کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی نیک آباد
پنجشنبه 24 تیر 1395 ساعت 22:03 | نوشته ‌شده به دست سهیلا شیرزاد | ( نظرات )

روز پنج‌شنبه در تاریخ 95/4/24 کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی نیک‌آباد با استادی کمک راهنمای محترم مسافر علی نادعلیان و نگهبانی مسافر علی و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه: وادی یازدهم و تأثیر آن روی من: رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.
ابتدا استاد محترم چنین فرمودند: 
 خیلی خوشحالم که توفیق پیدا کردم در جمع پرشور و دوستان عزیز نمایندگی نیک‌آباد، حضور پیدا کنم و لذت ببرم. در کنگره 14 وادی داریم که دایره‌ی وسیعی از آموزش‌ها هستندو قطعاً اگر وادی‌ها را یاد بگیریم و اجرا کنیم به شادی و شعف و آرامش می‌رسیم. این وادی دو بخش دارد که بخش اول آن مربوط به سرپیچی اهریمن است. اهریمن از فرمان، سرپیچی می‌کند و خداوند به اهرمین می‌فرماید که به انسان سجده کن و اهریمن سرپیچی می‌کند و می‌گوید من از انسان برترم و خداوند او را از درگاهش ترد می‌کند ولی اهریمن توبه نمی کندو از خداوند فرصت می‌خواهد که برتری خود را از انسان ثابت کند. منظور این است که شیطان دشمن قسم‌خورده‌ی ماست و هدف او ناامیدی ما انسان‌هاست ولی در مقابل هدف کنگره، نجات و رهایی انسان ها از تاریکی‌ها و بندهای نامرئی و اهریمنی است البته مشروط به این‌که قوانین را رعایت کنیم. ابتدای وادی آقای مهندس می‌فرمایند که: به طبیعت و به چشمه‌ها نگاه کنید و از آن‌ها الگوبرداری کنیدو به‌واسطه الگویی که از طبیعت می‌گیرید، می‌توانید مسیرتان را به‌درستی طی کنید و به هدف اصلی و رهایی برسید. در طبیعت چند دسته چشمه داریم، یک دسته چشمه‌هایی هستند که آن‌قدر جوشش دارند،                                                                                                                                                                

که جوششان باعث شده، رودهای خروشان به وجود آید و درنهایت به بحر اقیانوس برسند و تاز مانی که به اقیانوس نرسند، دست از تلاش برنمی‌دارند و هیچ مانع و سدی، باعث توقف آن‌ها نمی‌شود. دسته‌ی دیگر چشمه‌هایی هستند که تا مرحله‌ای پیش می‌روند، ولی بعد خشک می‌شوند و اثری از آن‌ها نیست. دسته‌ی سوم چشمه‌هایی هستند که با کوچکترین مانع، دست از حرکت برمی‌دارند، خشک نمی‌شوند ولی، حرکت و جوشش ندارند و تبدیل به گنداب می‌شوند. دلیل این‌که چشمه‌ای به اقیانوس میرسد، چشمه‌ای خشک میشود و چشمه‌ای نه خشک میشود، نه از خودش جوشش دارد، چیه؟ در وادی این موضوع، خوب شکافته شده، مثلاً چشمه‌ای که ،جوشش زیادی دارد و رود خروشان شده و به اقیانوس می‌رسد، چند ویژگی دارد:1-شرایط و ویژگی جغرافیایی آن مهیاست 2-باید منابع آبی ذخیره‌شده داشته باشد تا بتواند، رود را به حرکت درآورد 3-باید اختلاف ارتفاع داشته باشد ،که آب را به حرکت در آوردو این چشمه می‌تواند به اقیانوس برسد. چشمه‌ای که خشک می‌شود، اختلاف ارتفاع و شیب دارد، ولی آب کافی ندارد تا یک جایی پیش می‌رود، ولی آب نیست که به اقیانوس برسدو چشمه ای که نه خشک می شود نه جوشش دارد،منابع آبی دارد ولی انرژی لازم ، اختلاف ارتفاع و شیب مناسب را نداردو جایی که به مانع برخورد کند ،از حرکت باز می ایستد، پس قطعا چشمه پر جوشش بهتر است و به اقیانوس هم می رسد وهمه می توانند از آن چشمه استفاده کنند و بهره مند شوند و اطراف را نیز سرسبز و آباد می کند.اقیانوس برای هر کسی معنا و مفهومی دارد مثلا برای سفر اولی رسیدن به رهایی ،اقیانوس است، برای سفر دومی رسیدن به جایگاه کمک راهنمایی اقیانوس است و برای کمک راهنما رسیدن به جایگاههای بالاتر اقیانوس است.


                               


برای رسیدن به رهایی باید چند ویژگی داشته باشیم،همین طور که چشمه ، منابع آبی،انرژی لازم و توان لازم را به او داد تا حرکت کند ما انسان ها هم باید این ویژگی ها را داشته باشیم،تا بتوانیم حرکت کنیم.در کنگره، چند دسته مسافر داریم ، یک دسته آن قدر جوشش دارندکه انرژی لازم برای حرکت را به دست می آورندو تا رهایی نگیرند، دست از حرکت برنمی دارند.دسته دوم مسافرانی هستند که به کنگره می آیند ، مشارکت می کنند،ولی یکدفعه می بینیم که نیستند، البته این نبودن ها طبیعی است و باید باشند و دسته سوم کسانی هستند که چند سال به کنگره آمده اند، ولی هیچ حرکتی انجام نمی دهند، به قول معروف نه کور می کنند نه شفا می دهند.پس اگر بخواهیم به اقیانوس برسیم باید منابع اطلاعاتی قوی داشته باشیم .استفاده کردن از سی دی ها ،چشمه های وجودی را غنی و غنی تر می کند و اگر برای گوش کردن سی دی ها دلیل،توجیه و بهانه بیاوریم یعنی عامل اصلی برای رسیدن به اقیانوس را عملا از دست می دهیم ولی کسانی که به سی دی ها اهمیت می دهندو چیز هایی را که گفته می شود اجرا می کنند، مصداق چشمه های جوشان هستند.مهمترین عامل برای چشمه جوشان، انرژی است .انرژی، توان حرکت می باشد و باعث می شود که دانایی را به دانایی موثر ، تبدیل کنیم .منابع اطلاعاتی هم ،خیلی مهم است از جمله وادی ها ،کتاب ها،بودن مستمر و فعال در لژیون و استفاده بهینه از همه ی منابع آموزشی.انرژی را از کجا می توانیم به دست آوریم؟از تغییر جایگاه بیرونی و درونی .آقای مهندس می فرمایند:یکی از شاهکار های کسب انرژی،تغییر جایگاه درونی و بیرونی است.همه ما باید از مسیر درمانی لذت ببریم و انرژی بگیریم و فقط به رهایی فکر نکنیم.اگر از مسیر درمانی لذت نمی بریم ،به این دلیل است که، قوانین بازی را خوب یاد نگرفته ایم.چندین کا در مسیر درمان به ما انرژی می دهد مثل انجام کارهای معوقه،بودن در مکان های مناسب ، سر موقع دارو خوردن،به موقع خوابیدن ،خدمت کردن و غیره . این موارد انرژی لازم را به ما می دهد که بتوانیم به سمت جلو حرکت کنیم. پس باید با حرکت های مناسب ، جهش ها را به وجود بیاوریم، تا چشمه ها به وجود آیند وتوان لازم را به ما بدهند ، تا در موقع مقررو در تایم مشخص شده ، به رهایی برسیم.چشمه را با شیر آب اشتباه نگیریم مثلا یک کلمه یاد بگیریم و بگوییم این یک کلمه ، همه چیز را حل میکند.در اصل این وادی نوید رهایی را به کسانی می دهد که تلاش و کوشش می کنندو منابع اطلاعاتی شان را قوی می کنند و نیز سختی سفر را با دل و جان می خرند و این همان رسیدن به اقیانوس است . امیدوارم از بستر مناسبی که هست،استفاده ی لازم را ببریم و این انجام نمی شود، مگر در پرتو حرمت ها و قوانینی که در کنگره حاکم است. 
تایپ: همسفر سهیلا

عکاس :مسافر مرتضی

تهیه و تنظیم "وبلاگ نمایندگی نیک اباد
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر داوود شفیعی یکشنبه 27 تیر 1395 23:04
خداقوت خدمت آقای علی نادعلیان بابت جلسه ی پر باری که داشتند .
مسافرمرتضی رضوانی یکشنبه 27 تیر 1395 12:58
رهایی دوستان عزیزم اقایان مسعود وعلی رابه خودشون و خانواده بزرگ کنگره 60 تبریک عرض میکنم
مسافرمرتضی رضوانی یکشنبه 27 تیر 1395 12:51
تشکرازخانم شیرزاد بابت انعکاس مطالب وسپاسگزارم ازاستادعزیزوگرامی اقای نادعلیان که به این زیبایی وادی یازدهم رابرای ماشکافتند.
حمید نیکبخت شنبه 26 تیر 1395 13:39
من همیشه از صحبت کردن آقای نادعلیان لذت میبرم چون خیلی ساده و خودمونی مطالب رو بسیار کامل بیان میکنند. ازشون تشکر میکنم که به شعبه نیک آباد تشریف آوردند، امیدوارم بیشتر در خدمتشون باشیم.
همسفر سحر شنبه 26 تیر 1395 11:03
ممنون از استاد جلسه و سپاس ازهمه دوستان بابت انعکاس مطالب
شهرام جمعه 25 تیر 1395 19:29
خسته نباشید خدمت همه خدمتگزاران عزیز و تشکر از علی آقا بابت مطالب عالی و آموزندهبا این که سعادت نداشتم در جلسه حضور داشته باشم ولی خیلی انرژی گرفتم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: