WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - گزارش جلسات خصوصی همسفران
گزارش جلسات خصوصی همسفران
دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 17:39 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
روز دوشنبه مورخ ۹۹/۳/۲۶ جلسه دوازدهم از دوره سیزدهم، سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران کنگره ۶۰ نمایندگی نیک‌آباد با دستور جلسه (کتاب ۶۰ درجه زیر صفر و تصاویر آن) با نگهبانی کمک راهنما محترم همسفر فاطمه استادی دستیار دیدبان خانم ریحانه  و دبیری همسفر لیلا  رأس ساعت 16:00 آغاز بکار نمود.


این کتاب را کسی نوشته است که شما او را می‌شناسید آقای حسین دژاکام که خودشان اعتیاد را لمس کرده بودند و تجربه کرده بودند و به درمان اعتیاد رسیده بودند و شاید به خاطر همین بود که ما با این کتاب هم حس می‌شویم چون همدردیم چون آن سختی‌های که آقای مهندس لمس کرده بودند را ما هم لمس کرده ایم

خلاصه سخنان استاد: 


تشکر می‌کنم از اسیسنت محترم شعبه خانم مریم عزیز همچنین از نگهبان جلسه و مرزبانان محترم شعبه تشکرمی‌کنم سپاسگزاری می‌کنم از کمک راهنمایان خوب شعبه که واقعاً در جلسه کمک راهنمایی لذت بردم در کنارشان بودم این افراد واقعاً خدمتگزار کنگره هستند باید قدرشان را بدانیم که بدون هیچ منت و چشم داشتی دارند خدمت می‌کنند و به ماکمک می‌کنند که آن مسیری که آن عزیزان رفته‌اند را ما پشت سرشان برویم و به درمان و رهایی برسیم.
خدا را شکر شعبه‌ای دارید که پرانرژی است امیدوارم که روز به روز فعالتر و پربارتر بشود.
ان شاءالله تک تک شما که سفر اولی هستید به سفر دوم برسید  و سفر دومی‌ها  مطمئناً باید خدمتگزاران خوبی برای شعبه باشید. 
ان‌شاالله که تک‌تکتان به جایگاه خدمتی برسید مطمئناً شعبه نیاز به استاد دارد و باید به هم کمک بکنیم تا به این هدف ان شاءالله برسیم.
در مورد دستور جلسه‌ی امروز که کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر سفر است که تک‌تک ماها با آن خاطره داریم و حسش کرده‌ایم وقتی وارد کنگره شدیم اولین چیزیی که خریداری کردیم این کتاب بود.


صفحه‌ی اول کتاب آنچنان من را جذب خودش کرد من که فکر می‌کردم با وجود یک مصرف کننده‌ی شیشه به آخر خط 
رسیده‌ام نزدیک‌ترین کسانم نتوانستند به من کمک کنند ولی صفحه‌ی اول کتاب یک نور امیدی را در وجود من به وجود آورد که شروع کردم به خواندن کتاب و مرتب من این کتاب را می‌خواندم.
خیلی مطالب را متوجه نمی‌شدم ولی حسش می‌کردم یک حس خاصی من را جذب این کتاب کرد.
 این کتاب را کسی نوشته است که شما او را می‌شناسید آقای حسین دژاکام که خودشان اعتیاد را لمس کرده بودند و تجربه کرده بودند و به درمان اعتیاد رسیده بودند و شاید به خاطر همین بود که ما با این کتاب هم حس می‌شویم چون همدردیم چون آن سختی‌های که آقای مهندس لمس کرده بودند را ما هم لمس کرده ایم.
آقای مهندس در سال 1357در ماه مبارک رمضان شروع به سفر کردند متد DST را کشف کردند و خودشان با این روش و متد سفر کردند و به درمان رسیدند و در سال 1376 بعد از یازده ماه به درمان رسیدند و این کتاب را به رشته‌ی تحریر درآوردند چیزهایی که خودشان لمس کرده بودند را توی این کتاب آوردند تجربیات سفرشان توی این کتاب نوشته شده پله‌های 21 روزه که با اُپیوم بود را توی این کتاب نوشته‌اند.


این کتاب الان 22 سال است که دارد انتشار پیدا می‌کند به چاپ 55 رسیده است و در حیطه‌ی مواد مخدر فوق العاده پرفروش بوده است و الان هم به زبان انگلیسی و فرانسه در سایتهای خارجی ترجمه شده است ان شاءالله به جایی برسیم که کنگره 60 بین المللی بشود و مطمئناً این اتفاق خواهد افتاد چرا که آقای مهندس نویدش راداده‌اند ما هم برای رسیدن به این هدف تلاش می‌کنیم.
مشکلی که برای درمان اعتیاد در جوامع وجود دارد این است که صورت مسئله‌ی اعتیاد ناشناخته است ولی در این کتاب صورت مسئله اعتیاد کاملاً باز شده است برای کسانی که واقعا می‌خواهند به درمان برسند خانواده‌های این عزیزان، پزشکان، محققان و... می‌توانند از این کتاب استفاده بکنند اینقدر این کتاب به زبان ساده بیان شده است که هر کسی توی هر جایگاهی و هر مقطع تحصیلی که باشد می‌توانند آن را متوجه شود و بفهمد.
این کتاب راهی است برای رسیدن به درمان اعتیاد. ما توی کنگره 60 کمک راهنمایانی هم در قسمت همسفران و هم در قسمت مسافران داریم که کامل این مباحث را برای ما باز می‌کنند به ما راهکار می‌دهند یعنی یک وسیله‌ی کمکی است برای اینکه ما خیلی راحت بتوانیم این کتاب را بفهمیم و درک بکنیم و به هدف اصلیمان برسیم.
این کتاب دارای 14 تصویر است که هر کدام از این تصویرها توضیحاتی دارد که کمک راهنماها برایتان مطمئنا بازکرده اند 14 موسیقی دارد که چندتا از این موسیقی‌ها توسط استاد امین دژاکام ساخته شده است.


ما در این کتاب 14 تا قانون داریم که همان 14 وادی هست که راه رسیدن به معنویات و راه رسیدن به خود و راه رسیدن به جهان‌بینی را به ما یاد می‌دهد.
یکسری صحبت‌ها در این کتاب آمده است که صحبت‌های استادان آقای مهندس است ما کاری به فردش نداریم دنبال این نباشید که استادها کی هستند و از کجا آمدند فقط دقتتان توی این باشه که این جملات چی هست سی دی های صحبت‌های استادان را آقای مهندس کاملاً بازش کردند از آن سی دی ها کمک بگیرید و حواستان به اهمیت آن نوشتارها باشد.
خدا را شکر همه‌ی ما از این کتاب استفاده کردیم و خیلی‌هامان به رهایی رسیدیم و آنهایی که در سفر اول هستند از این کتاب استفاده کنند تا به رهایی برسند امیدوارم که در کنگره 60 جزء افرادی باشیم که خدمتگزار باشیم و اگر ما اینجا حضور داریم و هستیم نشانه‌ای هست برای ما که خداوند به ما کمک کرده است که توی این مسیر قرار گرفته‌ایم پس قدر این جایگاه را داشته باشیم قدر این صندلی‌ها را داشته باشیم.
من توصیه می‌کنم کسانی که کتاب را نخوانده‌اند حتما این کتاب را تهیه کنند و مطالعه کنند.


من دوست دارم در جایگاه دستیار دیده‌بان هم چند نکته‌ای را بیان کنم و صحبتی با شما همسفران عزیز داشته باشم.
این چند ماه که من به عنوان دستیار دیده‌بان انتخاب شده‌ام با خانم مریم عزیز تلفنی در تماس بود و به خاطر شرایط کرونا و شرایط دوری مسیر سعادت این را نداشتم که حضوری خدمتتان برسم خدا را شکر امروز راه باز شد من در خدمتتان هستم.
ما همه مثل هم هستیم و همه یک هدف داریم اینکه بتوانیم خدمتگزاران خوبی برای کنگره باشیم حالا هر کسی در حد توان مالی و علمی خودش باید به کنگره 60 کمک کند چون ماها تاریکی‌ها را با تمام وجود حسش کرده‌ایم سختی‌ها را حس کرده‌ایم هیچ کس غیر ازکنگره 60 نتوانست به ما کمک بکند پس بیایم همه دست روی دست هم بگذاریم هم از نظر علمی هم از نظر مالی بتوانیم به شعبه کمک کنیم.


ما در کنگره یک قانون را یاد گرفتیم قانون که باید ببخشیم هر چقدر که ببخشیم چندین برابرش به ما برگردانده می‌شود هم از نظر روحی هم از نظر مالی.پس اینکه من همسفر بتوانم هر چه در توانم هست ببخشم این خیلی اهمیت دارد.
خودتان را دست کم نگیرید این مسئولیت که بر عهده دارید را باید انجامش بدهید نگویید من نمی‌توانم کمک راهنما بشوم خیلی وقت‌ها به خودتان بگویید الان کسانی پشت در کنگره هستند تا من کمک راهنما بشوم و شال کمک راهنمایی بگیرم و اذنش صادر بشود تا آنها هم وارد کنگره شوند. پس تک تک شماها هدفتان را روی این بزارید که یک وسیله بشوید تا افرادی را بتوانید نجات بدهید.
من زمانی که به نمایندگی میبد می‌روم ( مسافر من ایجنت آنجا است ) مادران می‌یند و می‌گویند خانم ریحانه ما شب که برای نماز شب بیدار می‌شویم دعا در حقتان می‌کنیم من هیچ وقت نگران بچه هام نیستم چون می‌دانم دعای آن مادران پشت سر بچه های من هست  چه سرمایه‌ای بالاتر از این.
پس ان شاالله همه‌مان دست در دست همدیگر شعبه‌ی نیک‌آباد را هم از نظر علمی هم از نظر مالی پربارش بکنیمتایپ: همسفر اکرم (لژیون سوم)
عکاس: کمک راهنما همسفر زهره
لژیون خدمتگذار: لژیون مرزبانی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران، مقالات،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر ملیحه چهارشنبه 28 خرداد 1399 14:50
درود
خدا قوت خدمت استاد گرامی خانم ریحانه خیلی عالی دستور جلسه را بیان کردید.
خدا قوت خدمت نگهبان و دبیر جلسه
موفق باشید.
اکرم همسفر امید لژیون ۴ سه شنبه 27 خرداد 1399 15:05
خدا قوت به همه عزیزان مرزبانان محترم و کمک راهنماههای خوب و فعال و همسفر اکرم بابت نگارش گزارش
همسفر مهری سه شنبه 27 خرداد 1399 12:06
باعرض سلام وخوش آمدگویی خدمت دستیار دیده بان خانن ریحانه عزیز بسیار لذت بردم جلسه خوب وپر باری داشتید ودستور جلسه را به خوبی بیان کردید وهمچنین به نکات بسبار مهم اشاره کردید.وسپاس گذاری میکنم از حضور شما وخانم لیلا عزیز به شعبه انشالله که موفق .وپیروز باشید.
همسفر سهیلا سه شنبه 27 خرداد 1399 11:22
با سلام و عرض ادب خدمت دستیار دیده بان خانم ریحانه ی عزیز،انشاءالله که همیشه پیروز و پرتوان در مسیر خدمت به انسان های دردمند قدم بردارید.
خداقوت به همسفران عزیز نمایندگی نیک آباد ،به امید آن که با تلاش و پشتکار شما عزیزان شاهد ارتقای این نمایندگی در آینده ای نزدیک باشیم.
پیروز و پاینده باشید.
فاطمه همسفرحمزه سه شنبه 27 خرداد 1399 10:41
سلام وخداقوت خدمت دستیاردیدبان و کمک راهنمای عزیزخانم ریحانه.استادی پربار وآموزنده و دلنشینی داشتید.ازسخنان شمابسیارلذت بردم و آموزش گرفتم.درپناه حق موفق وسربلندباشید
زهره همسفر حمید سه شنبه 27 خرداد 1399 10:05
حضور دستیار دیده بان خانم ریحانه عزیز را به شعبه نیک آباد خوش آمد می گویم همچنین حضور راهنمای تازه واردین خانم لیلا را به شعبه نیک اباد تبریک می گویم.
بسیار از بیاناتتان لذت بردم و امیدوارم شاهد پیشرفت شعبه نیک آباد بخصوص قسمت همسفران باشیم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic