WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - رقص مثلث ها
رقص مثلث ها
یکشنبه 22 فروردین 1395 ساعت 11:26 | نوشته ‌شده به دست مرتضی ضیایی | ( نظرات )

رقص مثلث ها

همیشه دو صدا دردرونم نجوا می کند ،یکی مرا به سمت خوبی ها هدایت می کند و دیگری سعی دارد مرا از راه راست منحرف کند .این صداها با من تشکیل مثلثی می دهد بنام مثلث نفس واحده، روح،جن،

نفس.نفسی که خواسته دارد وروح وجن در پاسخ به این خواسته ها وارد عمل می شوند.من هستم وخواسته هایم ،من هستم ونفسم.نفسی که تعیین موجودیت می کند در ظاهر وباطن.روحی که مرا به سمت خوبیها هدایت میکند وجنی که مرا به سمت تاریکی ها رهنمون می دارد.


 Image result for ‫مثلث‬‎

این نفس واحده در انسان است.انسانی که خودش از سه ضلع ،صور آشکار،صور پنهان وضلع کسب تشکیل شده است.تنها موجودی که صور آشکار وصور پنهان او می تواند یکی نباشد.می تواند درصور پنهان دیویی باشد اما در صور آشکار فرشته ای!که تنها با کسب دانش وآگاهی ،تزکیه وپالایش می تواند صورآشکارو پنهانش را یکی کند وهمدل وهمفکر در درون وبرون خود باشد. اما در این میان همیشه سرنوشت با سه ضلع خواست،فرمان و تقدیر برای ما لحظاتی را رقم میزند که هیچوقت هم راضی نیستیم.اما باید بدانیم که خواسته در درون ما وجود دارد حتی اگر کمرنگ باشد و فرمانی مبنی بر خواسته صادر میشود و تقدیر ما رقم میخورد.البته با وجود هر تلخی وشیرینی به امضاء ما رسیده و ما آن را قبول کرده ایم.پس خواسته هایمان نقش سازنده ای در ترسیم سرنوشت ما دارد. 

انسان که باشی ،انسان دو بعدی که باشی می توانی از اضلاع عشق،عقل وایمان بهره مند شوی وهر خواسته ای را بر اساس ایمان وعشق وحکم عقل به بهترین شکل به اجرا در اوری.

اما اگر در مثلث جهالت با ضلع های ترس،ناامیدی و منیت گرفتار شده باشی آن زمان است که با تکیه به نیروهای منفی وحس های آلوده به تخریب شخصیت خود با ضلع های بی لیاقتی ،تهدید وگناه در آمیخته می شوی و در این مثلث گیر می کنی ،هرچه بیشتر دست وپا بزنی بیشتر فرو می روی و در نهایت به مصرف مواد رو می آوری و از ازدواج تو با مصرف مواد فرزند ناخلفی به نام اعتیاد به دنیا می آید وتو را در اعماق تاریکی ها فرو می برد وبه صدای جن درونت گوش می دهی ووقتی تو را معتاد می خوانند چون در مثلث اعتیاد هستی پس از اضلاع توجیه ،انکار ودروغ وارد می شوی ابتدا انکار میکنی ،سپس برای توجیه دروغ می گویی،اول خودت را نادیده می گیری و در ادامه دیگران ،همه چیزت را از دست می دهی مال،خانواده،فرزند،آبرو،شرف،انسانیت وغرورت.

در زندانی اسیر می شوی که زندانبانش خودت هستی.اگر بعد از سالها انکار و فرورفتن در عمق تاریکی ها خواسته ای در درونت شکل بگیرد و فرمانی صادر شود،تقدیرت رنگ تازه ای به خود می گیرد.باید خاص باشی تا انتخاب شوی تا مسیر کنگره برای تو نمایان شود.کنگره ای که از سه ضلع معرفت ،عدالت، و عمل سالم تشکیل شده .آنقدر درمانده ای که ابتدا معنی و مفهوم آن را نمی فهمی !

در کنگره برای رسیدن به درمان اعتیادت به مثلث جسم ،روان ،جهان بینی برمی خوری.گفتم ،که باید خاص باشی تا نه تنها جسم وروانت را از اعتیاد وفرزندانش پاک کنی بلکه باید جهان بینی ،یعنی نگرش تو به اطرافت،خانواده وجامعه ات هم باید تغییر کند.اینجا دیگر از افیون خبری نیست در هیچ ضلعی!

پس از اساتید مدد می جویی آری آنها هم سه ضلع یک مثلث هستند.رعد،سردار،سیلور.

اولین قدم و اولین درس تفکر است.تفکری که باید به سه ضلع آن توجه کنی .القاء ،احیاء وتحرک

در این میان فرشته ای دست تو را می گیرد .فرشته ای که با شناختنش می فهمی فرشته ها همیشه زن نیستند.او به تو می گوید باید اعتیاد را مهندسی کرد.پس باید اضلاع آن را درست بفهمی تغذیه ،اشباع ،سازگاری.باید گوش به فرمان باشی ،باید در صراط مستقیم قدم بر داری ،باید به فرامین عمل کنی.پس باید به دانایی برسی مثلثی که او هم از سه ضلع دم می زند ،تفکر،تجربه ،آموزش .برای رسیدن به تفکر باید حرکت کنی .حرکتی از مجهول به معلوم .تجربه کنی واز تجربه دیگران درس بگیری .چرا که تجربه دیگران هدیه ای ایست برای ما وما در این میان برای بالا بردن دانایی ،فکر و اندیشه  باید از آموزشها کمک بگیری.باید به خالق مطلق ایمان داشته باشی و همواره او را صدا بزنی و از او کمک بخواهی وحرکت کنی تا بفهمیآفرینش هم از سه ضلع نور،صوت وحس تشکیل شده است.نوری که صبح به همه فرمان می دهد ،صوتی که اگر نار وجودت به نور تبدیل شده باشدمی توانی الهامات را حس کنی .حسی که اولین شروع بکارگیری قوه عقل است وحکم عقل را در قالب فرمانده ای مقتدر اجرا کنی.

دیگر زمان آن رسیده که از زندان تاریکی خارج شوی .زندانی با سه ضلعجهل،طغیان و عصیان.باید به طرف نور حرکت کنی باید نفست را تصفیه ،تزکیه و پالایش کنی .از تفکرسالم به ایمان سالم ،عمل سالم به حس سالم و به عقل سالم وسپس به عشق سالم برسی.پس باید آرام باشی وبا تفکر جلو بروی .برای رسیدن بهآرامش به مثلثی می رسیم،بخشش،گذشت واحقاق حق باید بدانی از هر ضلع کی استفاده کنی باید بدانی گاهی سر در برابر سر وگاهی بخشش و گذشت!پس باید مثلثشخصیت خودت را متقارن کنی که اضلاع آن شایستگی ،معصومیت وامنیت است.

برای رسیدن به موفقیت باید از دروازه مثلثش بگذری،قدرت تفکر،قدرت عقل و قدرت فیزیک بدن .

اما همه این ها در پرتو مثلثی قرار دارد، مثلثی که ظروف تهی را پر می کند،مثلثعشق با سه ضلع سایه ،جاذبه وحس.

عجب مثلث باران است ومادر میان این همه مثلث ،ضلع ها وزاویه ها برای رسیدن به تعادل در سفریم.

یادت هست گفتم که باید خاص باشی...

 منبع :وبلاگ کنگره60


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مریم رضوانی سه شنبه 24 فروردین 1395 10:20
بسیار عالی ، برداشتی کوتاه از 18تا مثلث رابه من آموخت ویادآور کرد. که امیدوارم برای رسیدن به تعادل وتکامل از این مثلث ها درس بگیریم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات