اینکه برای رسیدن به خواسته خودش که همان کمک راهنمایی هست تلاش کند.

۷-خدمت کردن در سفر اول در قرار گرفتن در جایگاه کمک راهنمایی تاثیری دارد؟
بله خیلی تاثیر دارد. با خدمت کردن است که انسان انرژی و توان حرکت می گیرد و انسان یکدفعه نمی تواند تو جایکاه های بالا قرار بگیرد بلکه باید از خدمت های کوچکتر شروع کند و آنها را تجربه کند و آن حس و انرژی خوب را دریافت کند تا کم کم خدمت های بالا تر را هم تجربه کند تا ضرفیت و نقطه تحمل خودش را بالا ببرد و آن موقع هست که توفیق قرار گرفتن در جایگاه های بالا تر را پیدا می کند.

8- بهترین الگوی شما در قرار گرفتن جایگاه کمک راهنمایی چه کسی است؟
همانطور که می دانیم ما در کنکره الگوهای بسیار زیادی داریم که به حال خوش رسیده اند، تغییر کرده اند و در حال خدمت هستند و من از همه آنها درس گرفته ام اما اینجا گفته شده (بهترین الگوی شما در قرار گرفتن در جایگاه کمک راهنمایی) و من می توانم بگویم کمک راهنمای عزیزم خانم سحر بهترین الگو برای من بودند و من جا دارد اینجا هفته راهنما را تبریک عرض کنم در ابتدا خدمت آقای مهندس دژاکام و خدمت کمک راهنمای عزیزم خانم سحر تبریک عرض می کنم که بسیار برای من و شعبه نیک آباد زحمت کشیدند و آموزش های بسیاری از ایشان دریافت کردم. تبریک عرض می کنم هفته راهنما را خدمت اسیستانت محترم خانم مریم و کلیه کمک راهنمایان شعبه نیک آباد و امیدوارم بتوایم در این جایگاه موفق و سربلند باشیم.

9- احساس قلبی خودتان را بگویید:
کنگره: زندگی دوباره
جایگاه کمک راهنمایی: فرصتی برای بیشتر آموزش گرفتن 
لژیون چهارم: لژیونی برای تغییر و رسیدن به حال خوش
خانم سحر: الگوی نظم، مهربانی، صبوری

طراح سؤال: همسفر لیلا (لژیون دوم)


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه و گفت و گو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمجتبی بطحائی یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 08:56
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمایان محترم هفته راهنمارابه راهنمایان محترم تبریک میگویم وبابت حس خوبی که انتقال دادید بابیانات زیبا ودل نشین سپاسگذارم
حسن رضوانی شنبه 27 اردیبهشت 1399 22:39
سلام سخنان راهنمایان گرامی خانم مریم و خانم زهره بسیار دلنشین بود لذت بردم از سخنان شما خدا قوت
همسفر فاطمه شنبه 27 اردیبهشت 1399 12:42
ضمن تبریک مجدد خدمت همکاران عزیزم بسیار از ضحبت های شما لذت بردم وآموزش گرفتم .
زهراهمسفرمجتبی شنبه 27 اردیبهشت 1399 11:29
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمایان عزیز خانم زهره وخانم مریم بسیار از صحبت های شما انرژی گرفتم امیدوارم همیشه موفق ومؤید باشید وانرژی این خدمت ها نوری باشد در زندگیتان.
همسفر ملیحه شنبه 27 اردیبهشت 1399 09:58
درود
خدا قوت و تبریک خدمت کمک راهنمایان عزیز خانم زهره و خانم مریم
موفق باشید .
فاطمه همسفرحمزه جمعه 26 اردیبهشت 1399 23:32
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمایان عزیز خانم مریم وخانم زهره.ازسخنان شمابسیارلذت بردم.که چه زیبا عشق به خدمت کردن راتوصیف کرده اید.ان شالله در ادامه این راه همواره موفق وسربلند باشید.امیدوارم روزی ماهم بتوانیم این جایگاه رالمس کنیم.این که بتوانیم به هم نوع خودمان کمک کنیم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic