خانواده مهندس دژاکام
چهارشنبه 30 دی 1394 ساعت 02:50 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی نیک آباد | ( نظرات )
                          
                              

فرق تغذیه سالم با پرخوری و عادات غذایی اشتباه
چهارشنبه 30 دی 1394 ساعت 02:39 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی نیک آباد | ( نظرات )


اول باید بدانیم که تغذیه سالم چیست و چگونه است؟ تغذیه سالم یعنی انتخاب غذاهای متنوع از گروه‌های مختلف غذایی. برای تغذیه سالم مجبور نیستیم یک رژیم محدود و سخت داشته باشیم و تغذیه سالم یعنی ایجاد تغییراتی که بتوانیم برای همیشه آن‌ها را پیروی کنیم. دریافت مواد غذایی موردنیاز بدن به‌سادگی نیست چون ممکن است در یک روز چندین بار از یک مواد غذایی موردعلاقه استفاده کنید ولی از گروه‌های غذایی دیگر غافل شویم و یا در زمان گرسنگی هر چه دم دستمان باشد از آن استفاده کنیم و اصلاً به کیفیت آن توجه خاصی نشود، لذا تغذیه سالم نیازمند برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری برای مصرف انواع غذاهایی است که هم دارای کیفیت است و هم موردنیاز بدن انسان است چون‌که تغذیه سالم تأمین‌کننده مواد غذایی موردنیاز بدن است که علاوه بر تأمین انرژی بدن در حفظ عملکرد مغز، قلب و ماهیچه و دیگر اعضای بدن اهمیت دارد، تغذیه سالم ریسک ابتلا به بیماری‌های مختلف را کاهش می‌دهد، برای مثال مصرف بیشتر میوه‌ها و سبزی جات ریسک ابتلا به دیابت، فشارخون بالا و برخی انواع سرطان‌ها را کاهش می‌دهد، و یا مصرف کمتر چربی‌های اشباع‌شده روغن جامد ریسک افزایش کلسترول خون را کاهش می‌دهد، و یا مصرف کافی کلسیم و ویتامین D از پوکی استخوان جلوگیری می‌نماید و یا تغذیه سالم در کنترل و بهبود علائم بعضی از بیماری‌های مهم کمک‌کننده است.

در تنظیم یک برنامه غذایی سالم سه نکته بایستی رعایت شود،1-تعادل: یعنی استفاده از حداقل تعداد واحدهای موردنیاز از هر گروه غذایی تضمین‌کننده دریافت مواد مغذی موردنیاز است.2-تنوع: طیف وسیعی از غذاهای متنوع را مصرف کنید و هیچ غذایی به‌تنهایی تأمین‌کننده مواد مغذی موردنیاز بدن انسان نیست و از هر گروه غذایی انواع غذاهای متنوع را انتخاب کنید.3-میانه‌روی: میانه‌روی در هر کار کلید موفقیت است پس با رعایت میانه‌روی در مصرف شیرینی‌ها، چربی‌ها و نمک‌ها می‌توانید از همه غذاهای دلخواه خود بهره‌مند شوید. برای برداشتن تغذیه سالم در قدم اول باید بدانید یک رژیم متعادل چیست؟

راهنماها و هرم‌های غذایی مقدار واحدهای موردنیاز از هر گروه غذایی را بدانید و به مصرف برسانید و از طرفی به نوع و اندازه و زمان دقت لازم داشته باشید، و اما در خصوص پرخوری حتی در دین ما به این موضوع کاملاً پرداخته و آن را به‌عنوان یک ضد ارزش می‌داند، چون هم اثر بر روی جسم ما دارد هم بر روی روح و روان و یا در معنویات ما اثر منفی دارد، پرخوری یعنی خوردن و آشامیدن بیش‌ازحد نیاز و زیاده‌روی کردن و می‌توان این زیاده‌روی به این شکل بیان کرد که انسان طوری غذا بخورد و یا نوشیدنی بنوشد که هم دارای کسالت جسمی شود و هم به‌راحتی نتواند نفس بکشد، به یک حدیث از امیر المومنین (ع) اشاره می‌کنم: پرخوری و زیاده‌روی در خواب وجود انسان را فاسد می‌کنم و کشاندن ضرر و زیان به‌سوی آدمی هستند، و از طرفی سلامت پرخور اندک، مخارجش سنگین و طاقت‌فرسا است و پرخوری موجب سنگدلی و هیجان شهوت می‌شود. در این خصوص احادیث زیادی مطرح‌شده است، و اما در خصوص عادات غذایی اشتباه این را باید بگویم که بعضی از ماها غذاها را به‌صورت نجویده می‌خوریم و این نوع غذا خوردن باعث بیماری‌هایی خواهد شد و یا اینکه در هر زمان و ساعتی از شبانه‌روز غذا مصرف می‌کنیم که آن‌هم به نوع خود تخریب زیادی به همراه خواهد داشت، برای مثال در آخر شب‌هنگام خوابیدن و بعد از یک پرخوری می‌توان خواب راحتی داشت و یا مصرف چند نوع غذا به هم دیگر هم‌خوانی ندارد و تخریب ایجاد می‌نماید و موارد زیادی دیگری که از عادات بدغذایی است.

خوشبختانه در کلاس‌های لیدی جونز تمامی این موارد به ما گوشزد می‌شود و اگر بتوانیم به‌صورت عملی درآوریم قطعاً به‌تناسب اندام خوب و بدن سالمی می‌رسیم.

                                                            Image result for ‫عکس در مورد بخشش‬‎

نوشتار متن کامل CD :شرک 1
سه شنبه 29 دی 1394 ساعت 11:30 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی نیک آباد | ( نظرات )

 به نام نامی مطلق

با استادی: استاد امین دژاکام

ماچندجلسه صحبت کردیم کلیات صحبتمان این بود که اگر انسان بخواهد انرژی‌هایش  را متعادل بکندوبه سطوح بالاتربرسدواحساس لطیف را تجربه بکندویاهستی را به صورتی دیگرببیندوتجربه بکند، هیچ راهی ندارد مگر اینکه علم بیاموزد و به  خاطر این مطلب بود که پیامبرماگفته اند: از گهواره تاگور، دانش بجوی. درموردهیچ مطلبی این صحبت نشده، یعنی هیچ چیزی رانگفتندازموقع تولد تا موقع مرگ دست ازان برندارودنبالش باش. وقتی مطلبی اینقدرمهم باشد، یعنی اثر خیلی خاصی باید داشته باشد. 

 

ادامه مطلب
کار گاههای اموزشی خصوصی نمایندگی نیک اباد
سه شنبه 29 دی 1394 ساعت 09:09 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی نیک آباد | ( نظرات )

به نام آنکه کار درست را بر می گزیند

در ابتدا استاد فرمودند:انسان ها در ابتدای خلقت سالم هستند امابااستفاده از مواد مخدر ظاهرا توانیهای خود را افزایش می دهند،اما در کل در حال تخریب جسم وروان خود هستند .عمل سالم در کل به خوبی ختم می شود اما عمل به ظاهر نیک ممکن است به خوبی ختم شود یا نه.


ادامه مطلب
عمل سالم
دوشنبه 28 دی 1394 ساعت 12:18 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی نیک آباد | ( نظرات )

 

کنگره 60 معتقد است که بیماری اعتیاد شامل سه مولفه جسم، روان و جهانبینی است که در این سه مقوله تخریب وارد شده و باید ترمیم شود، جسم تکلیفش معلوم است، جهانبینی هم تفکر و اندیشه است و این وسط روان باقی می ماند، روان از دردگاه کنگره 60 چیست؟ تمامی واکنش های رفتاری و خلق و خو یا هرچه اسمش را بگذاریم، از دیدگاه کنگره 60 از برایند جسم و تفکر روان به وجود می آید. یعنی تمام ناقل های عصبی، شبه افیونی های مغز، بالا یا پایین بودنش، در قسمت جسم و تفکر و اندیشه هم برداشت ها و جهانبینی است که باید ترمیم شود. برای درست کردن جهانبینی 14 وادی در کنگره 60 وجود دارد، از وادی یک تا چهار برای درست کردن تفکر به ما مطالبی را می گوید، در وادی اول می گوید که با تفکر ساختارها آغاز می گردد، بدون تفکر آنچه هست رو به زوال است تا وادی چهارم که می گوید حتی مسئولیت زندگی را به خداوند هم نمی توانیم واگذار کنیم. وادی پنجم به ما می گوید که این تفکرات باید وارد مرحله عملیاتی شویم، اگر تمام تفکرات را انجام دهیم مانند یک نقشه است که تا به مرحله عمل نرسد فایده ندارد. 


ادامه مطلب
نوشتار سی دی "تولد" مهندس دژاکام
یکشنبه 27 دی 1394 ساعت 17:49 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی نیک آباد | ( نظرات )
در این جهان، ما وقتی بدنیا می آییم، جشن و شادی برگزار میشود.در جهان دیگر، بعضیها وقتی از دنیا میروند، جشن میگیرند. روز مرگ آنها روز غمناکی نیست. روزیست که آنها به معراج میروند وروز جشن و سرور و شادمانی آنهاست.ادامه مطلب
تغذیه سالم یعنی از غذاهای مختلفی که در دسترس مان است
یکشنبه 27 دی 1394 ساعت 17:33 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی نیک آباد | ( نظرات )

تغذیه سالم یعنی از غذاهای مختلفی که در دسترس مان است انتخاب صحیحی داشته باشیم و این جا باید ذایقه مان را با تغذیه سالم تغییر دهیم یا اگر بخواهیم این مسئله را موشکافانه بررسی نماییم در اصل یعنی که افرادی که تناسب اندام ندارند و اضافه وزن دارند در این مسئله گیر کرده اند و فرق تغذیه سالم با پرخوری را نمی دانند.

ادامه مطلب
,سی دی کابوس
یکشنبه 27 دی 1394 ساعت 17:24 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی نیک آباد | ( نظرات )


                                   

                             کابوس پرده ای یا یکی از نمایشنامه های جهنم است.

ما می گوییم صور پنهان داریم,یعنی چیزهایی که نمی بینیم مثل عقل و نفس و روح.زمانیکه می خوابیم جسممان از کار می افتد.در خواب گرسنمه و تشنه می شویم.تمام حس های ما به خوابمان منتقل می شود.فردی که در بیداری دزد باشد در خواب هم دزد است یعنی صور پنهان من با این قضیه مشکل دارد.فردی که در بیداری خیانت می کند در خواب هم خیانت می کند.زمانیکه خواب هستیم که نمی فهمیم خوابیده ایم.خواب یک مرگ موقت است.گاهی خوابها تعبیر می شوند و خواب یک نشانه است.برای خود من پیش آمده قبل از اینکه امتحان کمک راهنمایی قبول شوم خواب های زیادی می دیدم.
آنچه در خواب می بینیم یادمان نمی ماند چون جز صور پنهان ما است.دلایل و نشانه های افکار منفی خواب های ما است.افرادی که در ضد ارزش ها هستند نمی توانند بخوابند و آرامش ندارند.بهشت و جهنم مثال است فردی که در این دنیا درگیر افکار منفی است و همیشه با خودش و آدم های دیگر درگیر است مثل این است که در جهنم است گرم می شود و احساس می کند دارد منفجر می شود و بعد یخ می شود و این گرم و یخ شدن مثال جهنم است.

ادامه مطلب
*خلاصه مهندسی اعتیاد*
شنبه 26 دی 1394 ساعت 11:51 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی نیک آباد | ( نظرات )

*خلاصه  مهندسی اعتیاد*

جناب مهندس دژاكام در مجله طب اعتیاد به یافته های پژوهشی خودشان از جنبه هندسه ومهندسی اشاره

می كنند.

ایشان می فرمایند : شنیده بودم سر در پاتوق یكی از دانشمندان یونان باستان نوشته بود‌‌ (هر كس هندسه 

نداند وارد نشود) و من امروز به این نتیجه رسیدم كه هندسه در تمامی سطوح زندگی ما نقشی اساسی بر

عهده دارد.


 

ادامه مطلب
کار گاههای اموزشی عمومی نمایندگی نیک اباد
شنبه 26 دی 1394 ساعت 11:10 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی نیک آباد | ( نظرات )

به نام او که همه اعمال را به طور کامل دریافت می کند

در ابتدا استاد تفاوت معنایی عمل سالم وکار به ظاهر نیک را عنوان کردند ایشان فرمودند: در ابتدا این دو واژه تفاوتی ندارد اما تعریف هر یک متفاوت است عملی عمل سالم است که به سلامتی ودرستی ختم شود عمل سالم شاید در ابتدا دلپذیر نباشد اما در نهایت به خوبی تمام می شود اما کار به ظاهر نیک در ابتدا دلنشین است اما در نهایت به سلامت ختم نمی شود .

برای مثال اگر برای یکی از اطرافیان مشکل مالی پیش آید و از ما کمکی خواسته شود من باید تفکر کنم آیا امکان بازپرداخت را دارم در صوتی که این امکان راندارم این کار قبول نکنم شاید در ابتدا از عملکرد من ناراحت شوند ولی درنهایت به آسایش من ختم می شود


ادامه مطلب 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: