WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاههای آموزشی عمومی نیک آباد ویژه مسافران و همسفران
کارگاههای آموزشی عمومی نیک آباد ویژه مسافران و همسفران
جمعه 31 اردیبهشت 1395 ساعت 17:12 | نوشته ‌شده به دست سحر یاوری | ( نظرات )

جلسه دوازدهم از دور چهاردهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران شعبه نیک آباد ، با نگهبانی مسافر علی ، استادی کمک راهنمای محترم آقای حسن رضوانی و دبیری مسافر حمید رضا با دستور جلسه « که چی ؟ » و جشن یکسال رهایی مسافر مهدی در روز پنجشنبه مورخ 95/2/30 رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود .ابتدا استاد محترم چنین فرمودند : تا امروز 35 دستور جلسه را کار کردیم . تمام دستور جلسات به نوعی به من این آموزش را می دهد ، از وادی اول تا دستور جلساتی که بین آنها نهفته است و به عنوان چاشنی وادی هاست . وادی اول می گوید : با تفکر ساختارها آغاز می گردد و بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود .خوب این آموزش ها چه ربطی دارد با دستور جلسه امروز ؟


دستور جلسه که چی ؟ دو جمله ی خیلی ساده و خوب ممکن بود قبل از اینکه وارد کنگره بشوم ، میگفتم من مواد مصرف نکنم که چی؟ من گران فروشی نکنم که چی ؟

                                                 

 و خیلی مسائلی که در آن بخش به خاطر جهالت و نادانی رخ می داد که انساها را به طرف نابودی سوق می داد. دو صدا درون انسان هست که یکی صدای عقل است که گاهی می گوید که چی ؟ و انسان را به یک مرحله دیگری می برد و یک صدا ، صدای مرحله نفس اماره است که باز او هم می گوید که چی ؟ 

ولی مسیر این دو با هم فرق می کند .خوب من مسافر وقتی وارد کنگره می شوم ، می آیم آموزش می گیرم که بگویم که چی ؟ و صدای عقل را بشنوم و آموزش بگیرم که بگویم  مواد مصرف نکنم که چی؟ و مسیر و هدف و نیت ها را به من نشان می دهد و وقتی می گویم مصرف نکنم که چی ؟ یک سری اطلاعات پشت این نهفته است .


 بعد از دستور جلسه یک علامت سوالی وجود دارد «که چی ؟ » و به خاطر اینکه سوال می کند ، قدرت تفکر در انسان به اجرا در می آید ، مثلا سر وقت بروم کنگره که چی ؟ یا خدمت کنم که چی ؟ واطلاعاتی پشت آن هست که حالم بهتر میشود و وقتی خدمت می کنم میگویم دیگران کاشتند ما خوردیم و ما بکاریم ، دیگران بخورند . هر کاری که انسان بخواهد انجام دهد ، فرقی نمی کند ، از مصرف مواد ، دادن زدن سر بچه ، گران فروشی ، ربا و یا مسائل دیگر ، فرقی نمی کند و من باید در ابتدا بگویم که چی ؟  و هدف را به من نشان می دهد و وقتی داد میزنم ، مطمئنا طرف مقابل هم سر من داد می زند و این به وجود می آید برای من .وقتی که چی ها گفته میشود و آموزش ها داده می شود ؛ می خواهد انسان به حال خوش برسد .که چی های مخرب را گفتیم قبلا و نتیجه اش چه شد ؟ بعضی مال و حیثیتمان از بین رفت ولی  الان  فرق میکند و که چی ؟ می خواهد مرا به هدفی برساند که شخصیت و حیثیت انسان روز به روز به سوی تعالی برود .


اما بخش دوم دستور جلسه جشن تولد یکسال رهایی آقای مهدی احمدی که چهره او برا همه شما آشناست و من این افتخار را داشتم که آقا مهدی مرا به عنوان راهنما انتخاب کرد . از روزی وارد لژیون شد ؛ اینطور نبود که تافته ای جدا بافته باشد و مشکلات نداشته باشد و او حالش خیلی خراب بود و مشکلات زیادی داشت و تمام خصوصیاتی که یک مصرف کننده ممکن است داشته باشد به نوعی داشت  ولی نوعش فرق می کرد . یکی از خصوصیاتش اینکه منظم بود و چیزی را از راهنمایش پنهان نمی کرد . همیشه زودتر از من به جلسات می آمد و همیشه در حال خدمت کردن بود و حرف شنوی که در لژیون داشت خیلی در جایگاهی که الان هست ، تأثیر داشت و الان خیلی خوشحالم که مزد کارهایی که کرده را دارد می بیند و در دوران اعتیاد هم کار بیشتر میکرد و درآمد کمتر ولی الان کار کمتر ولی درآمد بیشتر دارد و قبلا هم کار اضافه می کرد هم حالش خراب بود . اگر یک رهجو خوب حرکت کند ، چند نفر را همراه خودش می آود  و یک رهجو وقتی بد حرکت کند ، چند نفر را همراه خودش می برد . حالا باید ببینم از کدام دسته هستم ؟

و در ادامه جشن یکسال رهایی مسافر مهدی را با شور و شکوه فراوان جشن گرفتیم .

اعلام سفر مسافر مهدی: انتی ایکس مصرفی تریاک و متادون ، 10 ماه و 15 روز سفر کردم با راهنمایی آقای حسن رضوانی، در حال حاضر 12 ماه و 27 روزه آزاد و رها هستم .


آرزوی مسافر مهدی :از قدیم گفته اند هیچ خانه ای بی بزرگتر نشود و من هم آرزو می کنم که سایه آقای مهندس بالای سر کنگره باشد و سالیان سال از آموزشهایشان استفاده کنیم .

آرزوی همسفر مهری : آرزو می کنم آنهایی که در سفر اول هستند به آرزویشان برسند .


صحبتهای مسافر مهدی : در ابتدا از آقای مهندس تشکر می کنم که باعث شدند من و امثال من که بی هدف و با حال خراب در جامعه زندگی می کنند به کنگره بیایند و خودشان را پیدا کنند و مشکلاتشان را حل کنند و از خانواده محترمتشان و خانم آنی و آقای امین تشکر می کنم و از راهنمای خوبم حسن آقا رضوانی خیلی تشکر می کنم ؛ انشاالله بتوانم با اعمال و رفتار و کردارم قدردان زحماتشان باشم .از آقا صادق خیلی تشکر می کنم و اولین باری که با ایشان صحبت کردم ، طوری با من صحبت کردند انگار سالهاست مرا می شناسند و اولین جرقه برای من زده شد . از آقای طاووسی هم خیلی تشکر می کنم واز مرزبانان و همینطور از کمک راهنمای همسفرم بسیار تشکر می کنم . از همسفرم خیلی تشکر می کنم که سالیان سال شاید با افکارم و با مصرفم او را اذیت کردم و همه کسانی که کمک کردند که من به رهایی برسم و همینطور  از پدر و مادرم و آقا مجید که پیام کنگره را به من دادند . در مورد ترک اگر بخواهم بگویم ، من ژنرال سرویس ترک بودم  و همیشه ترک میکردم و دوباره برمیگشم مصرف میکردم ، همینطور 15 روز ترک در کمپ داشتم و دوران سختی بود .خیلی حال خرابی داشتم و از نظر مالی واقعا زیر صفر بودم . اینکه می گویند مصرف کننده سه کار بیشتر ندارد ؛  تهیه ، مصرف و توجیه و من این سه کار را به نحو احسنت انجام میدادم . وقتی به کنگره آمدم واقعا چسبیدم به کنگره و الگوی واقعی من راهنمایم بود و اگر الان زود به کنگره می آیم به خاطر اینست که ازراهنمایم یاد گرفتم و میدانستم که هر چه طی این سالها از دست دادم میتوان در کنگره به دست آورم . وقتی که رها شدم حسن آقا گفتند که تو فقط 5 درصد قضیه را حل کردی و 95 درصد  هنوز مانده و چه بود ؟ رفتار من کردار من ، اخلاق من و تمام کاشته هایم را که خراب کرده بودم را باید دوباره در سفر دوم پیدا میکردم . از آقا شهرام تشکر میکنم که از ایشان یاد گرفتم که خدمت کردن در اوتی فقط این نیست که بیاییم نامه آن را بنویسیم واگر توانستیم در کنار آن خدمت چیزی یاد بگیریم  آن ارزش دارد . در سفر دوم اراده ام قوی شد که شرکت کنم در امتحان کممک راهنمایی  و امتحان ندادم که شال بگیرم بلکه میدانستم مسیری که کمک راهنمایم رفته و به حال خوش رسیده حتما چیزی در آن بوده و انشاالله رحمت خداوند شامل حالم بشود و امسال در امتحان شرکت کنم و موفق شوم .

صحبتهای همسفر مهری : چند ماهی بیشتر نیست که به کنگره می آیم و از آقای مهندس و خانم آنی تشکر میکنم ، همینطور از آقای حسن رضوانی و راهنمای خودم خانم شهلا خیلی تشکر میکنم .

صحبتهای کمک راهنمای محترم خانم شهلا :

از نگاه باران به باران ندا می رسد        دوره رهایی ، رهایی فرا می رسد

این شب پریشان ، پریشان ، سحر می شود            روز نو گل افشان ، گل افشان ، به ما می رسد

تولدها را هم در زمین جشن می گیرند و هم در سماء و رقصنده های آسمانی هم به شادی و پایکوبی می پردازند و تولدها سبزترین خاطرات هستند همیشه به یاد می مانند و فراموش نمیشوند.

من هم این روز قشنگ را به آقا مهدی و کمک راهنمایشان حسن آقا و خانم مهری تبریک می گویم و اگر الان در این جایگاه هستند ، فعل خواستن را صرف کردند و خداوند و هستی هیچ چیز را به رایگان در اختیار انسان قرار نمی دهد و اگر انسان می خواهد به آرامش برسد ،باید زحمت بکشد و گاهی باید بجنگد و گاهی عقب نشینی کند و گاهی از خود گذشتگی داشته باشد و اگر در کنگره باشیم و بخواهیم حالمان خراب باشد و بیرون برویم حال دیگران را خراب کنیم یعنی هیچ تغییری نکردیم و باید بتوانیم همدیگر را کامل کنیم و در بیرون خیلی آموزشگاهها و دانشگاهها هست ولی مثل اینجا کاربردی نیست و ما اینجا آموزش می گیریم و باید کاربردی کنیم و حرکت کنیم .
تهیه و تنظیم :وبلاگ نمایندگی نیک اباد

نگارش : همسفر سحر   


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مجتبی (شیخ بهایی) شنبه 1 خرداد 1395 07:13
خدا قوت خدمت نگهبان و دبیر عزیز
تبریک خدمت اقا مهدی وخانواده محترمشان
درود و خدا قوت خدمت اقای رضوانی عزیز و راهنمای همسفر سرکار خانم شهلا
سپاس از نویسنده و تصویر گر گزارش
به پاکی دریاها ژرف باشید به وسعت دشتها جوان وجاوید
علی نادعلیان شنبه 1 خرداد 1395 00:19
فرخنده ومبارک باد این جشن باشکوه: مهدی عزیز فرارسیدن اولین سال رهایی وازادیت از بند اعتیاد رابه شما دوست عزیز وخانواده محترمتان تبریک می گویم واز خداوند بزرگ برایتان ارزوی خوشبختی می نمایم انشااله دراینده نزدیک شاهد رسیدن به جایگاه کمک راهنماییتان باشیم ودرراستای احیای انسانها تلاش نمایید به راهنمای عزیزتان حسن اقا رضوانی هم تبریک می گویم وبرای همگی شما دوستان محبت ارزوی سربلندی دارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic