WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه های آموزش عمومی نیک آباد
کارگاه های آموزش عمومی نیک آباد
جمعه 20 تیر 1399 ساعت 02:25 | نوشته ‌شده به دست حسین کریمی | ( نظرات )

روز پنج‌شنبه مورخ 99/04/19 جلسه دهم از دور بیست و هشتم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی نمایندگی نیک‌آباد ویژه مسافران و همسفران با نگهبانی کمک راهنمای محترم حسن آقا رضوانی، استادی کمک راهنمای ارجمند حسن آقا طاووسی و دبیری مسافر محمد با دستور جلسه  "تعطیلات تابستانی و جشن تولد و آزادمردی کمک راهنمای بزرگوار آقا مرتضی رضوانی" رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که بعد از جلسات کم رنگی که به خاطر شیوع بیماری کرونا داشتیم اکنون بواسطه این تولدی که امروز داریم، خدا را شکر جلسه آبرومند و انرژی بخش شده است.

بخش اول جلسه در خصوص تعطیلات تابستانی است که اساس کار کنگره 60 بر این اصل بود که تعطیلاتی نداشته باشد همانگونه که در زمان مصرف، تعطیلی وجود نداشت، در زمان درمان هم تعطیلی نمی بایست باشد یعنی در اصل چون یک مصرف کننده در روزهای تعطیل، مواد بیشتری مصرف می کرد بنابر این در زمان درمان هم در روزهای تعطیل، آموزش و درمانش نباید تعطیل می شد.

به مرور زمان، به لحاظ آموزش های کنگره، پختگی ها و بلوغ فکری خوبی در اعضاء بوجود آمد که مسوولین امر، نیاز دیدند که تعطیلات هم وجود داشته باشد. خب، بیشتر آموزش ها در کنگره 60 بر دوش کمک راهنمایان است که باتفاق دیگر خدمتگزاران، بدون داشتن یک روز تعطیلی کار می کردند ولی همین راهنما در جلسات بخوبی به رهجو القاء می کند که بقول معروف آفتاب مواد مخدر دیگر غروب کرده است و بعد از این القاء، اردویی برای مسافران در نظر گرفته شد و یک هفته با همدیگر به مسافرت می رفتند و در پی آن همسفران هم بیان داشتند که چرا اردو برای آن ها نباشد؟

خب وقتی اردویی باشد که تمامی اعضاء، کنگره ای باشند و گاهاً آقای مهندس یا دیده بانان هم از اردو بازدید کنند، انرژی سطح بالایی به همه می رسد و همسفران حق داشتند که معترض باشند و برای اینکه به همسفران هم بتوانند به مسافرت بروند، یک هفته تعطیلات در نظر گرفتند.

همچنین طبق گزارشی که در سایت کنگره هم آمد، مشخص شد که بعد از اردو، اطلاعات شرکت کنندگان در حد بالایی، رشد می کند. من خودم متاسفانه هنوز اردو نرفته ام ولی در زمان تعطیلات برای این یک هفته برنامه ریزی می کنم که این برنامه ریزی هرگز در زما مصرف وجود نداشت و این تعطیلات باعث شد که من متوجه شوم که یک نفر دیگری هم هست که با من زندگی می کند که قبلا اصلا به او توجهی نمی کردم.

کتابی را مطالعه می کردم از یک جهانگرد فرانسوی که نوشته بود من طی سفرم فهمیدم که خوشبخت ترین و شادترین کشور، مربوط به مردم ایران می شود، چون برنامه ریزی خاصی برای زندگی کردن دارند و حداقل سالی ده الی پانزده روز مسافرت می روند. اگر توانستیم آموزش های کنگره را در بیرون از کنگره کاربردی کنیم، پیشرفت کرده ایم. یعنی من اگر یک هفته در اردو شرکت می کنم، چند روزی هم با خانواده ام به مسافرت بروم تا آن ها هم از زندگی لذت ببرند.

قسمت دوم جلسه که باعث این شور و شعف شده است، تولد کمک راهنمای عزیز آقا مرتضی و اسیستنت محترم شعبه می باشد که خواهش می کنم این عزیزان را تشویق کنید. ابتدا تشکر می کنم از آقای نادعلیان که قسمتی از درمان اعتیاد آقا مرتضی بر روی دوش ایشان بود. آقا مرتضی مصرف کننده شیشه و کراک و ... بود که بعد از ترک های متعددی که داشت به کنگره آمد و از وقتی که وارد لژیون من شد، انصافاً خوب سفر کرد و من از همان ابتدا فهمیدم که ایشان در آینده، یکی از کمک راهنماهای شعبه خواهد شد.

از تعداد رهایی ها و نحوه کار کردنش، مشخص است که خیلی زحمت می کشد. سی دی ها را بخوبی می نویسد و حرمت کنگره را به دقت، رعایت می کند، البته همسفر ایشان، یعنی اسیستنت شعبه در کنارش بود و همراه خوبی برای آقا مرتضی بودند. در کنگره 60 هر کس به جایگاهی می رسد، توان و لیاقت آن را داشته است. در کنگره افراد، خدمت را انتخاب نمی کنند بلکه این خدمت است که افراد را انتخاب می کند.

در پایان تبریک می گویم به آقا مرتضی و همسفرشان، تبریک می گویم به کمک راهنمای همسفرشان، خانم سحر که یکی از خدمتگزاران واقعی کنگره 60 است و تبریک می گویم به اخوان رضوانی و در ادامه مسافران و همسفران به مشارکت پرداختند و بعد از معرفی رهایی های روز چهارشنبه از لژیون اول، جلسه ادامه پیدا کرد.

آرزوی کمک راهنمای ارجمند آقا مرتضی

آرزوی من این است که انشاءالله همه بچه هایی که امروز تازه وارد هستند انشاءالله بتوانیم سال بعد، اینجا رهایی هایشان را جشن بگیریم و دل همسفرانشان را شاد کنیم.

آرزوی اسیستنت محترم، همسفر مسافر مرتضی، خانم مریم

آرزو می کنم که آقای مهندس سلامت باشند و سال های سال در کنار خانواده ی خود باشند و سایه اشان بالای سر ما باشد.

مشارکت کمک راهنمای ارجمند آقامرتضی

خیلی تشکر می کنم از عزیزانی که نسبت به بنده اظهار لطف داشتند. هدف از برگزاری این جشن تولدها این است که اگر یک تازه وارد در جلسه حضور دارد بفهمد که اگر کسی الان کمک راهنماست، او هم یک روزی مصرف کننده و یک تازه وارد بوده است.

چند وقت پیش من با خود می گفتم بحثی که در نوشتارها است، یعنی بحث پیشگیری هم مد نظر قرار بدهیم و اطلاع رسانی شود در مورد کسانی که هنوز درگیر مواد مخدر نشده اند. چون من خودم هم به علت ناآگاهی بود که به سمت مواد مخدر کشیده شدم و فقط می شنیدم که می گویند مواد خانمانسوز است ولی این را متوجه نمی شدم چون اگر مصرف من روزی دویست یا سیصد تومان بود در عوض روزی ده هزارتومان کار می کردم و با خود می گفتم این خانمان سوزی مواد، یک موضوع الکی است ولی بعدها متوجه شدم که چه تخریب های بی اندازه ای روی بدن می گذارد.

من حدود دوازده سال مصرف کننده شیره و تریاک بودم ولی بخاطر اطلاعات ناکافی که داشتم انواع ترک ها را تجربه کردم ولی پیام کنگره حدود پانزده سال پیش از طریق پسرخاله ای که در تهران داشتم و کنگره ای بود، به من رسید. آدرس یکی از شعبه ای اصفهان را به من داد ولی من نتوانستم آدرس را پیدا کنم، البته پیدا نکردن آدرس بخاطر این بود که خواسته نداشتم.

چند سال بعد همراه با حسن آقا و آقا صادق وارد کتابخانه اَبَر شدیم ولی باز هم چون خواسته ای در من نبود، حسن آقا و آقا صادق ماندند ولی من نتوانستم بمانم چون اعتیاد را به بازیچه گرفته بودم. چون تفکر نداشتم و حتی معنی زوال را هم نمی دانستم و برای همین و بر اساس یک مشت اطلاعات غلط کهمی گفتند برای ترک شیره باید شیشه بکشی، به مصرف شیشه رو آوردم چون می گفتند شیشه مرفین ندارد، بود ندارد و در آزمایش هم نشان نمی دهد.

تخریب شیشه آنقدر بالا بود که من همه چیزم را از دست دادم و حتی نزدیک بود خانواده ام نیز از هم بپاشد ولی همسفر خیلی صبوری داشتم. برای ترک شیشه هم راه های مختلفی رفتم و حتی نزد یک پزشک متخصص درتهران هم رفتم که می گفت بخشی از مغزت سیاه شده و قابل درمان نیست و حدود 2 کیلو قرص بمن داد که مصرف کنم و هزینه بسیار بالایی هم پرداخت کردم ولی چون جواب نداد دوباره شروع به مصرف مواد کردم.

دوستان و برادرانم خیلی خواستند به من کمک کنند ولی چون خواسته ای در من نبود، نتوانستند کاری کنند و مرا به حال خودم رها کردند و من فهمیدم که بودن یا نبودن من برای نزدیکانم تفاوتی نداشت. ولی دوباره علی آقا رضوانی پیام را به من داد و گفت می خواهی یکبار دیگر امتحان کنی و من مجدد وارد کنگره و وارد لژیون آقای نادعلیان شدم که خیلی ایشان به من کمک کردند و بعد از آن هم وارد لژیون آقای طاووسی شدم که سخت گیری های بجایی که ایشان می نمود، کمک بسیار خوبی برای من بود. و از طرفی هم همراهی و روحیه همسفرم همانند بال پرواز مرا کمک کرد تا به درمان کامل برسم.  و در پایان از همه عزیزان و مسوولینی که در برپایی این جشن زحمت کشیدند کمال تقدیر و تشکر را دارم.

مشارکت اسیستنت محترم شعبه و همسفر کمک راهنما، آقا مرتضی

خدا را شکر می کنم که یکبار دیگر به من توفیق داد تا در این جایگاه قرار بگیرم و در جشن پنجمین سال رهایی مسافرم شرکت کنم. از همه شما عزیزان تشکر می کنم که این همه لطف را نسبت به ما داشتید. از کمک راهنمای مسافرم آقای طاووسی، از کمک راهنمای خوب خودم و از خانم مریم که امروز مرا همراهی کردند هم تشکر می نمایم.

من در زمان مصرف مسافرم، فقط به فکر معجزه بودم. من هیچ وقت انسان منفی گرایی نبودم که در انجام کاری ناامید شوم و روزی شد که با کنگره آشنا شدیم. ما ابتدا به اصفهان می رفتیم و تولدها و جشن هایی که گرفته می شد خیلی به من امید می داد.

من همان ابتدا فهمیدم که مصرف کننده یک شخص بیمار است و باید در  کنار او صبوری کرد. در زمان مصرف، وقتی از شیشه به سمت مواد سیاه رفت و آرامتر شد با خود گفتیم اشکالی ندارد شیشه مصرف نکند ولی سایه اش بر سر خانواده باشد هر چند که مواد سیاه مصرف می کند.

امیدوارم همه همسفرها در کنار مسافرانشان صبور باشند و هر چند مسافر من بخاطر خراب کردن سفر، چندین کمک راهنما عوض کرد ولی من امیدوار بودم و شال کمک راهنمایی را روی دوش ایشان می دیدم.

بعد از رهایی، سعی کردیم که هیچ وقت کنگره را رها نکنیم و احساس کردم که اگر از کنگره دور بمانیم، مجددا گرفتار خواهیم شد و انواع خدمت ها را انجام دادم و انرژی می گرفتم و از مسافرم تشکر می کنم که اجازه داد تا در کنارش باشم و حتی به من کمک کرد که عضو لژیون سردار هم شوم.

مشارکت کمک راهنمای ارجمند خانم مریم

بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم     فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو براندازیم

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر: من هم این تولد زیبا و آزادمردی کمک راهنمای محترم آقای مرتضی رضوانی را به خودشان و در راس به آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان و خدمت اسیستانت محترم شعبه خانم مریم ، ایجنت محترم، مرزبانان، کمک راهنمایان آقای طاووسی و خانم سحر عزیز و کلیه اعضای کنگره 60 نیک آباد تبریک عرض می کنم.

امروز کمک راهنما محترم خانم سحر باید این بالا باشند و همه ما دوست داشتیم امروز ایشان حضور داشتند و از حضورشان و صحبتهایشان آموزش و انرژی می گرفتیم. اسیستنت محترم  شعبه خانم مریم همانطور که در مشارکت ها هم گفتند نمونه ای از صبر هستند که با وجود تخریب های بالایی که مسافرشان داشتند ولی امید زیادی داشتند و همین صبوری بوده که نتیجه آن را امروز می گیرند و در حال جشن گرفتن هستیم. من از ایشان همیشه در حال آموزش گرفتن هستم چه در سفر اول که تو لژیون همیشه از مشارکت هایشان آموزش و انرژی می گرفتم و بعد از آن در امتحان کمک راهنمایی هم به من خیلی کمک کردند و در جایگاه اسیستانتی هم برای من یک الگو و راهنما هستند و همیشه حس خوب خودشان را به من انتقال می دهند. این تولد می تواند یک جرقه ای باشد برای تازه واردین که چه مسافر و چه همسفر بداند اگر با تخریب بالایی هم وارد کنگره می شود اگر بخواهد و درست حرکت کند روزی مثل کمک راهنما آقا مرتضی تولد پنج سالگی اش را جشن می گیرد و همسفر هم بداند اگر امید و صبر داشته باشد می تواند به رهایی و حال خوش برسد. من باز هم می گویم امروز خانم سحر باید در این جایگاه باشند و من این تولد زیبا را خدمت کمک راهنمای محترم خانم سحر تبریک عرض می کنم.

عکاس: مسافر یعقوب، لژیون پنجم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سحر دوشنبه 23 تیر 1399 12:48
عرض تبریک و شادباش خدمت اعضای شعبه نیک آباد.
تبریک فراوان خدمت کمک راهنمای محترم،آقا مرتضی و اسیستنت شعبه خانم مریم عزیز.چقدر با تمام وجودم دوست داشتم در این تولد زیبا در کنارتان باشم اما از اینکه نتوانستم عذر خواهی میکنم.
شما زوج عزیز نمونه بارز حرکت و استقامت از لحظه ورود به کنگره تا الان هستید و خدارا شکر که نتیجه تلاش و عشق و حرکت خوبتان را دریافت کرده اید.
(مریم جان خوشحالم که مسیر خود را به خوبی پیدا کردی و به زیبایی در آن خدمت میکنی و آموزش میگیری)

تبریک ویژه خدمت کمک راهنمای گرانقدر،آقای طاوسی بابت رهایی تولد آقا مرتضی و سخنان همیشه زیبای ایشان، خداقوت و هیچ گاه زحمات شما و آموزشهایی که از شما گرفتم فراموش نمیکنم.

تبریک خدمت ایجنت محترم شعبه و همینطور آقا صادق و آقای حسن رضوانی،تا باد چنین بادا.
سپاس فراوان از خانم مریم رضوانی عزیز.
همسفر سحر دوشنبه 23 تیر 1399 12:09
عرض تبریک و شادباش خدمت اعضای شعبه نیک آباد
تبریک فراوان خدمت کمک راهنمای محترم آقا مرتضی و اسیستنت شعبه خانم مریم عزیز.
چقدر با تمام وجودم دوست داشتم در این تولد در کنارشان باشم اما از اینکه نتوانستم عذر خواهی میکنم.
شما زوج عزیز نمونه بارز حرکت و استقامت از لحظه ورود به کنگره تا الان هستید و خدا را شکر که نتیجه تلاش و عشق و حرکت خودتان را دریافت کرده آید.
(مریم جان چقدر خوشحالم که مسیر خود را به خوبی پیدا کردی و به زیبایی در آن خدمت می کنی و آموزش میگیری)
تبریک ویژه خدمت کمک راهنمای گرانقدر آقای طاوسی بابت رهایی تولد آقا مرتضی و سخنان همیشه زیبای ایشان خدا قوت و هیچ گاه زحمات شما و آموزشهایی که از شما گرفتم را فراموش نمی کنم.
تبریک خدمت اینجا شعبه و همینطور آقا صادق و آقای حسن رضوانی
تا باد چنین بادا.....
مریم شفیعی پاسخ داد:
با سلام و عرض احترام خدمت کمک راهنمای گرانقدر خانم سحر عزیز
بی نهایت سپاس از لطف و محبت شما که همیشه شامل حال ماست.
امیدوارم با عمل سالم در راستای اهداف کنگره بتوانیم ذره ای از زحمات شما عزیز بزرگوار را جبران نماییم.
نجمه همسفر محمد جعفر شنبه 21 تیر 1399 16:52
باعرض سلام وخداقوت و تبریک مجدد خدمت کمک راهنمای محترم آقامرتضی وهمسفرگرامیشان کمک راهنما واسیستانت شعبه خانم مریم عزیز جلسه ی بسیار پربار وبا شکوهی داشتید وامیدوارم همیشه در زندگیتان موفق وپیروز یاشید
مسافر مرتضی رضوانی شنبه 21 تیر 1399 14:36
سلام،تشکر از همه عزیزانی که با کامنتهای خود نسبت به بنده وهمسفرم اظهار لطف نمودند امیدوارم بتوانم درجشن تولد تک تک شما عزیزان جبران نمایم
مسافر قدرت اله شنبه 21 تیر 1399 13:11
با سلام و خسته نباشید خدمت کمک راهنما ی عزیزم آقا مرتضی رضوانی وهمسرتان خانم مریم اسیسات شعبه پنجمین سال رهایتان را تبریک عرض میکنم انشاالله در پناه خداوند موفق و سر بلند باشید
فاطمه همسفر یعقوب جمعه 20 تیر 1399 22:49
باسلام وخدا قوت خدمت استاد جلسه،جلسه بسیار پرباروآموزنده ای بود ویک بار دیگه به آقا مرتضی وخانم مریم عزیز تبریک عرض میکنم انشاالله همیشه موفق باشند
سمیه همسفر مجید جمعه 20 تیر 1399 14:34
ضمن عرض تبریک مجدد خدمت کمک راهنمایی محترم اقا مرتضی واسیسنت محترم کمک راهنمای عزیزم خانم مریم جلسه باشکوهی بودوبار اموزشی بالایی داشت بسیار لذت بردیم
سمیه همسفر مجید جمعه 20 تیر 1399 14:33
ضمن عرض تبریک مجدد خدمت کمک راهنمایی محترم اقا مرتضی واسیسنت محترم کمک راهنمای عزیزم خانم مریم جلسه باشکوهی بودوبار اموزشی بالا داشت بسیار لذت بردیم
همسفر زهرا لژیون دوم جمعه 20 تیر 1399 12:33
با سلام وعرض تبریک خدمت کمک راهنمایی محترم آقای مرتضی رضوانی وهمسفر گرامیشان اسیسانت شعبه جلسه ای باشکوه وبار آموزشی بالایی داشت وامیدوارم در تمام مراحل زندگیشان موفق وپیروز باشند
همسفر زهرا لژیون دوم جمعه 20 تیر 1399 12:33
با سلام وعرض تبریک خدمت کمک راهنمایی محترم آقای مرتضی رضوانی وهمسفر گرامیشان اسیسانت شعبه جلسه ای باشکوه وبار آموزشی بالایی داشت وامیدوارم در تمام مراحل زندگیشان موفق وپیروز باشند
مسافر مجتبی لژیون ۱ جمعه 20 تیر 1399 12:28
با سلام جلسه خیلی پرباروآموزنده ای بود
واز حضوردر این جلسه بسیار لذت بردیم وبرای آقا مرتضی وهمسفرگرامیشان بهترین ها را آرزو مندم
فاطمه همسفرحمزه جمعه 20 تیر 1399 07:51
سلام و عرض ادب وخدا قوت خدمت آقای طاووسی استادی پربار وآموزنده و دلنشینی داشتید.جلسه خیلی پرانرژی داشتیم وبسیارلذت بخش بود.وتبریک مجدد خدمت شما استاد بزرگوار.وتبریک خدمت آقا مرتضی رضوانی و خانم مریم عزیزم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات