WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - تولدی از جنس محبت . کار گاه های آموزشی عمومی نمایندگی نیک آباد
تولدی از جنس محبت . کار گاه های آموزشی عمومی نمایندگی نیک آباد
جمعه 26 شهریور 1395 ساعت 15:50 | نوشته ‌شده به دست مرتضی ضیایی | ( نظرات )

روز پنج‌شنبه جلسه چهاردهم از دور پانزدهم کارگاه های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران نمایندگی نیک آباد ، با استادی :کمک راهنمای محترم مسافر،امید ایرانمنش:نگهبانی ،مسافر مرتضی و  دبیری مسافر مهدی؛ با دستور جلسه " صورت مسئله اعتیاد"و"جشن هفتمین سال رهایی کمک راهنمای محترم صادق رضوانی  "در تاریخ25/6/95 رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود .
خلاصه سخنان استاد:صورت مسئله اعتیادموضوعی است که باید در مورد آن زیاد بحث نمود. گاهی مسافران سفر دوم با این مبحث آشنایی کاملی ندارند.اگر در موضوعی صورت سوال را درک کردید نیمی از جواب را یافته اید.این موضوع نقطه کور اعتیاد در جهان امروز ودر دنیای پزشکی بوده است . صورت مسئله زمانی درک وحل می شود که بتوان داده ها را به هم ربط داد.سیستم خمر بدن تولید کننده مواد مخدر است واگر به طور مرتب مخدر را از بیرون دریافت کند کم کم از کار می افتد.


آقای مهندس در بیانات روز چهار شنبه فرمودند:هزاران روش ترک اعتیاد داریم. اگر یک روش توانسته است، حتی یک نفر را درمان کند، بیائید و به من بگوئید که یک نفر درمان شد.استاد فرمودند:من خودم در 4 سال آخر مصرف ،   هفته ای 2 بار ترک می کردم اما باز درمان نمی شدم.در سی دی باران رحمت آقای مهندس می فرمایند: ما مرتب ترک می کردیم و باز مرتب شروع می کردیم و تمامی افراد، معتاد را مقصر می دانستند.بارداری 9 ماه طول می کشد آیا می توان گفت آن را 3 ماه تمام می کنیم؟زمانی که صورت مسئله اعتیاد را می دانیم راحتر سفر می کنیم.بیشتر افراد این امر را کامل درک نکرده اند.اگر صورت مسئله اعتیاد پیچیده وبا اصطلاحات پزشکی عنوان شود درکش به مراتب سخت می شود.در جلسه اول باید از مثال های کلی وساده استفاده کرد . ومسایل پیچده در جلسات بعد عنوان شود مثلا کشاورزی که زمینی را مدتی رها می کند در طول مدت کوتاه نمی تواند ان را آباد کند .اما در مورد قسمت دوم دستور جلسه

هفتمین سال رهای صادق عزیز رابه خانواده صادق عزیز، اخوان رضوانی ،آقای مهران نیک سیر و آقای حسن طاوسی تبریک می گویم.آقا صادق و حسن آقا در یک لژیون بودن و در پله های آخر ایشان به لژیون من آمدند.زمانی که برای مشاوره تازه واردین می رفتند بسیار مودب برخورد می کردند و مطالب را کامل عنوان می کردند. بعد برای امتحان کمک راهنمای شرکت کردند وبا نمره عالی قبول شدند.و اینجا تازه آغاز تلاش های ایشان شروع شد.برای تاسیس این شعبه تلاش زیادی کردند.در طول سفر مشارکت زیادی نمی کردند. وقتی دلیل را جویا شدم گفتند : مثال      دانش آموزی که الف را نمی گفت تا بقیه حروف را نگوید را عنوان کردند،وفرمودند اگر مشارکت کنم باز مجبور به مشارکت مجدد می شوم.
مانند پیام که من برای رهایی صادق عزیز نوشتم که در آن عنوان شد در اصل کسانی جذب رحمت خداوند می شوند که لیاقت خدمت دارندو اقا صادق همین گونه بودند. 
اعلام سفر مسافر صادق: آنتی ایکس مصرفی: شیره و تریاک - مدت تخریب: 17 سال - مدت سفر اول: 16 ماه  – داروی درمان opium – روش درمان DST رهایی: هفت سال - کمک راهنما: جناب آقای امید ایرانمنش.


 :لحظه ناب 

آرزوی مسافر صادق: امیدوارم  همه کسانی که گرفتار تاریکی وضد ارزش ها راه نجات را پیدا کنند و به کنگره رهنمون شوند.


سخنان مسافر صادق: افراد می دانند با چه تخریب های به کنگره می ایند ودر این دستگاه تبدیل به چه می شوند دستگاهی که آقای مهندس برنامه ریزی کردند خرده شیشه تحویل می گیرد ومخمل تحویل می دهد.من از آقا امید کمک راهنمای عزیز تشکر کنم که به من کمک کرد، از آقای جمال کبیر رضای تشکر می کنم که در این مسیر به من کمک کرد.

از مشارکت شما عزیزان دوستانی که از اصفهان قدم رنجه کردن تشکر مینمایم .اگرکاری انجام شده بیشتر تلاش خود انسانها بوده است .امادر مورد خودم مانند شما مسافرین من هم 17سال با اعتیاد درگیر بودم در نسخه اعتیاد گم شده بودم در پنج سال اول چندین بار اقدام به ترک اعتیاد نمودم که هر بار پنج یا شش ماه دوام نیاورد ودر حقیقت ناموفق بود واین اقدام عملی نشد .مشکل اصلی عدم شناخت در مورد صورت مسئله اعتیاد بود وما برای درمان از افرادی کمک می گرفتیم که به اصول ومبانی مادی فکر می کردند .اوایل فکر می کردیم این کار شدنی نیست .چون در زمان اعتیادعملا زندگی انسان تعطیل می شود .بعد از پنج سال اول که گذشت به مدت دوازده سال با اعتیاد کنار امدم .

این نکته را باید مد نظر داشت که افرادی که در دام اعتیاد یا نیروهای باز دارنده هستند دوگروه می باشند حتی مسافرینی که به کنگره می ایند .گروه اول که به اعتیاد خود عادت کرده اند .ودسته دوم گروهی هستند که با اعتیاد کنار می آیند .که احتمال نجات دسته دوم بیشتر است یعنی عادت به تاریکیها نکردن وبا ان کنار امدن .من هم بعد از پنج سال اول که گذشت به مدت دوازده سال با اعتیاد کنار امدم .اوایل سفر این کار را نشدنی می دانستم تا اینکه چهار یا پنج ماهی از سفرم گذشت .کم کم متوجه شدم که مسیر زندگی عوض شده نشانه های امید پیدا شده  ومتوجه علایم وتغییرات نوید بخشی شدم .مشاهده خیلی از اتفاقات وتغییرات باعث شد به این روش وکنگره ایمان بیاورم.والان نیز در خدمت شما هستم .

دوران اعتیاد دوران جالبی نیست ،واقعا دوران سیاهی است .در این هفده سالی که من در کنار همسفرم وخانواده ام زندگی می کردم  من فقط انها را میدیدم از سر کار می امدم ومجددا به سر کار میرفتم .یعی زندگی  یک روند عادی نداشت .در طول این هفده سال بهترین دوران از زندگی من صرف اعتیاد شد از نظر مادی وشخصیتی خیلی اسیب دیدم .حال که نگاه میکنم .به مسایل مادی ان خیلی فکر نمیکنم چون یک مقداراز مسایل مادی حل شده است ویک مقدار ان نیز در حال حل شدن می باشد .در دوران اعتیاد ترورهای شخصیتی خیلی زیاد بود واز این منظر خیلی اسیب دیدم . نگاهی که به ما در جامعه میشد .معمولا مادر خانواده ای بودیم که پدر خانواده اهل مواد مخدر ومشروبات الکلی نبود .واین مسئله از طرف فرزندان ایشان بار گرانی داشت .واینجا بود که ترور شخصیت هزینه سنگین تری نسبت به مسائل مادی داشت .

حال نیزکه در بین شما هستم هفت سال وهفت روز است که از اخرین بار مصرف من میگذرد .مصرف من نسبت به مسافرین فعلی که خوراکی است دودی بود ومصرف دودی خیلی مشکل تر بود.در طول زمان سفر امکان رفتن به جایی برای من وجود نداشت .حتی موقع رفتن تهران من چون با خانواده به تهران رفتم  و کمک راهنمای  محترم اقای امید ایران منش نیز جداگانه تهران امدند. سال 88 بود که دقیقا یادم هست اخرین مصرف من روز سه شنبه بود ساعت هشت شب که انجام دادم .

این موضوع را میخواهم به شما بگویم که این کار شدنی است .چون این اتفاق نیز برای من هم افتاد .ونباید از این موضوع ترس داشته باشیم یک فردی که در حال عمل جراحی هست بد ترین موقع برای این انسان زمانی است که زیر تیغ جراحی یک قسمت به بدن ایشان اضافه میکنند یا یک قسمتی از بدن ایشان را جدا میکنند .اما چرا در ان موقع احساس درد نمیکند چون در حال بی هوشی کامل هست وموقعی از بیهوشی خارج شد احساس درد میکند که عملیات جراحی تمام شده است .کارکرد نیروهای بازدارنده ومنفی هم چنین است  زمانی که تخریب خود را انجام میدهد فرد متوجه نمی شود ولی بعد از پایان تخریب متوجه می شود .در طول سفر انسان در کنگره نیز همینطور است .در سفر اول فرد کم کم به هوش می اید و در سفر دوم هست که کاملا متوجه تخریب خود میشود .وبه مرور دربهای خوبی برای انسان گشوده میشود .این جمعی که اینجا هستیم وبا این مشکلات اشنایی داریم .ولی به مرور زمان قابل حل شدن است خیلی تغییرات حاصل می شود ولی با سعی وتلاش .مانند انسان مشکل داری  است که در مقابل فرد دیگری قرار گرفت که ادعا میکرد در برابر پول مشکلات شما را حل می کنم واین فرد هم گفت من حالم خوب نیست و به  فرد مدعی یک سکه برای رفع مشکلش داد و فرد مقابل هم یک نگاهی به ایشان انداخت وگفت جنابعالی حالت خیلی خراب است وبا یکسکه مشکلت حل نمی شود .

اگر فرد بعد از پایان سفر خود به تعادل نرسد ودر محیط کار و یا بیرون در جامعه تعادل را رعایت نکند وکارهای  ضد ارزشی انجام دهد  به مرور امکان باز گشت ایشان هست .ما در این مکانی که هستیم مدیون اقای دژاکام میباشیم که این بزرگ مرد متولی ومبتدی این روش می باشد .من از طرف خودم از ایشان وخانواده  ایشان .ایجنت محترم این شعبه وسایر افرادی که به نوعی در کنگره زحمت میکشند تشکر می کنم .واز خداوند برای تمام این عزیزان ارزوی سربلندی دارم وهمچنین از خداوند متعال درمان برای  سفر اولی ها وبرای سفر دومی ها نیز تعادل در زندگی را خواستارم .ودر پایان نیز یکی از دوستان بهبودی که از انجمن دیگری در بین ما میباشند سلامت ایشان را نیز از خداوند خواستارم.تایپ:مسافر امیر حسین

ویرایش: مسافر مرتضی

تهیه و تنظیم :مسافر حسن


لینک های مرتبط: جلسات عمومی، مناسبت ها،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
امیر همسفر سه شنبه 30 شهریور 1395 22:14
سلام هفتمین سال رهایی عموی عزیزم رو به خودش و همه ی بچه های کنگره تبریک میگم واقعا این یکی از معجزات کنگره میتونه باشه چون به قول خود اقا صادق نمیشد باتبر از پیکنیک جداش کرد
علی رضوانی(شادآباد) سه شنبه 30 شهریور 1395 21:58
باسلام و احترام
صادق عزیزم هفتمین سال رهاییت رابه شما و راهنمای گرامیتان آقای ایرانمنش وخانواده بزرگ رضوانی ها تبریک عرض میکنم.
امید ایرانمنش دوشنبه 29 شهریور 1395 20:00
باسلام وتبریک عید سعید غدیرخم
بودن در جمع محبت دوستان شعبه نیک آباد
برای بنده همیشه بیادماندنی بوده
بیاری حق وتلاش شما تولد بعدی را در شعبه خوتان برگزار میکنیم(انشاالله)
مرتضی ضیایی شنبه 27 شهریور 1395 16:12
ای دل ار سیل فنا بنیاد هستی برکند چون تو را نوح است کشتیبان، ز طوفان غم مخور
اکنون که به همت شما جاده ای در مسیر بی انتهای کنگره برای دور افتادگان از زمان و مکان در این زمان و برای چون منی فراهم شده شایسته است با قلم ارج نهادن این تلاش عظیم را
تبریک فراوان خدمت آقای صادق رضوانی و خانواده محترمشان بخاطر هفتمین سالروز رهائی و دریافت نشان طلای محبت امید که همچنان آموزشهای شما نوری باشد در مسیر تاریکی ها
حمید نیکبخت شنبه 27 شهریور 1395 12:08
سلام، هفتمین سالروز رهائی آقای صادق رضوانی را به ایشان، خانواده نحترم، راهنمای گرامی شان و تمامی اعضای این شعبه تبریک گفته و برایشان آرزوی سلامتی و شادکامی دارم.
محمد رضا رحمت الهی شنبه 27 شهریور 1395 10:56
عرض ادب،احترام و تبریک خدمت جناب آقای صادق رضوانی استاد محترم، بسیار خواستار حضور در جشن شما استاد گرامی بودم ولی به دلیل خدمت در نمایندگی امکان حضور در جشن باشگوه شما نبود. حال خوش و خدماتی که امروز من انجام میدهم ثمره زحمات و وجود شما و امثال شما است.
صحت و سلامتی را برای شما از خداوند خواهان هستم.
از طرف خدمتگزاران در بخش وب نمایندگی سهروردی هم به شما و تیریک عرض مینمایم.
امیرحسین رشیدی شنبه 27 شهریور 1395 00:21
سلام ضمن تشکر وسپاس از استادی اقای ایرا منش .هفتمین سال رهایی کمک راهنمای محترم اقای صادق رضوانی را به ایشان که استادی مرا نیز بر دوش دارند تبریک عرض مینمایم وامیدوارم قدردان اموخته های این استاد باشم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic