WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مشارکت مکتوب لژیون سوم در باب دستور جلسه هفتگی
مشارکت مکتوب لژیون سوم در باب دستور جلسه هفتگی
شنبه 14 تیر 1399 ساعت 08:32 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )
به نام خداوند بخشنده و مهربان
مشارکت مکتوب همسفران، لژیون سوم
در باب دستور جلسه هفتگی؛ تعطیلات تابستانی


ما یک هفته به تعطیلات تابستانی می‌رویم تا خودمان متوجه بشویم در طول سفر چقدر توانسته‌ایم از آموزش‌های کنگره برداشت کنیم چقدر توانسته‌ایم آگاهی و اطلاعاتمان را بالا ببریم چقدر روی جهان‌بینی‌مان کار کرده‌ایم آیا توانسته‌ایم با منابع آموزشی کنگره ریشه‌مان را محکم کنیم یا اینکه با یک سرمای کوچک یخ می‌زنیم و ریشه‌مان از خاک بیرون می‌آید.
سلام دوستان زهره هستم همسفر؛
طبق روال برنامه هفتگی کنگره 60، در ایام نوروز و یک هفته در تابستان آقای مهندس تعطیلات را اعلام می کنند تا اعضای خدمتگزار کنگره 60 بتوانند استراحت کوتاهی در این مدت داشته باشند و تعطیلات برای همه الزامی است به این گونه نیست که هر کس بخواهد به تعطیلات برود و هر کس نخواهد به کنگره بیاید بلکه برای همه این تعطیلات اجبار است به گونه ای که اعضا اجازه ندارند در این مدت به بازسازی ساختمان و تعمیر آن بپردازند و این جزو قانون و حرمت کنگره 60 می باشد.
آقای مهندس هیچ برنامه ای را بدون تفکر اجرا نمی کنند ایشان می فرمایند: همانطور که یک ماشین نیاز به استراحت دارد بدن انسان هم نیاز به استراحت دارد بعضی از افراد فقط به دنبال کار کردن و پول در آوردن هستند و برای خود و خانواده هیچ وقتی را نمی گذراند در حالی که علاوه بر جسم، روح و روان انسان نیاز به استراحت دارد. در جامعه افرادی را می بینیم که منتظر هستند تعطیلاتی اعلام شود بار سفر را بسته و اکثراً به سمت شمال روانه می شوند.
 اینجا یک سوال پیش می آید که افرادی که به سفر می روند هدفشان چیست؟
به گفته آقای مهندس آیا برای حفظ سلامتی و شادمانی خود و افراد خانواده است یا اینکه می خواهیم به دیگران نشان دهیم که ما همیشه به مسافرت می رویم.
تعطیلات به این منظور نیست که هر کسی باید به مسافرت برود بلکه افرادی که توان مالی برای مسافرت رفتن ندارند می تواند در این تعظیلات در کنار خانواده به بهترین شکل بهره ببرند دور همی های سالم و یا تفریح های سالم در کنار خانواده بهترین خاطرات را رقم می زند به شرطی که قر زدن های بیجا و یا توقعات زیاد نباشد که در این صورت حال همه خراب می شود.
افراد کنگره 60 زمانی که سفر اول را سپری می کنند اجازه مسافرت رفتن ندارند چون تغییرات آب و هوایی خود باعث آشفتگی سیستم ایکس می شود و فرد نیاز بیشتری به شربت پیدا می کند و احتمال گریز زدن زیاد می شود فردی که در سفر اول است در واقع هنوز یک مصرف کننده است البته نوع و شکل آن فرق می کند اگر به حرف راهنمای خود گوش ندهند خود ضرر می کنند و بعضی از رهجوها به ظاهر گوش می دهند اما در صور پنهان به دنبال نقشه کشیدن برای رفتن به سفر هستند این به این معناست که فرد هنوز اسیر نیروهای منفی است و نمیتواند تصمیم درست بگیرد، شاید به ظاهر نرفتن به مسافرت سخت باشد اما شیرینی آن در سفر دوم بسیار لذت بخش است و این را خود تجربه کرده ام زمانی که در سفر اول بودیم به اصرار دوستان به مسافرت رفتیم شبها دیر می خوابیدیم، نظم خوردن غذا، خواب و غیره بهم ریخته بود و همین امر باعث بهم ریختگی مسافرم می شد و این کار باعث شد دوز شربت بالا برود و رهاییمان به تأخیر افتاد.
و اما چند نکته برای افرادی که می خواهند به مسافرت بروند که در ابتدا باید برنامه ریزی کنند و از قبل پولی را پس انداز کرده باشند، مقصد و هدف از سفرشان را مشخص کنند تا با مشکل روبرو نشوند در ضمن باید حرمت کنگره را رعایت کنند مثلاً اعضای کنگره نمی توانند با هم به مسافرت بروند و در هفته ای که تعطیل است رهجو اجازه ندارد که با راهنما در ارتباط باشد چه حضوری و چه تلفنی بلکه طبق صحبتهای آقای مهندس مدتی که برای تعطیلی قرار داده شده است برای دور بودن از فضای کنگره و در کنار خانواده بودن است پس با زیر پا گذاشتن حرمتها و قوانین تعطیلات خود را خراب نکنیم البته امسال به خاطر بیماری کرونا مسافرت ممنوع بود و به همین دلیل تعطیلات نوروزی نداشتیم و کلاسها به صورت مجازی برگزار می شد اما آقای مهندس در مرداد ماه این اجازه را به مسافران و همسفران دادند تا بتواند به مدت یک هفته از تعطیلات استفاده کنند حال اینجا باید من خود را محک بزنم که چه مقدار از آموزش ها را دریافت کردم و آیا جهان بینی من تغییری کرده است یا نه نوع رفتار و عملکرد من نشان دهنده آموزشی است که فرا گرفته ام و امید است که همه ی اعضا بتوانند به بهترین شکل از تعطیلات استفاده کنند و با روی باز در کنگره حضور پیدا کنند.

سلام دوستان اکرم هستم یک همسفر؛
در کنگره ما دو تا تعطیلات داریم یکی تعطیلات نوروز و یکی تعطیلات ۷ روزه تابستان.
ابتدا آقای مهندس اعتقاد داشتند که به هیچ عنوان تعطیلات نباشد چون امکان دارد رهجو سفرش را خراب کند ولی بعد به این نتیجه رسیدند که اگر رهجو آموزش گرفته باشد بعد از تعطیلات برمی‌گردد و در واقع این یک نوع غربال‌گری رهجو‌هاست.
ما یک هفته به تعطیلات تابستانی می‌رویم تا خودمان متوجه بشویم در طول سفر چقدر توانسته‌ایم از اموزش‌های کنگره برداشت کنیم چقدر توانسته‌ایم آگاهی و اطلاعاتمان را بالا ببریم چقدر روی جهان‌بینی‌مان کار کرده‌ایم آیا توانسته‌ایم با منابع آموزشی کنگره ریشه‌مان را محکم کنیم یا اینکه با یک سرمای کوچک یخ می‌زنیم و ریشه‌مان از خاک بیرون می‌آید.
شاید برای یک سفر اولی سوال پیش آید که چرا نباید از این فرصت استفاده کرد و به مسافرت رفت؟
چون شربت شفابخش تریاک با آب و هوای منطقه‌ی زندگی مسافر سازگار شده است و اگر به جایی غیر از مکان زندگی‌اش برود آن شربت به او جواب نمی‌دهد و نتیحه‌ی مطلوب را نمی‌گیرد.
بنابراین سعی کنیم در این تعطیلات چیزهای که در کنگره آموختیم حرمت‌ها، قوانین و... را به صورت عملی رعایت کنیم این تعطیلات یعنی عملی کردن آموخته‌ها.
 تا متوجه بشویم کجاها خیلی خوب آموزش گرفته‌ایم و کجاها نیاز به آموزش بیشتر داریم.
امیدوارم که همه بهترین استفاده را از این تعطیلات ببرند. 

سلام دوستان نجمه هستم همسفر؛
تعطیلات موضوعی کاملاً شخصی و منحصر به فرد است که هر کس می تواند تصمیم بگیرد از زمانی که در اختیار دارد، چگونه استفاده کند. ما می توانیم از زمان و فرصتی  که در اختیار ما گذاشته شده به درستی استفاده لازم را ببریم. انسان نیاز به استراحت دارد. با فاصله گرفتن از کارهای روزمره ذهنی تازه و فعال داریم و تصمیمات ما بهتر و مؤثرتر می شود باید ارزش زندگی کردن را درک کرد. تعطیلات وقتی است که گذشته خود را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهیم و ببینیم آیا اعمال ما در جهت رسیدن به اهدافمان بوده یا خیر نقاط ضعف خود را پیدا کنیم و نقاط قوت را تقویت کنیم. در ضمن تعطیلات در کنگره برای ما یک پایان فصل محسوب می شود و به استراحت می رویم. من باید در این زمان خودم را محک بزنم که آیا آموزش  های کنگره را گرفته ام آیا این آموزش را توانسته ام عملی کنم و به اجرا درآورم. در طول تعطیلات امکان هر چیزی ممکن است برای من همسفر اتفاق بیفتد سرما و یخبندان وجود دارد، همان نیروهای بازدارنده و تخریبی هستند من باید هر چه آموزش گرفتم در تعطیلات در وجود خودم به کار ببرم و استفاده کنم و محکم تر و استوارتر به راهم ادامه دهم تا یک تعطیلات خوب و لذت بخشی را به سر ببرم.

سلام دوستان مهین هستم همسفر؛
قاعدتا هر فصل‌ کاری ‌‌یک ‌تعطیلاتی ‌برای ‌آرامش‌جسم و ذهن لازم است و در کنگره شخصی که ده یا یازده ‌ماه، سفری را شروع کرده است به یک آرامش ذهنی و بازسازی جسم نیاز دارد اما باید این تعطیلات را به‌ گونه‌ای شروع و به اتمام برساند که آن نهال ها و جوانه هایی که در حال رشد هستند آسیب نبینند، چون در یک زمین نمی‌تواند یک نهال را چندین بار کاشت.

ویرایش و تنظیم: کمک راهنما همسفر زهره
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر لیلا لژیون دوم یکشنبه 15 تیر 1399 21:41
خدا قوت خدمت همسفران عزیز
بسیار عالی بود
مسافرحسین لژیون سوم یکشنبه 15 تیر 1399 14:28
عالی بود استفاده کردیم. خیلی ممنون
زهراهمسفرمجتبی شنبه 14 تیر 1399 12:00
تشکرازاعضای لژیون سوم مشارکتها عالی بود.
مسافر بهرام لژیون دوم شنبه 14 تیر 1399 10:39
باسلام وخداقوت خدمت اعضای لژیون سوم مشارکتهای شما بسیار زیبا وآموزنده بود.موفق وپیروز باشید.
فاطمه همسفرحمزه شنبه 14 تیر 1399 08:41
سلام وخداقوت خدمت اعضای لژیون سوم دستورجلسه رابه خوبی بیان کردید درپناه حق موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات