WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کار گاههای آموزشی عمومی؛نمایندگی نیک آباد
کار گاههای آموزشی عمومی؛نمایندگی نیک آباد
جمعه 5 آذر 1395 ساعت 11:11 | نوشته ‌شده به دست مرتضی ضیایی | ( نظرات )

چهارمین جلسه از دوره هفدهم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران نمایندگی نیک‌آبادبا استادی کمک راهنمای محترم " مسافر صادق رضوانی " و نگهبانی " مسافر حسن " و دبیری " مسافر محسن " در روز پنج‌شنبه مورخ 1395/9/4 با دستور جلسه "رابطه یادگیری با معرکه گیری (نق زدن، حاشیه (جشن سومین سال رهایی مسافر علی شفیعی، رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود. 
"

سخنان استاد:

انسان‌ها زمانی که در درک خود از دیگران تغییر ایجاد کردند، برای خود واجب می‌دانند در مراسمی که برای دیگران برگزار می‌شود شرکت کنند. مولا علی می‌فرمایند: اگر دیدید کوهی جابه‌جا شده تعجب نکنید اما اگر انسانی تغییر کرد تعجب کنید. تولدها دارای پیام‌های مهمی برای بقیه مسافران و همسفران می‌باشد. کسی که با تخریب بالای به کنگره آمده زمانی که می‌بیند کسی توانسته به درمان برسد و اکنون سومین سال رهایی را جشن می‌گیرد امیدوار می‌شود.معرکه گیری زمانی اتفاق می‌افتد که شخص صفات دیگران را بزرگ نمایی کند؛ زمانی که شخص را به دلیل خصوصیت مثبتی این‌قدر بالا ببریم که دیگران این صفات را بپذیرند یا بالعکس صفات بد فرد را بزرگ نمایی کنیم و زیر آب فرد را بزنیم.


ریشه اصلی کنگره تعادل است؛ یعنی خوبی و بدی فرد را در کنار یکدیگر عنوان کنیم. زمانی اصحاب امام حسین صفات بد یزید را عنوان می‌کردند (شراب خواری، قمار و...) حضرت فرمودند: یزید شعر خوب می‌سراید. این‌ها آموزش است که در کنار کارهای بد کارهای نیک هم عنوان شود. در قدیم بعضی از پهلوانان بودند، معرکه گیری می‌کردند، زنجیر پاره می‌کردند و از مردم پول می‌گرفتند. بعضی از افراد در کنگره معرکه می‌گیرند، زمانی که رهجو از نظر جهان‌بینی رشد نکند مسئله اصلی که باعث اعتیاد فرد شده حل نشده است این فرد به درمان کامل نرسیده است و به دنبال یک مقصر می‌گردد برای عدم درمانش. وقتی انسان‌ها در یک موضوعی برنده نمی‌شوند، شروع می‌کنند به معرکه گرفتن، نق زدن و حاشیه سازی. انسانی که وارد معرکه گیری می‌شود یادگیری ندارد، حال خوبی ندارد، لذا نق می‌زند.اگر دیدید مرزبانی خوب نیست به جای نق زدن با سفر درست و رسیدن به جایگاه مرزبانی و با خدمت صحیح انتقام بگیرید.

اما بخش دوم صورت‌جلسه تولد علی آقا؛ علی با تخریب تریاک به کنگره وارد شد و سفر ایشان دودی بود و بسیار مشکل . ولی ایشان به خوبی سفر کرد. اصلاً حاشیه نداشت، نق نزد و مهم‌ترین دلیل ماندن علی وصل بودن به جلسات بود، پیام ایشان این است که اگر علی توانست این کار را انجام دهد دیگران هم می‌توانند این جایگاه را تجربه کنند. فردی که درست سفر می‌کند وقت زیاد می‌آورد و جایی برای نق زدن پیدا نمی‌کند.


و در ادامه تولد سومین سال رهایی آقای علی شفیعی را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم.


اعلام سفر مسافر علی: آنتی ایکس مصرفی: تریاک   - مدت تخریب: 5 سال - مدت سفر اول: 13 ماه  – داروی درمان: - OPIUM روش درمان: DST - مدت رهایی: سه سال - کمک راهنما: جناب آقای صادق رضوانیآرزوی مسافر علی 
: دوست دارم تمام  مصرف‌کنندگان  جامعه به درمان قطعی برسند.


آرزوی همسفر فاطمه: امیدوارم سفر اولی‌ها با سفر درست این جایگاه و جایگاه های بالاتر را تجربه کنند.سخنان مسافر علی: در ابتدا از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم و از آقا صادق تشکر میکنم که همیشه از ایشان انرژی گرفتم و از صمیم قلب دوستشان دارم و امیدوارم بتوانم در کنگره خدمت کنم. از راهنمای همسفرم، خانم سحر تشکر می‌کنم و از ایجنت محترم، مرزبانان، کمک راهنماها و کلیه مسافران و همسفران تشکر می‌کنم. از همسفران خوبم تشکر می‌کنم که با کمک آنها بود که توانستم سفر کنم و رهایی بگیرم .

در ابتدا در قسمت همسفران کمک راهنما نبود و به دستور راهنما وعده مصرفم از دو بار در روز به سه بار تغییر پیدا کرد، همسفرم از این مسئله ناراضی بود و میگفت تا دیروز 2 بار مصرف میکردی، حالا 3 بارشده و فکر نمیکنم جایی که میروی کار تو درست بشود، اما با شروع جلسات خانواده و با آمدن کمک راهنمایان به این نتیجه رسیدند که راه درستی است و توانست به کنگره بیاید و این مسئله حل شد. در آخر امیدوارم زحمات تک تک عزیزان را جبران کنم.

سخنان همسفر محمد: خوشحالم که دوباره این جایگاه را تجربه می‌کنم و میتوانیم به کمک هم سومین سال رهایی پدرم را جشن بگیریم . آقای مهندس در یکی از سی دی هایشان فرموده بودند اگر پیامهای کنگره را به زبانهای دیگر بخوانند، خوشحال میشوم و من پیام بهترین راه را به کمک خواهرم که ایشان فارسی و من زبان انگلیسی را با هم می خوانیم.

و در ادامه این دو همسفر عزیز به زیبایی پیام بهترین را به زبان انگلیسی و فارسی خواندند.


سخنان کمک راهنمای همسفر، خانم سحر:

رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند             چنان نماند، چنین نیز هم نخواهد ماند

خداوند را شکر می‌کنم که باز هم در این جایگاه قرار گرفتم، واقعاً اگر راهی که آقای مهندس پیدا کردند و نوری که بر زندگیشان تابید، این نور را از دیگران و از ما و از تاریکی‌های ما دریغ می‌کردند، ما الآن اینجا نبودیم؛ قطعاً هر کمک راهنمایی از تولد رهجویش خوشحال می‌شود ولی اگر رهجو در کنگره مانده باشد و جزء خدمتگزاران کنگره باشد، بیشتر خوشحال می‌شود و اگر در سفر دوم کسی بداند که ندانسته‌هایش خیلی بیشتر از دانسته‌هایش است، می‌ماند ...

رهایی مختص مسافر نیست و رهایی مسافر از بند اعتیاد است ولی همسفر باید ببیند برای خودش رهایی از چه بند و بندهایی است؟ خانم فاطمه در این یک سال و چند ماهی که در لژیون من بودند، واقعاً پر انرژی ، عاشق خدمت و مسئولیت پذیر بودند و وقتی کسی عاشق خدمت است، جایگاه می‌گردد و او را انتخاب می‌کند و خدا را شکر شال مرزبانی را دریافت کردند. 

به نظر من سختی‌های سفر است که مرهم بودن و همسفر بودن را مهم‌تر و پررنگ‌تر می‌کند و خانم فاطمه همسفر خوبی بودند که مسافرشان به رهایی رسیدند. من صمیمانه به خانم فاطمه ی عزیز، آقای علی، همسفرانشان و آقا صادق و ایجنت شعبه و مرزبانان تبریک میگویم.


سخنان همسفر فاطمه: خداوند را شاکرم که در این جایگاه قرار گرفتم. تشکر میکنم از آقای مهندس و خانواده محترمشان، همینطور از راهنمای مسافرم آقا صادق و راهنمای خودم خانم سحر عزیز. من در سایت خواندم که مسافر هم می‌تواند بال پرواز همسفر باشد و فکر میکنم این قضیه برای من صادق باشد ، واقعاً علی آقا برای من بال پرواز بودند و من از ایشان انرژی می‌گرفتم. در ابتدا گفتند آقا صادق فرمودند باید همسفرت را هم به کنگره بیاوری  ولی  من قبول نمیکردم و میگفتم من که مشکل ندارم ولی اولین جلسه ای که آمدم برایم جرقه ای بود و به کنگره آمدم توانستم مشکلاتم را حل کنم و انرژی بگیرم.

در ابتدا به دلیل نبود کمک راهنما همسفران لژیون تشکیل نمی‌شد و بعداً خانم صانعی لژیون تشکیل دادند. لژیون در اتاق بزرگی برگزار می‌شد به دلیل سرما همسفران به نوبت کنار بخاری می‌نشستیم. ایشان بسیار صبور  بودند و جا دارد از ایشان تشکر کنم .

 من اوایل برای خودم نمی آمدم ولی با ورود خانم سحر به شعبه نیک آباد حسی بین من و ایشان برقرار شد و انگار برایم انتخاب شده بودند و دانستم ایشان را باید به عنوان راهنما انتخاب کنم. تا آن زمان من دفتری نداشتم سی‌دی‌ها را نمی‌نوشتم اما در لژیون خانم سحر شروع به نوشتن سی‌دی‌ها کردم  و آن‌ها را عملی کردم و از ایشان تشکر می‌کنم که با تمام وجود و با عشق خدمت می‌کنند و امیدوارم بتوانم فرمانبردار خوبی باشم و محکم و استوار وظیفه ام را انجام بدهم. به همسفران این پیام را دارم که برای خودشان بیایند.سخنان همسفر زهرا: بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم. خوشحالم که برای دومین بار در این جایگاه قرار گرفتم از همه عزیزان تشکر می‌کنم. جهان‌بینی را می‌توان در هر رشته‌ای به کار برد و امیدوارم تمام مسافرین به اهدافشان یعنی درمان و بالا بردن سطح آگاهی برسند.

 

تهیه وتنظیم نمایندگی نیک آباد

تایپ و عکس :مسافر مرتضی

 

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه سه شنبه 9 آذر 1395 19:40
خیلی دوست داشتم گزارش وتصویرجشن تولد بهتراز این باشد
نمایندگی نیک آباد پاسخ داد:
سلام و تبریک با عرض معزرت .قصور از من بود حلال کنید
حسن طاوسی
مسافر مرتضی رضوانی شنبه 6 آذر 1395 22:46
تبریک وشادباش عرض میکنم خدمت آقای علی شفیعی وهمسفزان محترمشان.امیدوارم همواره در راه کنگره وخدمت ثابت قدم باشید.
همسفر مریم شنبه 6 آذر 1395 22:41
من هم آغار چهارمین سال رهایی از بند اعتیاد را به آقای علی شفیعی وهمسفرانشون به خصوص خانم فاطمه عزیز که یکی از اولین وپر انرژی ترین همسفران نماینگی نیکاباد هستند تبریک وشاد باش عرض مینمایم وبرای ایشان وخانواده کنگره ایشان سلامتی وتوفیق روز افزون را از خداوند خواستارم.
امیرحسین رشیدی شنبه 6 آذر 1395 20:29
سلام سومین سال رهایی علی اقا را به ایشان ونمایندگی نیک اباد وکمک راهنمای این بزرگواراقاصادق رضوانی تبریک عرض میکنم
همسفر مریم رضوانی شنبه 6 آذر 1395 10:05
خداقوت به نگهبان ، استاد ودبیر جلسه
تبریک مجدد به خانم فاطمه و خانواده محترمشان.
همسفر طاهره جمعه 5 آذر 1395 22:06
با سلام و عرض تبریک فراوان خدمت علی آقا و خانم فاطمه عزیزامیدوارم به ازروهایتان برسید از خداوند میخام همانطور که سومین سال رهاییتان مصادف شد با مرزبانیتان ،انشاالله سال بعد با شال کمک راهنمایی ببینمتان و عرض تبریک وخداقوت خدمت کمک راهنمایان محترم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات